Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

deborah1
11. bře 2009

😀 😀 😀 rut,náhodou je to smiešne 😀

czechzuzana
11. bře 2009

rut, a odkud to kopirujes? Da se nekde na netu najit takovy podrobny seznam?

saska_20
11. bře 2009

Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 😉 😵

sasha.zimmermann
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ronja27
16. bře 2009

Ahoj děvčata, píši si sem pro radu. Máme doma už Petříčka a teď čekáme znovu chlapečka. A nějak se nemůžeme rozhodnout ze tří jmen. Tak prosím o Váš názor.

Filip Svoboda
Matyáš Svoboda
Tomáš Svoboda

První klučík má dost variabilní jmeno, říkáme mu Peťo, Petříčku, Petíku, Peťulo, ale u těchto tří jmen jsu zoufalá, jediné variabilnější jméno je Tomáš, ale příjde mi dost často dávané i obyčejnější takže fakt nevím

ginulka
16. bře 2009

Mi se moc líbí ten Matyáš. Sama bych toto jméno chtěla kdybychom měli chlapečka. Ale manža je proti tak jsem jej ukecala alespoň na Tobiáše. 😉

iinuska
16. bře 2009

ronja, aj my mame Petrika, druhe bude Adamko.

nunacek
16. bře 2009

ronja27: Líbí se mi to v pořadí Tomáš, Matyáš, Filip 😉

danka5
17. bře 2009

Včera som počula v parku ako jedna pani kričí: Chriskóóó, Chrisinkóóó. Čakala som, že dobehne nejaký jokširák, a dobehol malý asi trojročný chlapec.
Niektoré cudzie mená v našom prostredí vyznievajú čudne nielen kvôli kombinácii so slovenskými priezviskami. My Slováci máme v sebe potrebu používať zdrobneniny, čo v niektorých prípadoch je zvláštne.
Máte skúsenosti s používaním cudzích mien v bežnom živote? Naší známi volajú dcérku Rebečka - tiež sa mi to veľmi nepáči.

ronja27
17. bře 2009

iinuska: Adamek je taky moc hezké jméno - ale už je v rodině zadane..
U mě vede nejvic Filipek jenže pořád přemýšlím jak na něj budeme volat: Fili, Filipku známí mají taky Filipa a říkají mu Fildo - tím mi to jméno pěkně zosklivili
😒

kalo
17. bře 2009

Ronja: pravda..moji známý Filipovi taky říkají Fildo, Fílo... 😖 V mém okolí je bohužel naprosto přeMatyášováno a přeTobiášováno...strašně časté... 😒

blka
17. bře 2009

Ronja, tak mě se zrovna Filda líbí 🙂

Kalo, souhlasím, Matyáš a Tobiáš je hoooooodně časté.

kristi
17. bře 2009

Fildo mi prijde uplne normalni, kazdymu Filipovi se tak rikalo 😉

danka, mam zkusenost a dobrou, nikdo mit o nevymluvi. A Rebeka je krasne jmeno, ma ho dopredu zamluvene kamaradka

alucca
17. bře 2009

Ahojky, tak my víme že čekáme kluka, to nám dost zkřížilo plány, protože jsme měli samá holčičí jména. Nakonec se nám zalíbil Kryštof, ale je to jen na 80% není to úplně ono, ale nic jiného se nám nějak nezdá...ještě Lukášek, ale toho mají sousedi a je to zrovna takový blbeček, to to jméno úplně zhnusí...mé mamce se Kryštof líbí, ale tchýni ne...a dá se mu říkat jen Krytofe nebo Kryštůfku....tak nevím

kalo
17. bře 2009

Kryštof je pěkný! 😉 Dobrá volba. A na tchyni nedej...ta naše taky protáčela oči, když jsme jí řekli naše vybraná jména...ale jsou to naše děti,ne? 😉

zuzuliq
17. bře 2009

Babulky a co ho vorite na meno Evellyn pre dievcatko? Manzelovi sa to strasne paci ale kazdemu komu som to povedala na mna cumel ze co nas to napadlo. Paci sa mi keby sa jej hovorilo skratene Eli 🙂 V zalohe mame este Ninu.
Pre chlapca Tomasko,Adamko, Filip

blka
17. bře 2009

Evellyn je pěkné jméno, ale záleží, jaké máte příjmení. Pokud nějaké typicky slovenské, tak bych to jméno nedávala.

reni7
17. bře 2009

zuzu-Evellyn je moc hezký jméno,hlavně si dejte cose líbí vám a na řeči kolem nedejte 😉

já mám vybranou Emu a taky mi to spousta lidí kritizuje,můj chlap si na to nějak zvykl,máme úplně rozdílný názory na jména,ale už mi to schválil,páč bychom se asi na žádným nezhodly 😎

zuzuliq
17. bře 2009

blka bola by Evellyn Gasparovicova ... to by celkom slo, nie? 😉
reni my mena riesime uz dva roky, od kedy sme sa zacali snazit o mimi. Emma bola tiez jedna z favoritiek, ale v poslednej dobe mam pocit ze kazde druhe dievcatko co sa narodi na slovensku sa vola Emma. Evellyn sa mi paci ze je take netradicne... no ved uvidime 😉

nunacek
17. bře 2009

zuzuliq: Evellyn je hezčí než Nina 😉 A chlapecká jména Tomáš a Adam jsou úžasná 😉

nunacek
17. bře 2009

Ke jménu Filip - mám v práci žáčka Filipa a říkáme mu Filipe, Filípku, Fildo, Fílo, Filousi... 😉

blka
17. bře 2009

Zuzuliq, zní to celkem dobře 😉

peta3
18. bře 2009

Filip - známá říká svému synovi Filipovi - Fíďo, to je taky docela hezký... 😉

wacinka
18. bře 2009

Filip - v práci mám žáčka a říkám mu Filípku, Filásku, Fildo, Fili.... 😉

ronja27
18. bře 2009

Díky za tipy vubec jsem netusila kolika krásnými způsoby se dá jmeno Filip vyslovit - takze jsem se rozhodla pro Filípka 🙂 teď ještě konečná porada s manželem a můžu už své miminko v bříšku začít oslovovat 🙂

zuzuliq: Evellyn je zajímavé jméno - moje kamarádka se jmenovala Eva, ale její bývalý přítel jí říkal Evelínka moc se jí to líbilo...

danka5
18. bře 2009

Evellyn ..... No neviem. Mne sa osobne cudzie mená vôbec nepáčia a už vôbec nie v kombinácii so slovenskými priezviskami a nutným hláskovaním, kde idú dve l, prípadne y.
Pripadá mi to až gýčovito. Ale každý máme iný vkus.
Moja dcéra to ohodnotila ešte v škôlke, keď sa jej spolužiačka Frederica posmievala, že Dana je otrasné nemoderné meno. Jej odpoveď učiteľky dosť pobavila: " Tvoja mama asi pozerá často telenovely, nie?"

livy
21. bře 2009

jak by jste zdrobnovaly Zoe?

zlatka
21. bře 2009

Asi Zoji, Zojinka... napadlo mě ještě Zouška-ale to je jako sou-užka 😀 😀 😀