Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

beponka
11. srp 2008

díky kristi. stejně je ten náš kalendář horzně očesaný. Němci mají minimálně 4 jména na 1 den a my takhle....

pajmis
11. srp 2008

Petka_s : zkus se podívat na to, co mi doporučila Andělka... krestni-jmena.cz
My se s přítelem nemohli shodnout v žádném a až jsme se podívali na tuhle stránku, tak jsme si konečně po 5 . měsících hádek, vybrali 🙂 Je tam toho strašně moc i jména, který by tě ani nenapadly... jedno jméno mě zvlášt udivilo a to bylo jméno na chlapečka Stojan a Semen... 😀 chudák ten, kdo se tak jmenuje... ale určitě se podívej na ty stránky, stojí to za to. 🙂 tak hodně štěstí...

petka_s
11. srp 2008

pajmis-dakujem ti velmi pekne,urcite si to kuknem a potom napisem 🙂

andelka
11. srp 2008

Taky doporučuju, dá se tam i zadat jméno a zjistit, kolik lidí ho v ČR nosí.

petka_s
11. srp 2008

no len nejaky pekny kalendar by sa mi zisiel aj zo SR alebo nejaky americky alebo aky,neviete aj na taky stranky??

sarkal
13. srp 2008

Tak nám minulý týden potvrdily chlapečka takže vyhrálo jméno Tomáš,jen sme o tom s manžou diskutovaly,protože on je také Tomáš taky aby v budoucnu nebyli problémy.Navrhly sme tedy Thomas nebo Tom,ale nevím 😒 ,nakonec asi přeci jen zvítězí ten Tomáš.

smardik
13. srp 2008

sarkal taky budem mít Tomáška a přítel je taky Tomáš 😒, ná taky navrhovala Tom ale skončíme u Tomáš 🙂 zatím malému říkám Tomulko

jaska
13. srp 2008

Ahojky holky máte vybraná krásná jména🙂 a proto vás prosím jesli byste mě poradily... čekáme druhé dítko nevíme pohlaví.. ale pro kluka už máme bohužel se bude jmenovat po manželovi Zdeněk mě se to jméno moc nelíbí ale zase mu chci udělat radost a už to neřeším🙂 ale pro holku se nemužem vubec schodnout natož vybrat.. a to fakt nemáme už moc času... Prvního máme chlapečka Stanislava a já bych ráda když to bude holčička aby měla stejné první písmeno takže jméno od S mě se líbí Sarah ale nevím jesli se to k tomu tak nějak hodí?? jinak ména cizí moc nee máme české příjmení... tak budu ráda když poradíte🙂

kristi
13. srp 2008

Stanislav a Sarah se fakt nehodi, co treba Simonka???

opravdu nepochopim, proc chcete delat radost manzelovi, kdyz se vam to jmeno nelibi 😲 😲 😲

smardik
13. srp 2008

jasko na S mě napadá Silva, Simona, Saša, Soňa, Sabina

upřímně taky nechápu proč chceš dávat jméno které se ti nelíbí, my taky dáváme jméno po tatínkovi ale mě se Tomášek líbí 🙂 🙂, a s tím jménem na S pro holčičku jste si to takyy zkomplikovali 🙂 máte tak o dost malý výběr

julie123
13. srp 2008

Na S se mi libi asi jen Sara

My chceme dat vsechny jmena na J - ted to bude Julie nebo Jakub a pak mame jeste v zaloue Justýnku.
Chceme dat ale dve jmena, co myslite, co se hodi k Julii a Jakubovi???

kacatko03
13. srp 2008

holky nemáte někdo nekodo známeho na matrice kvuli jménu? nevím jak to je když sebastian byl zapsaný v kalendáři pod 20.1. ale ve starším kalendíři a dnes je tam Ilona....tak jmeniny bude mít na ilonu nebo jak? a kdyžž to není v kalendáři nebudou zmatky kvuli zapsání?

monkula
13. srp 2008

kacatko ,myslím si, že Sebastian je dnes tak frekventované meno ,že problém so zapísaním do RL mať nebudeš....

kristi
13. srp 2008

Julie Anna se mi libi dohromady. K jakubovi si zadny druhy jmeno nejak nemuzu vybavit

julie123
13. srp 2008

Julie Anna je pekny 😉 A co Julie Emily??

