Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

hotarova
17. led 2007

Ahoj holky, mam nasledujici dotaz. Budu rodit v Cechach, muj pritel je cizinec a chceme dat jmeno, ktere neni v ceskem kalendari. Jsem na tom podobne jako bednaroi, ohled na zvyklosti v jeho zemi, nabozenstvi. Uvazujeme o Lamine nebo Mathisse pro kluka Mael pro holku, zajimalo by me, jestli je treba, jeste pred narozenim nekde zazadat o moznost dat takova jmena. V pripade kde? Nebo je uz moznost dat jakakoliv jmena, pred predchoziho "odsouhlaseni"urady. diky Majka

doubek
17. led 2007

hotarova; ja mam zkusenosti, ze pokud chces dat jmeno, ktere neni v ceskem kalendari, musis nejakym zpusobem prokazat, ze to jmeno existuje. Napr. na pritelove ambasade ti to mohou potrvdit.

mona81
18. led 2007

Bednaroi: Tak to mě těší že v tom nejsem sama. Mám taky přítele cizince, asi neboudou mít daleko od sebe. Přemýšleli jsme pro holčičku jméno Mona a nebo Zejanb a pro chlapečka by se mi líbilo Ibrahim nebo Mahmud, ale s těma chlapeckýma nesouhlasí zase on, protože to byly moji kamarádi, tak mi to neprošlo, protože to prý dávám kvůli nim. ☹ 😀

mona81
18. led 2007

hotarová: tak já jsem si šla schválně do knihovný půjčit knížku ''Jak se bude vaše dítě jmenovat'' od Milosalavy Knappové, abych se ti na ta jména mrkla. Miloslava Knappová je jediná, na kterou si můžeš v čr obrátit co se týče cizých jmen v čr. Platí se za přidání jména, které není ještě na matrice nějaký poplatek. Jinak v knize najdeš také jména cizí. Bohužel jména která sis vybrala nejsou v knize, jen jména podobná...např. Mathisse...Mathias, Mathies nebo Mael...Maeve, nebo Lamine...Lamia, Lamija, Lamis...(tato poslední tři jména jsem našla pod ženskými jmény z afriky a asie.) Jinak pokud by sis chtěla knihu koupit, stojí kolem 295kč. Myslím si že se můžeš mrknout i na internetu ale přesnou adresu neznám. Zkus zadat na seznamu Jak se bude vaše dítě jmenovat a uvidíš. Pokud bys měla ještě nějaké otázečky tak písni na e-mail Mona81@seznam.cz Mě by se líbily ještě klučičí jména Hakim nebo Hasan, ale Hassan je už příjmení takže by to bylo trochu divné. A na holčičku by se mi ještě líbilo Samira nebo Leyla, ale Leyla je moje druhé jméno takže taky vypadává 😒

mona81
18. led 2007

aha tak se tak dívám že jsem se u jednoho příspěvku překlepla tak tedy to jméno by mělo znít ZEJNAB

bednaroi
19. led 2007

mona81 :to jsou hodne zajimava jmena,ale ty klucici nic pro mne,chci se prave vyhnout tomu,aby to byla klasicka muslimska jmena,spis aby byla co nejvic podobna na ceska.

pipi1211
19. led 2007

babule namate nejake dobre adresy na mena?

mona81
19. led 2007

Bednaroi: No víš ono Ibrahimovi se říká taky zkráceně Ibo a je to podobné jako Ivo. Jinak existuje mnoho tureckých jmen, shodnými s našimi českým. Přítel ti určitě poradí. Já jsem žila mezi turkama asi 3nebo4roky takže tak trochu o tom vím. 😉

bednaroi
19. led 2007

mona81: tak mi pisni nejaka do Ip,muj pritel zna jen Kamil 😀

aktekram
20. led 2007

U nás doma vítězí jméno pro chlapce: Mikuláš, a pro holčičku: Petra (po tatínkovi)

mona81
20. led 2007

bednaroi: Aha to bude spíš arabské jméno Kamel, nebo Kamal. Jak budu mít trošku času na přemýšlení tak ti nějaká písnu. Víš já mám baráček jen 2min. od našich tak jsem věčně nasazená u nich, protože přítel žije v německu a já jsem se rozhodla chodit k doktorce v česku a porodit tady, neboť máme mateřskou 4roky a v německu jen 2roky a to se mi zdá dost málo, abych to malý hned šupla do školky. S přítelem se vídáme každý měsíc zhruba na čtrnáct dní. Nechce se mě doma sedět samotné. No a abych ti odůvodnila to že si musím najít chvilku na přemýšlení je, že naši mají 12suprových dětí v pěstounské péči, tkaže je stále co dělat 🙂 😉 😀

