Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

merunka
15. bře 2007

ahojky, no me se libi hrozne ta Maya - je to puv. zidovsky jmeno.. a zdrobeliny taky nemam rada, takova nikca, natca, kamca me uplne vyvadi s miry 😒 a luisa me pripada moc prepre... preoriginalni, promin - nazor 😉

kukuluna
15. bře 2007

ono taky hodně záleží k jakému příjmení se to bude muset přiřadit 😅

merunka
15. bře 2007

prave... to je hodne dulezity, ale myslim, ze ty to mas promysleno jak se zda 😉

adamka
15. bře 2007

kukuluna my jsme chtěli tedy spíš já už to třetí holčičku,já byla přesvědčena,že to tak je a ono ne. Takže teď už to neřeším, někde v koutku duše možná doufám,ale už se na to tak neupínám. Pro kluka máme Štěpán a pro holčičku Elen.

petty
15. bře 2007

Luisa se mi zdá o něco hezčí než Maja... 😉

Adamka: Elen je krásné jméno...

petty
15. bře 2007

Líbí se vám více jméno Amálie nebo Amélie?

kukuluna
15. bře 2007

amélie je krásné jméno - to byla také naše první varianta... ale já vždycky přemýšlím, jak na ní budou volat kamrarádi a k té amélii mi nic zkráceného nejde...

petty
15. bře 2007

No co třeba "Ami"?

macanet
15. bře 2007

petty, já bych dala Amélie 😉 Já bych řekla, že zkráceně by mohla být Melinka, Meli, nebo Melča?

kristi
15. bře 2007

Ami, Málko, po anglicku ejmy atd...

petty
15. bře 2007

macanet: Meli zní taky pěkně...

macanet
15. bře 2007

No já tady koukám do tý knížky a na Amálku maj zdrobněliny psaný, ale na Amélii ne ☹ , takže mě napadlo tohle 🙂

kristi
15. bře 2007

kukuluno, kdyz uz Maju, tak Maya - tusim, ze ji ma C.Crawford

macanet
15. bře 2007

My máme vybranou Adélku a taky jsme studovali tady v knížce, ale tam je Adla,Adélka, Adélice(to nejsem blázen) takže mi jí budem říkat Áďa, Adina,Adél a manžel včera říkal Delinka, tak to jsem zamítla, jako sušenku by jí nazýval 😠

petty
15. bře 2007

Při jméně Maya mi okamžitě naskočil Karel May a indiáni 😅 Ale jméno je to pěkný 😉

kukuluna
15. bře 2007

no jo.. meli ... to je moc pěkná varianta od Amélie .. já furt vymejšlela akorát něco od A... jako Ami atd... ale tohle je fakt fajn

petty
15. bře 2007

macanet: Adélka je pěkné jméno 😉

macanet
15. bře 2007

Mě zas napadá ta zpěvačka Maya a nebo včelka! 🙂

vendulka
15. bře 2007

Ahojky holky...my máme vybrané na 90% jména:Pro holku NIKOL a pro kluka DANIEL.... 🙂

petty
15. bře 2007

Vendu pěkné 😉

prada
15. bře 2007

ahoj holky, pročetla jsem si předchozí text a řeknu Vám, že to bude fuška vybrat nějaké jméno, aby nás dítě potom nenávidělo, za to že jsme vybrali něco příšerného. Ono asi hlavně záleží i na příjmení, ne? aby to k sobě alespoň trochu šlo.

petty
15. bře 2007

Jaké jméno byste dali druhému dítěti, když první se jmenuje Ivan? Kamarádka vybírají a vybírají a chtěla inspiraci...

kukuluna
15. bře 2007

no podle prvního dítěte se to moc vybírat nedá, ne? já teda moc souvislosti nevidim... moje první dítě se jmenuje Dominik a ani mě nenapadlo to jméno pro druhé (bude to holčička) nějak s tímhle porovnávat...

kristi
15. bře 2007

petty, to jde o to, co se jim libi...

vendulka
15. bře 2007

kukuluna:Já to taky neřeším, jestli se to hodí a nebo ne,mně se líbí ty dvě a basta.... 😀

petty
15. bře 2007

No té kamarádce se líbí, když se ty jména k sobě nějakým způsobem hodí...Mě se to taky líbí...

Kristi: No když čekali první dítě, tak to měl být Hubert nebo Ivan, je to Ivan...pro holku se jim zatím nejvíc líbí Eliška...pro kluka zatím nemají nic...

prada
15. bře 2007

je to fakt, taky bych asi jméno pro druhé dítě nevybírala podle toho, jak se jmenuje první. ae podle toho, jak to cítím já....

vendulka
15. bře 2007

No je pravda, že mně se jako malé moje jméno vůbec nelíbilo...nenáviděla jsem ho,ale teď jsem z něj nadšená....no pořád lepší jak Jinovéfa...tak jsem se měla původně jmenovat.... 😀

vendulka
15. bře 2007

Takže jsem ráda za Vendulku a doufám, že mě jednou moje dítě za jeho jméno nebude nenávidět.... 😀

petty
15. bře 2007

Vendulka je pěkné jméno 😉