Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

raasl
26. čer 2008

Zdravím vás 🙂
to vám jako musím napsat. Včera jsme úplně čirou náhodou narazili s manželem na téma jméno pro miminko a tak jsme se u toho dohadovali, že jsem usnula až ve 2 hodiny ráno, jak jsem toho měla plnou hlavu. 😒
Protože on najednou začal trvat na Františkovi (po jeho dědečkovi) a na Anně (po jeho babičce). Tak to se mi zdá hodně nespravedlivý, že by naše dítě (potažmo děti) nosily jméno jen po jeho rodině... Copak já nemám taky babičky a dědečky a rodiče ??????? Zkrátka naší debatu jsem ukončila tím, že ty jeho vybraná jména jsem ochotná dát jako druhá jména.... tak uvidíme, s čím zase příjde 🙂

minea
26. čer 2008

Raasl, co mají manželovi a tvoji prarodiče společného s výběrem jména pro nově vznikajícího človíčka, novou samostatnou individualitu? Přestaňte se trumfovat s babičkama a dědečkama a dejte dítěti jeho vlastní jméno.

dadulienka2404
26. čer 2008

raasl ja si myslim ze mena by mali byt vybrate po dohode oboch rodicou urcite by to nemalo byt o tom moja babicka moj dedo a tak.my sme vybrali meno ktore v rodine neni ale ako pise mines je to novy cloviecik.vyberte mu meno ktore sa vam bude pacit obidvom a nepozerajte na to kto a ako sa z vasej rodininy volal.a ty si uz tehotna???

gabka.d
26. čer 2008

theresa- já mám Honzu přítele 🙂 , všichni mu říkají Honzo, Honzi, ve škole mu říkaly Hans, jen babička pořád zůstala u Jeníka... docela je to sranda, protože on na to neslyší... 😅

gabka.d
26. čer 2008

marselina- taky jsem chtěla mít Jakub-Jan, Jan po přítelovi a říkaly bysme mu Kuba, ale máme Barborku... 😀

mikulka
26. čer 2008

Holky, poraďte prosím s takovou věcí, na kterou dost myslím.
Protože manžel nemůže mít děti, museli jsme při IVF použít spermie dárce. Teď čekáme chlapečka. Manžel by rád, aby se jmenoval po něm. Tuhle zamumlal něco jako: Aby měl něco po mě. Jenže mně se jeho jméno nelíbí, navíc můj táta se taky tak jmenuje. To jméno se dá zdrobnit jen jedním tvarem a tak říkám manželovi a mojemu tátovi se tak taky říká. Navíc jsem proti, aby se dávala jména po rodičích.
Když jsem zkoušela tím jménem říkat bříšku, nejde mi to přes pusu. 😢 Tak nevím.
Mám manželovi vyhovět? Tohle je taková jiná situace... Vím, že by měl velikánskou radost, nebo mu mám ještě domluvit, že dáme jiné jméno? Co myslíte? (Jinak vztah k děťátku má, chodí se mnou do poradny, na všechny UZ, bříško hladí a těší se).

majina
26. čer 2008

mikul... o jaké jméno jde??? 😕

mikulka
26. čer 2008

Já ho moc nechci říkat 😅 , je to běžné, starší jméno. Klasické, ale dnes už se moc nedává. Něco jako Josef apod.

mikulka
26. čer 2008

raasl, tak to máš trošku podobné...

pipinka82
26. čer 2008

o aké meno ide??? Ináč súhlasím ani ja by som nedala po mužovi meno pre nášho drobčeka nikdy to už neni v mode ako sa to hovorieva xixi 😀 ja si myslím.... musíte sa dohodnút to neznamená nič ked on neni darcom spermii ale tatinko bude a bude len jeho malinký 😀

mata.mata
26. čer 2008

mikulka, jmeno jsem si vybojovala jen tak-tak... mela jsem co delat, vsichni kolem byli proti. ...a ted jsem rada... zkousej, jak to jde 🙂

mikulka
26. čer 2008

Mata, Rebeka je krásné jméno. Holky, já vám to teda řeknu, jde o jméno Karel. 😒 😕

inka04
26. čer 2008

...moj manzel chce tiez len meno po nom... tak pomaly sa snazim nejako "nenasilne" mu ponuknut aj ine alternativy... uvidime... mne sa paci Edko (Eduard) a Ema... ale ak manzel bude velmi chciet, tak budeme mat meno chlapceka po nom... a to potom bude vyzerat nasledovne: Martin, Martina a maly Martinko... 😒

majina
26. čer 2008

aha... no pokud se ti to jméno nelíbí tak bych to ukecala na to, že bude mít přeci příjmení po manželovi a že jméno vybereme nějaké hezčí! Můj přítel by taky chtěl aby se jednou naše dítě jmenovalo po něm a hned jsem mu řekla že ne!

