Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ditta
28. črc 2007

ahoj holky,čtu vaši diskuzi o tom,jestli dát české jméno,nebo být trochu originální.Já jsem si prosadila před 13 lety jméno Nella (jsem z malého města a tady to bylo něco nevídaného),každý mě to rozmlouval,u rodičů jsem taky moc pochopení neměla,ale nakonec si všichni zvykli,a teď již toto jméno není nijak neobvyklé.Teď jsem těhotná podruhé a mám vybranou Evelínu a reakce jsou podobné. 😢

kamcatko
29. črc 2007

Ahojky tak mi sme se zatim rozhodli pro Samuela a Jessicu ale jeste bych chtela znat vas nazor...zni to oprvdu k prijmeni Prouza strasne??

petrolejka
29. črc 2007

Kamcatko, jména sama o sobě jsou moc hezká, ale k tomu příjmení se fakt moc nehodí. Aby se kvůli tomu dětem nesmáli a oni neproklínali ten nápad celý život. My máme taky příjmení, ke kterému se hodí spíš klasická česká jména, takže těch originálních cizích se budu muset vzdát, i když se dají najít kompromisy. Jessica by snad šla s ohledem na to, že se jednou vdá a změní příjmení.
No já slyšela, že rodiče pojmenovali syna Kevin Jelen, no to je tak na změnu jména v dospělosti. Tomu se asi každý směje. 😕

kristi
29. črc 2007

kamcatko, Jessica se mi k tomu nelibi vubec,ale Samuel by sel 😉

andrysek2
29. črc 2007

ahojik maminky ja mam vsechny deticky pojmenovane na pismenko a anetka adamek a adelka 😀 😀

yasmin07
29. črc 2007

Já jsem slyšela o Fatimě Cvrčkové 🙂 Ale jinak jsem spíš zastáncem jmen, který zní všude na světě stejně, třeba Ema, Sofie, Samule, Tobias...ale krásná je i třeba Rozárka 🙂

sisstin
29. črc 2007

Kevin Jelen 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

kamcatko
30. črc 2007

petrolejka-ja vim ze to prijmeni zrovna neladi,ale kdyz pritel si tu Jessicu nenecha vymluvit a ja si rikam ze treba casem si na to zvyknem....na vse se da zvyknout a taky kdyz muze byt Nicolas Topolanek....

lenkabu
30. črc 2007

Mně se to zase nezdá tak hrozný s příjmením...možná je to tím, že manžel chtěl taky Jessicu,ale byla by to Jessica Buřilová..a toje fakt hrůza,tak to neprošlo 😉

kamcatko
30. črc 2007

no vidis a me se sda ze Jessica Burilova zni lip nez Prouzova 😀

ticianka
30. črc 2007

yasmin07: fatimu cvrckovou znam taky, hadam, ze to bude ta stejna, jinak by to byla fakt nahoda🙂

ticianka
30. črc 2007

jo a s tou jessicou, nedala bych to, ale dala bych hodne za to, vedet, jake jmeno detatku chci dat a pokud kamcatko citis, ze to mam byt prave jessica, tak si budes vycitat, kdyz to bude nakonec petra nebo ja nevim..k vasemu prijmeni se mi to taky moc nelibi, ale samuel prouza je podle me uplne v klidu. ja sve dite snad ani nepojmenuju..fakt nevim🙂ale jeste je dost casu

kristi
30. črc 2007

ja mam Jessicu spojenou s psama, nevim proc...

lenkabu
30. črc 2007

Já zase Samuela,ale přitom se mi to líbí i pro dítě. Nejvíc se mi líbí Sebastian,ale jak bych mu říkala nevim. Sebík zní debilně.

ticianka
30. črc 2007

sebastianovi bych rikala sebisek a samuelovi samisek🙂ne, fakt nevim, jak oslovovat jmena tohohle typu.. tobiase, tadease atd...jak se budou predstavovat, az budou velci?teddy?tobik?na dite je to fajn, tadeasek zni krasne, ale na dospeleho chlapa mi ta jmena vubec nesedi, nejak nemam predstavivost.

