Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mia78
19. led 2009

ahojte, my mame Mirka po tatovi presadil si svoje ,teraz pri druhom by som chcela Maximiliana alebo Marko, ak to bude dievca tak Lujza , Violka, Viktoria alebo Veronika

labradorik
19. led 2009

ahojkajte co hovorite na Lilien?

natalien
20. led 2009

Lili - to je moc hezký, mě se líbí 😵

Ale proč jsem vyhledala toto téma... Jen pro odlehčení. Dnes jsme byli s Nellinkou na kardio a byl tam tříměsíční chlapeček, kterého rodiče (asi spíše maminka ) pojmenovali(a) Diego Rodrigo Puška 😅 Na dotaz dr. jak říká zdrobněle, tak Digoušku. No my se s MM pobavili neskutečně 😀

pikusa
20. led 2009

Natalien,to snad ne.............no tak chudák kluk 😒

martek
20. led 2009

ja tuhle posilala pozvanku na skoleni panovi, ktery se jmenoval Silvestr Vesely 😀
a narodil se v zari, tak meli rodice opravdu veselyho silvestra.....a je to uz starsi pan, kolem padesatky 😅 😀

menny
21. led 2009

Ahoj holky.
Doma máme Davídka.
Teď čekáme druhý.
Pro holku jsme chtěli Nikol.
Čekáme ale chlapečka. To byl trochu boj.
Líbil se nám Jonáš, Tobiáš, Matouš.
Minulý týden jsme vyplňovali papír do porodnice
a pořád jsme nevěděli co napsat za jméno, až to rozhod Davča...takže
budem mít Matouška

pikusa
21. led 2009

Menny,super volba,líbí se mi 😉

weri
21. led 2009

Ahojky holky. Tak i já se přidám se jménama.

Trošku z toho je román (pro ženy) 😀...

Máme Miroslava Antonína a Tadeáše. A jelikož chceme další mimi, tak o tom pořád diskutujeme. No, hlavně já 😀... Jinak u nás je pořád takový vývoj jmen. U obou těhu jsme jméno pro holku neřešili, to prostě měl vybraný manžel už snad odjakživa a já si zvykla (stejně zatím zbytečně, máme 2 kluky 😉 ). A to Nelu. No, a u prvního těhu já chtěla buď Maxmiliána nebo Artura. A to manžel, že né, že to je strašný. A u nich se dědí Miroslav, tak jsem na to tak nějak přistoupila, ale pořád mi v hlavě strašil i Antonín, to je zas můj táta a i u manži v rodině se dává. (Ještě na objasnění proč jsme tak řešili hlavně to jméno pro kluka: i když jsme si nenechali říct co to bude, tak jsme tušili kluka a to by u nás v rodin byl zázrak. Já jsem ze 3 sester a v době mého těhu už mý rodiče měli 3 vnučky a žádnej kluk. No a zázrak se konal 😉 ). No a tak jsme tak přemýšleli a jelikož se mohli už dávat 2 jména, tak jsme se rozhodli dát obě. A u druhýho těhu jsme chtěli oba Jakuba, jenže protože ten má svátek na konci července a já měla termín týden předtím a to jsem prostě já nechtěla (i když svátky bůhví jak neslavíme, tak mi to stejně přijde blbý). A tak mě zaujal v kalendáři Tadeáš. I mě chvilku trvalo než jsem si ho oblíbila. Manžel si časem zvyknul, ale moje máma byla proti (i když tý se nelíbí nic co já navrhnu, ona je na ty obvyklý: Tomáš, Lukáš, Dominik...). Ale mám ho 😀 a to jméno k němu fakt pasuje. A když jsem byla v porodnici s Tedíkem, tak tam jedna pani měla Olivera a já se do toho jména zamilovala a drží se mě doteď. Jenže to by to nesměl být můj manža, aby zase: Né, to je strašný. A jak jsem už psala, že chceme další mimi, tak loni v červenci jsem otěhu (ale ve 12 tt jsem potratila), tak jsme už začali vymýšlet jména. Každopádně ta Nela, ale mě to přišlo krátký, tak jsem vymyslela Nela Amelie a pak jsem to přehodila na Amelie Nela a to bylo neměnný a manža souhlasil. A jsem přesvědčená, že to loňský těhu, že to byla holčička. No jo, ale když jsme řešili klučičí jméno, tak manžel vyrukoval s Maxmiliánem, kterýho před 5-ti lety nechtěl a teď ho chce 😀. By mě z něj kleplo. Jenže to už mě přešlo tohle jméno, možná tak ještě Maxim (kdyby to nebyl ten pánský časopis 😀 ). Ale zpátky k těm holčičím. Naši kamarádi věděli, že čekají holčičku (a i to, že máme už X let vybranou Nelu pro naší případnou holčičku) a to bylo samý: to bude Terezka, atd... jednu chvíli i dělali tajnosti a nakonec mají Nelu 😠 . To mě celkem naštvalo, jako kdyby nestačilo, že se opičí po všem. Stejně ale... teď se rodí hodně Nel a i Amálek ať už v jakýkoliv podobě, tak čučíme po jiných. Taky manžel navrhoval po mě Veronika, ale mě by to nešlo přes pusu říkat mýmu dítěti stejně jako jsem já. A tak jsem objevila kompromis mezi Nelou a Veronikou a to jméno Nika. Jenže to je právě taky moc krátký, tak by to chtělo ještě něco k tomu. A případný syn bude ani "no name" 😀. Ale manžel mi říkal, že o tom v práci přemýšlel a ty jména mi ráno pošle i s hodnocením na procenta jak moc se mu líběj 😀. Jo a málem bych zapomněla, že nedávno jsem přišla na chuť jménu Eliáš, ale reakce manži nezklamala 😀, takže asi nééé...

