Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

misakulicka
9. čer 2009

já prosím čekám VOJTU 😀 😀 😀 ale nikomu to neříkejte:o)

zdenik89
9. čer 2009

Ja mam svagrovou Marianu a rikame ji Marianko, Mary. Teta ma Jakuba, Adama, Štěpána. u nas na vesnici Šimonka. Pak moje učitelky ze základky dali taky neobviklé Dorotka, Rozárka, Zoe.

zdenik89
9. čer 2009

neobvyklá 😅

milisska
9. čer 2009

Ahojky...no u nás výběr jména byl taky oříšek,přítel chtěl něco originálního a miluje řeckou a římskou historii...takže u něj vítězila jména: Achiles,Octávie,Leonýdas,Médea a tak různě podobně...jeho otec si moc přál,kdyby se nám narodila holčička,tak aby se jmenovala po jeho matce Soňa...to jsme kategoricky s přítelem odmítli,ale pak jsem našla jméno,které jak jsem vyslovila,bylo jasné...Viktorie...no a ke konci těhu jsme se rozhodli a nikomu neřekli,že to bude kompromis a dcerka se jmenuje Viktorie Soňa...zní to krásně,ale snad nás jednou nebude proklínat...(ale co vám budu povídat je to nomen omen :o))

katy.v
9. čer 2009

Ahojky, všechny zdravím!
My čekáme holčičku a na jméně jsme se zatím nedohodli. Nejdříve byla na prvním místě Silvie (hodí se nám to i k příjmení - začíná na Ví......). Pak jsem začala spekulovat a vymýšlet jména jiná, takže v kurzu jsou: Editka, Linda. Mně se taky dost líbí Nina. Manžel by chtěl jméno po mně - Kateřina. S tím moc nesouhlasím... ☹ U Editky mi vadí, že by jí mohli říkat Dito, to bych nechtěla.

zlatka
9. čer 2009

Katy.v, rozhodni se, až malou poprvé uvidíš, u nás to tak taky nakonec bylo, do papírů jsme nahlásila holčičí jména dvě a pak až jsem si vybrala, co jí bude líp sedět. Já osobně jsem byla Zlata a příjmení mi začínalo na Ta Zlata Ta...(jak ratata🙂 )a žádná hrůza, osobně, už jsem i psala, příjmení u holek neřeším, může jí to sedět krásně teď a pak se vdá za pana Husičku a je to, třebas i ta naše treperenda pak bude Berenika Husičková 😀, mělo by to stoprocentně ladit u chlapa. Nina je taky moc fajn, a Editě by mě teda Dito nikdy nenapadlo říkat.
V okolí znám ještě neobvyklou Zaru a kamarádka má syna Alberta-bertíka, taky mi to k němu a jeho charakteru sedne.

Mausi a kde žiješ?Moje mamka si přeje Noemi, ale to na mě působí až moc cize, já bych chtěla něco krátkýho ale krááááásnýho, tak vymýšlejte!!!!! 😀 Nikdy bych neřřekla, že to je taková fuška a zodpovědnost vybrat jméno, co?

zlatka
9. čer 2009

Já jako učitelka tu zvláštnost jmen oceňuju-hned si dítě rychlejc zapamatuju, tak když je hodně Natálek,Terezek, Kristýnek a Nikolek, tak se mi to motá všechno dohromady, i když jsou to všechno moc krásný jména-to bezpochyby. Ale třebas teď je ve třídě Oskar , Erik-hned si je každý zapamatuje a na škole jsou vlatsně "jediní", tak se hnedka ví, o kom je řeč. na gympl s náma chodil Egon a to byl teda taky "pojem" a intelektuál. 😀 😀

beranek
9. čer 2009

Já taky souhlasím s tím, že pro mě je důležitá individualita a mám ráda jména, která nejsou tak častá.
Ale výběr jména (hlavně klučičí) je fakt oříšek, aby to nevypadalo směšně, moc cize k velmi českému příjmení a nebylo to jedno z nejčastějších, ikdyž krásných, jmen 😉