Kacatko, myslim, ze se Sebastianem zadny problem mit nebudes...jedna znama ma Sebiho a nerikala nic o zadnych komplikacich na matrice.

ilci
13. srp 2008

kacatko, nezáleží co je v kalendáři, ale musí to být tuším v knížce od Knappové, tam by měla být všechna povolená jména

poletucha
13. srp 2008

julie- Julie Emily....tam tak nejak vadi ty dve E 😒

kristi
13. srp 2008

tak tak, at to druhy nezacina poslednim pismenem prvniho

julie123
13. srp 2008

...no pravda, no ☹ tak budem premyslet dal, nebo nechame proste jen Julii 😉

beranek
13. srp 2008

Jméno na S mě ještě napadá Světlana, ale jinak taky doporučuji podívat na internet, kde je přehled všech jmen podle abecedy 😉

mirrinka
14. srp 2008

ešte možno Stela alebo Slávka 🙂

januska11
15. srp 2008

pajmis ja mám dvoch synovcov - Alessandro Mário, voláme ho Sandro, Sandrinko...a druhý je Symon (Saimon), toho voláme Saimonko. Sú strašne zlatulinký a majú originálne mená. Mne sa nepáči, ked je každý druhý Samuel alebo Kristínka...sú to pekné mená ale strašne časté...ale aj Tobias je veľmi pekné...ja som tiež chcela Tobiasa ale asi to bude Claudia :o)

meleri
15. srp 2008

Holky,

nenapadá vás nějaké pěkné jméno pro kluka?
Mi se líbí Samuel, ale každý mi řekne, že je to jméno jak pro rabína.. ☹ tak už fakt nevím..

anaconda
15. srp 2008

Ahojky Meleri! 😉

A co Thomas???

lukin
15. srp 2008

meleri: Já znám v mém okolí min. 3 Samuele. Hm, slyším poprvé, že je to jméno jak pro rabína 😀

meleri
15. srp 2008

Anaconda,

to je pěkné jméno! Líbí se mi Thomas...taky Michael a Jan...ale nejvíc ten Samuel...no manžel mi to řekl, že je to židovské, tak proto...ale mi se to líbí, podle mě jestli na to trochu věříte, tak to musí být silná osobnost, takový Samuel, prostě chlap jak má být, ne.... 🙂

daanka85
15. srp 2008

Aj mne sa veľmi páči Samuel... Ale mám takú "trápnu" švagrinu... Že vraj, "no určite, a potom ho budu volať SAMČEK abude mať z toho koémplexy!!!".... Krava jedna... U nás zatiaľ asi vyhráva ADAM 🙂 Ale nevylučujeme ani Samka, či Timoteja...

dida_tn
15. srp 2008

Samuel je veľmi pekné meno 🙂

Daanka, mne kedysi Timoteja zrušila moja mamina (viac menej si robila srandu, ale presvedčila ma) - vyhlásila, že ho bude volať Motko 😀

My sa rozhodujeme medzi Tomášom a Oliverom, ale keďže v našom okolí je to v poslednej dobe samý Tomáš, asi vyhrá Oliver 😉

pikino
15. srp 2008

ja pre chlapca jednoznacne Damian, divcatko vybrate nemam ale rozmyslam nad Tea, Lea, a Anabela.

daanka85
15. srp 2008

to : dida_tn
tak ja osobne by som tiez uprednostnila OLIVERA pred Tomasom.... Ale hlavne nech su zdravi ti nasi drobci 😎 😎 😎