Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beranek
4. led 2009

Ahoj, my jsme měli vybraná jména a vůbec jsme nevěděli, kdy slaví svátek, takové věci vůbec neřešíme, nějaký svátek je nám opravdu ukradený 😉 I kdyby naše dítě mělo narozeniny a svátek dva dny po sobě, tak myslím, že u nás na tom nezáleží...

andara
4. led 2009

Beranek- moje rec,mne se libi Vojta (svatek 23.4) a Magdalénka (22.7.) a termin mam v kvetnu,ale ty jmena se mi libi a nebudu je kvuli tomu prece menit 😉

bobisek
4. led 2009

ČUSIK HOLKY, já s váma souhlasim
Například synovec má svátek a druhý den narozeniny a nikdo to neřeší.
Většinou je to všem putna. A to mám dítě pojmenovat jenom proto, že má svátek ve stejnej měsíc úplně nějak mě nepříčetně????

fedakada
4. led 2009

no, já nemyslela, že bych nedala jméno, které se mi líbí jen proto. Ale kdybych vybírala mezi těmi, které se mi líbí, budu přihlížet i k tomu, kdy má kdo svátek.

beta007
4. led 2009

Já si taky myslím, že je to jedno 🙂 . Dřív když se holka jmenovala Marie, slavila svátek na nejbližší Marii (tenkrát jich bylo v kalendáři spoustu). Prostě aby bylo narození co nejdříve svátku. Babička se tohoto zvyku ještě přidržovala a slavili mámin svátek (Daniela) na Daniela (klučičí jméno), protože to bylo dříve po jejích narozeninách. Asi udělám průzkum mezi Luckami a Davidy, jak jsou na tom s traumatem 😉 .

nunacek
5. led 2009

Souhlasím s lenkabu a jejím názorem, že na svátky kácí 😉 😀 Nějaký datum svátku přeci nebude ovlivňovat výběr jména pro mé dítě. Svátek si můžu slavit přece kdy se mi zachce a ne kdy nařídí kalendář, který někdo vymyslel 😉

nunacek
5. led 2009

andara: Můj synovec se jmenuje Vojtěch a narodil se na začátku května 😀

andykov
5. led 2009

Teda moje mamka na nějakej svátek rozhodně nebrala ohled, mám narozky a za 3dny svátek, prostě to moc chtěla... A přítele syn taky. Chtěl, aby byl po něm, tak byl a neřešili, že za 4 dny po tom bude mít narozky 😉

nunacek
5. led 2009

Moje mamka má narozky a svátek od den 😀

anavi85
6. led 2009

ahojte,
ja vobec neriesim ci bude mat meniny a narodky spolu, ved to nieje dolezite.
Mne sa pacia mena, ktore sa nepacia drahemu a nevieme sa zhodnut, takze to je u nas horsi problem, ale mame do jula cas 😀

pikkumyy
8. led 2009

Ahoj,
my jsme trochu brali v uvahu, aby malej nemel svatek a narozky moc blizko u sebe, ale pak se narodil o 2 mesice driv, takze ma narozeniny jen 3 tydny od toho Simona, co je v ceskym kalendari. Tak jsem se jen tak z pleziru koukla do cirkevniho kalendare, tam je sv. Simon 28. rijna, tak muze slavit svatek podle nej 😉

nunacek
11. led 2009

Jak se vám do Čech líbí jména:
Thomas,
Andreas,
Sellene?

janika7
11. led 2009

Andrease jsem chtela, bohuzel to asi neprojde. Myslim, ze neni nutny davat ceska jmena ani k ceskym prijmenim, naopak ja mam dve krestni jmena (i kdyz oba ceska) a diky tomu si mne lide pamatujou a nemusim znova nic vysvetlovat a slozite se pripominat...

nunacek
11. led 2009

Nám právě začíná příjmení na "S" a Andreas S. nevim nevim 😒 Navíc se mi to zdá docela "cizí" jméno do Čech 😅 ale manželovi se to líbí.

