Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

flufla
4. čer 2009

už sem se rozhodla, když to bude holčička tak Leontýnka, at se ostatní..

beranek: no Vincenta moc nekomentovali, ale bylo vidět, že z toho jména nejsou odvázaní. Jenže to mi bylo fuk, bylo to mé vysněné jméno už ud 15 a když nakonec souhlasil i manžel tak bylo hotovo!! myslím,že se to jméno k němu navíc moooc hodí, dá se mu všelijak říkat
Ale kdyby byl druhý taky kluk, tak fakt nevím, inspirace došla 😖

joseline3
5. čer 2009

flufla: Vincent je krásný jméno a museli jste žádat o to jméno abyste měli VincenT protože v českým kalendáři je VincenC?

beranek
5. čer 2009

Vincent je obdoba jména Vincenc, bez žádného povolování 😉

luciusek
5. čer 2009

Ahoj holky,
nezlobte se,že vám sem lezu,ale nějak jsem začetla. 🙂 Je těžké vybírat jméno,co?Já to řešila docela nedávno.Hlavně bych vám chtěla říct ať si do toho nenecháte od nikoho mluvit a dejte jméno,které se vám líbí a kašlete na okolí.My jsme s manželem měli od začátku jasno.Kluk Maxmilián a holčička Natálie.Natálka u všech dobrý,ale Maxmilián nechtěl projít.My jsme si,ale stáli za svým.Nakonec se nám před dvěma měsíci narodil vysněný chlapeček-Maxmilián-a jak si všichni pěkně na to jméno zvykli.To by jste koukaly. 😀 😀 Tak se mějte hezky,pěkně to vybírejte.Přejí hezký zbytek těhu. 😉

konja
7. čer 2009

luciusek: Mamilián je nádherný jméno! Ale hodně záleží na příjmení. U nás bohužel nepřichází k úvahu, protože máme příjmení dlouhé jak tejden tak chudák než by se ve škole podepsal tak by šli ostatní děti už domů 😅 Ale ke kratšímu příjmení je to OK 😉 Já jse v dětství jednoho Maxmiliána znala a byl to strááááášně krááásnej kluk 😵 😀 😵

ygreen
7. čer 2009

maxmilián je super a taky je u nás u druhého miminka ve hře 😵 ještě Matyáš, David a moji favoriti Erik a Alex.
Problém bude u holčičky to se fakt s manželem neshodneme, maximálně na Elence. Jinak mě se moc líbí Stella (manžel vidí lahváče) a Tamara (manžel vidí pojízdný radar) 😝

nunacek
7. čer 2009

ygreen: Elenka je nádherné 😵 A Stella taky 😵

sonicka07
7. čer 2009

ygreen,my mame tamarku a vsetkym sa to moc paci. ja som chcela povodne ninku,ale ta nepresla u mamy a sestry. malinku volame tami,tamik,tamuska...a je to z hebrejciny a znamena to palmovy list 🙂
inal stella sa aj mne moc paci,ale ak este budem mat dceru tak bude asi laura.

nunacek
7. čer 2009

sonicka07: Laura se líbí mojí tchýni 😉 Ale nebudeme samozřejmě při výběru jména brát ohled na maminky, babičky, sourozence, atd. to bychom asi nic nevybrali 😀 stejně se musí líbit jméno hlavně nám dvoum a na ostatních nezáleží, zvyknou si 😀

simbbaa
7. čer 2009

ahojte kocky 🙂 zaznelo to uz mnozstvo mien ale jedno jedine stale nie 😕 a to meno mojho synceka,RAMON 😉 doma ho volame Remi alebo Ramonko 😝

misakulicka
8. čer 2009

simbbaa: RAMON---to se taky hold nedá dát ke každému jménu 😀

luciusek
8. čer 2009

Nunacek:přesně tak-zvyknou si.Stejně jím nic jiného nezbyde. 😀 😀 😀

Konja:ten náš taky bude taky chudák-než napíše Maxmilián Kolorz a než se to naučí vyslovovat-protože se to čte Koloř,tak nevím nevím..... 😀 NO co,bude se muset hodně učit,hodně učit. 😀 😀

zdenik89
8. čer 2009

ahojda, chodím si sem často číst a inspirovat se o jmenech, jména mě baví vybírat a možna i proto, že brácha čekal rodinu. Ve středu se jim narodil nádhernej chlapeček a dali mu jméno Míra (Miroslav) po bráchovi. Nad jiným jménem vůbec neuvažovali :o). a hodi se k nemu. každé jméno je hezké pokud si ho spojíte s někým koho máte rádi. posílám pro inspiraci jména v okolí našeho městečka u Náchoda. z květen a červen

květen červen
Kateřina Myšková Marek Musil
Vendula Macková Iva Němcová
Adéla Hanušová Dominik Šmída
David Špelda Eliška a Patrik Volhejnovi
Daria Anna Ciezkowska Matyáš Erber
André Henry Erasmus Lilien Hurdálková
Ladislav Tylš Kryštov Marek
Kateřina Škodová Karolína Vítová
Jakub Kulda Matěj Oždian
Pavel Kejzlar Agáta Pumpová
Tereza Hornychová Lucie a Jiří Semerákovi
Dominik Matyska Veronika Skalická
David Korbel Jiří Ryba
Jan Balcar
Joel Smetana
Sára Pavlová
Matyáš Kaválek
Markéta Prouzová
Karolína Ansorge
Michael Segars
Bryan Baláž

adusaa
8. čer 2009

Ja mám doma Lukáška

čakáme Sabinku 😉

barca3979
8. čer 2009

Já mám doma Johanku a čekáme Honzíka,protože manžel si to moc přál,tak jsem ho v tom nechala. Takže budou Jan a Johana Riegelovi 🙂. Jinak jen tak mezi námi,já bych chtěla jiné jméno,ale nebudu to už řešit,manžel je šťastný,že to bude Honzík. Mě se moc lbí Matyáš, Samuel, Adam.

