Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mucha
5. bře 2008

tak to už je naozaj len na Vás.. teraz sa dávajú deťom mená od výmyslu sveta, ale naozaj sa môže stať, že raz za tebou príde a bude sa sťažovať, že sa mu deti vysmievajú kvôli menu... možno by nebolo od veci pouvažovať nad niečim iným, nie tak veľmi používaným a zároveň klasickejším... 😒 nemáš niečo v zásobe, čo by prichádzalo do úvahy?

andu
5. bře 2008

Agnesko...Tak to je vážně náhodička🙂 A ještě máš jako nick Agneska a to je naše čičina😀

pajule
5. bře 2008

Ahojky taky si přisadím svoje favority: holčička Magdalena, Majda, Madlenka, Mája a nebo Anežka, Áža, Ajda, popř. Eliška, Éla, Elis. A Kluky teda nevim ale neshodneme se. Ale za mě Matěj, Vojta, Ondra. Tak a ještě se narodit a je to.....

pralinka25
6. bře 2008

tornadolue tak mu dajte mena dve. Jedno vase vybrate - Bonifac a druhe trebars obvyklejsie a ked vyrastie sam si vyberie ktorym sa bude predstavovat 😉

ivulik007
6. bře 2008

Čaute kočky. Ja som sa dlho nevedela rozhodnúť, aké meno dáme svojmu bábätku. Keď som otehotnela, mala som také silné tušenie, že to bude chlapec. A tak sme naše malé v brušku začali volať Šimonko. Lenže po 20. týždni tehotenstva mi lekár oznámil, že čakám dievčatko, takže zo Šimonka sa stala Eliška 🙂 Teraz som už napevno rozhodnutá, že naše malé ponesie toto meno. Mne osobne sa vždy z chlapčenských mien najviac páčil Samuel, Šimon, Jakub a z dievčenských Eliška, Bibiana.

neroriso
7. bře 2008

my emno pre mimi menime kazdy den...najnovsie sme sa stopli na Irmina Hannah a Andreas Rainer 😵

weroni
8. bře 2008

caute babulky ako sa mate? ja dneska posledny den druheho trimestru!!! 😅 jak to leti... takze od zajtra v tretom 😀

evaje
8. bře 2008

Teď jsem hledala nějaké dívčí jméno, protože i když máme spoustu času,tak fakt nic nevíme. Našla jsem Annika, Ela, Sana(říkala bych jí Sany 😉 ). Manželovi se líbí Sára, ale je to už fakt dost dávané jméno. Annika je fajn, dá se kombinovat Ann, Aní,Nika a tak. Ale uvidíme. Možná zůstaneme u nějaké klasiky. Ještě manžel navrhoval k tomu Luciusovi Lucku.
Jinak Bonifác je super a když by mělo dítě hodně trpět, může si ho později změnit. Myslím, že pokud se děti chtějí vysmívat, vždy si něco najdou. Kamarádka dala Huberta a říkají mu Hubčo, ale hlavně Bertík.Taky pěkné.
A taky jsem poznala jednohomalého Teodora 😉

belda
8. bře 2008

ahoj,my máme elu a teodora 🙂 kdyby se nám nenarodila teď holčička,kluk by byl eduard.a kdyby se nám tenkrát nenarodil teo,byla by to ela.ta vedla od začátku a řekli jsme si,že to nezměníme,protože je to úžasné jméno!

iv_77
8. bře 2008

Tak jsem se v nějakém "chytrém" článku dočetla, že exotická nebo lépe řečeno neobvyklá jména (pro Čechy) vybírají zejména lidé z nižších sociálních vrstev. "Normální" lidé dávají tradiční jména česká. Tak nějak nevím, co si o tom mám myslet... To znamená, že když si vyberu třeba Nikolase, Adriana, Samuela, Vivian (jen příklady), tak to jako bude znamenat, že jsem sociální případ? No to je hezké.. 😉 Tak já myslím, že výběr jména je věcí vkusu, někdy snahy o originalitu, netradičnost, ale vyvozovat z toho obecný názor, že musím být nutně něco míň než ostatní a výběrem jména, kterým se chci lišit od zaběhlého standardu si jen léčím komplex méněcennosti mi přijde trošku zcestné. Co myslíte vy?

