Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jesika
18. črc 2008

Aha, tak nevadí..., já jen pro ispiraci.. 😉

Tonička je pěkné jméno...Manža chtěl původně Aničku( né že by se mi nelíbila, jmenuje se tak i moje mamka a jmenovala se tak i babička), ale mamka mi ji sama vymluvila, že si s tím jménem hodně " užila" 😖 , hlavně v dětském věku - děcka dovedou být i zlí...Říkali ji Ančo, Andulo a pod.
Prý ať dáme raději Anetu, je to odvozené od Anny, ale tu mají naši známí a přišlo mi to takové opičení se. 😒

Mě se moc líbila a líbí Natálka.Brali jsme to už jako hotovou věc, a tak jí nikdo už jinak neřekne.Ale můj syn a já jsme objevili Sofinku( v našem okolí je to takové neokoukané a nefrekventované jméno - narozdíl od té Natálky...), ale dneska prohlásil tatínek, že Sofie je taková divná, jak jí jako budeme říkat...No prostě se proti ní najednou postavil a vzhledem k tomu, že můžu rodit každým dnem, nejsme 100% rozhodnutí, jak se naše beruška teda bude jmenovat... 😝

Pak jsem ze srandy nadhodila Dominiku a ta že by se mu líbila, ale ty zrobněliny se zase moc nezamlovají mě...Navíc je to taky dlouhé jméno... ☹ ...Dominika Fölklová...Jako šlo by to, ale já bych raději tu Sofii... 😅

krispule
18. črc 2008

ozvu se určitě 🙂

kamarádka mi říkala že na jiných stránkách prý jedn atěhule ještě psala holkám, když jeli do porodky, jaké jméno ze dvou vybrat 😀 tak takhle už snad nedopadnu...

já teda holčičku nikdy vybranou neměla a překvapení na utz že to není kluk bylo spíše šokem!!
byla jsem přesvědčená že nemůžu nikdy mít holku 🙂
..a kluků jsem měla dost 🙂
..no a kdyby se náhodou spletli tak budeme mít Matěje 🙂

můj 100% favorit to nebyl (já měla právě Olivera, Kryštofa...) ale manžel by Matýska moc rád.

Tak uvidíme jak to s "Toničkou" dopadne, ale doktor 3x potvrdil že je to holka jako fík 😀

deni
18. črc 2008

ahoj Jes, tak stále váháte... teda tak prvně to bylo taťkovi jedno a teď remcá? 😀

krispule
18. črc 2008

Jes - ty to taky nemáš jednoduché 😅

me se moc nezamlouvá ta Natálie...ale Dominika i Sofie ano.
A sofie je myslím nejlepší - tedy podle mě...

jak se jmenuje bráška?

beranek
18. črc 2008

My jsme jeli do porodnice a taky nevěděli jméno 😀 Pro kluka jsme žádné neměli, protože s ním tatínek vůbec nepočítal...já jsem jela se Štěpánem 😉

krispule
18. črc 2008

štěpán je hezkej!! moc

vy jste to nemuseli mít vyplněný dopředu, nebo jste to psali v autě?🙂

beranek
18. črc 2008

Nás se ptali až v porodnici a my jsme jim řekli, že jim to řekneme až se narodí 😉

krispule
18. črc 2008

hmm ☹ to bych přesně chtěla - až jí uvidím..jenže tady (beneov) to má být vyplněné předem
ale taky jsem si říkala - když to nevyplním - musím mě odrodit ne?

jesika
18. črc 2008

ahojky Deni,

no sem dneska myslela, že mě vomejou... 😝 😝 On je taky někdy náladovej a občas se mu to rozleží v hlavě.A hlavně už jde do tuhýho 😀 😀 , můžeme rodit každým dnem... 😅

Kris, my s malým bojujeme za tu Sofinku, ale pokud si ji nevybojujeme, bude to asi ta Natálka, no... 😀 To by měla největší radost rodina, protože si na ni už tak zvykli, že by jí tak říkali nejspíš i po porodu... 😀 😀 , úplně automaticky. 😅

Malej se jemnuje Martínek - po tátovi. 😉

beranek
18. črc 2008

Já si myslím, že v tom by problém být neměl, co s tebou asi tak udělají, že, když jim to neřekneš 😀 Taťka měl fakt dvě jména, po porodu se mě ptal, tak které, tak jsem mu řekla, podívej se a rozhodni co se bude pro ni víc hodit...pak přišla sestřička, zeptala se a zapsala naše vybrané jméno 😉

jesika
18. črc 2008

Tak my jsme taky nemuseli zatím nic vyplňovat, až v porodce.Ale taky by se mi líbilo říct jméno až po porodu...Přišlo by mi to daleko lepší a pro rozhodování daleko jednodušší... 😉

beranek
18. črc 2008

Sofie je moc pěkné jméno, taky se mi líbí 😉

beranek
18. črc 2008

Jes, tak jim taky řekněte, že se rozhodnete až po, počkej, třeba manžel koukne a řekne jasná Sofie 😀

jesika
18. črc 2008

Beri, nebo taky jasná Dominika..., že? 😀 😀 😀

sylvar
18. črc 2008

jasně, Sofie 😀 😀 😀 😀

krispule
18. črc 2008

jasně, nic nevyplníme 😀
až je uvidíme, řekneme

proboha, aby ze mě nevypadlo něco...něco úplně jinýho!! hroznýho!!! z toho šoku 🙂

jesika
18. črc 2008

Dneska u nás asi bude velká debata... 😀 😀 😀

Taky jsem mu říkala, jaké bychom dali jméno případnému klučíkovi..., protože jméno Jakub( které bych případně dala) u něj nepřichází v úvahu... 😖
Tak prej že proč uvažuju nad klukem, když čekáme holku! ( nějak nebere v potaz, že tam musím nahlásit i jméno pro kluka)..., tak nakonec ať nahlásím co chci, ale kdyby to byl vážně ten kluk, tak by se asi divil... 😀 😀 On by chtěl Jiříka, ale mě se s prominutím Jiří nelíbí... ☹ .

