Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ygreen
7. črc 2008

helcah, andy: moje ségra má Tadeáše a já Tobiáše 😀 Nedaläa jsem to schválně aby se babičky přeříkávaly, ale Tadeášovi už je 5 a Tobiáš je můj a manželův nejoblíbenější hrdina z jedné knížky 😀 😀 Jinak
Tadeáš je Táďa, Tadík, Tadísek a jako dospělej bude asi jen Tadeáš nebo Ted 😉 A Tobiáš je Tobík, Tobísek, Tobiášek, Tobíček, Toby 😵

andy21
7. črc 2008

acornika jasmína se mi líbí, mě se moc nelíbí takový ty americký jména, jak se teď často přebírají....

zusma
7. črc 2008

Caira: vybrali jste moc pěkný jméno, fakt semi líbí 🙂

helcah
7. črc 2008

Jé ygreen to jsou obě hezký jména. Manžel taky navrhoval místo Tadeáše Tobiáše, ale já už si Tadýska nenechám vzít, i když kdyby se mnou nesouhlasil, tak Tobiáš by byl hned vedle.

caira
7. črc 2008

Zusma: diky 🙂 ono je to o vkusu, vid? kazdemu se proste libi neco jineho..Treba bublina je taky hezky-originalni 😀 😉 😉 😉

me dost mrzi, ze jsou tu holky, ktere se snazi nekomu vylozene rozmluvit nebo zosklivit jejich vybrana jmena pro deticky, i kdyz se mi ne kazde jmeno libi tak to ale preci nebudu nikomu hanit, ne? vzdyt kazdy jsme jiny a kdyby mel kazdy stejny vkus tak bysme se vsechny jmenovaly nejspis Tereza 😀

Jinak jmeno Magda se mi moc libi, je hezke kdyz se rekne Magdalenka, nebo treba Madlenka.. proste kazde jmeno je hezke, osklivi jsou jen lide co je osklive vyslovuji 😉

andy21
7. črc 2008

caira...taky mi to přišlo líto, chápu, že se všem nelíbí stejná jména, ale kritizovat někomu vyloženě konkrétní jméno...... 😠

caira
7. črc 2008

andy, ne vsichni maji proste dostatek taktu a vychovani, ale nic si z toho nedelej, ja kdybych poslouchala ostatni pri vyberu jmena, tak doted snad mame dite bez jmena, kazdy nam daval rady na jmena, aniz bysme se na to ptali, kazdy nam sdeloval svuj nazor aniz by nas zajimal a kazdy nam s oblibou kritizoval nase uz vybrane..takze jsme se pak po zaverecnem dohodnuti o jmene zarekli, ze to proste nerekneme a do porodu nikdo nevedel pro jake jsme se nakonec rozhodli. 🙂 A meli jsme svaty klid a pokoj 🙂

andy21
7. črc 2008

Caira přiznám se ti, že moje první seznámení s koníkem byxlo, že jsem zaregistrovala tebe jak řešíš, že ti vyšel pozitivní testík, jak je tvůj přítel hotovej atd 🙂
Tak jsem tě pak trochu občas pozorovala jak postupuješ a fandila ti 🙂 a jméno se mi líbí a vzhledem k tomu, že máte angl.příjmení a žijete a budete žít v |Anglii, mi přijde Angl.jméno logický 🙂 a je to hezký, pěkně se to vyslovuje, jak malé říkáte?

caira
7. črc 2008

andy 🙂 to je mile.. no vidis, ted budes mit sama cvrcka, to to leti, co? jojo, je to rok a kousek, co nam vysly dve carky 🙂

Ja male rikam ruzne, kdyz zlobi tak plnym jmenem, nebo { pisu jak vyslovuju] Fíbinko, Fifísku, Fíbulaku bambulaku, Fíbs atd atd, veverko atd atd..a to jsem vybirala jmeno aby se z nej nedelaly zdrobneliny..a podivej, stejne jsme si tam nejake nasly 😀

hlavne se nenech odradit kecalama od jmen, ktera se ti libi, vzdyt je to vase dite a ty to jmeno budes vyslovovat x krat denne po zbytek zivota, tak jde o to aby se hlavne libilo vam, ostatni at si cmuchnou 😀

acornika
7. črc 2008

helcah : jmenuje se Jasmína, počeštěně, je i Jasmin anglicky ale to by bylo k Čechová už moc 😀 a děkuji za pochvalu

andy : Jasmína je původem perské, dávané v Indii, ale také dost používané v Anglii a Americe jako Jasmin ( džasmin )

caira : děkuji za pochvalu, mě se líbí když jméno něco hezkého znamená, s manželem máme rádi vůni Jasmínu, je to krásná květina uznáváná v Indii jako oltářní tak proto a Glorie znamená zas sláva, oslavovaná. A Phoebe je také moc hezké jméno, Fíbí když se řekne zní krásně

jesika
8. črc 2008

Ahojky holky,

taky už jsem sem začátkem těhu přispívala svojí troškou do mlýna, a myslela jsem si, jak pevně jsem rozhodnutá, že se naše holčička bude jmenovat... 😅
A ejhle, za pár dnů jdu rodit a nám se nastolil problémek... 😠
Původně jsem byla rozhodnutá ( vlastně celá rodinka), že dáme Natálku.( i když je jich teda poslední dobou dost a dost).
Ale aby toho nebylo málo, začla se nám líbit i Sofie.A teď babo raď... 😝 Tu by chtěl moc můj syn...Manželovi je to prý jedno, prý se mu líbí obě, ale já prostě nevím, jak se rozhodnout.