Každopádně jména který se mi líbí jsou: Amelie, Nela, Liliana, Bibiana, Nika. A pak Oliver, Eliáš, Samuel, Sebastian.

Když to shrnu, mě si líbí jména neobvyklá, míň častá, ale né nějaký úplně ujetý nebo prapodivný 😉.

A jelikož už jsem zase snažilka, tak uvidíme kdy zase budu stresovat, že nemáme vybraný jména 😀.

mukky
22. led 2009

weri 😀 idem si to precitat ked uy ta namaha 😀

gigi2
22. led 2009

weri: také ještě uvažujeme o jednom potomkovi a řešili jsme před časem jména.U holky bychom se snad domluvili, ale kluk je u nás na ostří nože.Přesně ta jména, co jsi psala se mi líbí, ale neprošly. ☹ Ještě bych k tomu přidala Jonáše.Když jsem doma nadhodila Eliáše, tak mi syn řekl, že to snad už nemyslím vážně 😀
Jakákoliv neobvyklá jména manželovi i synkovi připadají divná.
Takže u nás by prošel z těchto jmen jen Sebastien.
Ale ještě je ve hře Šimon,Matouš a poslední dobou i Matěj.Toho by rád synek.
A holčičí: Stela,Ela či Nikol.Tu by chtěl synátor,a prý by jí říkal : Niko.

Zatím to nevypadá, že by se u nás ještě někdy přirozeně zadařilo, takže výběr jmen u nás asi zůstane jen v teoretické rovině. 😉

medeana
22. led 2009

Ahojte maminy. My cakame nase prve vytuzene.Zatial nevieme co to bude,drobec sa nam zatajuje.Nie sme zrovna zastancami ultra modernych mien typu Nathaniel ci Scarlet alebo Jessica.Chceme aby to
meno pasovalo aj k priezvisku.
Pre chlapca rozmyslame nad Marcelom,Riškom alebo Davidom.
A dievcatko, ktore by som velmi chcela, by mohlo byt Katka, Natalka alebo Lucinka.

Tak uvidime co sa z toho drobca na 3D vykluje, potom bude vyber jednoduchsi. Dufam 🙂

menny
22. led 2009

Pikusa děkuju. Matouš se našemu okolí moc
nelíbí. Ale doma jsme spokojený

Gigi2, koukám, že máme podobný vkus 🙂
Matouška nakonec vybral syn a kdyby to byla holčička,
tak tu Nikol taky vybral on. Mě se hrozně líbila Stela,
ale to mi doma zavrhli. No stejně to bude kluk 🙂

weri
22. led 2009

Tak jsem zase tu. Manžel konečně poslat ty jména co je ochoten dát.

Max, Matyáš, Jakub, Oliver

Nela, Veronika, Nika, Lena

V tomhle pořadí...

lenka132
22. led 2009

Nikola, Nela, Eliška

Lukáš, Matěj, Filip

Mám ráda klasiku, doma mám Kačenku

nunacek
24. led 2009

lenka132: Lukáš je pěkné 😉

pikusa
24. led 2009

Menny,u nás to bude Matyášek..........i když tatínek stále prostazuje jméno po něm 😒 Josef ☹ holky co to tady čtou už to vědí,ale pokrok,dnes o prckovi sám od sebe poprvé mluvil jako o Matyáškovi 😀
Já chtěla Davídka nebo Vojtíka,na matyáše jsem si taky musela "zvyknout"ale to bylo jediný jméno pro kluka,které byl ochoten akceptovat.
Lenko,Lukášek byl taky na mém seznamu 🙂
A holčička by u nás byla asi Adélka...................no ale prý to je kluk 🙂
Jo a moje kamarádka bude mít Mikuláše...taky se mi to líbí moc 🙂

alisas
24. led 2009

Dali jsme nasi holcicce jmeno MEJA. Vicemene to nasel manzel, je to pribuzny k jmenu Marie a hlavne mame CD od zpevacky Meja. Uz jsem si na to jmeno zvykla,ale nejdriv to bylo pro me zvlastni, zadna ceska klasika. Ziju v Holandsku a kdyz slysim nekdy ty jmena,co tu deti maji,tak nase dcera ma KRASNY JMENO 😀

menny
25. led 2009

Pikusa
Můj první syn je Davídek 😀
A teď sme spolu prosazovali Vojtu, ale to manža
dost rezolutně zamít 😒
Taky pořád prosazoval jméno po sobě, ale mě se dávat
jména po rodičích prostě nelíbí. U Davídka mě taky neukecal 🙂
Takže kompromis teď je Matouš a to ještě, že máme kluka,
jinak se o jméně dohadujem do teď a možná ještě cestou
do porodnice 😀
Ale musela jsem se pousmát, jaký hezký vkus obě máme 😵
Matyášek je moc pěkný 😉 (máme jednoho v rodině)

