Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

evena
25. kvě 2009

a jnak řeším ten samý "problém", mariana má svátek 14 dní před plánovaným porodem tak snad se nenarodí na svůj svátek 😀 jméno už bysme totiž jiné nedali ani za zlaté prase 😀

sylvar
25. kvě 2009

my máme hlídací tetu Ivetu a říkáme jí Ivet,ale je to fakt hezké jméno

blka
25. kvě 2009

Evena, mně těch jmen neprošlo víc, bylo těžké se s manželem shodnout 😀
My máme v záloze ještě Simonku nebo Moniku, ale nevím nevím. Myslím, že Simonek je dost a Monika je takové obyčejné 😔

evena
25. kvě 2009

každý má tendenci si jména spojovat s lidmi které zná, buď jsou to lidi příjemní a jméno se líbí nebo protivové a jméno byste nedali ani za nic... Ivetu znám jednu, říkali jsme jí Ivčo nebo Ivi a byla to moc příjemná chytrá holka, proto se mi jméno mooooc líbí
Monika je jméno taky pěkný /spojuju si jí s Monikou z Přátel 🙂 / ale oproti Ivetě takové tvrdé

blka
25. kvě 2009

Já si Ivetu naštěstí nemám s kým spojit. Monika je tvrdé, to je fakt. A takové "univerzální" jméno.

Marianu taky žádnou nezmám 🙂

lenina81
25. kvě 2009

Holky ahoj 🙂 ,

můžete mi dát nějaké tipy na jména pro dvojčátka páreček?Já už začínám být bezradná a porod už je v cílové rovince 🙂 .

Doma jsme mluvili o:

Onda a Zuzana
Tobiáš a Tereza
Lukáš..
manžel včera navrhoval Simonu.Já nevím,nic se mi nelíbí,nevím jestli dát stejné počáteční písmenka 😎.Jo a přijmení máme Nikl/ová.

Děkuji všem 🙂

blka
25. kvě 2009

Leni, taky se mi líbí spousta jmen, ale rozhodnout se pro to pravé bylo dost těžké 😉
K příjmení Nikl se mi líbí Ondřej, z holčičích (vyjmenovaných) nevím.

blka
25. kvě 2009

Marie, Anna Niklová nezní špatně 🙂 . Kdybys chtěla stejná počáteční písmena, tak nevím. Ale je fakt, že se mi to u dvojčátek líbí 🙂

gtver
25. kvě 2009

lenino, já ti asi moc nepomůžu s rozhodováním, ale řekla bych, že máte celkem "šikovné" příjmení, takové neutrální, že k němu jde téměř cokoliv 🙂 Což je možná pro vás tím horší 🙂 Takže jsem ti to neusnadnila 😀 Myslím, že stejná počáteční písmena vůbec nejsou nutná. V tuhle chvíli mi tam asi nejméně sedí Tobiáš, ale může to být momentální pocit, zítra bych ti třeba napsala opak.

Přiznávám, že poštěstit se nám dvojčata stejného pohlaví (zatím nevíme vůbec nic), budeme mít horké chvilky se jmény 😀

blka
25. kvě 2009

Gtver, souhlasím s tebou, Tobiáš mi sedí nejmíň.

Určitě nejsou stejná počáteční písmena nutná, jen se mi to líbí 🙂 . Otázka je, jak se to pak bude líbit dětem, až budou větší. Ale to nebudeme vědět nikdy.

lenina81
25. kvě 2009

Holky,no právě,výběr je celkem složitý a navíc se nejde zavděčit všem.Dělala jsem si srandu,že všem napíšu z porodnice,že se narodila ten a ta a předejdu tak předběžným otázkám proč toto jméno ard.

Celkem se mi líbí i Sofie k ní by se hodil Samuel,ale to by mi u manžela zřejmě neprošlo.

Blko,Maruško je hezké,ale kdyby jí nikdo v dospělosti neříkal Máňo..

Gtver,manžel říkal,než Tobiáše,tak raděj Lukáš

Já nějak nevím 😔

blka
25. kvě 2009

Leni, já nejsu Marie a stejně mi taťka říkával Máňo 😀 . Ale to bude na vás - kdyby jí tak někdo oslovoval, když bude malá, tak mu prostě řeknete, ať jí tak neříká a pak by si to říkala sama.

