Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

karotky
14. pro 2006

Odpověd pro mmk.Protože vím,jak by to mrněti bylo líto,když by si to odbylo v jeden den a celý(skoro)rok by se muselo koukat na to,jak ostatní dostávají dárečky.Vím,jak to měl brácha(2.5.narozky a 24.4.svátek)a do dospělosti mu to dost vadilo.Děti mají jinou dušičku,než dospělí.Je fakt,že s tím Adamem jsme to taky nevymysleli,ale co se dá dělat,když se nám Adámek líbí.

andira
15. pro 2006

Moje troska do mlyna, pro holcicku: Sofia, Ellen, Nicol, Nadia, Marlene a Olivia,pro kluka: David, Mark, Sebastian, Frederick, Nicolas 🙂
Dalsi otazka je, jak to jde k prijmeni a take to jak jmeno slusi miminku a pak pozdeji dospelakovi, neni to vzdy stejne pekne 😉

deminka
15. pro 2006

maničko77 tak vidím že máme stejný vkus...mě se strašně líbí Tina, nebo jsem si říkala aby měla svátek tak valentýna..valentýna se ale mojemu okollí nelíbí, ale to mi neva...

r123
15. pro 2006

kamarádce se teď narodila holčička Elenka taky moc krásné jinak mě se vždycky hrozně líbila Valérie!jinak teď mi docela padlo do oka i Vendulka.a pro kluka sem snila(opravdu snila a můžu snít dál)o Federikovi nebo Maximovi.

jarcik
15. pro 2006

Ahoj, sice toto téma tu běží už delší dobu, ale dlouho jsem tu nebyla. My máme pro holčičku Gabrielu (po mé nejmilejší kamarádce)a pro kluka Štěpána (zjistili jsme až teď, že by byl po prapradědečkovi, ani jsme to netušili). Myslím si, že obě jména nejsou moc dávaná a nám se líbí.

hannah44
15. pro 2006

Ahoj holky. Jen tak pro zabavu uz zkousim nejaka jmena a jelikoz bydlime v USA chtela bych se vas zeptat jestli se vam ta jmena libi spise americka jsemna nebo ceska=) ! USA : pro holcicku mam Amy ( Ejmy ) a pro kluka Denny. A ceska :pro holcicku Terezie a pro kluka Adam ! Co vy na to ? Jaky na to mate nazor ? 🙂

jarcik
15. pro 2006

protože žiju v Česku, tak jsem spíš pro česká jména. A Terezie i Adam jsou moc hezká jména a možná v USA netradiční 😉

hannah44
15. pro 2006

jarcik: to ne , adamu tady malo je ale terezie jsem tady jeste neslysela ! tak to asi udelam tak ze prvni jmeno bude cesky a midlle ( druhe ) bude americke !! myslim si ze to bude vypadat hezky Adam Denny Parker nebo Terezie Amy Parker 😀 !! No zatim mame jeste na jmena cas, ale je to takove hezke , uz premyslet !

bluff
15. pro 2006

Amy je v USA kazda druha holka. Podobne ako napr. Jessica 😉 Ale ked to bude middle name tak je to jedno. Terezie je velmi pekne meno. A Amici dokazu pekne vyslovit Tereza. Adama si poanglictia.

hannah44
15. pro 2006

bluff: a jake mas pripravene ty jmena ? tedy jestli nejake mas uz promyslene ! kde bydlis ?

ikke
15. pro 2006

tereza je skvele medzinarodne meno, jediny, kto s nim mal u mna problem, boli cinania 😀 az na to, ze ho skoro kazdy pise s h a s (theresa). 😉

jarcik
15. pro 2006

middle name je dobrý nápad a zní to fakt hezky 🙂

hannah44
15. pro 2006

Ja ted hodne casto slysivam Emily a Emma ! A z kluku Jacob a Dylan ! 😉

hannah44
15. pro 2006

Jmeno Terezka jsem vzdycky chtela dat svemu doteti, takze jestli to bude holcicka !! je to jasne !! 🙂 Je to nadherne jmeno !

bluff
15. pro 2006

tiez v USA.. 🙂 a mena, tak to je problem, pretoze zatial nevieme. Manzel bude vymyslat pre chalana a ja pre babu 😉 ..kedze on tak strasne tuzi po chlapcekovi, tak sme si to rozdelili (aspon zatial, kym nevieme co to je hehe). A mne sa paci pre dievcatko tolko vela mien.. Terezka je jedno z nich. Alebo aj Gabika.
S tym Jacobom zavisi ako to vyslovis.. ked po anglicky, tak mi to nieco pripomina a to sa mi nepaci 😀

hannah44
15. pro 2006

bluff : takze premyslite take nad ceskymi jmeny ikdyz zijete v USA ? 🙂

hannah44
15. pro 2006

ikke: doufam ze se do cinska moje miminko ( dite ) .. ( kdyz to bude holcicka )nikdy stehovat nebude 😀

