Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ladus89
28. únor 2013

ahoj... no uznejte, že Lada je také pěkné 🙂 jinak když budeme mít holčičku, takto bude Adriana, na tom jsme se shodli 🙂 ale když to bude kluk, tak bude asi bezejmený ☹ mě se líbí třeba Lukáš, ale už je jich jak máku..tak nevím..přítel ale říká, že nám udělal holčičku, tak uvidíme 🙂

chikamor
28. únor 2013

Ještě mě napadla tato neobvyklá jména - Melisa, Mišel, Laurencie 🙂

chikamor
28. únor 2013

@rnika Zachariáš je krásné jméno 😉

petrajurinova
28. únor 2013

@rnika @chikamor když se téma vrací k vyjmenovávání neobvyklých jmen, já se v práci setkávám občas s hodně neobvyklými jmény, ale asi žádné z těch "extra" bych svému dítěti nedala. V poslední době mě udivily třeba jména: Fandila, Adelheida, Ingeborg, Jadwiga, Dárek nebo Krosčen -všechno to jsou lidé s českým příjmením a věkem nad 50 let 😅

chikamor
28. únor 2013

@petrajurinova Jééééžišmarjááá 😀 Dárek byl asi pěknej dáreček a Fandila asi hodně fandila 🙂 Ingeborg je myslím německé jméno a celkem často používané - u nás je mu podobné Ingrid. No pokud se někomu tato jména líbí, a je vidět, že líbí 🙂 tak prosim, ale myslim si, že k českýmu příjmení se nehodí.... to je jako by arab dal synovi jméno Bořivoj 😀 - je to prostě divný.... 😎

chikamor
28. únor 2013

A ještě přidám některá neobvyklá jména 😅 některá známá, některá méně: Aranka, Žakelína, Marieta, Anita, Halka, Klotylda, Otýlie, Karmen/ Carmen, Oleg, Žofie, Ervin, Filoména, Zoja, Zita, Nataša, Jovanka, Alan 😎

rnika
1. bře 2013

@chikamor
Taky si myslím 🙂 a přátel to vcelku zkousne 😀 pokud prý dáme jména dvě....

rnika
1. bře 2013

Ještě mám v záloze jméno Jenovéfa 😀 ale to mi opravdu neprošlo..... Přitom Jenůvka je podle mě opravdu pěkné.... Mě se třeba opravdu nelíbí ten trend dávat jména podle seriálů......... 🙂viz Esmeralda ... to si říkám chudinky holčičky...

irriss
1. bře 2013

@rnika
..Jenuvka.. to jsem jeste nikdy neslysela..odkud pochazi?

rnika
1. bře 2013

Jenovéfa :podle knihy o jménech co doma mám 🙂 je to patronka města Paříže.....
jméno je patrně starogermánského či keltského původu a může znamenat "matka rodu" či "tkadlena" - v keltské případě " dcera nebes" 😉

dosa
1. bře 2013

@irriss skor je zname toto meno vo francuzsku ako Genevieve - Ženeviév

petrajurinova
1. bře 2013

@rnika Jenůfka (Jenovéfa) byla moje prababička 😵

fafetka
4. bře 2013

a já mám nového favorita na holčičí jméno!😀jen teda už nepoužiju😅Leda že bych jednou apelovala na svoje miloušky aby tak pojmenovali jednou moji vnučku😀 Agnes.to je to jméno.Mooooc hezké 😵

lucykote
6. kvě 2013

no já posledně jela v buse, a jela tam nějaká škola (cca 4.třída?) a jen chci říct, že to byli všichni češi, a to byla jména! Vasil, Scarlet, Tristan !!!

