Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

simonisko
24. únor 2012

U nás je to docela boj...pro holku jsem chtěla po tatínkovi René a nebo Stelu, ale to je přece pivo a nebo ta stará herečka...nejspíš to bude Gabriela...takže mě čeká ještě pár měsíců nátlaku.. 😀

lucisa
24. únor 2012

@hojda jé, další prcek už je na světě, gratulace veliká!!!!!!! 🤐

fangi
1. bře 2012
kristi
1. bře 2012

@fangi copaaaaak? 😉

kristi
1. bře 2012

@fangi ha uz vidim......no jsme furt napred, pac Mie je uz 5!!!

fangi
1. bře 2012

@kristi To já jen tak, Mia bude určitě ve třídě ojedinělá, to jen tak pro zajímavost, že jsem na to zrovna narazila 🙂 Já znám jednu Miu, které je asi tak dva roky 🙂

kristi
1. bře 2012

@fangi snad jo, ja jeste jinou nepoznala a to jsou ty hriste v centru docela nabity cizinci.....kazdopadne ten pocet je mazec, kdyz se narodila, tak byla v cr asi 36 😉

fangi
1. bře 2012

@kristi Právě, je to zajímavý. Mně se kdysi dávno líbila Sofie, kdy to bylo neskutečné scifi a dneska je to snad nejčastější jméno, už mě to ale stejně přešlo 🙂 To je zajímavý, že jinou neznáš, v Praze přeci jen cizinci a víc se dávají taková jména 🙂

kristi
1. bře 2012

@fangi no fakt neznam - Sofii je plno vsude, ale je to hezky jmeno. Doufam, ze dalsi v poradi se v oblibenosti tolik nezvedne, nechame se prekvapit 😀

jasekd
1. bře 2012

@kristi Ja lezela na porodnici pri preindukci s holkou, co se ji pozdeji narodila Mia.
@fangi a o rok drive jsme byli na pokoji se Sofii.
@simonisko ja hlasuju za Gabrielu 😉 Pivo nebo stara herecka, to je dobry 😀 Tak snad se ti jeste podari presvedcit, ale nahradni variantu mate moc peknou 😉

kristi
1. bře 2012

@simonisko Stela uz nezije a pivo je to vcelku dobry. Gabriela je taky fajn. Ovsem nejlepe by bylo Rene jak na holku i kluka. Jednu Rene znam, slusi ji to

simonisko
1. bře 2012

@jasekd Dík..to napadne každýho, pivo nebo Zázvorková... 😀 Právě nechceme žádnou klasiku..

simonisko
1. bře 2012

@kristi Jo, jenomže ten můj blázen to nechce..žeprej je to trapný...aby se dcera jmenovala po otci..

fangi
1. bře 2012

@simonisko Doma vysvětli 😉 , že Stelu Zázvorkovou bohužel už děti nebudou ani znát ☹ A nějaký pivo...bych fakt neřešila, to se může stát se vším - pojmenuješ holčičku Markéta a někdo začne vyrábět sušenky Markéta 😀 😀 Jinak se mi líbí i Gabriela, ale Stelinka víc 🙂

jasekd
1. bře 2012

@simonisko Mnena tom/te Rene vadi, ze je to prave takove transsexualni jmeno 😅 Ja se priteli ani moc nedivim. Jinak na pivo a pani Zazvorkovou bych se neohlizela, zejmena detem nebude nic rikat ani jedno 🙂 Kdybych mela 3.dite a byla to holka, tak zatim by byla Zuzana nebo Gabriela. Akorat je to pro vas asi moc tuctovy 🙂

simonisko
1. bře 2012

@fangi
@jasekd No hlavně by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby se nakonec jmenovala třeba Klára...
S tím jménem máš pravdu, co si pamatuju, tak na základce, když se vykládal vtip o teplých, tak to byl René a Ríša..
A taky si říkám, i Zázvorková byla někdy miminko Stelinka..

