Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
1. srp 2008

marselina: Tak třeba se vám do třetice holčička opravdu podaří 😉

marselina
1. srp 2008

nunacek:pokud se nám do třetího bude chtít tak se budu myslím modlit každý den at je to malá princezna ☹

andy21
1. srp 2008

Tak my dáme taky Amálii, má to hodně variant, Málinka, Ami, Máli, Mely atd, takže se tý amálce dá vyhnout, my js´me měli ve třidě Honzu a nikdo mu neřekl jinak než Jendo, tak´že jde o zvyk, jak jí budete říkat.....

Souhlasím s Cairou, hnusná přezdívka se dá vymyslet na každé jméno.....

A já nechci takový ty jména, co má každá druhá holčička.....

Marselina já myslím, že budete chtít i třetí, nedá ti to 😉

m.a.r.t.i.n.a
1. srp 2008

Náš malý bude SEBASTIAN 🙂

kacatko03
1. srp 2008

M.a.r.t.i.n.a:

tak to už tu budou dva Sebastianové...my ho dáváme také 🙂 a dneska nám tchán říká, no já bych dal nejaké krátké třeba Jan, tak sme se culili bo jméno říkat nebudem...az se to narodí..tak to asi pujde do kolen 😀 😀

kacatko03
1. srp 2008

martina: inak jsem koukala do alba...fotka se sestrama mě rozesmála, bo moje sestra je taky těhotná(začátek...ale pupková fotka se jistě stihne 😀 😀

nunacek
1. srp 2008

andy21: Krásné jméno jste pro holčičku vybrali 🙂

nunacek
1. srp 2008

m.a.r.t.i.n.a. a kacatko03: Sebastian je moc pěkné jméno 🙂 Nám se taky líbí, ale líbí se i švagrové se švagrem, takže pokud budou mít mimčo dřív a dají mu toto jméno, tak my už pak Sebastiana mít nebudeme, protože dvě stejná jména v rodině se nám nelíbí.

caira
1. srp 2008

kacatka, jsi me pobavila s tim tchanem a kratkym jmenem ;-} tak mu muze rikat treba Sebik 😀 Me se Sebastian taky moc libi, ja bych mu prave asi rikala Sebíku 🙂 Me se taky moc libilo Oliver, ale to nechtel manza.
Ja bych nejradeji snad zase byla tehu at muzeme vybirat jmena 😉
mimochodem.. Amelii jsem puvodne chtela jako druhe jmeno pro nasi P. ale nakonec jsme dali druhe jmeno po manzelovo babicce 🙂

Jinak ja jsem ted zastance nerikat to doma co se vybere za jmeno,po nasi zkusenosti { ja to fakt obrecela, nasi mi to normalne vycitali a desne se mi to snazili zosklivit} jsem se rozhodla, ze jestli budeme mit jednou dalsi mimco tak vyber jmena zustane tabu az dokud se nenarodi, vyhneme se tak alespon osklivym komentarum a nazorum { nejlepsi je, jak si najednou vsichni mysli, ze maji pravo vam do vyberu kecat, co? ja to slysela ze vsech stran ve stylu, tohle nedavej, to se mi nelibi, dej tohle a tamto, to ne, toho jsem znal ve skole a byl to blbec, tohle nedavej, to byla krava na stredni atd atd, no des a bida 😠 }

Jeste se mi hrozne libi jmeno Adina, jedna holcina z unorovek 08 ma holcicku jmenem Adina a me se to moc moc libi, ale tady v anglii by to neumeli spravne vyslovit 😒 takze smula

andy21
2. srp 2008

Caira moje řeč 😵 adina se mi taky moc líbí, ale to mi u Jendy neprošlo a máš pravdu, radši dopředu neříkat, co je komu do toho, akorát pitomý a ošklivý komnetáře.... 😠

kacatko03
2. srp 2008

Ahoj holky, my to neříkáme jaké bude jméno...máe kricí jméno..když se nás zeptají jak se bude jmenovat říkamé asi Kuba 😀 ...ještě se nám začalo libil Nikolas...ale u Sebi zustaneme 🙂

lestep
2. srp 2008

caira- to je krásné jméno- adina..Mám jednu spoluzačku z vysoký a ta má od ledna adinu..Opravdu krásné jméno..Je vlbec adina v kalendáři? Vím, že to ta kámoška dala, ale na to jsem nemyslela, jestli je v kalendáři?
Lepší je to neříkat, ať se v tom všichni nebabrají a zbytečně do toho nekecají..

kacatko03- sebastian je zajímavé jméno.. 🙂

nunacek
3. srp 2008

Já bych jednou nejradši neřekla okolí ani pohlaví ani jméno. Ať mají nějaké překvápko, ale vim, že budou škemrat, abychom aspoň jednu věc řekli, buď pohlaví a nebo jméno 😀 Raději bych asi řekla jména než pohlaví.

