Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
6. srp 2008

kikita.nikita: Je super, že máte rádi méně často dávaná jména 😉

sarkal: Tomáš je krásné jméno 😉

jankapavol
6. srp 2008

krasulka:nedelej si hlavu,ja myslim,ze se to stanovuje prave podle velikosti,to stari.Ze doktor udela UZ,uvidi,kolik ma mm a ten pristroj vypocte stari dle delky plodu.Teda tak mi to doktor udelal,kdyz me chtel objednat na vysetreni,ktere se musi presne v urcitem obdobi.Jinak velikosti mimi jsou jsou na www.babyweb.cz,kde pisi o vyvoji plodu tyden po tydnu a u 8tt pisi,ze plod ma az 20mm,takze myslim,ze to u tebe sedi tak na ten 9tt,ne?

http://www.babyweb.cz/Clanky/a261-Popis-vyvoje-...

Znam jednu Rumunku a ta je Adina,tak je to asi rumunske jmeno,ne?

Uz jsem se tady na to ptala,ale nemuzete dat napady,jak rikat Oliverovi a Jakubovi?

ilci
6. srp 2008

kikita - já někde viděla napsanou Zoyu s "y"
jinak mám kamarádku Zitu

jankapol - tak Jakub má celkem jasný zdrobněliny - Jakoubek, Kuba, Kubík, Kubulín 😀
Oliver - Oli, Olík, známý mají Olivera, ale tatínek je Mexičan

jinak Adina se mi líbí, ale doma neprošlo (podle Adiny Mandlové)

milhaus
6. srp 2008

my mame Lucku a manžel jej hovori Lulu niekedy

alice26
7. srp 2008

ahojky holky, no třeba mě by se líbilo štěpán, je to takové hezké a čelkem staré jmeno ale zase ho maminky hodne dávají, tak uvidíme a no a pro holku žádné jméno nemám, chybí inspirace

jeane
7. srp 2008

Ahoj holky, nasla jsem si vasi diskuzi 😉 protoze jmeno pro miminko je u nas na denim poradku 😉 Cekame mimi v rijnu a nevime co to bude 🙂 A jak jsem tu cetla, holcicich jmen hezkych je hodne ale klucicich ☹ ... holcicku bychom chteli Anetku a kluka.... nejak me zadne neuchvatilo.... Puvodne jsem myslela Jakub, pak prisel manzel s Honzikem.... ale to opravdu nechci 😠 pak treba Filip, Dominik, Adam i o Stepanovi jsem premyslela ale nic me nejak nenadchlo, tak nevim... je mi jedno co to bude, hlavne aby top bylo zdrave!!!! Ale snad kuli tomu jmenu aby to radsi byla holcicika 😀

jeane
7. srp 2008

O Oliverovi jsem vcera taky diskutovala, se sestrou 😉

beranek
7. srp 2008

Ahoj, jméno Štěpán se mi moc líbí a dala bych ho našemu chlapečkovi, ale máme holčičku a teď je to jméno dost oblíbené, tak určitě by Štěpánek už nebyl... 😉

kacatko03
7. srp 2008

Filipa máme my první dítko...ted se s nima roztrhl pytel 😀 Tomá je manža, je to hodně zvučné a mužné jméno taky selibí ale nechceme jmena po rodičích, zatím je aktuální pořád Sebastian, ale uvi zda nás netrkne něco jiného 😀

adelka111
8. srp 2008

jj, se jménama to je těžký ... nejdřív jsem chtěla Aničku, Natálku, Elišku nebo Karolínku a manžel Adélku - když jsem pátrala, zjistila jsem, že VŠECHNA jsou mezi 10 nejčastěji dávanými v ČR, navíc už děsně dlouho ( www.csu.cz ). Takže jsem chtěla Stellinku, ale to se zas nehodí k přijímení ☹ nakonec to bude Emma. O klukovi jsem moc nepřemýšlela, věděla jsem už od začátku, že to bude holčička a pak se to i potvrdilo. Ale měli jsem buď Adámek nebo po tatínkovi Radek (a dle numerologie, aby to dobře vycházelo, Marek nebo Radim - jsem střelená, ale kamárádka má knížku "Jméno je Váš osud" a teď bez ní nedám ani ránu). Jo, a kamárádka má Elenku (krásné, ale bohužel ji už dala ona)