zlatka
9. čer 2009

přesně tak, beránku 😉

katy.v
9. čer 2009

Zlati, já myslela, že se do papíru před porodem musí nahlásit definitivně jméno, které se miminku dá...
A co třeba Zoe, to se ti nelíbí?
Jinak souhlasím, taky nemám ráda moc obvyklá jména, ale zase úplně cizí nebo takový haluzovní se mi taky nelíbí..
Co se týče klučičího, tak nám se oběma s manželem líbil Bruno. Ale kdybysme fakt měli klučíka, tak nevím, jestli bysme do toho šli.. 🙂

parvitas
9. čer 2009

my asi budeme mat Evičku (aj keď pripadá do úvahy aj Alžbetka)... nie je to ve+mi originálne, ale hodí sa k priezvisku 🙂 a pri chlapcovi by to bol Riško

martina227
9. čer 2009

my budeme mít Mirečka

mausi
9. čer 2009

Zlatko, ten Egon je super, hned by se mi taky vybavil intelektual.... 🙂 Taky mam rada neobvykly jmena, ale musi to byt tak nejak v mezich. 😉
Ja jsem si jmena pro deti vybirala vzdyky tak, aby to melo nejaky duvod, proc se deti tak jmenujou.... myslim, ze uz jsem to tu jednou psala, tak se omlouvam, jestli se opakuju. Treba postava z oblibenyho romanu, nejaky zvlastni, pro nas dulezity, vyznam toho jmena, atd. Myslim, ze je to fajn, kdyz se pak deti zeptaji, proc maji prave tohle jmeno a rodice jim k tomu neco zjimavyho reknou. Setkala jsem se s holkou, co se jmenovala Emily, po oblibeny spisovatelce jejich rodicu, Emily Bronte. Moje mamina mi dala jmeno po postave z oblibeny opery..... atd. Meli jsme kvuli tomu doma dost velky dohady, pro manzela jmeno nema zadnou dulezitost a ja se tim zase zabyvam fakt hrozne.... 😀 😀 😀

Zlatko, jak ses ptala: bydlime v Nemecku. 😉 Apropos, navrh tvoji mamky se mi libi hrozne moc !!!! Ale kdyz chces neco kratsiho, co Zoe ?

Milissko, ja jsem jednou nekde videla holku, co se jmenovala Eunika (asi pocestela obdoba Eunike?). To by se manzelovi nelibilo, kdyz je na to Recko a Rim ? 🙂

kristi
9. čer 2009

zlatko, krasny a kratky mame my - MIA 😵

alisas
9. čer 2009

Jeee my mame holcicku jmenem MEJA.. MIA je taky moc hezky!

kristi
9. čer 2009

dekuji, vase je moc zajimave 🙂 kde bydlite?

milisska
9. čer 2009

mausi...určitě líbilo :o) uvažujeme nad dalším dítětem a určitě musí mít také dvě jména,aby se nehádali...jedna paní taky ve městě má první holčinu Jassiku a druhou Elišku,mě to přijde divný,myslím si,že by ta jmena mela byt ve stejnem duchu...a souhlasím s tebou,jméno by mělo mít i vysvětlení...my máme Viktorku vymodlenou,takže to je naše vítězství :o) a Soňa po prababičce... :o) a třeba bude jednou slavná,tak už k tomu má i origoš jméno 😀 😀

mausi
9. čer 2009

Milissko, kdyby Valentin byval byl holcicka, tak by byl Victoria Anna. Ta Viktorka je opravdu nadherny jmeno !!! A ten napad s tim, ze je vymodlena, proto je to Vase vitezstvi .... to je moooc pekny ! Tak at je brzo sestricka !

Alisas, opravdu moc zajimavy jmeno, taky by me zajimalo, kde bydlite. 😉

mausi
9. čer 2009

Ju, Zlatko, ja ti tady navrhuju Zoe a Katy uz ji prede mnou navrhla taky....... 😝 A co ta Lili nebo Lily ?

f.miracle
10. čer 2009

My jsme chlapečkovi dali jméno Michal a líbí se nám den ode dne víc a víc 😅

jeudi
10. čer 2009

holky poradte nake krasne ale mene obvykle jmeno pro chlapecka..klidne i cizi

f.miracle
10. čer 2009

Líbí se mi Sebastian, Nicolas, Oliver a Oskar. Méně obvyklá jména je ale dobré posoudit v kombinaci s konkrétním příjmením, aby to nebylo spíš k smíchu, než k úžasu 😕 Nicolas Vomáčka podle mně není zrovna to pravé ořechové...

