Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

evzula
6. lis 2008

Ahoj holky, tak jsem se stala take tehulou a modry konik se mi moc libi, nasla jsem tu spousty rad a navodu. Co se tyka jmen, tak jsem narazila na statistiku nejcastejsich jmen za poslednich deset let u nas a jsem zdesena, vsechny ma jmena Barborka, Katerina, Natalie, po kluka Mates, Vojtisek jsou v prnich deseti. Uplne mne desi to, ze az me dite zacne chodit do skoly, tak bude ve tride s osmi stejne se jmenujicimi detmi. Vubec nevim, kde mam hledat inspiraci. Ja jsem Eva a cely zitovt se mi jmeno nelibi, od malicka se mi libila KACENKA, ale myslim, ze by dcera asi nebyla nadsena. Jak toto dilema resite? 😅

roxy
6. lis 2008

ahoj, ja som katka a mne sa moje meno važne velmi páči....myslím že moja mama mi vybrala fakt pekné meno a nikdy som sa zanho nemusela hanbit

gigi2
6. lis 2008

Ono je to těžký..Mně se syn narodil před 13 lety, tehdy bylo jméno Matyáš hodně zřídka dávané.Proto jsme ho chtěli dát.A loni ??to bylo v první desítce. 😠 Takže se to dost časem mění...Nakonec jsme dali Štěpána, a jsem ráda.Je jich stále málo.
Mně se též líbí dost jmen,hodně z nich je v první desítce.ale pokud budu mít ještě někdy možnost pojmenovat dítě, tak upředňostním jméno méně obvyklé, a budu doufat, že zase za pár let nebude v první desítce.... 😀

pikusa
6. lis 2008

At tak,nebo tak,jména,co se nadávala se vracejí a jména dřív dávaná už ustupují.
Štěpán se mi moc líbí................

beta007
6. lis 2008

Jejda, nedělejte si s tím hlavu. Já jsem v životě nepotkala svou jmenovkyni a spíš bych to přivítala 🙂 Pokud nenajdete nic originálního, dejte radši klasiku, jako Katka, než momentálně módní jména, se kterýma se zčistajasna roztrhl pytel 😉

samayka
7. lis 2008

ahojte, tak mne dal meno moj brat - po mojej mame - aj ona je marta. s tým menom som sa nikdy nevedela zmieriť... martuška znie straaaašne sladko a marta zas tvrdo... a medzi tým je toho malo... nikdy by som nedala svojej dcérke meno marta 😉 môj drahý je michal a to sa mi strašne páči, on je ale v zásade proti - lebo to už by bol 4 v ich rodine - pradedo,dedo, on a ešte aj malý by bol michal? ani za svet... škoda. vyriešil by to asi až kompromis - keby bola dcérka tak bude michaela 🙂 miška, mišička... 🙂 a páči sa nám aj tomáš, tamarka, ...
ale je dôležité aby sa to meno hodilo k priezvisku... keď je niekto priezviskom jánošík a dá dieťaťu meno juraj... no určite sa mu nebudu deti v škole smiať...

pikusa
7. lis 2008

Ahoj,
Samayka,no vidíš,u nás zase děda Pepa,táta přítele pepa on Pepa a proto by ho taky chtěl.No ale já neeeeeeeeee 😀
S příjmením máš pravdu.....holka se sice jednou vdá,ale kluk ho má napořád 🙂

cernovlaska
7. lis 2008

Ahojky holky 😀
mě taky udivuje,že někteří rodiče vůbec nekoukají na to,jak to jméno zní s příjmením,třeba Jeniffer Nováková,atd,je to jen příklad,tak doufám,že se nikoho nedotknu 😝 a kdyby,tak se omlouvám 😅 ale měli by si uvědomit,že je to opravdu na celý život a děti ve školkách a školách dokážou být hodně upřímný a nepříjemný ☹ mě to třeba naši moc neusnadnili,jmenuju se Naďa a celý život pořád někomu vysvětluju,že nejsem Naděžda,že mám v rodným listě i všude na dokladech Naďa a hrozně mě to rozčiluje 😠 jméno mi dala moje maminka podle svojí učitelky,kterou měla strašně ráda,ale mě tím moc nepomohla ☹ takže budoucí maminy,dobře si to promyslete,ať nemá vaše robátko komplex ze jména 😉 😝

