Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

jarca
6. bře 2006

Ja ziju v Anglii takze vyber jmena jsme meli tezky...Mame ted skoro rocniho chlapecka dali jsme mu jmeno Riley take se nam moc libi Lukas (Luke) pro holcicku se nam libi Aimee nebo Annabell

kristi
6. bře 2006

z tech anglickych se mi libi Chloe a Ashley...

ivett
6. bře 2006

Ahojky,
taky těhotná sice zatím nejsem ale jmena mame s manzílkem celkem jista...
Holcicka bude kazdopadne Viktorie, druha pak Ester nebo Adélka, kluk nejspis Vojta, ale libi se mi i Maxmilian-manzelovi se tohle jmeno ale moc nezda...
Preju pekny den vsem...

lucinecka
6. bře 2006

Ivett, to je pěkný. Určitě byste mu říkali Max, ne? Mně se to moc líbí, ale máme Maxíka andulku, tak to by už u nás neprošlo 😅

tilly
6. bře 2006

ivett, môj zlatý retriever je maximilián...

talls
7. bře 2006

Jak uz jsem jednou psala, az budeme mit deticky, chteli bysme Tobiase a Silvii....to je takova "predbezna" dvojka. Ovsem kdyz ted vidim, ze se nemuzeme shodnout ani na blbym oznameni, tak jsem zvedava, jak to budeme jeste resit....mne se totiz libi jeste i Veronika a Vojtech 🙂
Segra ma Ondreje, nejcasteji se mu rika Ondik, ze srandy Ondatra... 😀 (to segra vzdycky na oko nadava...),nebo taky Ondrule (kdyz zlobi), tak jsem zvedava, jakou komoleninu bysme vymysleli na ty nase... (u nas komoleniny vedou, naseho psika Adelku jsme prejmenovali na Léla, segra je Káki a ja Móš-opravdu odvozeniny od nasich jmen....ovsem ta cesta je dlouha 😀 ) . Pritel mi rika Bebu, to je uplne mimo jmeno, ale slysim na to dobre 😀 ....

ivett
7. bře 2006

Tobiáš je taky pěný jméno,jen nevim,jestli by u moje manžilka uspělo...Vojta zatim u něj vede, o Maxovi moc slyše nechce, ale snad tojeste nejak vymyslim a treba to Max skutecne bude...Uvidime, buh vi proc nejak predpokladame ze prvni bude ta holcicka...tudiz Viktorie...🙂

sterbovalucie
7. bře 2006

Já mám s jménama taky problém, chtěla jsem trošku neobvyklý jméno, jenže k příjmení Bulíček toho moc nejde. Nevíte holky, co by k tomu šlo?

meluzina
7. bře 2006

Sterbovalucie : co třeba Kamil ? to zní dobře ne ?

ivett
7. bře 2006

Třeba Daniel mik Buličkovi nezní špatně, a Kamil se taky da..

sterbovalucie
7. bře 2006

to je holky fakt, Daniel je dobrý, když řeknu Kamil, tak se mi okamžitě za to vybaví "Emanuel Gott"

tilly
7. bře 2006

Daniel je pekné meno 😉

meluzina
7. bře 2006

No vidíš, to mě vůbec nenapadlo - myslím Emanuel Gott 🙂 to je fakt hrůza 😀 Daniel je lepší a co třeba Ondra Bulíček to je taky v klidu ne ? 🙂

winnie
7. bře 2006

Mně se moc líbí Markéta nebo Veronika pro holčičku a Filip nebo Adam pro chlapečka. Ale nechci mu zkazit svátek tím, že by ho měl na Vánoce🙂Moje chudinka sestra se totiž narodila 24.12. a dědeček chtěl, aby se jmenovala Eva.

