Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petruci6
26. čer 2008

barborka je krasne meno,take jemne,len by som sa bala aby ju nevolali barbie 😖

suziad
26. čer 2008
berynka
26. čer 2008

gabka.d: super 😵! Nám vypadla z výběru, protože Barbora Beránková je trochu moc 😅 . Ale jinak fakt moc hezký 🙂.

majina
26. čer 2008

Ale více se mi líbí Barbara než Barbora 😉

gabka.d
26. čer 2008

to je právě to... měla jsem vymyšlené asi dalších 10jmen,ale jak jsem si vzpoměla kdože se tak jmenuje,tak přišla nařadu klasika, Barborka, žádnou neznám...

berynka
26. čer 2008

Tak výběr jména se zdá celkem v pohodě, dokud člověk skutečně neotěhotní. To pak ani devět měsíců skoro nestačí 😀 ...

bambulik
26. čer 2008

my jsme měly vybráno Kateřina a Barbora vzhledem k příjmení jsme zvolili Kateřinu a druhá už by byla Nela 😝

janculovi
26. čer 2008

tak to my máme ména vybrané už asi 2roky,ale možná že až otěhotním..snad to tak zůstane 😵

majina
26. čer 2008

bery... jak vy jste přišli na Hedviku???? Takové neobvyklé jméno! Mě tak říkala naše učitelka na češtinu a to jméno jsem proklínala!!! Jmenuji se Markéta a ona pořád Hedviko, Heduš!!! No já zuřila 😀 😀 😀

berynka
26. čer 2008

maji: z kalendáře 🙂 . A manžel má rád Homoláče 😀

majina
26. čer 2008

No já mám taky vybráno... Jakub, Adam, Marek, Vítek... zatím vede Jakub a Marek

pro holku vůbec nevím, nelíbí se mi skoro žádné jen Elinka a Viktorka ala ani jedno se nelíbí přítelovi... ten byl Alenu, Janu, Lenku a to já nééééééééééé 😀 😀 😀

bambulik
26. čer 2008

kluka jsem chtěla Marka, ale neprošel by, musel by to být Honza po tátovi, naštěstí se mi to líbí 🙂

berynka
26. čer 2008

My pro kluka měli napsáno Jakub, tím se nic nezkazí 😉 . Ale já věděla, že to bude holka, tak jsem klučičí jména moc neřešila a nechala to na manželovi, který chtěl překvápko.
Jinak pro holku se mi líbí Eliška (jenže to je naše mamka a nechtěli jsme vůbec po nikom z rodiny) a taky Alžběta, dál jsem navrhovala právě Annu, Marii, Emu, Stelu, trochu jsem uvažovala nad Adélou.

A jména, která bych nedala, né tedy že se mi nelíbí, ale nijak mne nezaujaly, jsou... Petra, Martina, Jana, Pavla.

janculovi
26. čer 2008

mě se hrozně líbí Ema, Josefínka,Manfréd,Gertrůda,Elizabeth,Johanka,Bedřiška,Jindřiška-to sou úžasné jména,ale nikdy bych je svému dítěti nedala,bo by se mu každý smál

petamarketka
26. čer 2008

Ahoj holky, tak já protí Kájovi nic nemám... A manželovi bych v tomto případě asi vyhověla..... No, nevím, jaká je situace v rodině.....

My máme Markétku, kluk by byl Matouš. Jméno Markéta se mi z počátku nelíbilo, ale manžel říkal tak hezky bříšku Makynko, že jsem nakonec svolila. Druhé totiž navrhoval Petru - po mně... a to teda néééé 😝

Teď vymýšlíme jméno pro druhou holčičku... Chtěla bych, aby se to hodilo k Markétce, ale nic mě nenapadá...

petamarketka
26. čer 2008

Mně se líbila Františka! Moc, ale to jsem ani nestihla dovyslovit a už mě manžel spražil pohledem 😀 😀 😀

makelka
26. čer 2008

Ahoj,

my máme Tobiáška a holčička měla být Kristýnka, manžel si moc přál holčičku 🙂 Pro druhé moc nevím, u kluka byl už teď nadlidský výkon shodnout se aspoň na Tobiášovi natož vymýšlet další 😒 Ale mě by se moc líbil Mikuláš 😵 Chtěla jsem Honzíka, ale to se nám absolutně nehodí k příjmení 😒 škoda no 😒