marcela22
20. led 2007

Som ešte len v 17TT, ale nad menami uvažujem od chvíle, čo som zistila že som tehotná. Najskôr som hcela Jasmin, Camillu, Emmu, Samaru, Damiana,... Teraz už dlhšie vedie z dievčenských Agáta, chlapčenské ešte vyberám spomedzi Adam, samuel, Jakub. Keď sa rozhodnem, dám vedieť🙂 Asi to tak skoro nebude🙂

lyzenka
20. led 2007

Adelka, Alica, Adamko, Andrejko.... 😀

mmmk
20. led 2007

Ja sice ziju v zahranici, ale nastesti s Cechem. Kamaradka chodila kdysi s Kurdem a ten me brachu, co se jmenoval Kerim, coz mi prijde pekny jmeno. Jinak neni spatny jmeno Sami, Ali pro kluka. Pro holku se mi libi dost proflaknute Lale nebo Layle (totez).

lasenka
20. led 2007

ahojte babky 🙂
mne sa velmi pacia nase slovenske mena ako su Katka, Zuzka, Hanka, Stevko, Petrik, Marek, Janko... tiez sa mi paci Samuel, Oliver, Matus...
dam si zalezat aj na tom, ake mam priezvisko, aby to potom nevyznelo smiesne 🙂

carys
20. led 2007

Přidám vám taky 2 jména k popřemýšlení.Děti mojí švagrové mají krásná jména.Kluk- LEON,holčička- CHIARA

baca
20. led 2007

já bych chtělá Jarmilu a Vítka.
když jsme u těch směšných jmen - šéf včera říkal, že jeho soused se jmneuje Dionýsos Konvička 😀

lyzenka
20. led 2007

chichi....som sa fakt zasmiala......, baca.... 😀

marcela22
20. led 2007

Lasenka - súhlasím, je veľmi dôležité, aby meno sedelo k prizvisku, inak môže mať dieťatko kvôli tomu zo života peklo:( Ja mám šťastie, že máme celkom zaujímavé priezvisko - nie tipické slovenské alebo bežné, tak si môžem dovoliť s menami trochu "vymýšlať" aj keď čím dlhšie vymýšlam, tým som nerozhodnejšia🙂 So slovenskými menami máš pravdu - sú pekné a navždy také zostanú, ale v mojom okolí je detí s týmito menami hrozne veľa, tak chceme trochu vynikať - ale nie príliš🙂

lasenka
20. led 2007

moj otec pracuje s jednym muzom, ktory sa vola Gerard Jaščur... strasne 😀
alebo mala som spoluziacku, ktora sa vola Jasmina Červena... hmmm

marcela22
20. led 2007

To sú teda naozaj super kombinácie 😀 Niečo ešte horšie asi len tak nevymyslíme 😀

baca
20. led 2007

Vždycky së mi líbily jména jako Karolína, Ema - to jestě nebyly tak poulární, dneska je má kdekdo, tak už je nechci. Jarmila ještě není tak in a je to pěkné jméno a dá se dobře zdrbonit - Jarmilka, Jaruška

lasenka
20. led 2007

marcelka
mas pravdu, dieta moze mat z toho peklo... ucim na zakladnej skole a stretla som sa so ziacikom, ktory sa volal Duro Krivy... vobec sa mu nechcelo ucit, bol slabucky... a preto si deti ani nemuseli vymyslat prezyvku...

melory
20. led 2007

lyzenka proste vsetko na A

bzuco
20. led 2007

no...
poznám babu a ona dala dcére meno Jessica a priezviskom sa volá Hladká, hrúza 🙄

mmmk
20. led 2007

Dionysose znam osobne, tohoto konkretne jmenovaneho 😀 Ale co takhle Kajetan Pometlo... to je taky dobry mazec 😀

melory
20. led 2007

ano my sme preto zvazovali meno pre syna, lebo mame zahranicne priezvisko tak by sa nehodilo stevko, misko, janko a tak je hugo 😅 a teraz babu, aby bola aj v kalendary, ale nech nieje hanka, anka, katka. 😉

bzuco
20. led 2007

ak my raz budeme mať druhé bábo, tak pre chlapcov sa mi páči Felix alebo Fabian, ale moc mi to nesedí k nášmu priezvisku, tak asi nič z toho. Felix Krakovský, Fabian Krakovský, no neviem, neviem
a dievčatko by mohlo byť Adelka alebo Michaela, tú som chcela aj pri prvej dcére, ale manželovi sa viac páčila Barborka, tak ju máme 😀

lasenka
20. led 2007

melory
presne tak... zalezi to od priezviska... je jasne, ze nedas k zahranicnemu priezvisku slovenske meno a naopak... hoci naopak je v dnesnej dobe normalne

melory
20. led 2007

bzuco hodi sa fabian krakovsky 😉