kinka555
14. kvě 2013

dievcata ak niektora cakate (alebo uz mate) chlapceka a planujete dat meno Marko, mam vysite pyzamko s tymto menom aj s obrazkom, velkost 0-3mesiace, my sme ho moc nevynosili nakolko moj maly sa narodil dost velky a aj v nemocnici sme dlhsie pobudli.. v pripade zaujmu poslem foto 🙂

martinka285
16. kvě 2013

@m.a.r.t.i.n.a najkrajsie meno pre chlapceka, my tiez mame Sebastianka, ved uz sme spolu pisali 🙂

leikkka
16. kvě 2013

My máme Vojtu Tenzinga a Vendelína Ňimu, Dcerka je Dorotka, ale tu bohužel už mezi sebou nemáme

erikaaaa4
19. kvě 2013

ahojte mne sa velmi pacia zidovske mena Šarlota bola povedne ale vyhra to asi Sarah aj ked pekne je aj Rachel

corinka2005
22. kvě 2013

ahojky, tak mne by se líbilo klučičí jméno Sagvan, jenže přítel má polské příjemení a nevím jestli by to k tomu pasovalo, spíše ne, a jiné pro chlapečka prostě nevím.

111safary
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kitinka76
22. kvě 2013

@111safary na to je u téma .... veštice 😉

sarriku
23. kvě 2013

Já znám hodně lidí s neobvyklým jménem.
Kluk Mikuláš (bezva jméno)
Zachariáš (prostě zachari), Maxmilián (prostě max)
teta Růženka (to je tak kouzelné)
táta Rudolf a brácha (rudýnek)
potom jsem slyšela jak nějaká paní volá na dceru "Elizabeto"
Holčička Editka, znám slečnu Boženku, Šarlotu, Johanku, Hedviku (héďa), Dianu (dyda) a hodně Elenek🙂
Potom znám holčičku Esterku (fakt pěkný jméno), jednu slečnu, která se jmenuje Malvína a druhá je Vilma
Potom znám paní, co se jmenuje Inka a můj manžel se jmenuje Jiljí (Jiloušek, Jilďa, Jilča)..
prostě miluji tu dnešní nezávislost ohledně jmen
jinak mě se líbí hodně jmen, ale mám po manželovi ryze české příjmení:-//// a s tím nejde skloubit jen tak něco

sarriku
23. kvě 2013

@ladus89 mě se Lada moc líbí🙂

petrajurinova
24. kvě 2013

@sarriku no z toho cos tu vypsala mi přijdou neobvyklé akorát Zachariáš, Malvína a Jiljí, jinak to jsou všechno celkem časté a běžné jména.

sarriku
24. kvě 2013

@petrajurinova no jasný, ale za mě byli běžný akorát Janičky, Kačenky a Lucinky🙂))

terezka1947
24. kvě 2013

ja som osobne za typicke slovenske mena 😀
alebo pacia sa mi aj tie klasicke ceske....ale zase paci sa mi ak mamicky daju deturencom nejake zaujimave meno-pokial ich k tomu nevedie iba to,aby nik v okoli take meno nemal 😠
pacia sa mi mena,kt.davaju rodiacia kvoli nejakemu zazitku,spomienke...ked ma to meno pribeh,resp.nejaky pribeh,preco ho dietatu davaju...a vlastne,vsetky mena su svojim sposobom pekne 🙂

renat
24. kvě 2013

Já jsem se zamilovala do jména Tea. (Teuška, Teinka, Teiča..) Ale manžel moje nadšení tolik nesdílí 🙂 Snad ho přesvědčím 🙂 Hledám jména, kde se Tea vyskytuje.. Líbila by se mi Teodora nebo Dorotea. Mohli bychom potom říkat i Dorka..

sashabb
24. kvě 2013

@renat kamarátka má Terezku a hovoria jej aj Tea 🙂

renat
24. kvě 2013

Terezu už máme v rodině, tak tu bych dát nemohla 🙂 Navíc ( a nechci tím nikoho urazit) mám pocit, že v současné době je přeterezkováno... Alespoň v našem okolí se každá druhá holčička jmenuje Terezka .. Jinak-jméno je to hezké.

baybelline
25. kvě 2013

Taky teď uvažuju o Tee ale psané Thea, už máme Ellu a tak hledám, co by se k tomu hodilo a na kluka už nevím vůbec.