meleri
8. srp 2008

Adelko,

tak to je sranda....my se taky rozhodli pro Emmu. A nebo Emílii.. 🙂
Pro kluka se nemůžem dohodnout...líbí se mi krátká jména, brala bych jméno Jan..jenže manžel nechce..přijde mi že pro kluka je to těžší vybrat...

bustik
8. srp 2008

Mě to přijde tedy přesně naopak - pro kluky jmen hafo, pro holčičky katastrofa. Emilie se mi taky hodně llíbila, ale z toho je i Emilka a to je strašný. Já jsem byla pro Karin, ale nakonec jsem to vzdala a budeme mít Kristýnku...

janula10
9. srp 2008

ahijte neviete mi poradit kedy ma meniny EMILY v kalendari anglickom?

meleri
9. srp 2008

Aha, tak Emilka mi tak nevadí, spíš Emil. Manžel chtěl pro kluka Marcel, no ale nevím, není to divné-Marcel?
Jako takové "obyčejné"? zas mě štve že všechno chce vybrat podle sebe.... 😠

Janulo, tak to nevím!

andelka
9. srp 2008

bustik: My máme Karin i Kristýnu, neteře. 😀
Marcel mi přijde jako jméno pro 4% menšinu, to fakt ne.

pajmis
9. srp 2008

Ahojte holky...vidím, že to tady pěkně rozebíráte... nevíte náhodou o nějaké stránce se jmény?? Ale ne tipicky českými... čekáme chlapečka a najít pěkné jméno na kluka je problém.. mě se líbí Viktor, Erik, Sebastián (i když nevim,jak bych na něj volala 🙂, Oliver, Tobias, Christian, Gabriel (ale jaká je zdrobnělina na jméno Gabriel?? nevíte?? Gábin?? Gabi??)... ale přítel je zásadně proti... on si neustále a furt dokola podmanuje jméno Ondřej... což toho má doma snad každý... jediný na čem se oba tak jako shodneme je jméno Marcel, ale to se mě zdá spíš jak na homosexuála než na 100% chlapečka... tak nevím... poraďte někdo, jestli neznáte nějaký kalendář, kde by bylo nějaké pěkné cizí jméno...

A ještě se chci zeptat... kdybych dala synovi jméno cizí, které je výhradně třeba jen Americké, nebo prostě cizí... uznají mi to tady v ČR?? Nebudu s tím mít problémy?? Třeba když dám jméno... např. Boby nebo Cavin (Kevin)... tak jestli mi to tady v ČR uznají??? Nevíte?? Má s tímhle někdo zkušennost???

Dík za vaše přízpěvky 😉

vikula
9. srp 2008

Ahoj děvčátka já jsem tak náhodou koukla na vaši stránku a napadlo mě,že by Vám třeba některé pomohl náš výběr.Chlapec-Kryštof a holčička- Natálie 😉 A po pravdě řečeno si nedovedu představit,že bychom neměli jasno,ale vzhledem k tomu že jsme se dlouho o mimíse snažili tak jsme v klídku jména vybrali🙂
Tak přeji hodně štestí papa

andelka
9. srp 2008

pajmis: Doporučuju knihu od p.Knappové Jak se bude jmenovat, tam je toho spousta, my si ji přečetli snad celou a i jsme se někdy nasmáli. Jinak dobré je krestni-jmena.cz, tam je jich taky hodně, v seznamu jmen.
Pokud doložíte, že jméno se vyskytuje v jakémkoli kalendáři (i americkém), tak vám ho matrika uzná. Pokud ne, zjišťuje to znalkyně p. Knappová,a ta když ho najde, že existuje, doporučí ho k zapsání a je to. 😉

meleri
9. srp 2008

Pajmis,

já nevím, osobně se mi nelíbí dávat anglická jména českým dětem, já zastávám názor, co víš, třeba se mu pak budou ve škole i smát...já bych byla něco víc českého..mě se spíš líbí jména taková obyčejná jako Jan nebo Michael..ale je to těžké, co člověk to jiný vkus..taky s tím válčíme...