andyika
3. srp 2008

my sme vybrali meno pre chlapceka - Viktor, tiez sa da povedat aj zdrobnenina napr. Viktorko, Viki. a vyberali sme hlavne meno, ktore by pasovalo k priezvisku a aby bolo rovnake v slovencine aj v madarcine

poola
3. srp 2008

tak my v případě holčičky jednoznačně EMA a chlapečka řešíme--Já bych moc ráda Kryštofa,ale muj přítel nesouhlasí,,tak je ještě v zásobě Matěj nebo Štěpán...Co vy na to?

nunacek
3. srp 2008

poola: Ema je pěkné 😉 Kryštof je taky krásný. Matěj a Štěpán - ani jedno není můj vkus, ale hezčí je Matěj.

omisek
3. srp 2008

Ahojky holky ja sice asi tehu jeste nejsem,ale jmeno pro holčičku bych dala Simonka a pro kluka Matyas .Jmeno pro klucina zvolil pritel a ja pro holci oba sme se natom nastesti shodli 😉

zofa
3. srp 2008

My sme mali vybrate meno pre chlapceka Fabian a pre dievcatko Megan, no bohuzial o babo sme prisli 😢 Tiez sa nikomu tieto mena nepacili. A hlavne ta Megan vsetkych rozculovala, ze je to vraj ako auto. No ale tu v Angl. je to normalne meno a kedze si musime vybrat mena aby ich vedeli povedat a hlavne zapamatat aj na Slov., tak sme si mysleli, ze tieto dve mena su super.

poletucha
3. srp 2008

zofa- me se ty jmena moc libi,jsou neobvykla u nas,ale v Anglii bezna...vykaslala bych se na nazory ostatnich 😉

krasulka
3. srp 2008

Ahojte, sice mja otazka nepatri k teme,ale prosim vas vedeli by ste mi povedat aku velkost by malo mat babetko v 9 tt a 5 dni? Ja som bola minuly tyzdne na sono a babo meralo 2,31 cm. niektore mamicky tu na koniku mi pisali ze mam babo velmi male..Ale lekar nehovoril nic. Ale kedze som v irsku tak sa ani nemam s kym poradit.Vedeli by ste mi dat nejake info, Mozete aj IP. Dakujem

nunacek
4. srp 2008

omisek: Matyáš je pěkné 😉

zofa: Na ostatní bych se vykašlala, je důležité, aby se jména líbila vám dvěma 😉 A Megan je pěkné jméno 🙂

lila794
4. srp 2008

Zofa, naaaadherne mena, naozaj!

lila794
4. srp 2008

Nunacek, radsej povedz pohlavie. Do mien ti bude kazdy kecat a mat plno komentarov. My sme tiez tak urobili. Sme sa bavili na tom, ake mena nam odporucali a tak. 😀

kikita.nikita
4. srp 2008

my čekáme Zoju 😉

nunacek
5. srp 2008

lila794: Uvidíme, jak to bude, až budu jednou těhu, co nakonec řekneme. Zatim bych raději řeklato jméno než pohlaví.

kikita.nikita: Zoja je krásné a zvláštní jméno 😉 A v rodném listě bude jak? Zoja?

sarkal
5. srp 2008

Tak my jsme tak dlouho vybíraly až jsme se rozhodly,že když to bude kluk tak bude Tomášek po tatínkovi,protože tohle jméno se mi už od mala hrozně líbý a když to bude holka tak Šárka po mě(mamince),někdo sice říká,že je to hloupé dát jméno po rodičích,ale my jsme se takhle rozhodly.Zatím,ale ještě nevíme co čekáme a dozvíme se to snad už tento čtvrtek 🙂

marik
5. srp 2008

Ahoj 🙂 sarkal a co by jsi chtěla raději??

kikita.nikita
5. srp 2008

nunacek: dneska jsem zrovna byla na matrice 🙂 bude psaná Zoja..je to poruštěný řecký jméno Zoe(život). Ale ruska nejsem ani k nim netíhnu 😉 asi to máme v rodině dávat zvláštní jména, nebo spíš méně používaná...

kikita.nikita
5. srp 2008

taky mě napadla Erzebeth, jako z Jakubiskovo Bathory. Já tohle jméno znám od kamarádky, je z těch zemí kde se používá, ale nakonec neprošlo... 😠 česky je to totiž Alžběta 😝 Amálka je hezký, ale známe děti, ty větší...to bude Amálka a....jako se mi líbilo Amme, ale zese slyším "ejmi dej mi"...no, není to jednoduchý aby jsme se těm dětem nepomstli.. 😅

sarkal
5. srp 2008

ahoj marik,manža chce kluka a taky tvrdí,že to kluk bude,že prý ví co dělá a mně je to úplně jedno,chtěla bych kluka i holčičku takže co to bude za to budu šťastná. 🙂