Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

adua
10. říj 2005

aajka: No tak to nevim, Hani... ?
Manžel chtěl původně Jeronýma jako jméno pro kluka, ale to má zákaz. Tak já musela ustoupit s Julií... :o)
Stejně nakonec pro holku vymyslíme úplně nějaký jiný jméno. :o)

aajka
10. říj 2005

adu, stejně to hlavně záleží na ženský, ne? 😉 Když známá čekala kluka, tak byli domluvený s manželem, že se bude jmenovat po něm a po dědovi Miloš a když se malej narodil a sestřička se zepatala: "Tak co, maminko, jak se bude jmenovat?", tak ona řekla: "Lukáš". A bylo. 🙂

adua
10. říj 2005

aajka: No to je dobrý... My ale možná ani mimčo mít nebudeme, takže to řeším zbytečně. Viz moje diskuse na miminkách. No, uvidíme. Jména jsou, jen ještě to mimčo, kterýmu je dáme.

aajka
10. říj 2005

adu, já to někde četla..Nesmíš přemýšlet negativně, miminko určitě bude. 🙂

adua
10. říj 2005

aajka: Já už si poslední dobou říkám, že jestli to tak má být, tak bude. Příští rok tomu necháme volný průběh a uvidíme. Ale díky za podporu. 😉

aajka
10. říj 2005

Adu, určitě to dopadne dobře a když by to s vlastním capartem nevyšlo, tak si můžete pořídit malýho s kojeňáku nebo tak a nebude o nic míň vlastní, protože podle mě jsou rodiče ti, co dítě vychovali a ne ti, co ho jen zpodili. Hlaví je se kvůli tomu moc nestresovat a ono to nějak dopadne...

honzina
10. říj 2005

Aajko, naprosto s tebou souhlasím!
Adu, neházej ještě flintu do žita! Nebo to už máte potvrzený? Držím palce!

aajka
10. říj 2005

Z kojeňáku, samozřejmě. Omluvte překlep. 😀

adua
10. říj 2005

aajka: Souhlasim, už jsme to doma taky řešili, takže jsem v pohodě. Jen občas je mi z toho smutno spíš k pláči, ale určitě to dobře dopadne.

honzina: Potvrzený máme mé problémy. Uvidíme, co dál. Zrovna měním doktora.

honzina
10. říj 2005

Aha, už si myslím vzpomínám na tu diskusi, - otěhotnět do půl roku, je to ono?

adua
10. říj 2005

honzina: Jasně, to je ono... V únoru mi to doktor řekl... Tak si shánim nového. 😉

iris
10. říj 2005

Holky,my sice nejsme ještě sezdaný,ani nejsem těhotná,ale taky už jsme měli debaty na téma jméno pro mimčo.Holčičí se mi hrozně líbí Kristýnka,od toho ustoupit nechci a přítel ani moc nenamítal,ale na klučičím se nějak nemůžeme dohodnout...Já bych chtěla Davídka,Robina nebo Martínka,ale příteli se to nelíbí,takže jediné,co bych odkývala, by byl Lukášek.Po mém budoucím manželovi 🙂

aajka
10. říj 2005

adu, to je fakt, zkus jinýho doktora a třeba ti řekne něco jinýho..Mně jeden ortoped, když mi bylo 12 let, předpověděl, že kvůli páteři budu muset nosit korzet a možná bych mohla být i na vozíku a já přitom měla nejmenší stupěň skoliozy, který se mi ještě postupem let "narovna" a teď jsem úplně fit a zdravá. Někteří doktoři mají holt rádi katastrofický scénáře, asi moc koukaj na telku 😀

honzina
10. říj 2005

Aajko, přesně tak.
Adu, nevěš hlavu, najdi si jinýho doktora a počkej, co ti řekne on. Ještě přece není nic ztraceno, tak nezoufej.
A pak, co možnost asistované reprodukce? Nevím, jestli jsi to tady už neřešila, tak se nezlob, jestli se opakuju. 😉

miky
10. říj 2005

Taky jsme se s přítelem o jménech bavili. Mně se líbi pro kluky Petr nebo Přemysl a pro holčičku Anna nebo Tereza - tu che přítel. Tak nevím, rozhodně to bude jednou zajmavý

miky
10. říj 2005

a když se tu rozebírala jména tchýní x skoro tchýní tak ta má je Lenka a skorotchán je Arnošt - po dědečkovi se jednou chlapeček jmenovat určitě nebude 😀

adua
10. říj 2005

aajka: NO jo, doktoři někdy přehánějí. A bohužel taky někdy zanedbávají důležitý věci. Což je horší. Radši budu vystrašená a pak šťastná, že jsem zdravá, než v pohodě a pak nešťastná, že jsem nemocná. :o)

honzina: Já hlavu už vůbec nevěšim. Nechávám to přírodě. Buď to příští rok půjde, nebo nepůjde. Uvidíme. Stejně to není na nás, ale na tom Pánovi nahoře, jestli nám nějakého toho drobečka pošle nebo ne. :o)
Ještě jsme neřešili nic. Manžel je přesvědčený, že bude vše v pořádku. Je to trošku nakažlivé, protože já v to začínám věřit taky. :o)