jeudi
10. čer 2009

neee jako nicolas topolanek 😀 sebastian je hezke ale mame prijmeni od S ☹

f.miracle
10. čer 2009

Jj, Nicolas Topolánek, to se taky "povedlo" 😎

zdenik89
10. čer 2009

Felix, Alex, Ervín, Damián, Pablo, Vadym, Rey, Robin, Maxmilian, Hektor .... cizí jména co jsem moc neviděla.

zdenik89
10. čer 2009

spolužačka měla bráchu Karla (ona je Lucka) a mamka se pak odstěhovala do italie a ma jeste Valentýnu a Leonarda

konja
11. čer 2009

zdenik89: Mě se hrozně líbí jméno Robin, ale jmenoval se tak náš pes 😅 Když jsem to doma jen tak nadhodila, tak šli všichni do kolen, že chci po psovi pojmenovat dítě 😅 Ikdyž by to kvůli psovi opravdu nebylo, ale bylo by to kvůi tomu, že se mě to jméno líbí, tak jem si jistá, že by se našel nějaký vtipný strejda co by nám na dítě štěkal 🙄 😀 😀 😀

konja
11. čer 2009

mausi: Já mám také stejný názor. Ve jménu hledám vždy jeho význam a i nějakou tu spojitost. Jméno pro syna jsem vybrala podle Filipo tommaso marinettim. Nemohla jsem se totiž také rozhodnout jaké jméno synovi dát a pořád byla nerozhodná a tak si to synáček rozhodl sám 😅 . Seděla jsem tenkrát na přednáškách z dějin umění a zrovna poslouchala o Marinettim, když jsem ucítila syna poprvé kopat 🙂 No a bylo rozhodnuto, syn je Filip 😀 S dcerou to bylo těžší, chtěla jsem aby se jmenovala po moji babičce, kterou jsem měla strááášně ráda - Hana, ale měli jsme termín porodu 12. srpna a Hana má 15. srpna svátek a to se mě nelíbí 😒 Tak jsme se pořád nemohli s manželem dohodnout, už jsme stříleli od boku různá jména co nám na jazyk přišla, někdy i dost šílený, no prostě hrůza. A pak nám jednou přijela návštěva, vykládali nám o tom jak byli na výletě v Praze atd. No a mě se s tím vybavila Blanka z Valois, první manželka Karla IV a navíc SESTRA krále Filipa VI. Její bista ve Sv. Vítu je navíc strašně krásná, už jako dítěti se mě strašně líbily ty její zatočený copánky 😀 Tak jsem to pak manželovi nadhodila a bylo rozhodnuto 😀 😀 😀 A i tu Haničku jsme si splnili. Dceru jsme nechali pokřtít a tak je Blanka Hana 🙂

markytkaaa
11. čer 2009

konja: jsem nevěděla, že mají jména u vás takovou historii 🙂 a ty se jmenuješ jak? 🙂

markytkaaa
11. čer 2009

My máme Patrika ...

Původně to bylo trochu složitější ... no ... manža je Jiří, a tak jsme automaticky předpokládali, že pokud to bude kluk - není co řešit a bude to Jiřík ... tak jsme spíše řešili holčičí jména ... neprošla mi Stela ani Sofie ... dle manžova návrhu zase u mě neprošla Andrea, Zuzana a Adriana ... tak jsme rozumným kompromisem skončili na Karolíně ... no a pak jsme nějak koukali na tv, už jsem měla bříško a dávali dokument o sv. Patrikovi, pak hned dokument o Irsku a večer ještě seriál Horákovi, kde hrál mladý Prachař takovýho potřeštěnýho, ale v jádru super kluka Patrika ... a od toho dne už jsme pupíku říkali Paťas 😀 😀 😀

Teď musím říct, že se to na syna fakt hodí ... je to takový zvíře ztřeštěný, ale jinak zlatej chlapeček 🙂 😵