kristi
30. črc 2007

se me ptala kamoska, ze by chtela Jonáše....ja si proste neumim predstavit 50letyho chlapa jmenem Jonas...no 😲

alex21
30. črc 2007

ahojte kočky ja som ešte velmi nevyberala ale chcela by som nejaké naše meno. A napadla ma Eliška. Ale neviem ako to bude znieť ked bude dospelá.
čo si vy myslíte

belda
30. črc 2007

alex, eliška je krásný jméno!!a co třeba eliška balzerová?vždyť to je postarší dáma, a nemyslím si, že je to jenom pro malé holčičky...my už máme elišku v rodině, tak u nás nepřipadá v úvahu... 😉 ☹

luucia
30. črc 2007

Alex - Elišku chtěla moje tchýně, proto bych ji nikdy nedala!! 😝
My sme se na ničem s manžou nemohli shodnout! On chtěl Janu, Danu, Sońu, Simonu, Leonu!! 😝 A já chtěla Sofii, Lenotýnu, Mariannu,... Na konec to bude Aneta, když to teda nebude kluk!! 😅

alex21
30. črc 2007

belda trošku si ma ukludnila.
luucia ale len kvôli tomu že to povedala tchýne inak nemáš nič proti tomu menu nie.
Moji aj mužovi rodičia nám mená nevyberajú povedali, že to bude naše dieťa tak si máme vybrať sami. Ale mojej mame sa Eliška tiež celkom pozdávala.

luucia
30. črc 2007

Alex - Eliška je krásné jméno! 😉 A dovedu si přestavit i starší dámu, jak píše Belda, jako Elišku! Moc se mi líbí, ale kvůli tomu, že ji chtěla tchýně, tak bych ji nedala!

acornika
30. črc 2007

Ahojky holky, tak my máme vymyšlená jména už dávno než jsem otěhotněla, pro holčičku Jasmínka a pro klučíka Šimon 🙂

ticianka
30. črc 2007

alex21: eliska se mi moc nelibi, zni mi tam ta liska..za to eli zni moc pekne.uvazovala jsem, ze bych dala elen nebo elena, ale to je zas ruske jmeno, no nevim🙂jedna znama je eliska a dodneska to sve matce vycita, ze ji kazdy oslovuje jak male decko🙂ale rika to s nadsazkou, neboj🙂

.danda.
30. črc 2007

Ahojky. U nás už jsou jména rozhodnutá. Holčička je vybraná už několik let -Nela a chlapečka jsme vybrali - Adam. 🙂

kacerka
31. črc 2007

Alex - Eliška je krásné jméno, jen já bych ho nedala, protože zní zdrobněle v základním tvaru. Stejně se mi líbí Šárka, ale docela mě od ní odradila jedna velmi kyprá postarší upocená ženská, která se jmenuje Šárka a to mi příjde fakt šílený.
A k té Jessice - ta se mi teda vůbec nelíbí, hlavně když by se měla dát k českému příjmení 😝
My stále u holčičky tápeme mezi Jolankou, Magdalenkou a Lindou, ale momentálně vede Joli 😉

listicka77
31. črc 2007

Holky, dnes jsme se bavili dnes ráno o jménech a manžílek jen tak plácnul Jonáš. A mě to docela nadchlo. Myslíte, že je to hodně ulítlé? Koukám, že to jméno už tu zmínila včera kristi a že si neumí představit, jak se 50letý chlap jmenuje Jonáš. Ale mě to divné nepřijde, vždyť to není žádná zdrobnělina...
Co vy na to? Jinak je dost vysoko na našem žebříčku taky Kryštof.

petja
31. črc 2007

Jonáš je super,Kryštof taky.Já původně chtěla Šimonka nebo Filípka,teď vede Filípek 🙂

petty
31. črc 2007

Jonáš je podle mě normální pěkné jméno...Kryštof je ale hezčí než Jonáš 😉

kecalka
31. črc 2007

Ahojte holky! U nás už taky začínáme přemýšlet o jméně. Máme ale příšerné příjmení, jsme "Křiví". A to znamená, že tak jako tak, bude dítě chudák, ale musí být po taťkovi a nedat se, aby se mu děti nesmáli.
U holčičky mi to zase tak hrozný problém nepřipadá, ale co u kluka? Nechceme si nechat říct pohlaví, tak musíme vymýšlet obě.
U holky jsem se asi už nechala ukecat na Stellu. Sice jí teď má Aňa Geislerová a každý by nám říkal, že se opičíme, ale mi jsme nad ní přemýšleli už dlouho. Já jsem teda chtěla spíš něco, co se dá víc zdrobňovat.
Jonášek je moc hezké! Ale já zase už nechci nic s háčky a čárkami, stačí to v příjmení. Filípek je můj favorit, ale manža ho nechce.
Chtěli bychom jména, která nejsou na předních místech statistik, což Stella splňuje, ale Filda ne.

petja
31. črc 2007

Kecalka,já zase měla favorita Šimona,ale manža mu prostě začal říkat Filípku a hotovo 😀