Ale líbil by se mi i Tomášek... 😉

jesika
18. črc 2008

Sylvar, tobě se to mluví, když už Sofinku máš doma... 😀 😀 😉

beranek
18. črc 2008

Ale mám takovou perličku ke jménům, moje kolegyně, když se narodila, tak otec se tak opil, že cestou na matriku zapomněl to jméno a když se ho ptali, tak ho napadlo asi nejčastější jméno, které se tehdy používalo, prostě na to vybrané zapomněl a mamka jí dlouho říkala úplně jiným jménem, nemohla se smířit s tím, které vůbec nechtěla, ale zvykla si a dnes už žádný problém není 😀

jesika
18. črc 2008

Kris 😀 😀 😀

jesika
18. črc 2008

Tak to je teda dobrý... 😅 , ale mě by asi šlehlo... 😀 😀

To je jako moje tchýně..., malej jí hned oznámil, že uvažujeme nad Sofinkou místo nad Natálkou - no byla samo v šoku 😅 , ale o to nejde.Pak kdesi na procházce potkala sousedku a ta se jí ptala, jestli už něco máme a ona, že ne, ale že budeme mít Sylvinku...No nevím, jak na to jméno přišla, ale vím, že by se jí líbilo.Což má teda smůlu... 😅

tetadolly
18. črc 2008

ahoj, tak já nevím, je to zajímavý jak se přichází na jména miminek 😀 to mi měli jasno hned pro holčičku Eva a pro chlapečka to byl oříšek, já chtěla tomáška nebo vašíka,to neprošlo, tak jsem muži sdělila, že bude mít jméno po něm, až se naštval a díky tomu jsem prosadila,že to bude vendelínek po dědečkovi,akorát chudinky děti jestli to bodou dvojčátka 😀 😀 😀 😀 😀

krispule
18. črc 2008

Jakub i Tomáš jsou pěkná..já jsem pro Jakuba..

Jo tak to já mám taky perličku:

Měla se narodit sestřička jedné holčičce (cca 50let zpět) a jelikož měla kamarádku Zuzanku chtěla Zuzanku. Ale rodiče ne a vybrali Jitku...když ji přinesli domů, sestřička ji stále ubližovala a brečela a že Jitku ne a ne!

A tak Jitku, jako odnesli, převlékli a tak a řekli, že ji teda vyměnili a je to Zuzanka 🙂

Dodnes jméno JItka používá jen úředně a většina lidí ji zná jako Zuzanu 😀

jesiko: no fakt! díky vám jsem se rozhodla, prostě to nevyplním - jako fakt - co se může stát? jsem pitomá že mi to nedošlo dřív - to budou ty hormony 😅

jesika
18. črc 2008

Tak já si myslím, že fakt o nic nejde... 😉

kristi
18. črc 2008

stat se nic nemuze, ja to priste taky nechci vyplnovat, podle me to mimi na tebe nejakym zpusobem zapusobi a pak teprve mu mas vybrat jmeno - my jsme taky dceri po poodu rikali Fanoušku, pac nam proste pripominala dedu, no 😀 😀 😀

ja bych si nechala 2 favoritni jmena pro holku a 2 pro kluka a rozhodla bych se, az ji/ho uvidim. V matrice problem neni, spravne se na dite pojmenovat tusim do 3 dnu, jen si proste ulehcuji praci, no

krispule
18. črc 2008

jasně..stejně jsem dopadla s příjmením..že prý to nejde - to co jsem chtěla a pka jsem zjistila že ano ☹
koza - matrikářka - líná 😝

tetadolly
18. črc 2008

já mám taky perličku: moje mamina, když rodila mě, tak milej tatík celý v obavě, že přijde o ženu, protože rodí císařem se rozhodl, že mi dá jméno po mamince, jenže maminka chtěla betynku, tak s tatíkem měsíc nemluvila a ke mě ho nepustila 😀 jestli můžu mít radu? nedávejte svým dítkám jména rodičů, do dnes s tím máme s mamčou problém při korespondenci s úřadama a uplně bomba je, když máte vedený účet ve stejném peněžním ústavu, pak si krásně vyměníte výpisy z účtu a hned víte kolik kdo má na účtě, je to peklo 😠

kristi
18. črc 2008

jj, je to tak jak rikas, jsou liny 🙂

krispule
18. črc 2008

jj, já taky nechtěla dát po nás

Vašek by to byl čtvrtej - ale nechci
a tchán by chtěl Kristýnku - to je od něj milé, ale ne, je to potom na prd 🙂

krispule
18. črc 2008

Přeji hezký víkend, klidné diskuze a pohodové porody. zatím páčko, Týna