Sofie i Samuel se mi zdá být teď dost často dávané.

gtver
25. kvě 2009

blka, s těmi písmenky jsem nereagovala na tebe, já tak dlouho smolila svoji odpověď lenině, že jsi mezitím napsala ty 😀

gtver
25. kvě 2009

lenino, nic si z toho nedělej, vždycky bude někdo, komu se to jméno na první pohled nebude líbit a nakonec si stejně všichni nebudou umět jiné ani představit. Mezi námi, taky nevím, kdy se vytasím se jmény před okolím, naštěstí poprvé nikdo "neremcal", no těď už si jistá nejsem, takže asi budu zatloukat, zatloukat...

blka
25. kvě 2009

Gtver 😀

lenkabm
25. kvě 2009

Ahoj Lenino81 🙂 ,
když jsem čekala já dvojky a nevědělo se,že to mají být holčičky,
tak pro páreček jsem měla vybráno. Terezie a Tadeáš(Tobias je také krásné jméno),ale to jsou všechny,když se říkají s láskou.
Asi bych vybírala stejné monogramy(školka,atd.).
Hodně štěstí 🙂 .

marinka
25. kvě 2009

Leni, moje sestřenka má děti Ondřeje a Zuzanku a moc se mi to k sobě líbí, i k vašemu příjmení 😵

kristi
25. kvě 2009

Lukáš a Linda nebo Lucie

blka
25. kvě 2009

Lenka, to máš pravdu, že je stejná počáteční písmena u dvojiček jsou praktická kvůli monogramům ve školce 😉

Kristi, Lukáš a Lucie zní fakt dobře 😉

kristi
25. kvě 2009

blka, ma je kamoska, hezky to je

misa.cekatelka
25. kvě 2009

Mně se líbí Lukáš a Laura.
Ondřej a Emma.

Myslím,že ne počátečních písmenech nezáleží.Já bych naopak volila jiná.

wensdy
25. kvě 2009

Ahoj známí maj Jamajku.museli kvůli tomu do Prahy.jde o zvyk a říkaj jí Jamí.

konja
26. kvě 2009

Dnes jsem viděla holčičku a jmenovala se Samara 😕

misa.cekatelka
26. kvě 2009

konja:to je jak v tom hororu KRUH 😀
Já viděla dvojčátka holčičky.Maminka jim říkala Adi a Agi,pat té jedné říkala Angelinko

beljanka
26. kvě 2009

Ahojte, ja som tu nedávno písala, že čakáme dievčatko a neviem, či dáme Soňa, alebo Sonja. videla som, že sa na to rozprúdila celkom pekná debata, no ja som už nestihla reagovať. totiž malá sa pýtala na svet o niečo skôr 😀
takže si to čítam až teraz. každopádne dík za názory. a dala som meno Soňa 🙂 🙂 🙂
len nech je zdravučká 🙂

kija
26. kvě 2009

beljanka : Jééééé, moc gratuluju, ať je malá zdravá a dělá jen radost 😵 A dala jsi krásné jméno 😉

jjanickaa
26. kvě 2009

My zatím miminko nečekáme, zatím o něm jen začínáme uvažovat a přemýšlíme, kdy vysadíme tabletky 🙂 Mně se vždycky líbilo jméno Terezka /je to už hodně let/, jen je to jméno hodně dávané 😠 Ale když tak koukám na vaše příspěvky, tak se tady objevuje ne moc často, tak třeba než se podaří, už tak časté nebude 😉 Přemýšlela jsem ještě nad podobou Terezie, taky moc pěkné 🙂
A u chlapečka jsme se shodli na Ondráškovi a já navrhovala Honzíka 🙂
Gratuluju šťastným maminkám 🙂

marinka
26. kvě 2009

Jani, Tereza je nejčastější jméno pro holku už přes 10 let, každý měsíc je na první místě, takže myslím, že ještě nějaký čas povede 😅

mirip
26. kvě 2009

my sme chceli pre chlapca Oliver ale to bolo len tak na 50% isté ale babské sme mali isté na milion % Bianka 😵

nicky77
26. kvě 2009

Lenina81, čauko!
Mne by sa pre dvojičky párik páčilo najviac Adamko a Adélka.