Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beranek
22. črc 2009

Náhodou jméno Andělín....taky jsem to jméno neznala, ale přišel přítel z práce a právě mi říkal, že takové jméno má ve smlouvě a teď jsem zjistila, že to je známé jméno v generaci našich prarodičů a bylo dost oblíbené, jen nám se zdá divné. Ale počkejte až za 80 let se budou naši předci smát naším jménům 😀

caira
22. črc 2009

joseline: ohledne te Rory, tak cele jmeno ma byt Lorelai Leigh Gilmore ale vubec nevim proc ji teda rikali Rory... 😅 a hlavne Rory je irske klucici jmeno..ani jsem ho nikdy neslysela na holce 😉

joseline
22. črc 2009

No, tak víš co, Gilmorky byli vždycky praštěný🙂 Ale mě se to líbí i Lorelai i Rory.
A jak se správně vyslovuje jméno CHIARA?

zlatka
22. črc 2009

Kjára???? 😒 teda tady to fičí fest!!!!!jsem se i nasmála! Myslím, že nikde na světě na jméno narozenýho miminko víc lidí nečeká jako tady na jméno holčičky od Alči. 😀 😀 😀 😀

zlatka
22. črc 2009

A mohla by rodit předčasně, co???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (samože jen z řitě, jináč pěkně ať se dopeče tam, kde má)

bekulkamama
22. črc 2009

caira: chudák jose to jméno prostě miluje! 😀 a ty ji řekneš že je klučičí 😀

alcatko.j
22. črc 2009

Holky😀 s vama je fakt prca 😅 Ja se tesim az porodim, sam jsem na to jmeno zvedava, co dame😀

Jediny , co vam reknu, ze tu uz padlo, to jmeno 😅 A uz nereknu nic, aji kdyz to uhadnete😀 tak je to semnou vzdy, delam kravu a davam vetsi a vetsi indicie a pak to kazdej , cokoliv, co chci tajit, uhodne a ja jsem nasrana😅

alcatko.j
22. črc 2009

Jinak mne se strasne moc libi jmeno od Emi(emamamamu) DORA, proste uzasnej vyber 😵

Skoda, ze me nenapadlo driv 😅

caira
22. črc 2009

tak je to Tara, Lara nebo Gita 😀

caira
22. črc 2009

alci hadam, ze pro tebe je taky fuska udrzet neco tajemstvi, co? 😀

ja taky vse vykecam 😀

bekulkamama
22. črc 2009

alci: hlavně ať je vše v pořádku a mimi ty jste zdraví jako řípa! Co je jméno proti nejcennějšímu na světě! 🙂
máš to za pár tak přeji ať to hravě zvládneš 🙂

artuse
22. črc 2009

já sázím na svoje tipy: Rút, Zoe nebo Thea 😉 😀 to je sranda 😅 jinak Alčátku taky přeji hlavně zdravou hočičku 🙂

miroslava89
22. črc 2009

a zamyslali ste sa niekedy aj nad vyznamom mien ktore chcete dat svojim detom?🙂

ygreen
22. črc 2009

raději ne, páč jako ateista bych Tobiáše nedala. Ale líbí se mi význam slova Erik 😉 vážený vládce 😉 😀

artuse
22. črc 2009

miro: ano, já se zamýšlela 🙂

markytkaaa
22. črc 2009

Andělín ... to je hustopekelný 😀

caira
22. črc 2009

miro: ja teda jo, nedala bych neco co by se mi ve vyznamu nelibilo ...

a taky koukam na puvod jmena;

Phoebe : recka bohyne mesice, byla jednou z puvodnich Titánu - vyznam jmena je zariva/jasna 😉

marinka
22. črc 2009

Mirko, já jo, já vybírám i podle toho významu 😵

emamamamu
22. črc 2009

alcatko ses asi jedina, komu se Dorinka libi!😀 dekuj, klidne si ji muzes dat taky..!😀

leishmania
22. črc 2009

ja mam neter dorinku, a na meno si pri babatku kaazdy zvykne 🙂

kacerka
22. črc 2009

Holky, u nás význam jména fakt na osobnost našeho prcka naprosto sedí - Karel zanmená velký muž a král - velkej je až až a je to kralevic celé velké rodiny - narodil se jako první vnouče na obou stranách, takže cvičí se všemi prarodiči 😀 😀 😀

pajlin
22. črc 2009

Ahoj,pravě jsem si pročetla diskusi a jsem unešená se jména Dora,nikdy jsem si ho nevšimla.Měla jsem pro druhou holčičku vybrané Agáta,ale tedˇnavrhnu i tohle.Tak uvidíme co na to manžel.Takže Emi krásné jméno!

kacerka
22. črc 2009

pajlin, mně se líbí Tvá Linda 😵 😵 😵

ygreen
22. črc 2009

mě se dorinka taky moc líbí 😵

Jak se řekne Agáta tak se mi hned vybaví kačerka Hanychová a vidim rudě 😅 😀

artuse
22. črc 2009

my měli mít Agátu 🙂 chtěla hlavně manžel, ale nakonec jsem ráda, že máme Stelu...ale kdyby Agáta neměla svátek v říjnu, kdy se dcerka narodila, možná bysme Agátu měli 😅

kacerka
22. črc 2009

ygreen, to mě právě točí, když někdo spojuje hned to jméno s nějakými celebritami - mně se teda zhnusí jméno, když osobně znám nějakého podrazáka se stejným jménem, ale tyto rádoby hvězdičky, mě ohledně jména nechávají klidnou. Točej mě lidi, když řeknu, že bych chtěla Artura a hned mi předhodí malého Štajdla - jak je tlustej atd. - no a co, mně nic neudělal . . . To by potom člověk nemohl dát pomalu žádné jméno 🙂

artuse
22. črc 2009

Kači, přesně, já to taky nemám ráda, to spojování s celebritami a např. můj MM vůbec Hanychovou neznal 😀 a stejně tak nechápu, proč někomu vadí, že Stella je pivo a proto to jméno nedá 😅 mně je to fuk, líbí se mi i Lada a to je zase šicí stroj 😀 ale já vycházím z toho, že nejdříve bylo to jméno a že někdo něco pojmenoval tím konkrétním jménem, no a co 🙂 být tebou tak na Artura Šteidla ohledy vůbec neberu 😀 😀

kacerka
22. črc 2009

artu, já taky neberu - já to každýmu hned vpálím, že malej Štajdl je mi ukradenej - tím se znechutit nenechám 😕 Jo a s tou Stelou taky nechápu - nebo že Albert je Supermarket 😀 😀 😀

ygreen
22. črc 2009

ale jasně, hlavně až děcka trochu povyrostou po těhlech sereblitách neštěkne ani pes, jen tam to spojení je 😅

Tak když jsem navrhla stelu, manžel fakt ihned řekl, jako toho lahváče, jo? A Tamaru taky ne, páč je to pojízdnej radar 😀

emamamamu
22. črc 2009

me se libi Linda, Stela, Sofie..ale Dorka je Dorka 😵 😵 😵 🙂
a Lujza...to je paradni jmeno🙂 a nikoho v terminu k nemu nemuzu donutit...😀