Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

slucky
22. únor 2016

Holky tak u nás se jmény boj...prvního chlapečka máme jménem Henryk...a teď pro druhého ne a ne jméno vybrat..příjmení je na ,,Š,,
Mně se líbí Kylián, August...muž chce Ferdinanda (to je moc dlouhé) nebo Darko (to asi upadl 🙂 )
Jediné neutrální je Kajetán, ale mne moc nepřesvědčil...máte nějaké nápady?

slucky
22. únor 2016

@nonnni já mám fenku Avu už 10let...a je to nejkrásnější jméno...i dítěti bych ho dala

klar_a
18. bře 2016

@evincz87 Jméno Zoe je krásný! Můžu se zeptat, jak jí říkají? Já mám teda ráda jména tak, jak jsou, ale dovedu si představit spoustu varinat...

veverun
18. bře 2016

@slucky Co třeba Kristián nebo Damián?Případně mezinárodní bariery...😊

veverun
18. bře 2016

Pardon,variety samozřejmě,telefon si opravuje dle sebe...

evincz87
22. bře 2016

@klar_a říkáme jí. Zoi, Zoui, Zoinka, Zouška, Zoik, někdy,když se zlobím tak řeknu Zojino, nebo Zojušo..volám na ni Zoji,. líbí se mi to jméno čím dál víc 🙂 babička ji říká Zoinečka a Zoenečka

evulina77
22. bře 2016

@slucky Kajetán je super. Představ si jak představuješ svoje syny a říkáš Henryk a Kajetán...

achjonetusim
25. bře 2016

@slucky Kajetán se mi líbí moc! Měli jsme ho na seznamu 😉 jenže bydlíme mimo ČR a mezinárodní verze Gaetan (i s místní výslovností) mě už tak nebere. Kajetán má pro mě asociaci nečeho majestátního, pak samozřejmě hned Tyl a hymna, no nádhera! Můžeš říkat Kájo, Káji, Táne,... 😵 Žít v ČR dala bych hned!

fabian25
29. bře 2016

Mi mame dve deti ted cekame treti ,první mame holku a ta jsem jmenuje ADRIANA pak kluk a ten se jmenuje FABIAN JOSEF ted cekame treti holcicku a jmeno vůbec nemam 🙂

anetka_p
29. bře 2016

Holky máte někdo Leontýnku? Hrozně se mi to jméno v poslední době líbí, ale muž z toho moc nadšený není :D

lucija76
1. dub 2016

Dcera je Lea, syn Noe, pro tretatko jsme zatim jmeno nevybrali, urcite ale bude zase kratke 😉

lejla24
1. dub 2016

My mame syna a jmenuje se Matija...Je to puvodem srbske jmeno, chteli jsme atypicke jmeno, ktere je tu velice malo a tak jsme nasly tohle,,,,

nonnni
1. dub 2016

@lucija76 sestrenice mych deti se jmenuje Reo🙂

A ja mam kamaradku se jmenem Iro a ta ma sestru se jmenem Ria...

marumarun
20. dub 2016

@anetka_p My jsme chtěli původně Leontýnku, ale nakonec jsme si vybrali jinak. Leontýnka je fajn, protože jí můžeš říkat i Lea, Leonka, Týnka... 🙂

konekokira
6. kvě 2016

My máme na plánu Svena, Eduarda, Engelberta, Víta nebo Mansveta, ale vzhledem k tomu, že asi čekáme děvčátko tak Antonie, Alexandra, Jasmína nebo Marieta 🙂

anelamates
6. kvě 2016

Probůh, za co se těm chudákům chceš pomstít? Englbert, ach propánajána. Živě ho vidím ve škole, jak si spolužáci užívají. Mansvet - to je taky dobrý, budou na něj volat mansfetáku, máš to na háku! NO vaše volba. Z toho, co tu vidím, tak Antonie nebo Vít.

konekokira
6. kvě 2016

@anelamates to je snad naše věc, ne???

anelamates
6. kvě 2016

Samozřejmě je. Ale je to diskuze, ne? tak jsem diskutovala. A tahle jména mi přijdou - velmi mírně řečeno - ujetá.

konekokira
6. kvě 2016

@anelamates A především jsou neobvyklá 😉

anelamates
7. kvě 2016

To jsou, taková kombinace ENgelbert Nováček, hm, to je skutečně něco neobvyklého. Popřípadě Mansvet Nový Nebo Jasmína Suchá, taky pěkné, neotřelé. Ovšem já jsem si myslela, že každé dítě je natolik jedinečné a nádherné, že nepotřebuje žádné berličky zvláštního jména. A nechtěla bych svým dětem nikdy kazit třeba dětství. Děti umí být hodně zlé, a tahle jména by jim dala solidní záminku. Nu ale každému to jeho.

konekokira
8. kvě 2016

Víte, neznáte mé příjmení a nebojte, vybíráme s partnerem jména podle našeho nejlepšího přesvědčení a dokonce ani neodsuzujeme maminky, které dítě pojmenovaly Pepa 😉 ne, děti jsou takové, jaké je vychovali rodiče 😉

kittynka
9. kvě 2016

Holky,tak schodou okolností, náhod a toho co nás baví SME se s mužem domluvili na druhém jménu pro naši dceru...někomu se to nemusí zdát ale nám se líbí oboum. Že se bude jmenovat Ellen bylo jasné v podstatě od začátku, my však chceme přidat ještě jméno Leia 🙂 teď přemýšlíme, jestli bude Ellen Leia nebo Elena Leia. Co myslíte?

nonnni
9. kvě 2016

@kittynka Me by se to libilo naopak...Leia Ellen...opacne mi to prije krkolomne v obou pripadech, ale to asi slyset nechces.

Otazkou je, zda ji obema budete oslovovovat. Pokud ano, tak dejte to, co vam jde lepe pres jazyk, Pokud ne, tak bych dala tu Ellen, kterou uz mate vybranou.

kittynka
9. kvě 2016

@nonnni budeme používat většinou Ellenku ale to druhé je taková naše velká srdcovka. Jen ho nechceme jako hlavní jméno...bohužel rodina nechápala ani to,že se syn jmenuje Tobias....mám to na talíři ještě dnes a není mi to zrovna příjemné. Ale děkuji za názor 🙂

nonnni
9. kvě 2016

@kittynka star wars?

Jestli Ellenka, tak pak Ellen Leia🙂

kittynka
9. kvě 2016

@nonnni 😀 jj SW 😀 podle výpočtů se nám mimo jiné malá povedla,když jsme dávali doma filmový SW maraton 😀 provází nás to od začátku našeho vztahu,pak se chytl starší syn a i on si moc přeje tohle jméno. Jelikož ho mám z předchozího manželství, ráda bych mu to dopřála. Někomu to můze připadat hloupé ale lidé dávají různá jména dětem z různých důvodů. Myslím,že úplně ujetí taky nejsme 🙂

nonnni
9. kvě 2016

@kittynka ujete, nebo ne...pro vas ma vyznam a to je nejdulezitejsi🙂

kittynka
9. kvě 2016

@nonnni tchýně nás sežere a babička taky 😀 to bude sranda....a to ještě neví, že když bude vše ok,rodim ambulantně a odcházím z porodky po 24hod.... 😀 to nás sežerou úplně 😀

nonnni
9. kvě 2016

@kittynka tak jim to nerikejte...mohou na vas prijit po trech dnech doma 🙂

kittynka
9. kvě 2016

@nonnni taky že jim nic neřeknem. Manžel stojibza mnou a přejeme si to tak oba. 🙂