A pro holčičku asi Gabriella Ema, Kristýna či Liliana 😵 😵 😵 😵

petamarketka
26. čer 2008

Taky by se mi líbila Mariánka, ale Manžel Marek, dcera Markéta a Mariánka, moje ségra Martina, máma Marie ..... - trošku moc Mar najednou...... Už teď všem říkám Maru (kromě mámy 🙂)

holly1
26. čer 2008

budeme mít asi Annu, ještě bych uvažovala o Elle a Barboře

petamarketka
26. čer 2008

Mikuláš je nádherné jméno!!!! Já bych do toho rozhodně šla. 😵 😵 😵 Kristýnka se mi také líbí, ale k Markétě se to moc nehodí....

berynka
26. čer 2008

Já si myslim přesně to, co napsala petamarketka, i když některé jméno není nic moc, tak záleží, jak se řekne 😉 . A je to i naopak, že jakékoli krásné jméno se dá zošklivit 😒 .

vikulda
26. čer 2008

Mám doma Viktorku a čekáme dalšího špunta. Líbí se mi moc Františka a Kryštof - ale z toho přítel šílí, to se mu nelíbí a jelikož si myslím, že budeme mít kluka, tak to bude doma boj.

vierakisova
26. čer 2008

Ahojte.Ja mám Samuela a Karolínku.Ja som chcela Leu,ale keďže Samko mal trošku problem vyrovnať sa s tým,že to bude dievčatko,tak som mu dovolila vybrať meno.A teraz som rada,páči sa mi,že má iniciály K.K. 🙂

mikulka
26. čer 2008

Holky, jméno Jakub se mi taky líbilo, ale je to nejobvyklejší jméno, které se teď dává nejvíce. Nechtěla bych, aby pak ve školce bylo pět Jakubů. Hodně se taky dává Lukáš, což je zrovna moc hezké jméno. Nejobvyklejší z dívčích jmen je Eliška a Ema, opět hezká jména.

Viera, Samule je hezké jméno.

Barborka s emi líbí moc, o tomhle jméně jsme uvažovali, když jsme ještě nevěděli, co to bude. 😉

S tím jménem pro našeho malého fakt nevím. On by manžel i ustoupil, ale když jsem se ho tuhle zeptata, jestli by byl hodně šťastný, kdyby měl malý jméno po něm, tak hodně se rozzářil 😅 . Nebylo pro něj lehké smířit se s tím, že nemůže mít dítě, tak je to hodně citlivé. Já bych si na Karla asi nakonec zyvkla, ale prostě nějak je mi divné mít třetího Káju v nejuzší rodině...

mata.mata
26. čer 2008

mikulka, rozzářenému chlapovi se těžko říká ne, to znám 😀 asi by jsem nakonec ustoupila 😉 a brala to tak, že pro dalšího syna mám jméno už vybrané 😀 😀 😀

petamarketka
26. čer 2008

Mikulko, my máme v rodině taky 3 Jaroslavy.... také nic moc jméno, ale brácha (Jára) dodrží tradici a jeho syn bude také Jára - už čtvrtý...... Je to náročné při otevírání pošty - bydlí všichni v jednom domě, ale v tvém případě, bych to asi hodila za hlavu... Musí to být pro manžela těžké.....

Jste ale stateční 😵

silvik
26. čer 2008

Tak my máme Barunku a Markétku .. na Barboru Barča vůbec neslyší 🙂 Taky se mi líbila Kačka, Eliška a Klárka... a z kluků Dominik, David, Marek..... 😉

raasl
26. čer 2008

Klárko,
když mě se jen Anna samostatně nelíbí...... A František už vůůůůůůůůůůbec ne. Já vím, že se nemáme ohlížet na rodiče a prarodiče. Jenže manžel měl svého dědu strašně rád, on byl fakt taková hlava rodiny. V podstatě ho vychoval. Proto jsem ochotná fakt přistoupit na tu variantu jako 2. jméno a s tím manžel souhlasí, takže si myslím, že klučičí jméno máme vymyšlený (prozatím 😉 )
Ale co ta holčička 😠 to bude strašnej boj... a až se do toho začnou montovat ještě ostatní příbuzní... No chce to pevné nervy.

P.S. Mě se Klárko vaše holčičí jméno líbí, je alespoň neobvyklé a k malé fakt pasuje. 😀

zuzana1710
26. čer 2008

ahojte..tak ja pre chlapceka nemam absolutne nic vybrate...chcela som Mario,ale to uz je otrepane a tak hladam a hladam..lebo nebolo mi na 100% povedane,ze to bude dievcatko.. ☹ este sa mi paci Semir,ale neni som rozhodnuta ci by som ho dala babatku. 😒

lila794
26. čer 2008

Zuzka, my sme tiez nevedeli ani za nic, ake meno dat chlapcovi. Tak sme sa na to vybodli a vola sa ako tato - David. Ale ked bude druhy, tak bude problem, bo tato je len jeden 😀