dominica
9. bře 2008

iv_77, pravda, to čo si čítala je aj podla mňa blbosť, posudzovať nás podľa toho, že cigáni/nižšia vrstva/ vyberajú mená z telenoviel a kdejaké ako Elvis a teda netradičné 😀
Mne sa netradičné páčia, ale musí ma meno nejako osloviť... A tiež nechcem pre deti klasické, pretože som na "moderné" mená a hodia sa aj k nášmu zahraničnému priezvisku. Samozrejme, mať čisto slovenské, alebo české priezvisko, tak sa zamyslím nad menom, lebo neobvyklé meno by sa nemuselo hodiť...

pajule
9. bře 2008

Příjde mi to děvčata prostě jen k zasmání co píšou v novinách. jestli je to pravda, tak ať si ale pokud se vám líbí např jméno Bonifác Koudelka, tak si Bonifáce dejte. vždyť je to vaše dítě a Vaše volba. Pracuju v MŠ a je fakt, že neobvyklá jména jsou dost častá. Máme Klaudii, Olivii, Jessiku, ale i Martina, Jana, Františka. Je to směsice a vůbec nezáleží na vrstvě, spíš na mentalitě lidí. kdo se chce za každou cenu lišit a být originální, tak mu to vůbec neberu. naopak. Moji favorité už jsem psala jsou Eliška, majda, anežka, Matěj, Vojta, ondra...má to kde kdo, ale co mě se prostě líbí, že svýmu mimi budu říkat něžně a tak jak se mi to líbí, takže pokud někdo dá eduarda a říká mu Edo a nebo eďoušku- je to úžasný!!!

janca.23
10. bře 2008

Mě i příteli se líbi jmé na Kristýnka a Davídek 😀

rehos
11. bře 2008

Ahojte,moc vás všechny zdravím a dovolím si mít na vás dotaz.když chci dát dvě jména musím si o to žádat na matrice?Chtěli bysme dát Marie-Terezie 😉

marselina
12. bře 2008

rehos:ahojky já jsem svému synovi dala také dvějména Jakub Jan,nikde se o sovlení žádat nemusí,jen to uvedeš v porodnici do papírů a pak si půjdeš pro rodný list na matriku

makkyy
13. bře 2008

Ahoj holky,to je super když máte vybráno.My máme s přítelem velký problém s vybráním jména.Co se líbí mě to se nelíbí jemu a opačně.Jsem ve 30t a tak už jsem z toho dost nervózní, tak uvidím, jestli se už konečně shodneme. 😒

andelka
13. bře 2008

maky: u nás je to stejné. Taky se mi líbí jména, která by mi manžel neschválil. Jenže nejsem těhu, takže mě to až tak nebere. Přesto chci nějaká jména vybrat ještě před otěhotněním. Jsem citlivka a určitě by mě mrzelo, že se nemůžeme dohodnout na jméně prcka v bříšku. Lepší je to rozmylset se dřív.

magika
13. bře 2008

Ahojda...tak u první jsem měla jasno-Daniel je nádherné jméno a u druhého jsme se vůbec nemohli shodnout.I když se mi exotická jména líbí,nedala bych je,protože k příjmení Myška se nehodí.Druhý prcek se jmenuje Matyáš a taky je to supr jméno,i když se často ted dává.Na holčičku jsme měli Leontýna.Až budem mít třetí,tak jsem zvědavá-manžovi se totiž exo jména líbí...třeba Zoe,Alex, a tak 😀

chrobacek.ov
16. bře 2008

Ahoj holky, chci se Vás zeptat co si myslíte o jménu "Kvído" manžel je prostě rohodnutý a nechce ustoupit ... jsem z toho tak trochu nešťastná, když navrhnu nějaké jméno já, tak se mu prostě nelíbí .. že on už vybráno má. Takže prcek se nejspíše fakt bude jmenovat Kvído. Myslíte si že je to divné jméno? A jak by jste na dítě volali jinak než Kvído. Moc děkuji za názor. papa 🙂

