Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

bielanevesta
14. srp 2009

Eva, Olga, Ella...

nunacek
14. srp 2009

marjankak: Z volby Ema a Anna u mě vede Ema 😉 A další jména začínající na samohlásku a jsou kratší, třeba: Alice, Aida, Ana, Adina, Ester, Erika, Elsa, Erna, Iva, Ida, Ina, Ines.

marjankak
14. srp 2009

Ty vado diky za ohlasy - to je rychlost.
Mí známí milujou Umu Thurman - tak dceru pojmenovali Uma - což mi přijde trochu moc.
krom toho Anna je 6. nejčastější jméno a Ema 20. nejčastější takže šance, že jich ve třídě bude víc je (snad) menší

marjankak
14. srp 2009

Ella je taky dobrý.... začla jsem pročítat diskusi od začátku a je to fakt celkem legrace...
Moc se nám líbila Kateřina oběma, ale Kateřina Kahounová zní tak nějak divně 🙂

joseline
14. srp 2009

Líbí se mi víc Ema, ale Anna je taky moc hezký.. Ještě by mohla být Alma. A co u kluka, to byste se shodli?

joseline
14. srp 2009

Kateřina Kahounová není špatný, je to delší, ale nezní to špatně..Pěkný příjmení, to si můžete vybírat.. 😉

marinka
14. srp 2009

marjankak, no mě se líbí víc Anička 😀 😀 Ale Ema je taky super!! 😉

bielanevesta
14. srp 2009

Irma, Ingrid, Irena, Elen, Anita, Aneta... 😀

kristi
14. srp 2009

nebo jeste Ava

emamamamu
14. srp 2009

Dora 😵 😀 😀 😀

marjankak
14. srp 2009

Juu, to je bomba. Takových jmen... Myslela jsem, že čekám kluka - ale kupodivu se mi líp vybíraly holčičí jména. U kluků jsme se shodli na Marek nebo Pavel a mě se teda moc líbil Cyril 🙂

joseline
14. srp 2009

U jména Cyril pořád nejsem rozhodnutá jestli se mi líbí nebo nelíbí. 😨 .Pro mě je to hodně jiný jméno, zná někdo nějakého Cyrilka? Jak se na něj volá? Cyri? Když slyším Cyril tak si na holku hned vybavím Cecilka..

marjankak
14. srp 2009

Normálka Cyrile 🙂 a nebo holt Cyrdo - ale to se mi nelíbí.

gtver
14. srp 2009

Myslím, že není třeba ke každému jménu hledat za každou cenu zdrobněliny 🙂

lenkabu
14. srp 2009

Na tom něco je,většinu života se jim zdrobněle neříká 😉

marjankak
14. srp 2009

Přesně - mě celej život rodiče učili, že se jmenuju Marie... Stejný problém mám se jménem Josef - josef je tak pěkný jméno. narozdíl od Pepíčka

andelka
14. srp 2009

zlatka: My Karin máme a říká se jí Kari, Karčo, Karinko a stačí to. 😉

Jinak u nás dochází ke změnám vybraných jmen. Anežka má teda své místo jisté, ale muži se teď nějak nezdá Daniel (asi se mu nelíbilo zdrobnělé Daneček, které jsem tuhle použila) . Takže hledáme další jména, která by se nám líbila a z kterých bychom si jednou vybrali. Ale těch klučičích moc není, co by nás zaujaly. Knappová to asi bude jistit. 😅 Jinak se mi začal líbit Radim, Marek, Petr... A z holčičích ještě Stela, Zora, Juliana...

Je fakt, že když jsem je poznala, tak malý Cyril (měl tehdy 6 týdnů) byl prostě Cyril nebo Cyrilek a malý Hynek (byl mu rok a půl) prostě Hynek nebo Hyneček a fertig.

matyskova
14. srp 2009

Ester je krasne 😵 Jednu Annu Kahounovou znam, jde to k sobe moc hezky.

marjankak
14. srp 2009

Holky mizim... Mějte se hezky a díky za tipy. nakouknu zas večer. hezký víkend

kacerka
14. srp 2009

Ester Kahounová zní skvěle 😵 😵 😵

artuse
14. srp 2009

mně se spojení jména a příjmení Laura Králová zdá také hodně krkolomné, nedala bych to...podle mě se nejvíc hodí Nikol Králová, i když je Nikolek hodně...

Ester Kahounová je super 😉

Alan - zajímavé jméno, a Cyril se mi osobně líbí 🙂

ilci
14. srp 2009

ad zdrobněliny - u MM v rodině se taky říká Marie a ne Maruška apod.
tchýně je Lydie, moje máti jí poprvé řekla Liduško a tchýně byla na vývrat 😀

Cyril, Hynek se mi líbí, ale nejdou nám k příjmení

nunacek
14. srp 2009

Co se týče zdrobnělin, tak lidé z mojí části rodiny na tohle jsou experti, ty snad nikomu neříkaji jménem v původním tvaru, ať je mu kolik chce 😀 Manželova rodina, ty zas na zdrobněliny tak moc nejsou a říkají spíš jménem v původním tvaru nebo jen "lehkou" zdrobnělinou.

andelka: Daniel je pěkné jméno. Oslovení Daneček teda nic moc, ale Daniel je hezké. A jinak z tvého výběru se mi líbí i Marek, Petr a Stela 🙂

Cyril a Hynek se mi nelíbí.

nunacek
14. srp 2009

Dneska jsme s manžílkem řešili "problematiku", jestli je hezké nebo spíš nevhodné, dávat dětem/sourozencům "stejná" jména, jako třeba Dominik a Dominika, Erik a Erika, Patrik a Patricie, Petr a Petra, Pavel a Pavla, Mirek a Mirka, apod.. Co si o tom myslíte vy?

marinka
14. srp 2009

Mně říkají všichni z rodiny furt zdrobnělinama, nejčastěji Márinko. Už jsem si na to tak zvykla, že to vůbec nevnímám 😀 Jenom děda mi říká Mari.

Peti, mně se to teda nelíbí, já bych to svým dětem určitě nedala.. Musí se to hrozně plést, nemůžeš jim říkát v jiném tvaru, třeba Peti, Domi, Pájo..

nunacek
14. srp 2009

Mě doma jménem v původním tvaru neříká nikdo. Jen když mě třeba někomu představují, ale jinak ne.
Ta stejná jména, mě se to vždycky zdálo "divné", ale pak jsem tu zahlédla dvojčátka Viktorii a Viktora a bylo to takové zvláštně hezké 😉

marinka
14. srp 2009

Peti, tak možná u dvojčátek by mi to divné nepřišlo.. Ale musí si to asi rodiče nějak rozdělit, třeba říkat Viktorko a Viky, to by šlo 😉

ilci
14. srp 2009

hmm, tak stejná jména neee
ale znám rodinu, kde to tak mají a děti se jmenují po rodičích 😀

nunacek
14. srp 2009

ilci: Taky znám z doslechu: manželé Jana a Jan a jejich děti se jmenují Jana a Jan 😀 To už mi přijde moooooc, ale na druhou stranu je to určitě "zajímavé" 😀

gtver
14. srp 2009

😀 osobně znám manžele Jaroslavu a Jaroslava, dcera Jaroslava, syn Jaroslav