konja
9. lis 2008

pikusa: holka se sice jednou vdá, ale to neznamená, že si polepší!Může mít příjmení ještě horší než za svobodna!!!! 😖 A vysvětluj svému drahému, že si ho nevezmeš,nebo nechceš jeho příjmení, protože kombinace Jeniffer Vomáčková je něco šíleného, ale kdyby ti rodiče dali česky znějící jméno, tak by si jeho příjmení neřešila 😖 . No vybrat vhodné jméno je prostě hodně težká a zodpovědná věc. Ještě,že už to máme za sebou (ikdyž chceme ještě jedno mimi,takže v budoucnu nás to ještě aspoň jednou čeká 😝 )

wsmoulinkaa
10. lis 2008

Ahoj já mám také ne moc tradiční jména - holka Elizabeth Petrová...kluk Sebastián Petr tak nevím, ale pokud je krátké příjmení hodí se prý delší jméno a naopak. Tak čus bus autobus kus mus pus

kobylka23
11. lis 2008

🙂

jankapavol
18. lis 2008

Ahoj holky.
vyrabim sperky,kdyby jste nektera chtela.reknete si barvu a neco vymyslime.
krasne nausky od 50kc,nebo privesek na klice za 50kc
Mrknete na web

www.janka.webgarden.cz

berus
18. lis 2008

tak mi jsme s manželem měli Matyáška vybranýho ještě před svatbou, a ikdyž se s nima teď roztrhl pytel, nezměnili jsme to
holčička by byla Berenika

petreva
19. lis 2008

Zdravím všechny 😵
Holky, nevíte některá, kdy slaví svátek Elen?? Vždycky jsme chtěli jméno Elena, ale má svátek týden před termínem porodu a to se nám nechce...Díky 🙂

geminis
19. lis 2008

Ahoj holky,

tak my jsme dali dětem jména normální -- Anička a Zuzanka, pro někoho třeba jména nudná, ale rozhodně nebudou mít v budoucnosti problémy.
Manžel říká, že by se rodiče jmény neměli mstít na dětech. To, co není nudné, jak psala zakladatelka této diskuse, to může být pro naše končiny směšné. A u některých jmen to tak skutečně je a člověk si jen řekne, bože chudák dítě.
Pro kluky jsme měli vybrána jména Pavel a Matěj.
Bohužel jsem si neprosadila dvě jména, prý nebudeme z dětí dělat schizofreniky. Na jednu stranu je fakt, že k českým jménům, některým, se druhá jména opravdu nehodí.

Naprosto souhlasím s betou a cernovlaskou. Chce to trochu zodpovědnosti. Dítě si toto jméno ponese celý život.

petreva -- tak s tím asi nehnete. Buď dáte jméno, co se vám vždy líbilo, nebo holt změníte jméno. POkud ale nevíte pohlaví, jak máš uvedeno v profilu, tak třeba výjde klučina a pak tento problém opadne.
My to máme horší, u nás jsou holčičky narozeny 3 dny po Vánocích! Svátky mají obě o letních prázdninách.

bershka
19. lis 2008

ahojte kočky, neviete mi poradiť, ako to je so zahraničnými menami na matrike? či je možné dať meno ako je napr. Ella, Nelly atď?

konja
19. lis 2008

bershka: myslím, že by neměl být vůbec žádný problém se zapsáním, ale úplně nejednodušší je zvednout telefon. na matriku si zavolat a na vše co tě ohledně jmen zajímá se zeptat. Tak budeš mít přesné a pravdivé informace 😉

mirunda
19. lis 2008

Zdravím všechny, slyšela jsem, že jméno lze dát naprosto jakékoliv, ale nevím co je na tom pravdy..ale zase např. teď velmi oblíbený Denis není v kalendáři a taky se smí, tak proč by se nesměla dávat jiná jména, co tam nejsou..
My chceme dát Liliana, hrozně se mi to líbí a je to originální, pravděpodobě jich ve třídě víc nebude, k příjmení se to také hodí.. 🙂 Na kluka je to horší, líbí se nám vcelku Ríša, ale ještě uvidíme.. Ještě máme chvíli čas na rozmyšlenou 😎

broskvicka21
26. lis 2008

Ahojda, co říkáte na jméno Jakub Baše. Miminku říkám Kubiku, ale nevím jestli to není blbý k příjmení.