ivett
7. bře 2006

winnie jsme na tom stejne, moje segra se taky narodila 24.12. a babiča chtěla ať se jmenuje Eva, naštěstí mamka se nenechala ovlivnit... 🙂

winnie
7. bře 2006

Moje maminka se totiž díky ségře usmířila s dědou a když za ní přišel s omluvou do porodnice, tak byla tak dojatá, že ji tak pojmenovala🙂

ivett
7. bře 2006

hm, jsou duvody pro ktere to clovek udela, ale ja bych do toho asi nesla, aby dite melo svatekm, narozky a jestevanocev jeden den, nevim, nechtela bych to... 🙂

coxa
7. bře 2006

Jejda holky, vy už zase jedete jména? 😀

mishabv
7. bře 2006

Ahoj holky,

s pritelem jsme se shodli na techto jmenech Vojtisek, Jakub, Anna a Emma, ale bohuzel mam pocit, ze jsou vsechny ted strasne v mode... 😒
Mne se jeste libi z klucicich Ondrej a z holcicich Berenika, ale to se mnou teda nikdo nesouhlasi 😀

ivett
7. bře 2006

Berenika je supr jmeno, ale u nas doma by asi neuspelo, krom toho holcicku mame jasnou - Viktorie, jak tak ale sleduju, jeste budu muset prehodnotit to klucici jmeno - Vojtu, vidim ze je docela caste...

kk
8. bře 2006

Já měla celou dobu favoritku Terezku - jen ted posledni dobou váhám, když koukám na žebříčky oblíbenosti, kde naprosto vede. A z klučičích se mi líbí Matěj. jde to i oboje hezky dohromady🙂)

ikke
8. bře 2006

kk, no vidis, a ja som s tymto menom cele detstvo trpela, lebo bolo neprijemne vynimocne. a taaak som zavidela vsetkym zuzkam, janka, martinkam, katkam a luckam 😀
ale teraz je to super, lebo je to meno zname skoro vsetkym jazykom ...teda snad okrem cinstiny a japonciny 🙂 takze nikto mi ho neskomoli, maximalne napise s th... 😵

kk
8. bře 2006

no vidis, pozitivni pohled. Ja si ho asi stejne vymluvit nedam, i kdyz zacina byt docela caste. Chci hlavne jmeno, ktere se da hodne obmenovat. Treba Kateřina se mi libi, ale to bych zase diteti nechtela udelat, aby se jmenovalo stejne jako ja. Terinka, Terka a tak je bezva🙂)) Nebo pa Barborka a Verunka - Vendulka

sisitel
10. bře 2006

pripojim sa aj k Vasej diskusii...my este necakame babätko,ale uuz sa snazime... Ak by to bol chlapec tak dame meno Adam a u dievctaka sa rozhodujeme medzi menami Emma a Tamara.

21babo2121
11. bře 2006

ahooooooooojte.....mne sa pacia mena.....Kelly....Molly....Kevin.....Jessica....

21babo2121
11. bře 2006

😀 😖 ☹ 😉 🙂

yonanevi
12. bře 2006

ahojte, ja ked budem mat babetko tak dam meno po mojej mamke Kristinka, alebo Kristijan 😀 😀 😀

cubatour
12. bře 2006

ahojte, no my sa uz pomalicky zacneme hadam aj snazilkovat 😀 a mojou tuzbou je mat synov, ale manzel zase dievcatko.. tak sme sa dohodli, ze ked bude syn, bude David a ked dievca, vyberie meno manzelik.. zatial to vyzera na Bibianku 🙂

kolca
12. bře 2006

ahojky mě se líbí jméno Anička, ale nelíbí se mi oficiální verze Anna. Tak mě napadla Anica. Jen nevím jestli to v Čechách projde

anastazie
12. bře 2006

ja bych rekla, ze uz je preanickovano 😉 v posledni dobe je to jedno z nejoblibenejsich jmen, ktere se davaji..jinak nic proti tomu jmenu 😀 anna je krasna...no, anica...to je trochu jak nadavka 😉