mata.mata
26. čer 2008

Karel je dobry... 😉 A jake jmeno by se Ti libilo ?

majina
26. čer 2008

miku... já myslela Václav 😀 No mě se Karel nelíbí takže bych prostě dělala všechno proto aby se tak nejmenovalo moje dítě

pipinka82
26. čer 2008

noo tak Karel eeee ja by som nesúhlasila stým 🙂 a mal by to pochopit aj on 😀 však rastie v tebe nový človiečik tak nech má svoje originálne meno a nie po starom otcovi a tatovi 😉 skús sa sním dohodnút a nech pozerá na jeho budúcnost ked vyrastie okolo seba bude mat deti s modernejšími menami než je Karol 😀 aspon ja som takéhoto názoru 😀

mikulka
26. čer 2008

Mně se líbí třeba Dominik.

majina
26. čer 2008

já bych to ukecala na to že bude mít příjmení po něm, že ho bude vychovávat a bude to jeho syn ale že je jiná doba, že mě se to jméno nezamlouvá a ať vybereme něco jiného!

mata.mata
26. čer 2008

Dominik- parada, pouzi vsetky zenske zbrane, jdi do toho... 🙂 bojuj 😝

pipinka82
26. čer 2008

no tak to je super meno 😀 musíte vybrat nejaké spoločne 😀

Naše mimi sa bude Ryan volat to mu tatinko vybral a súhlasila som sním lebo sa mi to páči a je to nezvičajné meno aspon tu na slovensku a ozaj v českom kalendári nemá Ryan napísané meno a kedy by mal meniny neviem to nikde zistit diiik 😀

janculovi
26. čer 2008

no já zas nevím,zas to ber z jeho stránky,jediné co bude mít opravdu po tvém muži je to jméno-vím že by stačilo jen příjmení,ale pokud je to jeho opravdové přání a nechce za každou cenu ustoupit-asi bych mu ho splnila,zkus si to obrátit na sebe,kdyby si ty musela vzít vajíčko jiné ženy,takže by nebylo tvoje a chtěla by jsi aby se mimi menovalo po tobě,jak by bylo tobě kdyby ti tvůj muž řekl že né že se mu nelíbí.já taky nechci aby se naše dítě jmenovalo po manželovi,ale tohle je docela jiná situace,hodně štěstí

suziad
26. čer 2008

Tak nam sa pacili mena ako Laura, Lea, Timea, Paulina, Bibiana, Sofia ale nakoniec to bude Lejka 😀 . Uz ju tak volame zvykli sme si 😉

berynka
26. čer 2008

mikulka: tak mě třeba jméno Karel špatný vůbec nepřijde 😉 .
Mám synovce Františka a od miminka se mu říká prostě František, žádné zkomoleniny Fanoušek, Frantík apod., rodiče to tak chtěli a je fakt, že je to jen o zvyk.
Osobně mi přijdou spíš strašná jména jako Luboš, Libor, Miloslav... 😝 .

Ráďo, co já bych za to dala, kdyby u nás prošla Anička 😀 !

suziad
26. čer 2008

No a chlapcenskee, urcite Lukas a potom Dominik 🙂

pipinka82
26. čer 2008

baby neviete mi poradit kedy má Ryan meniny a kde sa to dá zistit diik 😀

gabka.d
26. čer 2008

mikulko- já bych prosadila to že po něm bude mít příjmení a že na to nesmí myslet, že vlastně není z jeho spermií, přece na tom tolik nazáleží, když se milujete...vím že je to těžké...
Jestli se ti to jméno opravdu tak moc nelíbí tak skus navrhnout manželovi jméno které se nelíbí jemu..třeba pochopí, jak ti je..ale ať už to bude Kája nebo Dominik, bude to váš syn 😉

majina
26. čer 2008

tak to mě zase přijde strašný František a Anička se mi teda taky vůbec nelíbí 😀

Libor a Luboš je hezký 😀

gabka.d
26. čer 2008

a jaký máte názor na Barborku???

majina
26. čer 2008

Barborka??, To mi přijde dobrý, fakt klasika! Ale u mě je problém že já si to jméno spojuji s lidma které znám a já znám všechny Báry takové hloupější 😀 😀 😀