Alisas
Meja je moc hezký. Zvláštní, neokoukaný
Opravdu se mi moc líbí 😵

pikusa
25. led 2009

Alisas,Meja????teda to je parádní 🙂
Menny,my to musíme jít stvrdit na matriku,nejsme oddaní,tak aby nebyla hádka na úřadě 😀

nunacek
25. led 2009

menny: David i Matouš jsou krásná jména 🙂

bertica.h
25. led 2009

my mená vyberáme o život..manželovi sa páčia iné ako mne..nevieme sa dohodnuť 😀
Mne sa páči Johanka
Manželovi Danielka,Adelka,Alica..

nevieme aké meno vyberieme..
Mne sa páči Pavlínka jemu Pavla..možno tu bude nejaký sted..lebo aj tak by sme malinkej hovorili Pavlínka 😉

čítate si k menám aj čo na na ne hovoria hviezdy atd?
aha🙂

http://www.juli.sk/

na ľavej strane su krstné mená 😉

alisas
25. led 2009

pikusa, menny: dekuju V Cechach jmeno nasi dcery neznamy. Sestrenka dala svy holcicce jmeno MIA, ale tyden po porodu holcicka bohuzel umrela ☹

zucha
25. led 2009

tak s menom tentokrat aj my mame straaaasny problem. Ale musim povedat, ze sa to uz zuzilo. Ja velmi tuzim dat meno ADA, lenze to je najblizsie len v rakuskom kalendari. Muz chce Zofiu 😝 a to sa mi zda priam hrozne. Vobec si neviem predstavit, ako by som ju volala. Dalej som mala vybrane Dana, ale to tiez nechce. Takze mozno Katarina alebo Alzbeta a mozno ta Ada. Uvidime.

K povodu mien http://kruhy.blogspot.com/2008/11/men-na.html

janaagimova
26. led 2009

moje miminko bue Adrian, leyla či lejla

reni7
26. led 2009

ahoj-u nás to vypadá na holčičku a mě se líbí Ema,přítel ze začátku jen kroutil očima že je to strašný,ale asi mi to nakonec projde 😉 jinak se nám oběma líbí taky něco jinýho,takže možná bdou ještě boje

pikusa
27. led 2009

Alisas,to je strašné,co se stalo sestřence...moc moc smutné..............jinak Mia je taky krásné,jenu holčinku takovou znám....a taky ještě Maya je krásné jméno.
Adrian se mi taky líbí,ale víc Andrej.Ale to by mi neprošlo 😒

ciernovlaska
28. led 2009

My cakame dievcatko a manzel hrozne chce meno Slávka. Ja by som mozno vybrala aj menej obvykle meno, ale mam typicky slovenske priezvisko, takze by to nepasovalo. Meno Slávka je tiez take slovanske, takze som si ho oblubila.
Pacia sa mi mena Bianka, Adriana, Helenka, Eliška, Viola, Mileva (tak sa volala srbska manzelka Einsteina). Peknych dievcenskych mien je velmi vela, ale chlapcenskych je menej. Bud su take divne, alebo hrozne rozsirene.
Kamoska dala dcerke meno Salome, ale narazila na rodinu, ktora sa s tym tazsie zmieruje. Problem netradicnych mien je potom v tom, ze sa tazko zdrobnuju, rodina alebo znami to tazko prijmu, dietatu sa mozu kvoli menu vysmievat.

hancas
28. led 2009

u nás hned od začátku bylo jasno:tatínek vybíral pro chlapečký a já pro holčičky(máme dvojčátka kluka a holku,ale do poslední chvíle jsme nevěděli co to bude)
chlapeček měl být Jakub,Filip
holčička měla být Klára,Natálie.

Vyhráli jmena Jakoubek.Klárinka

artepeli
28. led 2009

Bertica, to snad neeee! Kdyz jsme konecne vybrali jmena, tak podle tvoji stranky maji tak negativni vyznam 😒 chjo.... no nic, asi na ten vyznam radsi rychle zapomenu, nez abysme prochazeli dalsim vybiranim 😉

Jinak pri vyberu se nam libily hlavne tyhle jmena: pro kluka Alex, Daniel, Albert, pro holcicku Iva, Adriana, Julie. Ale ty nase number one si jeste necham pro sebe 😀

zucha
28. led 2009

artepeli, Albert je super, len neviem, ako by som ho volala zdrobnene. Asi by som to len skratila na Ali.
Iva je tiez dobre. Ivana moc nie, ale len Iva je super. Mam rada take kratke mena. Preto by som chcela Ada, ale zatial mi to stale neprechadza u manzela