petrach
26. lis 2008

broskvicko me se libi,Kubik je navic krasne jmeno 🙂
u nas jsou celkem velke diskuse ohledne kluka,manza chce Šimona,vypada to ze to kluk i je,ale prijmeni CHudarek???nevim,co myslite????

azhra
26. lis 2008

Broskvicko a Petrach, ja myslim[muj osobni nazor], ze jmena mate vybrany hezka.. bohuzel ta prijmeni jsou takova,ze pokud na ne neni nekdo zvykly,tak mu to prijde lehce divny.. kdyz jsem si je predstavila jeste jednou po nejaky dobe ,..tak zni vcelku dobre 🙂

azhra
26. lis 2008

Mirundo, jmeno nelze dat uplne jakekoliv.. musi to byt jmeno uz nekde zapsane,v jakekoliv zemi a musi to byt urcene treba pro holku a ty ho das holce.. nemuzes si vymyslet sve vlastni jmeno... zeptej se na to primo n matrice.. vyjedou ti seznamy jmen 🙂 , pokud se ti nejake libi a v ceskem seznamu zapsanych jmen jeste neni, ta jednoduse zazadas o posouzeni jmena + zaplatis nejaky poplatek avetsinou ho pak povoli 🙂

petrach
26. lis 2008

azhra diky,proste to rikam blby prijmeni

beta007
26. lis 2008

Já nevidim rozdíl mezi Šimon Chudárek a třeba Jan Chudárek... Myslím, že je to v pohodě. Ale pokud prostě chceš jiný jméno než Šimon, tak ano ano, vůbec to nejde dohromady 🙂 .

rejocka
26. lis 2008

😵 ahojte,kazde meno vyberane s laskou je krasne tak vela stastia!moji syncekovia sa volaju:Dominko a Davidko,a dievcenske sa mi paci Sofia,Chiara,Laura 😉

mirjanka
27. lis 2008

My chtěli už před deseti lety Elišku...časem jsem zjistila, že je přeeliškováno...je v první desítce jmen, tak jsme se dohodli na Amálce...nezvyklé jméno, ale poslední dobou začaly maminky tímto jménem pojmenovávat holčičky zrovna jako Natálky, jen ne v takové míře

Na prvního syna jsme měli od začátku jasno - Čenda, ačkoliv se ozvalo i z rodiny hodně odpůrců ale i příznivců..je pravda, že Čenda je na škole jediný (Čeněk)

Na druhého syna jsme už tak originální jméno nenašli a tak jsme dali jméno Dan - Danda ( je jich poslední dobou hodně, ale na jiném jsme se nedokázali shodnout), líbill se mi i Šimon, jenže je to můj synovec

Holčičce bych dala jméno i Linda - už mám neteřinku...krásně by se nám jména rýmovala Čenda, Danda a Linda

petrach
27. lis 2008

holky co si myslite vy?? jde to k sobe???

kubinkov
27. lis 2008

broskvicka: Jakub je krásné jmeno! Jen Jakub Baše, ta dve B za sebou se mu budou špatně vyslovovat a kluk se bude jmenovat stejně celý život. 😀
petrach: Já myslím, že k vašemu příjmení, ať vyberete cokoli, tak to půjde.

fedakada
27. lis 2008

ahojte holky,
Petrach: zní to hezky a je pravdou, že máte fajn příjmení 🙂 Šimonků je sice v poslední době taky dost, ale je to moc pěkné jméno
broskvicka: rekla bych to stejné jako kubinkov. Kubík je hezké, ale ta dvě B se blbě říkají 🙂

silvia.t
27. lis 2008

mne sa pacia mena Tamer
A pre dievcatko Elif,Leyla