Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

petruna26
23. črc 2009

Jjani - Horymír a Kazimír, to je celkem síla 😅
Já znám Bibianu, vždycky jsme jí říkali jen Bibi, ale ta byla dospělá.

Beránku - Agáta a Beáta - to je jako ve Výchově dívek v Čechách - taky se mi obě jména moc líbí, bohužel Baátu mám spojenou s jednou holkou, co ji moc nemusím, takže zbývá Agáta, ty znám jen 2 fajn.. 🙂

sofie32
23. črc 2009

My prckovi od početí říkáme Albert 😀 (ve skutečnosti by byl Theodor - boží dar 😀 😀 😀) , ale teď nám řekli, že to bude holka, tak 1. faforit je Ema a 2. Theodora. Jinak Bibiana je dost oblíbené jméno na Slovensku, znám minimálně 4 fešandy s tímto jménem. Všem se říká Bibi, mě se moc líbí 😉

helulicek
23. črc 2009

ty jo bráchové jo?? no to mě připadne drsný 😀 😀 😀 😀
Jinak Beáta se mi líbí, bibiana taky dobrý 😉

helulicek
23. črc 2009

Mě se teda z holčičích líbí i Amálka, Sabinka....

petruna26
23. črc 2009

Helu, Sabinka se mi taky moc líbí -jen má o písmenko víc, než požaduju 😀 jsem trhlá 😝

beta007
23. črc 2009

Sousedům se narodila minulý týden Anna Lena. 😵

ygreen
23. črc 2009

maji: přitom je to absurdní, páč Erik je skandinávský jméno na severu hodně rozšířené a znamená dobrý vládce (jak by kofola mohl být dobrý vládce a ještě na severu😉 😀 )

beáta je moc hezký 😵

Bibiana, no nezdá se mi, přijde mi takový uměle nóbl, asi jako Adriana, Vanessa, Isabela, apod.

markytkaaa
23. črc 2009

Já si říkám, že vzhledem k tomu, jakou stavbu těla máme já a manža - to znamená, že holčička - drobná víla ... nám opravdu nehrozí, tak pro nás nepřipadají v úvahu jména jako Amálka, Anežka, Apolenka, Vanesska (ke které teda nemám vůbec žádnýho cita 😀) ... ale trochu ráznější a tvrdší jména ...

Brala bych dvojčata 😵 Karolína a Markéta 😵 😵 😵

(kdyby bylo po mém - jakože nebude ☹ byla by to STELA a SOFIE 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 )

ygreen
23. črc 2009

marykt: ale Páťa je taky žížalka 😉

markytkaaa
23. črc 2009

ygr: on to dožene, to se nebojím 😀

majina
24. črc 2009

ygreen... no tak to je dobrý 😀 😀 😀 To je opravdu nemožný 😀

Markétku chce přítel, jenže to jsem jáááá a nechci dávat dítěti jméno po nás

konja
24. črc 2009

jjanickaa: Karla je moc hezké, neokoukané 🙂

jjanickaa
24. črc 2009

konja: ovšem v případě, že ji nikdo nebude oslovovat Karličko :d i když tomu se asi člověk nevyhne a ostatní zabít taky nemůže 🙂

beranek
24. črc 2009

Já mám v práci kolegyni Karlu a říká se jí většinou Kája 😉

katy.v
24. črc 2009

Majino, to jsme na tom podobně. Manžel chce, aby se naše malá jmenovala po mně - Kateřina. Nic proti tomu jménu nemám, dá se hezky zdrobnit, ale pak budu "stará" a malá bude "mladá"... 😅

Jinak dřív se mi líbila Brigita, ale je to dost tvrdé. Teď už bych to nedala.

Sabinka je moc hezký. Karolínka se mi moc nelíbí, právě kvůli zkrácenině Kája, to mi přijde ujetý.

majina
24. črc 2009

katy.v.... přesně táááák!!! 😀

Ale Silvu máte vybranou dobře, taky se mi líbí!

jjanickaa
25. črc 2009

Mně se zase Kája docela líbí 🙂 Ale ještě, že se každému líbí něco jiného 🙂Ale zaznělo tu moc hezkých jmen, je to opravdu parádní inspirace 🙂

sonica
25. črc 2009

jjanickaa ja mam doma Karlicku, puvodne jsem premyslela nad Karolinkou, ale tech je ted vsude hodne a vlastne az na porodnim sale jsem se napevno rozhodla ze je to Karla... je teda Karla Eva, ale rikam ji Karli, Karlicka... 😉 sice musim jeste dost lidi opravovat, ze neni Karolinka, ale uz si zvykaj... 😅

konja
25. črc 2009

jjanickaa: přesně jak píše beránek - já slyšela oslovovat Karlu Kájo, Kájino nebo Kájinko když to byla malá holčička. Bylo to docela hezoučké 🙂
Káty: to je o zvyku. Mě to třeba ujetý nepřijde, protože znám člověka co se mu tak říká a jsem na to tak zvyklá že mě to přijde úplně normální 😉

petruna26
25. črc 2009

My na škole říkali i Kláře - Kájo, Kájino.. taky mi to nepřijde divný.. 🙂

jjanickaa
25. črc 2009

Kamarádka má taky Karolínku, je to úžasný dítě 🙂 A taky jí říká Kájo,jsem na to zvyklá 🙂
Karolína se mi líbí taky, ale bo už ho dala kámoška, tak no neee 🙂
Sonica: a krásně jste se rozhodli 🙂

sonica
25. črc 2009

jani dekuji, no taky jsem tam byla jeste jedna vec proc ne karolina, a navic jmeno ktere jsem mela vybrane snad od 15cti dala holcicce kamaratka a dnes jsem tomu moc rada...
Karlicka se mi libi, je to neokoukane a da se ruzne obmenovat... 😵

bubosek
25. črc 2009

Nečetla jsem celou diskuzi, takže nevím jestli už to tu nepadlo, ale co takhle Vivien, zajímavý byl taky Marvin, ale jen do té doby, co jsem shlédla "Stopařův průvodce po galaxii" kdo jste viděly pochopíte, že Marvin neeeeeee. Máme Jakuba, je sice na top řebříčku, ale u nás v okolí spíš vedou Matějové,Lukášové a Danieli, takže jsem celkem v klidu.
😉

lenycka
26. črc 2009

Já jsem pro netradiční jména, takže první máme Sophii Ellu a pro druhou by se mi líbilo jméno buď Charlottka nebo Elisabeth. Ale s klučičíma je to vážně bída 😒

lubina
26. črc 2009

CAute kocky, my mame dve baby a prva je Anna-Elise a druha Frederika 🙂

lenycka
26. črc 2009

Frederika - to jsem snad ani nikdy neslyšela. Moc zajímavé 😉

lubina
26. črc 2009

Ale je normalne v kalendari, u nas na SR je to 25.2. A mne sa velmi pacilo...chceli sme byt originalni preto take netradicne meno,ale pozname aj inu Frederiku,je vsak starsia

lenycka
26. črc 2009

Ne, to mně se líbí, fakt je velmi zajímavé 😉

lubina
26. črc 2009

To je ok, aj keby sa ti nepacilo,ludia maju pravo na svoj nazor 🙂 Aj nam sa paci a preto sme ho dali dcerke.INak jej cele meno je Frederika Emilia

peppapig
26. črc 2009

Bibiana je krasne jmeno, nebyt Nesvatbove tak na nej zrejme nenarazim