Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

melory
29. říj 2006

len nemas v pase ci uz je na ceste alebo sa planuje...ked sme uz pri menach 😉 ja som ale mama uz od 10rokov popisane mena co sa mi pacia.

slim
29. říj 2006

my se chceme snazit pristi rok - jaro leto nebo az podzim. nechame to nahode. nebudeme tlacit na pilu.hlavne aby se to povedlo a mimi bylo zdrave. 🙂

melory
29. říj 2006

jasne ale to ti poviem ze kym zena otehotnie a kym vynosi mimi tak aj 5x zmeni mena, ved mi zeny radi zmenu.

vajli
2. lis 2006

U nás byl taky boj o jména 🙂 Pro kluka se mi líbilo jméno Adrian nebo obyčejné Petr, ale manželovi ne, ten preferoval Kristiana, to bych zase nerozdejchala já, tak nakonec jsme se shodli, že když to bude kluk tak to bude Honzík. Horší byl výběr holčičího jména, tam se nám původně líbila Amélie, jenže k příjmení nám to přišlo divné a dál jsme se už neshodli, nakonec jsme čekali, až nám Dr. prozradí pohlaví, že kdyby to byl kluk, tak to máme bez dalších diskusí...ale nic nemůže být jednoduché,tak máme holčičku, nakonec jsme vybírali ze jmen : Kristýna (manželův návrh), Natálie (kompromis), Nela (můj návrh). Tak jsme se rozhodli pro kompromis, ale mě se to jméno nakonec nelíbilo a manžel uznal, že jemu pak ke konci těhotenství také ne, takže jsem ustoupila a máme Kristýnku a u dalšího dítěte mám výsadní právo na jméno JÁ 😀

Jinak se mi nelíbí jména, která končí na "-slav" "-il" a z jedné strany rodiny máme samé Miloslavy a Miloše a nesnáším jak si chlapi předávají stejná jména z generace na generaci 😠

Já jsem se měla jmenovat buď Julie nebo Viola, nakonec vybrali Violu. Jako malé mi říkali Violko, horší je to v dospělosti, Violka je už moc dětinská a Violo zní tvrdě, tak mi na střední vymysleli poangličtěnou přezdívku, která se mě drží dodnes a říkají mi Vajli, Vajlinko 🙂

claire21
3. lis 2006

Ahoj holky,
u nás byl taky se jmény problém. Můj manžel je z Albánie, takže jsme museli najít takové jméno, které je známo jak u nich tak i u nás a ještě se oběma bude líbit. Procházela jsem snad stokrát český i albánský kalendář a když jsem přišla na nějaký hezký jméno, tak mi manžel řekl, že u nich sice existuje, ale nikdo ho skoro nedává, že je moc zastaralý a tak. Taky mam docela exotický příjmení, takže to jméno nesmí být moc český (jako Boženka nebo Bohouš 🙂) a moc extravagtní taky nechci. Tak jsem nakonec vybrala pro holčičku Daniela (má tu výhodu, že je v ní schováno ještě jméno Ela, takže jí můžu když bude maličká říkat Elinka) a pro kluka Davídek a kupodivu manžel souhlasil a jména se líbí i rodině v Albánii...UFF, to byla ale fuška 🙂, aby byli spokojený všichni.
Takže to bude buď Daniela Kolgjeraj nebo David Kolgjeraj, ale jestli je to kluk nebo holka, to se dozvíme až v lednu 🙂

lindda
3. lis 2006

no cafte ja uz viem konecne co budem mat teda chlapceka a meno je NINO 😉

vajli
4. lis 2006

slim : máme Kristýnku a taky jsem nevěděla jak jí zdrobnit jméno a tak jí říkáme třeba Kristy, Kikuško, Kikinko, Kikčo 🙂 ale někdy i hajdalína, lumpice, čertice apodobně 😀