bobisek
16. bře 2008

Ahojky chrobáčku, ještě než jsem dočetla tvůj příspěvek, tak jsem si říkala, že nevim, jak mu budete říkat zdrobněle. Já nikoho s timto jménem neznám, ale zase bude nepřehlédnutelný a zapamatovatelný 😉

chrobacek.ov
16. bře 2008

no to bude, protože když si k tomu přidáš příjmení Šamša, tak nepřehlédnutelný bude až až 😅

bobisek
16. bře 2008

😀 to je fakt originální. Mě se to celkem líbí 😀

chrobacek.ov
16. bře 2008

No já se hlavně děsím toho jak bude chodit do školy, protože vím jak některé děti dokážou být zlé ... ale snad se nebude muset s ničím takovým potýkat 😅

janula
16. bře 2008

Ahojte,

mne sa napríklad veľmi páči meno Felix a už velmi dlho, môj muž mi na to povedal, že on si vždy predstaví kocúra v čižmách 😅 , ked to počuje, ale vôbec ma to netrápi. Keby som ho fakt chcela, tak ma nič nedonúti ho nedať, kto bude v pôrodnici ? Ja ! 😉 A ako bonus - prvého syna mám narodeného na Felixa 😀

jesika
16. bře 2008

Ahojky 🙂 ,

tak my jsme taky měli zpočátku problém.Nemohli jsme se shodnou ani na holčičím ani na klučičím jméně.U našeho prvního syna to bylo úplně v pohodě.Od malička se mi líbilo jméno Martin, a i přesto, že můj manžel je také Martin jsem ho dala i synovi. 🙂
Ale teď to teda byl boj!!! 😝 Pro kluka se mi líbil Jakub, tam jsem byla rozhodnutá hned.Na holčičku pak Karolínka, Kristýnka, Natálka, Terezka, Anetka a ještě by se mi líbila Sára( ale tu bude dávat moje kamarádka, tak se nechci opičit 😅 ).Manžel chtěl Aničku- tu mi ale vymluvila moje mamka( je taky Anna a prý si s tím užila svoje).Martínek by chtěl Anetku ( podle své lásky ze školky) a já bych asi nejraději tu Natálku.Ta se manželovi líbila jen tak napůl, kdyby se jí neříkalo Natálie..., ale to se stejně neužívá u malých dětí moc často, tak to tak nějak přijal a už jí tak běžně" oslovuje".Takže to zatím vypadá na Natálku 😀 Anetku jsem zavrhla, protože ji mají naši známí, navíc bydlí kousek od nás a pak by se to asi pletlo..

makkyy
16. bře 2008

Nikdy jsem nevěřila, že vybrat jméno je tak těžké.Ale od té doby, co se nás to také týká, je to děs.Pořád nad tím přemýšlím a stále si nejsme jisti, jestli to je to správné.

zvizatinka
16. bře 2008

Ahoj holky, my mame jmena vybrana uz davno 😉 Honzik a Maruska 😵 jsme zastanci ceskych jmen, zadna cizi 😉

fim
16. bře 2008

Já zas dostala tip, jak vybírat: počkat si na pohyby a pak předčítat jména mímovi. U kterého bude nejvíc skotačit, tak dát. 😀 Já to ještě nakombinuju s mojí strategií - jména asi tak + - 4 měsíce před porodem (nebo po - záleží, kde jsou vánoce). 😉
Teď jsem ještě zvědavá, jak se toho budu držet. 😀

nadik
24. bře 2008

Ahoj Holky, ty jména to je fakt věda... já si už snad od 20 říkám že až bude holčička bude to Terezka a teď všude čtu, jak se to hodně dává v lednu snad nejvíc..... nechtěla jsem podlehat současné módě, ale jak je vidět, tak tohle jméno se dává pořád.... 😉

smardik
24. bře 2008

Holky co říkáte na jména Anabe? Přítel se do toho jména zamiloval a chce ho pro naše mimi když to bude holčička 🙂