bastika
11. led 2009

cavky holky,tak u nas to bude silna diskusia.pre dievca mame Emma, Zoe a najviac sa mi paci Tara, to si presadim aj keby sekery padali.no a chlapec bude Yannick(ako ten tenista 😀 ), christian, alex,max alebo nikolas.
nemohla by som dat klasicke meno, je ich veľmi veľa, ale nechcem ani potrestat moje malicke dakou samanthou 😀 berte s rezervou 😝

kristi
11. led 2009

bastika, fajn vyber... 🙂

janaagimova
11. led 2009

mi budeme Adrian a Leyla

wjerushka
11. led 2009

U nás je to složité, když se máme domluvit s manželem, nato ještě poslouchat tchýně, strýčky, babičky... Kluka, to jsme se ještě domluvili, Kryštof (mě se líbí i Štěpán a Šimon, ale manžel dost řeší ty svátky). Holčička to bylo horší, mě se líbily jména jako Vanda (lenkabu, já ti fakt závidím 🙂), Zora, Nora, ale manžel chtěl nějaký obvyklejší jako Adéla, Lucie, Veronika. Nakonec jsme se dohodli na Nikole, ale byl to boj

bastika
11. led 2009

problem je ze aj ked sa vam paci dake meno, mozete poznat nejakeho deb... s takym istym a to fakt nechcete, u mna je to konkretne Daniel, a pacilo sa mi aj Aurora,ale zavana to revoluciou 😀

pikusa
11. led 2009

Tak já už ke tchyni nejezdím.. 😀 přítel pořád říká malému Pepíček-po něm a mě to leze na nervy,bude to totiž Matyášek......ale on si pořád prosazuje svou,myslím,že to bude ještě boj 😠

bastika
11. led 2009

jj aj priateľ chce Vladimira po nom, ale to nedovolim ani nahodou budem sa branit az do konca.vzdy ma napadne Lenin a Mecir nemozem si pomoct ☹

kristi
11. led 2009

pikusa, ty jsi ho jeste neprekecala?? 😀 😀 😀

nunacek
11. led 2009

pikusa: Tak jedině Matyáš Josef 😀 😉

pikusa
11. led 2009

KRISTI......pořád si mele svou 😀
A ono to tak nakonec dopadne,že bude matyáš Josef 😀
Bastika.....tak se bran....jako já 😲 😀

bastika
11. led 2009

jj ja sa branim, priateľ uz ma syna, vola sa Tomas, tk preco mna chce trapit 😠
Pikusa Matyas je velmi pekne nedaj sa Pepik je no...davam ti za pravdu 😀

pikusa
11. led 2009

Bastiko,přítel má teda 2 holky.....takže si zase Pepíka dát nemohl...ale jestli ten tvůj má Tomáše,tak kor bych se taky bránila......už Vládu mohl mít vid 😉
Ted zase přišel a říká...co dělá pepíček 😠 tak říkám...Matyášek je hodnej.... 😀

mirin
12. led 2009

Ahoj holky, poraďte jaké jméno by se hodilo k příjmení Říhová?? Docela se mi líbí Klára nebo Kristýnka, aleKristýna se prý nehodí vůbec tak nevím...

mirrinka
12. led 2009

mirin,prečo nie? k takému priezvisku sa podla mna hodí takmer každé meno...aj Klára aj Kristýna 😉

janika7
12. led 2009

nucanek: kamaradka resila neco podobnyho, jediny na cem se s manzelem shodli byl Krystof (on chtel Bivoje!) a prijmeni je Fatka. Tak ted uci malyho se predstavovat Fatka Krystof a myslim, ze to jde🙂

Jinak my se doma taky nemuzeme domluvit a hlavne manzel se zasekl a odmita se o jmenu bavit. Chtel toho Frantiska a ja Sebestiana, to jsme po nekolika mesicich ustoupili oba. Ted rekl, ze to bude Stepan a hotovo. Vubec ho nepoznavam, on nechava skoro vsechno na me, je spis flegmatik, ale to jmeno ho proste nejak bere...Jeste nekdy ze zacatku se mu libil Andrej, to mi prislo moc rusky, tak jsem rikala, tak co Andreas? O tom i uvazoval, ale protoze mu obcas ujede R (fakt nijak nerackuje) tak rekl ze ne. Pritom u holcicky jsme se shodli na Adriane...

minea
12. led 2009

mirin, asi bych kvůli vyslovitelnosti volila něco, co neobsahuje R a Ř - třeba Linda Říhová