Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

singid
8. říj 2005

Ene plně s tebou souhlasím, už se mi kolikrát stalo, že jsem si vsugerovala, že ta dívčina vypadá na Míšu ale ve skutečnosti je to Zuzka... docela trapas když si honem nemůžu vzpomenout jak to vlastně je 🙂 a je faktem, že některým lidem ty jména přímo "pasujou" to se mi líbí 🙂

ene
8. říj 2005

Jj, to je presne ono 🙂 Libej se mi zensky v diskuzi o fretkach jak vysiluji, ze nebudou vedet jak pojmenovat dite, kdyz ho jeste nevidely a nemohou tedy vedet, jake jmeno mu bude "sluset" 😀

kristi
8. říj 2005

My jsme o tom uz hodne dopredu mluvili, takze holcicka bude Valerie a kluk bude Alex....zatim...a pak snad neco vymyslime, kdyby jich bylo vic...a k prijmeni Hanzl se hodi podle nas uplne skvele... 😎

raskynka
8. říj 2005

tak my uz mame kluka dusanka,a ted premyslime nad holcicim.prusvih bude kdyz se nam narodi opet kluk.

hasik
9. říj 2005

My máme Kristínka a Ondrášek(Ondřej). Ale je to prudce inteligentní a hlavně to dalo hodně vymýšlení - děti by se totiž jmenovali po nás 😉

talls
9. říj 2005

Tak my uz mame s pritelem taky vymysleno...kluk Tobias, holcicka Silvie(tu chce moc pritel). Druha varianta na holcicu je Veronika a na kluka asi Vojtech....ale Tobisek a Silvinka vedou 🙂 . Kdybych se nejmenovala Simona, tak by holka byla mozna Simonka, ale ja nechci v rodine stejny jmeno, to je pak sileny. A nasi tatkove by se tetelili blahem, kdybysme dali nasemu synovi jmeno Frantisek, oba jsou Frantiskove 🙂

hasik
9. říj 2005

My jsme se dohodli, že já vyberu jméno pro kluka, a přítel pro holčičku. No a pak byla komedie, když jsme si ukázali seznam. Ono těch klučičích jmen není moc. Líbí se mi i David, ale jak psala ene, je to den před Silvestrem, Pavel je taky docela hezký, ale Ondra prostě u mě vede a ne jen kvůli příteli. Líbilo se mi vždycky. A přítel chce Kristínku. Mě se teda líbí Karolínka, nebo Terezka, ale ani Kristínka není ošklivá.

yenn
9. říj 2005

Marinko a az se vam narodi treti dite, tak bude Hajnej,co 🙂 A budete na ne volat Ance, Kubo Hajnej, nekecam delam 🙂 🙂 🙂

hasik
9. říj 2005

Ilči:...Matěj je taky moc hezký jméno, ale my bychom ho použít nemohli, pže Matýsek je u hasičů přezdívka pro jeden typ cisterny 😀 😀 😀 (i když ten kdo těm hasičskejm cisternám rozumí se se mnou bude teď hádat, pže přímo škoda s motorem MTS u hasičů moc není, jsou tam RTH a RTHP, ale to ja jen tak mimo). To už bychom vypadali fanaticky 😀 😀 😀

ilci
9. říj 2005

hasik - prostě to bude Matýsek a přes to nejede vlak 😀 Druhý v pořadí je Ondrášek, ale pro holku druhé jméno nemáme. Manželovi se líbí Terezka, ale těch je hodně (i Matýsků nějak přibývá 😠 )

ene
9. říj 2005

Take se mi libi Tadeas, ale znami maji dvouleteho klucinu Tadease. Jeste ze mame jeste tolik casu 😀

bryanna
9. říj 2005

Mě se moc líbí Simonka a Adam, přítelovi Nikola a Ondřej. Ondrášek se mi líbil hrozně dlouho, ale v poslední době mám pocit, že už je těch Ondrášků nějak moc ☹ Nikolka mi nevadí, ale furt to není ono. A přítel zas nechce ani Simču, ani Adama, takže asi bude nějaký kompromis, nebo jiné jméno 😉 Ségra má Emílii - ze začátku jsem to nemohla rozdýchat, ael člověk si zvykne...furt je to tisíckrát lepší než nějaká Tereza nebo Honza, kterých jsou dvě prd..teda chtěla jsem říct dvě půlky 🙂

marinka
9. říj 2005

yenn: Ty jo, tak to mi vůbec nedošlo 🙂

hasik
9. říj 2005

ilci:... tak pokud bych to měla já zhodnotit, tak by to bylo 1. Ondrášek, 2. Matýsek, 3. Honzík, ale toho Matýska nemůžeme a z Honzíka by měli radost dědové (oba), strejdové(z každý rodiny jeden) a praděda 😉

ilci
9. říj 2005

u nás Ondrášů moc není 😉
jinak vyřazuju jména, která už v rodině máme : Kristina, Lukáš, Zuzka, Magdaléna, Jan, Pavel
holky a jak se jmenujou vaše tchýně? moje je Lydie

ene
9. říj 2005

Moje Blazena 😀

hasik
9. říj 2005

moje je Marta

hasik
9. říj 2005

teda je to pořád skorotchýně 😉

marinka
9. říj 2005

moje Lenka a moje mamka je Alena, tak je to podobné 😀

hasik
9. říj 2005

Moje mamča je Lidka. To je jméno, který se mi líbí jen v zdrobnělinách - Lída, Lidka, Liduška, ale jak dojde na Ludmilu, tak už se mi tak nelíbí. A Ludmila Švecová to je zvláštní 😉

kian
9. říj 2005

moja sa vola Šárka...a po nej by sa volala aj moja dcerka 😀

lucinecka
9. říj 2005

Moje budoucí tchýně se jmenuje Alenka. Doslova takto to má psaný v rodným listě. Tehdy zdrobněliny jmen nebyly až zas tak neobvyklý, ikdyž já jsem to slyšela poprvé. Setkaly jste se už s tím?

ivca
9. říj 2005

jj znám pní, která se jmenuje Jaruška... Má to tak i v OP

yenn
9. říj 2005

Moje Alena...stejne jako moje teta a sestrenka 🙂

yenn
9. říj 2005

Luci, v me praci mi projde rukou nekolik obcanek denne a setkala jsem se s Alenkou a s Jaruskou..sila u starsich pani 🙂

kalerat
9. říj 2005

Moje Eva a moje mamča je Jarmila.

heiley
9. říj 2005

My mame vybrana jmena 100% akorat pro holcicku - Natálka... U kluka se nejak nemuzeme dohodnout. Ja ( i budouci tchyne) bych chtela Filipa a skoromanzela nadchlo jmeno Sebastian. Neni to spatny jmeno, ale nejak me nenapadaj zdrobneliny ☹ Jinak budouci tchyne je Václava a moje mamka Olga

ditak
9. říj 2005

Heiley-já znám jednoho Sebastiana a říkají mu "Sebik". No já nevím, mě to připadá jak jméno z nějaký PC hry 🙂

ene
9. říj 2005

Sebastianovi bych asi rikala Bert. Rika se to sice Albertum, ale jde mi to i na tohle jmeno.

princezna
9. říj 2005

říkat Bert Sebastienovi? ene a kde tam slyšíš to R?????