Díky za podporu holky.
Hlavně, že už máme několik let ta jména.... JONÁŠ A JOHANKA... A stejně si prosadím tu JULII... 😀

caara
10. říj 2005

Hele, už jste se někdy setkaly s tímto přístupem - můj manžel na moje pokusy o diskuzi nad jménem našich potomků rázně prohlásil, že já dávám život a on dává jméno. Takže mi naznačil, že jméno vlastně vybere on a žádný kompromis. Normálně je mírumilovný, takže mi vyrazil dech 🙂

len
10. říj 2005

No tak Caaro, tady nezbývá než postupovat, jak psala výše Aajka - všechno mu odkývat a až budeš toho drobečka držet a ptát se budou TEBE, říct, co se líbí tobě 😉

len
10. říj 2005

My takovémuhle zlobení doma z legrace říkáme manželská neposlušnost nebo manželská pomsta, faktem ale zůstává, že u tak důležité věci, jako je jméno dítěte, by měli rozhodovat oba.

adua
10. říj 2005

caara: NO já to vidim tak, že si stejně prosadim svou. Už kvůli tomu, že to dítě přivedu na svět. Rezolutně bych prohlásila, že je to moje "práce" a tak za ní bude i odměna v podobně jména. :o) NE, Já bych řekla, že stejně ti chlapi přistoupí na kompromis, když už o něco jde... A až uviděj drobečka na ultrazvuku nebo naživo... Tak uvidíš, že bude tolik kompromisů...

luccisek
10. říj 2005

caara: Kdyby nechtel uznat tvuj narok na rozhodovani o jmene, argumentuj tim, ze zivo davate oba. Sama by jsi prcka tezko mela a on sam taky. A proto: Oba zivot, oba jmeno. 🙂 Popr. byt drsnejsi (kdyz se porad neda) a rict mu, ze on si jen uzije a tebe ceka devet mesicu noseni mimina, tloustnuti, bolesti zad, nohou a ja nevim ceho jeste, nemluve o porodu, a ze o tom jmene proste rozhodovat budes. 😎

marki
11. říj 2005

ahoj holky, tak pro holčičku máme Elišku a pro kluka Kryštofa....bylo to tak, že já jsem říkala holčičí jména a na tomhle jsme se shodli a Jožka zase říkal klučičí a na Kryštofovi jsme se taky shodli....Jožkovi rodiče by si hrozně přáli malýho Jožíka Filípka (Filípek je příjmení 😀 ), ale to já i Jožka rezolutně odmítáme.... 🙂 budeme asi černý ovce rodiny, protože Jožkova sestra pojmenovala své děti originálně - po sobě a po manželovi..takže teď poslouchám věty typu -kde je stará Lenka?? (jako maminka od malé Leničky)...kdy přijede starej Lumír??? apod...a já rozhodně tyhle řeči poslouchat nemusím, ani nikdo o mě nebude v mých necelých 30 letech (teď 27) prohlašovat, že jsem stará...a protože se Jožka jmenuje po tatíkovi a vím, jaký měli někdy problémy s poštou i od úřadů, pojišťoven i ode mně..tak to nikdy nedopustím..a navíc, jméno Josef (dědečku, strejdo, tcháne, miláčku, promiňte) se mi vůbec nelíbí.... 😎

miky
11. říj 2005

marki: jo, jo trable s jmény znám taky mamka se jmenuje stejně jako já a máme to rozdělená - malá a velká. A hádejte kdo je ta malá 😀

dai
11. říj 2005

ahojte,
ja sice este nemam babo, ale bratovi sa narodilo pred 4 dnami a vola sa Libuska a je naozaj nadherna mala Libuska 😎
to meno ma nikdy nenapadlo a momentalne sa mi v spojeni s tym krasnym malym cloviecikom straaaasne paci 😀

macinka
12. říj 2005

Ahojky všici,též se zkusím zapojit do debaty...sice plánujeme svatbu až příští rok a mimčo až po svatbě,ale oba s přítelem se už te´d "hádáme" o jménech....on je Robert a touží potomka pojmenovat po sobě...mně se to jméno zdá tvrdé,neb má "r" i v příjmení, ale jako kompromis budeme volit dvě jména...ale Robert bude až jako druhé🙂)))....

kralicinka
17. říj 2005

ahojky.jmena resime taky i kdyz jeste tehukka nejsem.me se libi:kluk Honzik po manzelovi.holka Ema,Anicka,Elizabeta a Eliska.ale to se nelibi memu muzi.on by radci aby se opakovaly rodinna jmena.tak to bude jeste bitka a smlouvani🙂))

macinka
17. říj 2005

ahojky...tak hlavně,že se se svýma polovičkama shodneme v jiných věcech, že?🙂))))....já si myslím /tedy doufám/, že se to poddá...až to melé bude v bříšku růst....

zuzii
17. říj 2005

Ahoj holky, tak mě mimiško v bříšku už pěkně roste 2 měsíce. Já mám jméno pro holčičku jasné, bude to malá Sárinka, horší to bude s chlapečkem, na tom se nemůžeme dohodnout, mě se líbí Daniel, Dominik, což můj manžílek odmítá, a nic se mu nelíbí, a když jo, tak je to děs,takže to asi vidím na jménu po něm, což jsem sice nechtěla ale lepší Ríša než Gabriel.

marinka
17. říj 2005

zuzii: To je krásné, že budeš mít mimiško, gratuluju!! 🙂 Já už se taky nemůžu dočkat, ale do svatby zbívá devět měsíců, tak ještě musíme počkat. Vám to teda vyšlo krásně, že jsi hned po svatbičce otěhotněla.