kristi
4. lis 2006

vajli, mne taky rikaji Kikčo, Kristy a Týnko....dobre jste vybrali

diddi
4. lis 2006

caute..ja mam zatial vybrate meno Mia

caira
4. lis 2006

tak u nas mame zatim vybrana tri jmena :
pro prvorozene Emily pro holcicku, Jamie pro kluka a pak Riley { to jsme se dohodli, ze bysme dali az po te co budeme mit Emily i Jamieho.. a Riley by bylo jak pro holcicku tak pro kluka 🙂

pepibubu
4. lis 2006

No... Holčičí můžu vybrat prý já 😀

Takže (seřazeno dle preferencí) _ Kristýna, Linda, Hana, Jitka, Alžběta

Ale zadarmo to není, miláček trvá na jejich rodinné tradici, že kluk musí mít monogram JM. Mně to přijde švihlý, a jakkoliv je jinak racionální, tak v tomhle s ním není řeč.

Jména která už v rodině jsou: Jan, Jiří, Jaroslav. Chtěli jsme Jakuba, jenomže to nás vyšplouchnul bratránek, ti rodili ve středu a mají Jakuba. Jáchym Matoušek, M M se mi nelíbí,Jonáše měla Honzy ségra papouška 😀

TAkže v úvaze hrajou : Jaromír, Jindřich a Josef. Ale naprosto nemusím "Pepu" - Jožka, nebo Pepíno, ale "Pepa, Pepča, Pepik..." GRRRR.

lucildol
5. lis 2006

Já jsem čekala s výběrem jména, až jsem věděla, co to bude. V případě chlapečka to bylo jasné - chtěla jsem Pavla po manželovi. A protože to je chlapeček, tak holčičí jméno jsme ani nevybírali. Takže přivedu do rodiny Pavla Peška III. 🙂

alcatko.j
5. lis 2006

My mame jasno v holcicce, to bude bez debat Nella, shodli jsme se okamzite a jeste jsme ani nebyli tehotni 😅
Ovsem jestli se nam narodi kluk, tak se asi nebude jmenovat nijak, pac tady nastava boj...Ja nemam zadne jmeno, ktere bych si zamilovala , a ty , co se mi celkem libi, se zase nelibi Jirkovi(manzelovi).takze ja bych klidne dala Filip, Martin, Ondrej, Vojtech nebo Hynek.A o tom manzel nechce moc slyset 😕
A mu se libi Matej, to je sice krasne jmeno, ale zda se mi ze ted docela hodne moderni...No a pak me rozciluje s Kvidem a Augustynem 😕

froschka
5. lis 2006

http://www.sined.sk/meno/
http://www.beliebte-vornamen.de/
no ja som si pokukala tieto dve stranky no ta nemecka sa mi paci viac len teraz mam problem s tolkeho mnozstva mien si vybrat.
Podla mna je dolezite urcit si zaciatocne pismeno mena.napr my surodenci sme Linda Lucia Lukas xi ja mam pre dievcatko meno Leonie a pre chlapca asi Leon Leonhard Leopold.no koncovky tych leov sa mi nelubia ale aj tak to bude len Leo a Lea xi xi ak sa zadari

vajli
5. lis 2006

kristi : tys mi utkvěla v paměti z beremese.cz, když jsem hledala svatební účes z krátkých vlasů, moc se mi líbil tvůj rozcuch 🙂 a náhodně jsem pak zahlédla tvé album na koníkovi a vybrali jste super jméno pro holčičku, moc se mi líbí, originální a moc pěkné 🙂škoda, že můj chlap nemá smysl pro takové "neobvyklosti" ☹

fotografka.z.hulina
6. lis 2006

U mě to bude chlapeček Daniel, holčičku bych chtěla vybojovat 😀 Simonu, to se mi moc líbí. Celkově se mi docela líbí jména s i 🙂

certica
6. lis 2006

diddy. Ta Mia, hned ma napadla herecka Kate Winslett 😵

1980mat
6. lis 2006

Tak my asi vsadíme na klasiku. Chlapeček bude Jakub a holčička Lucinka. Lucinka jsem měla být já, přála si to moje mamka, ale její tchyně jí to rozmluvila, že u nich na vesnici se Lucka říká kobylám a že nechce, aby se její vnučka jmenovala jako kobyla. Tak chci tímto splnit mamce její přání a zároveň se to jméno líbí i mně s přítelem.

