Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

krispule
18. črc 2008

No to ještě bude něco ☹
škoda - měly jsme jenom sebe - všichni nám už umřeli...nevím proč je taková ☹

gucci
18. črc 2008

kris: no možná právě proto, že ví, že už nebudeš svoji pozornost soustředit jen na ní

gucci
18. črc 2008

ale po narození holčičky určo vyměkne, navíc baby drží spolu neee 🙂

krispule
18. črc 2008

asi ano ☹ ale nechápu to

každopádně tedy Tonička zůstává favoritkou 🙂 druhá a poslední je Justýna

moc děkuji a všem vám přeji jen to nejlepší s mrňouskama 🙂

samicka
18. črc 2008

holky, doporučila bych s rodinou jméno vůbec neřešit...nikomu se nezavděčíte, vždycky se najd někdo proti...prostě jim to jméno neříkejte!!!!
a až se mimi narodí, suše oznamte, jak se jmenuje a uvidíte, jak se najednou pose*ou štěstím, že mají malou Toničku a já nevím co...
nikomu jméno neřeknu, dokud se mimi nenarodí...to je má jediná zásada, kterou určitě dodržím 🙂

krispule
18. črc 2008

jo samičko - kdybych to tušila postupovala bych stejně!! na 100%

moje mamka tedy rozhodně nevyměkne - to vám pak můžu klidně napsat - ale jak říkám to je na dýl a do jiné diskuze (jetsli taková existuje)

hlavně že jste mi to pomohly rozseknout, já myslela, bůh ví, co jsem si to nevymyslela a tady vidím že to jde 🙂

samsa
18. črc 2008

Krispule, hlasuju pro Antonii, moc krásné jméno a hodí se vám i k příjmení, Justýnka je taky hezké jméno, ale Tonička se mi líbí víc. Hezké, české, originální, jde zdrobňovat... 😉

durni
18. črc 2008

krispule
aj podla mna sa Tonička super hodí k vašemu priezvisku 😉

krispule
18. črc 2008

Díky, díky 🙂

heresta
18. črc 2008

krispule: ted mi doslo ze moje babicka je taky Antonie 😀 prijde mi to hezky .

krispule
18. črc 2008

jéé 🙂 tak ji pozdravuj - eventuelně s ejí zeptej,jak se jí líbí 🙂

beranek
18. črc 2008

Jo, a ještě numerologický výklad jména Antonie: Vibrace lásky a domova. Toto jméno symbolizuje lásku ženy k rodinnému krbu, dětem a manželovi. Většinou každá skončí v přístavu manželském. Jméno je vhodné pro všechna znamení a je podporováno Venuší, která je zde královnou 😉

krispule
18. črc 2008

jéé, děkuju 🙂
to je třeba, ten rodinný krb - když nám ho babi kazí 😉

joseline3
18. črc 2008

Krispule kdyby ses nakonec rozhodla pro Justýnku, tak to je taky krásný, takže buď a nebo..stejně to bude hezký

krispule
18. črc 2008

jen mi teď jedna kamarádka napsala že Justýna je "hloupý" když já jsem kristýna...

ale je to fuk - strašně jste mi zvedly náladu - já měla úplně depku 🙂

monique_2006
18. črc 2008

krispule - tak justyna je u nas favorit, kdyz to bude holka, tak je to stopro justynka 🙂

ale libi se mi jeste hrozne moc olivie, agata a agnes...

krispule
18. črc 2008

Mě se líbí hodně jmen končících na ..Týna 🙂 ale nějak je "nemám povolené" 🙂

Olivie mě nějak minula, ale Agnes a Agátu jsem taky navrhla 😉

misa84
18. črc 2008

beranku, kde jsi vycetla ten numerologicky vyklad? ja bycho taky chtela vedet neco o matyaskovi 🙂

beranek
18. črc 2008

Mám knížku Jméno je váš osud od Camily Karolinss, ale nejsou tam všechny jména.
Jméno Matěj: povahově proměnlivý, lehce se učí. Je abnormálně citlivý a ve vypjatých chvílích se okamžitě rozhoduje. Mnohdy špatně. Toto jméno by mělo pravidělně meditovat, aby došlo k vyrovnání energií. Je to prostě Matěj. Doporučováno v rybách nebo vůbec.....to je pouze citace z knihy, samozřejmě to není úplně rozhodující pro výběr 😉
Jméno Agáta se mi začalo taky strašně líbit, jen nevím, jak by se Agátce dalo ještě říkat 😕

beranek
18. črc 2008

Jé, tak to jsem napsala úplně blbě...omlouvám se, Matyáš tam bohužel není 😒 Tak jedině zkusi na internetu.

krispule
18. črc 2008

beránku, mě napadá je Agátka - ale zase je to hezký i krátký 🙂
nebo i Agi?? 😅

jesika
18. črc 2008

Ahoj beránku,

tak já jsem zase ve své knize vyčetla, že Agáta ( j.řec.původu) znamená " dobrá, laskavá".Domácké podoby: Aga, Agi, Agina, Agička, Agátka, Aguš, Aguška, Gaty, Háta...

jesika
18. črc 2008

Beránku, a neměla bys tam prosím natálii a Sofii? Díky moc. 😅 Napiš klidně i do IP... 😉

krispule
18. črc 2008

jéé to je pěkný - ta Agáta

si myslím, že různé možnosti tě napadnou v momentě kdy ji máš doma 🙂

ivana26
18. črc 2008

krispule, ja by som na tvojom mieste ostala pri Antonii, Tonicka je velmi pekne 😉

krispule
18. črc 2008

to já necouvám 🙂 to já jen chválím 🙂

jesika
18. črc 2008

krispule, tak dejte tu Agátku, ta se k vašemu příjmení taky hodí...prakticky bych řekla, že každé jméno...
a co Sára, Sofie nebo Vanesska?

beranek
18. črc 2008

Jes, máš IP 😉

krispule
18. črc 2008

Sáru - a všobecně všechna židovská mám "zakázána" od tchána - chudák se málem osypal když jsem jí navrhla (Sára a Ráchel)

Sofii má vybranou velice dobrá kamarádka a byť ještě není ani těhu, nechci jí to brát 🙂

Vaneska - tu si napíšu a večer navrhnu 🙂

Ale po této uklidňujíci diskuzi vede ta moje Tonička 🙂

beranek
18. črc 2008

Kris, snad se pak ozveš, jak jste nakonec dopadli 😉 🙂

Nezdá se to, ale se jmény je potíž, je jich plno do okamžiku, než má člověk nějaké vybrat 😀