Andělko

Marcel je fakt divné jméno, ale byl to manželův dědeček tak proto...na kluka fakt zatím nemůžem nic vybrat..možná nám to příroda ulehčí a budeme mít tu Emílii...

pajmis
10. srp 2008

melari: no s těma jménama je to takové složité.... jako détě jsem měla jasno 😉 chtěla jsem vždy jen holčičku a to Sabinku... až nějak se to ve mě zlomilo a ještě než jsem otěhotněla sem si velice přála chlapečka . . . a chlapečka také ted čekám... ale nemůžu se rozhodnout... můj přítel je Michael.. chtěla jsem mu dát jméno po něm... ale to on nechce... prej, až bude velký, bude mu vybírat poštu 😀 což nechápu jak to s tím souvisí... ale tak ještě uvidíme, jaké jméno našemu prďolovi zvolíme.... kdybych něco objevila, tak to sem hned napíšu 😉

andelka: děkuji moc za radu... podívám se.. 😉

meleri
10. srp 2008

Pajmis,

Michael je nádherné jméno...no škoda...
Já mám stejný problém, chtěla jsem dát jméno po mém muži, ten je ale proti...taky nechápu proč.. ☹ tak proto je to fakt těžké co vybrat..

Ale Gabriel je taky moc krásné jméno...jedna holka tady z Modrého koníka má taky syna Gabriela, ale jak na něho volá to nevím.... 🙂

pajmis
11. srp 2008

Andělka: Děkuji moc za tip a za objevení stránky krestni.jmena.cz.
Nyní už máme jasno... Moc díky 😉

melari: No stím Michaelem to už máme vyřešené 🙂 Zvolili jsme jméno Tobias Michael, takže nakonec tam bude i tatínkovo jméno, ale používat se tak často nebude... bude to náš Tobi.... a Michael bude jen doplněk 🙂 Tak všem moc díky 🙂

andelka
11. srp 2008

pajmis: Dobrá volba, nádherná kombinace. 🙂

meleri
11. srp 2008

hezke jmeno, myslim ze jste to pekne vybrali!
No mozna si casem muze vybrat, ktere jmeno se mu libi vic! 🙂

my to furt resime.....teda to klucici..

pajmis
11. srp 2008

Já sem ráda, že mi přítel už dal pokoj s tím Ondřejem 🙂 ale na to, co jsme vybrali jsem hrdá 😉

Hodně štěstí všem při výběru jména 🙂

poletucha
11. srp 2008

pajmis-fakt krasny 😵 jses dobra,ze se ti podarilo manzu ukecat,ten muj si taky porad stoji za svym vybranym 😉 ...no my to zatim bohuzel jeste resit nemuzem

petka_s
11. srp 2008

ahojte baby,tak my mame velku dilemu pri tom vyberani mena,aeste nevieme sice co to bude,ale tak aj tak je lepsie mat prichystane obe pohlavia...no tak sa mi zda,ze v tom nasom kalendary niesu pekne mena..tak cudne len :D..a neviete nejaku adresu na zahranicne mena???

monkula
11. srp 2008

Pajmis, krásne meno.... 😵
mne s snívalo ,že čakám dvojičky a maal som pre ne mená: Marco a Bianca 😵 😵

beponka
11. srp 2008

Ahoj, my s manžílkem máma vybráno Lukáš a pro holčičku Sára nebo Sofie. Problém je v tom, že Sofii jsem nenašla v kalendáři a nevím jeslti by o něco pak nebyla ochuzena 🙂 a samorřejmě manžílkovi se Sofie líbí víc....

kristi
11. srp 2008

Sofie = Žofie