Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lendiiik
15. únor 2007

zkouška, nejdou mi vkládat příspěvky 😒

bednaroi
16. únor 2007

je,vcera jsem zjistila ze muzeme pouzit i ryze ceske jmeno Jakub,akorat v trosku pozmenene podobe,takze Yakub,ale i tak me to potesilo. 😀

sylvka
16. únor 2007

Ahoj já mám vybraný pro holčičku Nela,pak se mi líbí Adélka,Kačka a přítel chce Natálii,pro kluka chce Mirečka ☹ .já bych nejradši Jakuba,koukám že rozhodně nejsem sama 😀

cecil
19. únor 2007

Ahoj všichni!!(nebo spíš všechny, že? 🙂 )
Ráda bych věděla, jaký je váš názor na naše vybraná jména. 😉
Naše první pětiletá dcera se jmenuje Štěpánka a druhé jméno jsme taky chtěli české. Manžel vybral pro kluka Lojzíčka, já napřed byla trochu proti, ale teď se mi líbí. A pro holku máme Emilku (po mým dědečkovi) a Cecilku. A teď máme velké dilema.Asi to totiž podle posl.ultr.bude holka.Obě jména jsou pro mě srdeční záležistost a nemůžu si vybtat. Už jsem 31 tt. a pořád nevím. 😒 Manžel namítá, že jak budou na Cecilku lidi volat.....ale já myslím, že Cilko je docela normál. Můžete mi napsat, co se vám vybyví, když uslyšíte Cecilka? No a Emilka je taky pěkná, ale bojím se, že se nám to pak bude plést, protože já jsem Eva. Evo, Emo, zní to dost podobně. Kvůli tomu jsme ani nedávali jména po nás, protože je to pak mišmaš. 🙂 🙂 Díííííííík

bednaroi
19. únor 2007

cecil: no u nas na zakladce mel kazdy nejakou skomoleninu jmena,nebo nejaky privlastek,treba na me volali Ivo-pivo,na Cecilku by asi volali Cecku ☹ ja osobne bych takove jmeno nedala,ale jestli se vam libi tak proc ne,jen aby vam to pak dcerka ale nevicitala 😖 No a na Emilku nemusite volat jen Emo,ale treba Milus,Milko,Miki...

mishabv
19. únor 2007

asi to neni to, co chces slyset, ale souhlasim s manzelem, Emilie dava vic moznosti na zdrobneliny a min prostoru ke zkomoleninam 🙂 Preju stastny vyber

tinaa
19. únor 2007

Ahojte, v piatok sme sa dozvedeli, že čakáme dievčatko. Od začiatku sme dievčatko aj chceli a mali sme vybrané iba jedno meno - Sára. Len neviem, či ju zapíšeme ako Sarah alebo ako Sára, ale nechcem aby bola zapísaná foneticky.

macanet
19. únor 2007

Ahoj cecil, ptáš se co se nám vybaví při jméně Cecilka? Mě Cecilka ze slunce seno,... Já bych dala Emilie, protože tam je asi víc možností, třeba Emili, lili,Emi.Ale je to jen a jen na vás 😉

ewellin
19. únor 2007

ahoj tina.. aj my chceme Sarah.. ale nevieme ci dame lebo sa nikomu z rodiny nepaci.. 😠

ale nam s muzickom hej.. a nakoniec ved je to na nas.. 😕

len dufam ze potom malicka na to meno nebude nadavat.. 😅

mamacat
19. únor 2007

mne sa paci Sara (s dlhe a)
a paci sa mi aj Zara... ale manzelovi nie 😒

tinaa
19. únor 2007

ewellin, hlavne, ze sa paci vam. Ked sme povedali, ake meno sme vybrali, tak svokra bola mierne vykolajena a manzela prehovarala, ci si to nerozmyslime. Ale my sme sa uz rozhodli, takze to urctie menit nebudeme. Ale paci sa mi velmi aj Karolína 😀
Ak sa bude volat Sára, neviem ako to vyriesime s meninkami.

lucisa
19. únor 2007

Sára je normálně v kalendáři, aspoň u nás v ČR - 9. říjen, slaví ho dohromady se Štefanem. Tak jistě to vím proto, že v ten den má sestřenka narozky.