kacka79
6. lis 2006

Ahojky, take se pripojuji, my budeme mit Emu nebo Daniela

miselinik
6. lis 2006

Ahojte. Tak aj ja pridávam naše mená. Budeme mať Davida alebo Alexandru.

alcav
6. lis 2006

Tak u nas je jisty jen Rudolf, po tatinkovi, dedeckove, pradedeckovi a prapradedeckovi 😀 😀 😀 Holcici jmeno snad vybereme ze dvou kandidatek: Beate a Nathalie

arabeska
6. lis 2006

ako sa vam paci meno Marina?

vajli
6. lis 2006

arabeska : mě se jméno Marina líbí 🙂

katalines
6. lis 2006

Já jsem byla na vybírání jména sama, chtěla jsem si to ulehčit tím,že jsem si nechala říct,co to bude...takže jméno pro kluka (kterého jsem si vždycky přála)...nemohla jsem se pořád rozhodnout a najednou se mi žádné jméno nelíbilo.Malej se narodil o měsíc dříve a jméno dostal až 10minut po porodu - TOBIAS 🙂 Až mu někdy v budoucnu budu pořizovat sourozence,tak už mám dopředu vybrané jména, pro jistotu 🙂 holčička bude LEONTÝNKA nebo PATRICIE a kluk DENNIS nebo RICHARD.

0401
6. lis 2006

Čau holky, já měla o jménech vždy jasno. Adéla a Matyáš. Ale pak to s miminkem nějak nedopadlo 😒 Ještě než jsem byla znovu těhotná, zničeho nic mi hlavou proletěla Patricie. Když jsem byla podruhé těhule, byla napsaná Natalie, ale to schválně, jsem pověrčivá a kdyby se narodil kluk (pohlaví jsme nechtěli vědět dopředu) tak bych Patricii už znova přece dát nemohla.
No a jak se malá narodila, sestra přinesla papíry a přepsalo se to na Patricii. Kluk měl být Tobias, ale měli jsme Tobiáška kocourka 😒
Občas se mě někdo zeptá: a jak jí prosim tě říkáte? Ale přece člověk si vždycky najde nějakou zdrobnělinku na míru, ne? Jak to máte vy, maminy?
Můj manžel malé říká Paťánkoslávku, napsané to vypadá blbě, ale zní to krásně 🙂 Pro mě je to Paty, Patrička, Paťuli a taky Prcka 🙂

0401
6. lis 2006

Katalines, kluk měl být i Richard. Líbí se mi "Ričí" A doma mi teda neprošla Bibiana.
Vidím, že budu muset mít hodně dětí. 🙂

katalines
6. lis 2006

0401 máme skoro stejně staré dítě, malému je 1rok a 1měsíc 🙂
U Richarda se mi líbí "Riko"

0401
6. lis 2006

Vidím, že taky ještě nespíš 🙂

katalines
6. lis 2006

🙂

evazakova
7. lis 2006

Mě sep řed pár lety hodně líbila Kateřina a Jakub, ale už od toho upouštím. Kuba asi zůstane jako jedna z možností. Pro holku se mi líbí Tereza (ale je jich moc), Gabriela (nelíbí se manželovi), nebo pak po našich babičkách, když už tak už: Charlota a Magdalena... To jen v případě, že to budou dvojčata, ale Madlenka se mi líbí...Pro kluky se mi pak líbí i Vojtěch, Matěj, Šimon, ale všechno už je v blízkém okolí, takže musíme hledat...zatím to není aktuální. Co stoprocentně nebude, tak jména po nás a našich rodičích...(i když "děda" by chtěl Pepíka, a "babička z 2. strany" by chtěla Haničku...NIKDY!