hannah44
15. pro 2006

jarcik : me se to zda jako dobry napad !! No az to reknu manzelovi, coz bude az na vanoce ( chci mu to dat jako darek , protoze se o miminko pokousime uz dva roky ) a kdyz se mu to bude libit, tak jsem rozhodnuta aspon v t veci ze miminko bude mit dve jmena prvni ceske a druhe americke 🙂

bluff
15. pro 2006

Hannah neviem ci to celkom chapem, manzel nevie ze si tehotna?
Nie, nad ceskymi nerozmyslame, mozno nad slovenskymi 😉

hannah44
15. pro 2006

bluff: ajo , no jo =) ani mi neprislo ze jsi slovenka, teda vsimla jsem si toho,ale uplne samozrejme sem psala cesko !! No tohle tema nechame 😀 Manzel "zatim" nic nevi a doufam ze se ani dodozvii !! Chystam mu to jako darecek pod stromecek ! Uz jsem zabalila dvoje boticky ( modre a ruzove ) a k tomu ultrazvuk a popisek "vesele vanoce tatinku " !!! 🙂 tak docela se teeim jak se bude tvariit ! 🙂

bluff
15. pro 2006

wow. Tak to je sila ze si nic nevsimol. To len ja som taka naladova a unavena a nic nemozem zjest?? Myslim, ze na mne si to vsimne kazdy kto trosku ovlada tehu priznaky. Ale je to super darcek, aj ja by som sa rada pozrela ako by sa tvaril ten moj.. no skoda ze som mu to vytrubila...

hannah44
15. pro 2006

bluff : uz snad 100 x jsem mela chut mu vletet do naruce a rict mu ze je tata, ale !! Chci pockat jeste ten tyden do vanoc ! Bude nadsenej a aspon memusim vymyslet darek !! Tenhel bude jiste Original !! 😎 🙂

baculka
18. pro 2006

je pravda ze nas kalendar nema moc hezkych jmen ale myslim si ze nejaka se vybrat daji.mi s pritelem uz jmena vybrana mame.pro kluka sem vybrala ja Matěje pro holku vlastne taky ja Vendulku.ale pritel mi obě jmena schvalil.holcicku chtel sice anetku ale po nejake dobe svolil.

deninka14
19. pro 2006

ahoj,dlho som myslela,ze to moje "brusko" je Denis, celych 9 mesiacov ho volam ON, a teraz si predstavte doktor mi vravi "je to holka"... normalne som paf.. co vravite na meno Anna? nasa kamaratka tvrdi, ze podla karmy je to pekne meno, ale Anny maju tazky zivot... myslite, ze mam dat na taketo povery?

lejla77
19. pro 2006

deninka14:
neviem, mne ked sa meno paci, tak kaslem na vsetky povery podobne veci. 😉

mracik
19. pro 2006

deni, to aj ja by som chcela byť tak paf 🙂 ale keby som raz mala babu, určite by to bala Anna. Je to krásne symetrické meno, dá sa s ním pekne pohrať, jediná škaredá prezývka je Anča 😖 brrr. A anna zo zeleného domu bola celé detstvo mojou obľúbenou hrdinkou, je síce pravda, že ona svoje meno nemala veľmi rada... 🙂 a okrem toho nepoznám ani jednu malú Andulku v mojom okolí...

lejla77
19. pro 2006

Ja mam svokru Annu ale sama sa premenovala na Hanu, lebo jej sa to meno nepaci. Tak ju vsetci volaju Hana. 😀

mracik
19. pro 2006

No musí to byť blbé, keď sa niekto nevie stotožniť so svojím menom, len ťažko povedať, či je to tým, že sa to meno k nemu nehodí, alebo je to už v samotnej povahe nositeľa. Poznala som chlana, ktorému sa nepáčilo meno Peter, tak si ho dal zmeniť na Tomáš, ale on nebol spokojný s viacerými vecami vo svojom živote, nakoniec sa pokúsil o samovraždu...
Inak ja som so svojím menom veľmi spokojná, mám ho rada, páči sa mi aj to, že ma každý volá inak.

lejla77
19. pro 2006

mracik:
to hej, nikdy mi nepovedala, preco sa jej meno nepaci. Inac ked som bola mala, ani mne sa moje meno nepacilo, ale teraz uz hej. 😉

baruna
19. pro 2006

Moje civilní jméno je Martina. Od nějakých 16 let mi všichni říkají Barčo. Zvykla jsem si na to tak, že na Martinu už téměř neslyším.
A jméno Anna - našla jsem v knížce Jméno je váš osud toho- cituji: obětavá, milující, ale často žíjící životem druhých. Je to osud starostí a práce. Neustálý koloběh povinností. Anna je matka a žena. Moc toto jméno nedoporučuji, je v něm vnitřní tušení nelehkého údělu. Konec citace.