sylvka: já mám nelu i nathalii 😉

tinaa
20. únor 2007

lucisa, u nas v kalendari nieje 😢

bednaroi
20. únor 2007

tinaa to prece nevadi,vetsina lidi svatky stejne ani neslavi,dulezitejsi jsou narozeniny,a tymit bude 😉

tinaa
20. únor 2007

To je fakt, len mi je ľúto, že bude o jeden sviatoček ukrátená. Ale vynahradíme jej to našou láááááááááskou 😀

petty
20. únor 2007

Cecil: z výběru Emilka a Cecilka bych jednoznačně volila Emilku. Při Cecilce se mi vybaví Slunce seno...a taky znám Cilku - zvíře - krávu, tak ta se mi taky vybaví...Navíc Emílie je moje prababička, takže to jméno se mi prostě líbí víc než Cecílie...

bustik
20. únor 2007

Fire85: Naši švagrovci teď čekají druhé mimčo a také se jim nejvíc líbí Jakub. Ale i naše příjmení začíná na B, takže to zpočátku zavrhli. Jenže na žádném dalším klučičím jménu se nemohli shnodnout. A pak přišla tchýně s tím, že se přeci nemusí představovat Jakub B...., ale B.... Jakub a tam už to "zdvojené" B není, takže to nakonec Kubík bude 🙂

kristi
20. únor 2007

bustik, predstavovat se samozrejme takhle muze,ale i tak je to dost blby...je i spousta jinych situaci, kde budou nejprve rikat krestni a pak prijmeni, ve skole, v praci atd....

bustik
20. únor 2007

Cecil: I já bych volila Emilku 🙂

kykynka
26. únor 2007

Achojky chtěla bych se zeptat jaký máte názor na Cizí jména jako je Laura a Thomas?Máme v plánu je dát v Matrice jsou vedeny tak přemýšlime.

kristi
26. únor 2007

Laura je i v ceskym kalendari, ne?

vendulka
26. únor 2007

Ahojky....já mám vybraná jména takováto:pro holčičku:Nikol a pro chlapečka Daniel..... 🙂

macanet
26. únor 2007

kykynko zýáleží, jaký máš příjmení, pokud ryze český, tak pak je to dost neobvyklý, ale Laura u nás je a Thomas, zase není tak cizí, jsou i cizejší, např.Ingeborg, nebo Helmuth 😀

dagmik
28. únor 2007

Ahoj, mně se líbí plno holčičích jmen jako Ema, Julie, Evelína, Alžběta, Anabella, Liliana....ale klučičích je poskromnu. Já jsem pro Viktora, ale manžel nesouhlasí, na holčičím se shodneme, ale protože máme německé příjmení, chtěl by pro kluka nějaké české. Jenže mně se pak nelíbí, když je každé druhé dítě Jakub, Jan, Tomáš... Libí se mi třeba ještě Šimon, ale naše příjmení začíná také na ,š´, takže už by bylo bylo jako v tý písničce ššššššš🙂

gimulka
1. bře 2007

U nás až to jednou příjde tak to bude Monika nebo Filip...akorát přesně tahle jména má ale bratránek, ale když nám se tak líbí...

deminka
2. bře 2007

ahojky,tak mi to máme už skoro rozhodnuté.Kluk bude určitě Šimon, o holčičce se moc nebavíme, protože chcem kluka..ale já chci Tinu..líbí se vám Tina nebo Týna? a je pak se vám líbí víc Tina nebo Valentýna..

doubek
2. bře 2007

ahoj, ja si myslim, ze Tyna muze byt kterekoliv jmeno koncici takhle. Napr. Kristina, jak pises ty Valentyna. Ale bud rada, ze uz mate jmeno. My jeste ne. ☹

viamka
2. bře 2007

mala som spoluziakov v skole - Ivor a Sven. v osemesiatych rokoch to bola bomba. doteraz sa mi pacia mena severskych statov, ale mame slovanske priezvisko, takze smola. nic sa nema znasilnovat.

doubek
2. bře 2007

my mame super prijmeni, mohla bych zvolit skoro cokoli, ale nemame vybrane. Premyslime o Amalii.

zuzana76
2. bře 2007

mne sa pacia velmi spanielske mena, ked som pozerala ten ich zoznam, tak oproti nam maju ovela vacsi vyber, ale s nasim slovanskym priezviskom sa to vobec nehodi, zatial nemame vybrane mena a bojim sa toho, ze tak lahko ani nevyberieme, vzdy zbystrim pozornost, ked nejake zaujimave pocujem a snazim sa predstavit si svoje dietatko s tymto menom, moj manzel uz ma v zalohe nejake mena, takze to mozno prenecham jemu