Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

glumy
15. říj 2008

Ahoj, tak my jsme měli vybraná jména Adélka a Jakub, ale když jsme na webovkách statistického úřadu zjistili, kolik Kubíků a Adélek se jen letos narodilo, jména jsme změnili na Ellu a Mikuláše. Jen nevím, jak Mikuláše oslovovat tak nějak zdrobněle🙂

andykov
15. říj 2008

Mně se začalo líbit z klučích zase Adam 😉

sarusinek
15. říj 2008

Znami maji Mikulase a rikaji mu Miki, Mikulo, Kulisku 😉

anniqa
15. říj 2008

ahoj bambulky.....ačo by ste povedali na Mathiasa ? to je môj favorit, no a keby že to bude dievčetko, tak to asi bude Nina.

atreides
15. říj 2008

mě se líbí ta NIna 😀

anniqa
15. říj 2008

je to také jednoduché meno a neprekladá sa do žiadneho jazyka, takže v každom štáte ju budú volať rovnako hihi...mali sme v škôlke Ninku a učarovalo mi to meno.

konja
15. říj 2008

Spolužačka z vejšky má Ninu. Je to krásné jméno 🙂

atreides
15. říj 2008

jj takový jednoduchý a jemný 🙂

anniqa
15. říj 2008

artreides jee ved aj ty máš Ninku 🙂 je zlatučká.

atreides
15. říj 2008

anniqa děkuji 😵
mmch jméno jsme vybrali po MM babičce

glumy
15. říj 2008

sarusinek: Miki nás taky napadlo, ale ten zbytek ne🙂 jenže mě se asi pořád líbí ten Jakub, už jsem si na něj nějak zvykla 😵

evaje
15. říj 2008

Tak já přidám své jména, ale koukám, že to nejsou žádné novinky. První syn se jmenuje Matyáš a pokud toto druhé bude kluk, bude Mikoláš. Manžel měl sen dát Lucius a dlouho jsme s tím počítali, ale nějak jsem neustála ty reakce okolí. Tak to asi bude Miky. No a kdyby přeci jen přišla holčička, tak asi Ella.

denisa31
16. říj 2008

andykov: Adama máme taky vybraného pro kluka, ale trochu mě odrazuje kolik se jich teď rodí
s holčičím to ale u nás bude ještě horší, už jsem myslela, že vybíráme ze dvou, ale teď manžílek přišel s dalšími variantami, a to Iveta a Aneta, tak teď opravdu babo raď
glumy: známí mají Mikuláše a říkají mu taky Miky

skalnicka
16. říj 2008

Ahojte...ja mam sice v mojom "pase" zapisane ine mena, ale nas chrobacik momentalne vyzera na Alexa 😀 , Alexika, Alika 🙂
tak uvidime...ja mam teoriu, ze ked kuknem na neho, tak mi meno napadne, aj ked je to asi prilis romanticka predstava, xixiii

evaje
16. říj 2008

Denisa, gratuluji k tvému stupni těhotenství. Téééda, tak dlouho přenášet bych nechtěla 😀
Jak to tak sleduju, tak to bude běhat po světě samej Mikuláš...

denisa31
16. říj 2008

Evaje: chybička se vloudila, dík za upozornění🙂

hanickak.
21. říj 2008

Ahoj holky, jakou mate zkusenost se 2 krestnimi jmeny? Nemyslite, ze to muze zpusobit vic starosti nez uzitku? Nam se libi Anna Sofie Parizkova, ale nevim, zda k tomu prijmeni by nestacilo jenom Anna, nebo zda by to slo i takto. Jaky je vas nazor?

aerin
21. říj 2008

Ahoj, pridam se😉 Jolana je moje maminka, myslim ze je to pekny jmeno....a ted uz by ani nemela takovyj problem jako moje mama ve skole, kdyz meli povinnou rustinu a decka se ji smali, ze je vanocni stromecek😀 (ruska jolka).
Jinak mne se libi holcicich jmen spousta - Ema, Sara, Anezka,...ale u mne i pritele vede Anastazie (i kdyz Anastazie Kulhankova, nevim nevim...). Z klucicich jmen jsme skoncili u Matyase🙂

gimik
21. říj 2008

aerin: Mě se jméno Anastazie moc líbí, ale nakonec vyhrála Amálie, takže máme už doma Amálku. Zjistila jsem, že jsou dvě skupiny lidí, jedné se jméno Amálka mooc líbí a druhé zase vůbec. Anastazii bych chtěla jako druhé jméno, jestli budu mít ještě někdy holčičku, ale budu muset přemluvit manžela. 🙂

nunacek
21. říj 2008

denisa31: Z výběru Kamila x Jolana je hezčí Kamila 😉

gimik: Amálie je nádherné jméno 😉

nunacek
21. říj 2008

Koukám, že s Mikulášema se nějak roztrhl pytel 😅 😀

aerin
21. říj 2008

Amalie je moc krasny jmeno 😵 Jak rikam, mne se holcicich jmen libi spousta, ale pritel se pred par lety chytil na Stazinku a uz nechce o jinym slyset😀

nunacek
21. říj 2008

Mě se při jménu Anastázie vybaví ten večerníček o Stázině 😀 😉

aerin
21. říj 2008

Tak to uz je jedno, jestli vila Amalka, nebo Stazka v cerveny sukni😀

gimik
21. říj 2008

aerin: Jojo, to už je jedno, ale je pravda, že když jsem byla těhotná a uvažovala nad jménem Amálka, tak jsem si vždycky vzpoměla na vílu Amálku, ale teď už si na žádnou vílu nevzpomenu, pro mě je Amálka můj brouček, takže si vybavím jí. Manžel říká malé Amálka, Amíšek a jí zase většinou Málinko 🙂

aerin
21. říj 2008

Mne se Anastazie libi uz asi od 14, ale je fakt, ze v posledni dobe jsem trosku na pochybach....prece jen, Anastazie Kulhankova, oboje je to strasne dlouhy, tak nevim 😒 Ale co resim, vzdyt jeste nejsem ani tehotna 😢

gimik
21. říj 2008

aerin: No, vidíš, já jsem se rozhodla pro Amálku měsíc před porodem 😉

aerin
21. říj 2008

Tak uvidime, co cas prinese😀

nunacek
21. říj 2008

aerin: To je pravda 😀 Ale večerníček o Amálce jsem měla ráda, na Stázku jsem po prvním dílu nikdy pak už nekoukala 😀 Ale Anastázie je určitě hezké nevšední jméno. Jen je fakt, že k tomu dlouhému příjmení by bylo lepší krátké křestní jméno.

aerin
21. říj 2008

Kdyz mne se skoro zadny kratky nelibi😀 Mozna ta Ema nebo Sara, nebo tak....ale hezci je Alexandra, Josefina (ale aby ji chudince rikali Pepco 😖 ),.....