nunacek
8. čer 2009

barca: Samuel a Adam jsou krásná jména. Johana a Jan se k sobě ale taky krásně hodí 😉

barca3979
8. čer 2009

nunacek, díky 🙂 , já už jsem smířená,že bude Honzík, i když jich je strašně moc 🙂

nunacek
8. čer 2009

Jan je taky pěkné jméno, sice strašně časté, ale pěkné 😉

zdenik89
8. čer 2009

Honzík se mi moc líbi 🙂

nunacek
8. čer 2009

Mě se oslovení Honza moc nelíbí. Líbí se mi Jan, Jenda, Jeníček, Janek, Janík. Prostě Jan a Honza mi přijdou jak dvě odlišná jména 😅

zdenik89
8. čer 2009

já bych mu říkala Jendo, ale my budem jednou mít Jiříka 🙂

luciusek
8. čer 2009

Od mého manži sestřenka má syna Honzíka a říkají mu Jeník.Je to pěkné. 🙂

zlatka
8. čer 2009

tak mě se teda u Jana spíš líbí ten Honzík a ne Jeník a Jenda.
A jaký byste vymyslely zdrobněliny na jméno Miriam?Neznáte nějakou takovou holčičku, jak jí říkají?Docela se mi to jméno líbí, ale myslím, že by se holčičce pak říkalo Mirko, což už mi tak moc pod fousy nejde.
Jinak vás čtu moc ráda, hledám inspiraci a někoho, kdo tu napíše jméno, který si hnedka po jeho prvním přečtení zamiluju, tak jak to bylo u Berunky🙂

Zdenik: tak Joel Smetana se povedl 😉

marta25
8. čer 2009

Moje kamarádka má holčičku Miriam a říká jí Mirinko nebo Miri, Miruško a Mímo. Určitě záleží na tom, jak svoje okolí nasměruješ, aby holčičce říkalo, jen tak jak se ti líbí a tvary jména, které se ti nelíbí, nenápadně nebo i nápadně u těch nechápavých 😠 stále opravovat na ty správné 😉 ...

luciusek
8. čer 2009

Taky znám co mají Miriam a říkají jí Mirinko.Taky moc pěkné jméno. 😉

zlatka
8. čer 2009

Díky, a třebas Rio nikoho nenapadlo? 🙂 No, teď mi nedávno říkala tchýňka, že se jí líbí jméno Teodora- Tea nebo Dorinka, že to je hodně variabilní, já bych to asi volila zvlášť-buď to nebo to---Teodora asi ani moc ne.Mám kamarádku, co má holčičku Theu. V poslední době je hodně i Dorotek-alespoň tady u nás.

luciusek
8. čer 2009

U nás v baráku je paní co má za manžela chorvata a mají Chovatské jména-Genthiana-říkají jí Gento,Gentuško,a další holčičku mají Arianu.Arianka je taky pěkné jméno.

zlatka
8. čer 2009

Arianka jojo, ale Gentuška nene 😵

mausi
8. čer 2009

Zlatko, Berenika je moc krasny, prala si to moje mamka, mne se sice taky moc libi, ale u nas vyhrala Rebecca, celym jmenem Rebecca Anna. Ma jeste brasku Valentina, v CR nam ho hodne pisou s "y", ale je to Valentin.
Jinak z jmen, co jste jmenovaly, se mi taky hodne libi Miriam, ale psano spis s "j", Mirijam. Dorotka je taky moc hezky...
Jinak mne se moc libi skandinavsky jmena, ale ty u nas neprosly, ve vetsine pripadu kvuli vyslovnosti, kterou by si vsude upravovali, jak by chteli..... Pro holcicku treba Vilde, Mari, Dagny, Mette, Tone, Solveig, .... pro kluka zas ty, co konci na "e": Lasse, Tore, Sondre, Sindre, Ståle, nebo treba i Eirik je moc hezky.
V Nemecku je ted dost popularni Lili, Lilli, Lily, Lilly..... to je taky fajn. 🙂

konja
9. čer 2009

Tak mě se v těhu začlo hodně líbit jméno Marina, ale kvůli naši drahé tchýni bych ho nedasla 🙄 Ona je Marie a zaručeně by pak holčičce říkali jako Marušce. Sice je to úplně jiné jméno, ale každému komu jsem se s tím jménem svěřila hned z pusi vylétlo, že to bude mít babička radost, že se budou holky jmenovat skor stejně 😠 Ale zní mě to stejně krásně 🙂