Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

gigi2
10. čer 2010

@macanet to je těžký, když jediný pro mě jednoznačně bez kompromisů přijatelný jména jsou právě tato...Nějak to vymyslíme, zatím času dost.

lenkabu
10. čer 2010

Holky a co nasadit kompromis a třeba slavit Ellu na Elenu nebo tak něco 😉 je to o dohodě a zvyku co se v rodině nastaví

gigi2
10. čer 2010

Známá má taky Ellu a slaví ji na Elišku, hodilo se jim to více... 😀 Taky možnost.

macanet
10. čer 2010

V případě že by to byla Ella je z čeho vybírat, Helena slaví svátek v srpnu, to by šlo a ten Matyáš no tak budete slavit jindy, kdy slaví Matouš? 😵

macanet
10. čer 2010

Matouš je mužské křestní jméno hebrejského původu. Pochází ze jména Matithjáh, jehož význam je „boží dar“. Tento původ je společný se jmény Matyáš a Matěj.

Podle českého kalendáře má svátek 21. září.

macanet
10. čer 2010

A je to, Matyáš může slavit jak s Matějem, tak Matoušem 😀

gigi2
10. čer 2010

Přesně ta trojice jmen Matyáš, Matěj a Matouš se mi líbí.Jen Matyáš ale prošel u manžílka.Ostatně toto jméno už jsme měli před 15 lety vybrané pro syna až do 8.měsíce, pak jsme to změnili.Jen škoda, že tenkrát to bylo jméno hodně nezvyklé a dnes už jich je tolik moc. 😒 ☹

lucisa
10. čer 2010

@sirael4 protože už obě starší dcery mají dvě křestní jména.

začalo to u první, kdy se nám líbila dvě dívčí jména tak moc, že jsme se neuměli rozhodnout, které vybrat a protože jsme měli strach, že se nám další holka už nepovede a bylo nám líto jedno jméno nedat, dali jsem už první dcerce dvě. a u dalších už jsme nechtěli porušit tradici 😉

gigi2
11. čer 2010

V noci mě napadla Edita.Dokonce není ani v padesátce nejoblíběnějších jmen, to by bylo super. 😉

tosomja
11. čer 2010

tak sa pridávam a dám sem adeptov...Viktória a Lukáš, lebo pohlavie ešte nevieme...Manžel chce Viktóriu od prvého dňa, čo sme sa spoznali a Lukáš prišiel po čase diskutovania... :o) Všetky mená sú pekné, hlavné je však zdravie bábätka... 😉

lucisa
11. čer 2010

@tosomja pěkná jména a máš pravdu, hlavně zdraví. Ty to máš za pár, tak ať je všechno OK 😉

sirael4
14. čer 2010

@tosomja: ale obě jsou četně dávaná 🙂

tutinka81
16. čer 2010

od zacatku tehotenstvi mame vybrane jmeno pro naseho maleho fotbalistu...Oliver 🙂

sirael4
16. čer 2010

@tutinka81 to má ted někdo známý 🙂 mě se to jméno líbí, ale u protějšku by mi neprošlo, a asi bych ho stejně nedala, ale je pěkné 🙂

anjelicek26
16. čer 2010

@lutsine My mame 8 dnoveho Maximiliana 😵

sirael4
16. čer 2010

ale jak tu padlo Matouš, to je krásné jméno, začíná se mi zamlouvat 😉

katakin
16. čer 2010

Ahojky, prozradíte mi někdo rozdíl mezi těmito verzemi jmen - Elizabeth / Elisabeth? Dívala jsem se do seznamů a se "Z" jich je cca o 100 víc než se "S". Předpokládám, že jedno je Anglické a jedno americké, ale fakt nevím. Děkuji 🙂

kristi
17. čer 2010

@katakin rozdil v tom asi neni, jde o to, co se ti vic libi.

lucisa
17. čer 2010

@kristi přesně tak, jak se komu co líbí.....

geisha
17. čer 2010

Ahojte...Ja mám doma 2 ročnú Simonku a teraz čakám svoje druhé dieťa a o pohlaví nechcem vedieť..chcem sa nechať prekvapiť..v každom prípade ak to bude dievčatko bude buď Jasmínka(to chcem ja) alebo Dominika(to chce muž) a keď chlapček tak jednoznačne Filipko...ale nech si už vyberiete akékoľvek meno a bude sa mu pekne hovoriť už od malička tak si myslím že je fuk či bude slovenské alebo zahraničné...moj názor...ahojte

kacerka
17. čer 2010

. . . tak už i my můžeme vybírat nanovo a zatím jsme na výsledku Ella/ Richard. Jenže mám obavy, že se s Ellami roztrhne pytel a nechci, aby mělo mé dítko jméno jako každý druhý. Tak si dělám menší průzkum, kolik Ell máte kdo v okolí 😉 Předem díky za ohlasy 🙂

radka.k
17. čer 2010

kacerka
Je pravda, že teď je takový Ella boom 😀 Moje kamarádka má 4měsíční.
Chápu tě, já taky před třemi lety chtěla nějaké neobvyklé jméno, nikdy jsem žádného Olivera neviděla, o něm neslyšela. No a teď to vypadá, že jich budou plné ulice 😢

kacerka
17. čer 2010

@radka.k Oliver se mi taky moc líbí, ale nepřešel přes MM - na Richardovi jsme se shodli - máme malého Karla, tak jsem chtěla, aby měli oba mužná jména 😉 Jinak mám v záloze ještě Magdalenu a Kláru, ale ta Magdalenka je k našemu příjmení moc dlouhá. Ella se mi zdála good, ale asi jich bude moc 😝 😝 😝

lucisa
17. čer 2010

@kacerka Ellu má moje sestřenice z druhého kolene, ale bydlí na Slovensku, u nás v březňátkách má také jedna maminka Ellu a dvě Ellen.
Já si myslím, že než Ellinek je více Emmiček.....

kristi
17. čer 2010

@kacerka žádnou, tu mi zatím nechali volnou 😀 😀 a musim teda uprimne rict, ze Ella se mi nejak nehodi ke Kajovi, Richard je ovsem super

kacerka
17. čer 2010

@lucisa , Elen bych brala případně taky, ale ta už neprošla u MM 😉 😉

@kristi , je docela složitý sladit dívčí s chlapeckým jménem, dlouho jsem přemýšlela o tý Kláře, což by bylo super, ale do Elly jsem se jaksi zamilovala a tu sladěnost bych i oželila 😉 Nehledě na to, že se i teď hromadně podepisujeme jako rodina 3K a byly bysme 4K 😀 😀 😀

kristi
17. čer 2010

@kacerka ja to nemyslela nejak zle 🙂 Ella je perfektni

kacerka
17. čer 2010

@kristi já to neberu zle, taky píšu, že by mi k němu šla víc ta Klára - jen jsem to vysvětlovala 😉

kristi
17. čer 2010

@kacerka jsem zvedava, co budete mit......ja dneska videla tak krasnyx maly boticky v HM, ach.....

kacerka
17. čer 2010

@kristi to já taky, jen si to necháme asi jako překvápko - stejně jako u Karlose 😉 Ale holčičku cítím v kostech a Kája o nikom jiném než o ségře nemluví 😅 Už se taky na nákupy těším, ale vyrazím holt pořádně až po porodu - mám neutrální výbavu po K., něco málo přikoupím a pak se rozjedu 🙂