jasekd
1. bře 2012

@simonisko ale iKlara je krasne, jen se detem spatne vyslovuje. No presne tak mi to jmeno Rene pripada, i kdyz je to zajimavy napad, pojmenovat dceru po otci a rozhodne originalnejsi, nez dceru po matce, to nemam rada. Ale zkusila bych tedy tlacit na tu Stelu. Muj zebricek vasich jmen je: Gabriela, Klara, Stela, Rene...A co Renata? To se mi sice nelibi, ale mohla bys ji rikat Rene. Ale kdyby se ti to libilo, tak uz te to asi davno napadlo, ze jo 😀

brusinka.pusinka
1. bře 2012

@simonisko Stela se mi moc líbí a jěště víc Stella,a René ale spíše Renné je užasné mám kamarádku žije v polsku a jméno dala je to jedinečné a ona je Renáta tak chtěla něco od R 😀 Její druhá dcera se jmenuje Paola po manželovi on je klasicky Pavel 😀

simonisko
1. bře 2012

@jasekd Renata neee...znám rodinu, kde se otec jmenuje Milan a dcera Milana...to mi ta naše verze s René připadá schůdnější... 😀 Budu tlačit... 😀

fafetka
1. bře 2012

@simonisko Mně se jmno René na holčičku líbí 😵 a že se jmenuje po tatínkovi je hezké.U nás teda tatínek padá pro kohokoliv(Vladimír😀)ale my zase jmenujeme po dědečkách.Syn je Vilém a pokud budeme mít ještě někdy holčičku,bude to Karla 😵 Takže já bych do René šla.Jen to nemá moc ekvivalent.Renečko? 😅 To ta Stelinka je asi lepší 😵

simonisko
1. bře 2012

@brusinka.pusinka Když to takhle pěkně výjde, tak je to super...to jenom ten můj to nechce pochopit...každopádně to bude ještě boj i v rodině..

brusinka.pusinka
1. bře 2012

@simonisko Bojuj holka bojuj😀u nás jsme si to rozdělili já měla jméno pro holku a můj pro kluka 😀 Máme holku Simonku😀 Kluk by byl David nebo Damián 😀 Velký se jmenuje Dominik 😀

jasekd
1. bře 2012

@simonisko Milana je des 😀
@fafetka Vladimira je taky blby, zato ta Karla se mi fakt libi! Mne umrel deda a syn se narodil rok pote, kdyby byl holka, byl by bud Karolina nebo Karla, ale Karel jsem dat nechtela. Pak kdyz se narodila holka, uz bylo vybrane jine jmeno, ale je to moc pekne.

simonisko
1. bře 2012

@fafetka My chtěli Karolínu po prababičce, jenomže tu už má sestřenice a Karla taky super, ale to si zase říkám, že už je dost podobný...
No byla by to Renda... 😀

@brusinka.pusinka Simonka je mooooc hezký jméno!!A Damián je taky super, ale to by u nás neprošlo...chtěla sem Roberta a dopadlo to špatně, zvlášť ve spojitosti s tím nástrojem... 🤐

brusinka.pusinka
1. bře 2012

@simonisko 😀 No hlavně tady těch Simonek moc není😀

rychetkami
2. bře 2012

jak tu sleduju, máte zajímavý a neotřelý vkus na jména...u nás je to boj, protože já mám radši jména ne tolik dávaná( sama jsem Kamila), ale manžel má rád klasiku( Terezka, Honzík, Katka). Navíc čekáme dvojčata 🙂 TAkže jsme jména začali řešit hodně brzy, abychom pak předešli stresům. Pro kluky máme vybráno, v případě dívčích máme vybranou Emu, ale zaboha nám nejde k tomu druhé dívčí jméno, na kterém bycom se shodli - žádná exotika,ale ne nic extrémně provařeného...nenapadá vás něco pro inspiraci. Příjmení máme české, r je uprostřed.

vorllinka
2. bře 2012

@rychetkami co třeba Alice nebo Elen?

helulela
2. bře 2012

@rychetkami ahoj Kami, v případě zájmu ti přenechám svoji Lindu 😉 Pak se mi líbila třeba Beata, Sylvie, Alice nebo klasická Monika. A jako hodně velký úlet Ida 🙂

rychetkami
2. bře 2012

@helulela no vzhledem k tomu, že můj muž vše považuje za děsné, bude mít váš Adík v případě dvou kluků jmenovce...jinak to fakt nešlo, je to děs, ale oni se porovnaj, stejně jako případná malá a velká Linda. kdybys byla moje ségra, byo by to něco jinýho 😀