Můžete mi prosím říct své názory?Díky moc... 😉
Příjmení máme německé ( Fölklovi)..., které jméno byste k němu vybraly??? 😵

helcah
8. črc 2008

Jesiko já myslím, že se k vašemu příjmení hodí Natálka i Sofinka. Takže to nebudete mít lehké. Já jsem taky přemýšlela že vybraná jména ještě změním, ale zase už mi k tomu miminku nějak patří.

jesika
8. črc 2008

Helci, no to jsi mě potěšila... 😅 , takže zase nic... 😀

No okolí si zvyklo na Natálku..., protože jsme o ní mluvili dost brzo a tak jí tak od té doby říkají.Taky ji přijali vcelku v pohodě, i když je to naše dítko a ohledy na babičky a dědečky teda nebereme.Ale teď nám nastalo dilema a je to teda k nevíře, když člověk neví...Přece jen je to na celý život, že? 😀
Už to beru ze všech stran, různě zdrobňuju, komolím...A nic.

Ale díky ti za názor.. 😉

konja
8. črc 2008

Ahoj Jesiko, no mě osobně se víc líbí Sofie než Natálka, ale asi je to tím, že Natálek -jak sama píšeš - je dneska všude hodně. Sofie mě zní hezky i s vašim příjmením, ale to je prostě o osobním vkusu, který se u každého liší. Konečné rozhodnutí je prostě jen a jen na vás. Tak přeju hodně úspěchů v rozhodování 😉

acornika
8. črc 2008

jesika : ahojda, tak já bych dala tu Sofii, je to krásné jméno a jelikož jsem sama porodní bába, ted na mateřské 😀
vím, že Natálek je strašně moc i moje aspoň tři kamarádky je mají

lindex
8. črc 2008

Ja bych dala Sofii, je to krasne jmeno. A Natalek je opravdu hodne. Ja chtela dat taky Natalku a nakonec jsme se rozhodli pro Ellu.

ilci
8. črc 2008

konjo, švagrovka je Magdalena (takže už to dávat nechceme, ale moc se nám to líbí) a říká se jí Madla 😉
sofie se mi asi líbí víc než Natálka, ale když si to řeknu s tím příjmením, tak s prominutím mi tam přijde moc F

lenikmmm
8. črc 2008

ahojte

jesika
8. črc 2008

Holky díky...Jste fakt zlaté!!! 😵

Natálek je vážně tolik, až se pomalu začínám bát, že jich jednou ve škole ( či ve školce) bude půlka třídy... 😖 Ta Sofie mi přišla ne tak často dávaná..., proto se mi taky líbí.Zjistila jsem si, že je to sice přeložená Žofie( taky slaví svátek na žofku), ale zní mi moc hezky 😵 .

Holt " staroušci" budou mít asi smůlu 😀 😀 .Páč ta se jim teda moc nezamlouvá... 😀 😀 😀 .

lenikmmm
8. črc 2008

my sme vybrali meno Maximo

lenikmmm
8. črc 2008

dost dlho sme hladali a nasli až v španielsk,kalendari

jesika
8. črc 2008

Ilci, no mě trochu taky, ale zase je fakt, že je kratší a když bude malá zlobit, a já na ni zavolám bude to znít možná líp... 😉

katzi
8. črc 2008

jesika, já taky hlasuju pro Sofii - k vašemu příjmení to zní super, jak nějaká filmová hvězda 🙂 Nedělám si legraci, je to opravdu moc pěkná kombinace.

ilci
8. črc 2008

kratší to rozhodně je 😉
jak říkám, taky se mi líbí víc a vždycky záleží na rodičích, co nakonec dají

jesika
8. črc 2008

Katzi... 😀

Tak myslím, že jsem teďkonc dost nalomená... 😅 😀

mirrinka
8. črc 2008

aj ja hlasujem za Sofinku 🙂

gimik
8. črc 2008

Ahojky, jak se vám líbí jméno amálka ? 🙂 🙂 😉

ilci
9. črc 2008

Amálka se mi líbí, akorát bych asi měla problém třeba pro přezdívku pro 15tiletou puberťačku, k té už se Amálka moc nehodí, jedině jí říkat Amálie nebo vymyslet něco jiného
v manžově rodině si třeba říkají přezdívkami minimálně, např. Marii se říká Marie apod.

jesika
9. črc 2008

Amálka je pěkné jméno a když bude větší, může se jí říkat třeba Ami.Další domácké podoby jsou: Mála, Málinka, Málka, Málčinka, Málčina,Máli.
Nebo teď koukám do takové tlusté knihy o jménech..., variantou jména Amálie je AMÉLIE ( Amelka).- vyskytuje se ojediněle. 😉

malaskoricka
9. črc 2008

ahojte...zacala som akosi rozmyslat nad 2menami ppre mimi...
len akosi mi nic nepasuje k menam Andrej alebo ANdrea...
neviete co by sa k jednemu alebo druehmu hodilo?