Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

marinka
5. únor 2007

Bustíku, neboj, to ještě mockrát změníte 🙂 Manželovi se určitě bude za pár dnů líbit něco jiného a třeba to nakonec bude ten chlapeček a bude po starostech 🙂

fidorka81
5. únor 2007

Ahoj holky, my jsme zatím snažilové, ale už máme rok a půl jména vymyšlený :o)) Přítel chce rozhodně Barborku. Já teda proti tomu jménu nic nemám, ale víc se mi líbí Terezka, Eliška či Klárka. Budiž, ustoupila jsem, ale tím pádem na mě zbylo to těžší - jméno pro kluka. No takže to bude Matýsek. Rozhodnuto. Horší to bude, když budou dva kluci. Holt ten druhej bude po tátovi David. Jinak fakt nevím. A když dvě holky, tak budu mít dilema, jestli druhá bude Eliška, Terinka a nebo Klárinka 😀

marinka
5. únor 2007

Fidorko, mně se hrozně moc líbí Eliška, ale manželovi vůbec, tak to neprošlo. A Barborka se mu taky líbí, ale já znám jednu takovou hroznou Barboru a proto tohle jméno nechci dát našemu dítku 🙂 Ale nakonec jsme ty jména dali nějak dohromady, jak už jsem psala, pro holku Anička a Adélka a pro kluky Petr a Adam.

fidorka81
5. únor 2007

marinko, já měla Báru křečka, takže se mi to fakt protivilo dát takový jméno i mýmu dítěti 😀 Adélka je taky krásná. Péťů a Adámků mám v poslední době okolo sebe hodně, takže to nepřichází v úvahu. Momentálně u mě vítězí ten Matěj. Eliška je zase přítelovo segra, ale tam to vypadá, že mít děti nebude (je au-pair v Londýně a dětí má plný zuby 🙂 ), a to jméno se mi FAKT líbí 😀

sarkaa
5. únor 2007

Já nemám ráda když maminky dávají cizí jména ale je to věc vkusu.Mě osobně přijde divné když má miminko českých rodičů cizí jméno.Mě s elíbí klasická česká i když teda na výběr moc není najdou se i moc pěkná.

Náš první syn se měl původně jmenovat Adámek ale nakonec jsme ho neokradli o jméno a pojmenovali po jeho tatínkovy a dědečkovy Pavel.O druhé se teprve snažíme ale jména už máme vymyšlená.Pro chlapečka Honzík nebo Kubík a pro holčičku Terezka nebo Amálka.Možná si to ještě 100x rozmyslím ale tentokrát už bych chtěla dát jméno podle toho jaké se mi líbí 🙂

len
5. únor 2007

My se jednou asi kvůli těm jménům zabijeme 😀 Já bych chtěla Elenu (manžel Helenu a kvůli tomu jednomu písmenku se asi povedou bitvy 😉 ) a teď jsem v kalendáři narazila na Lindu - tam manželovi zase přijde jako nepřekonatelný problém, že by měla chudinka svátek 1. září 😀 Jedna skotská architektka, co mě učila, se jmenovala Lynda, což mi přijde naprosto super, na druhou stranu by mě za to zabil nejenom manžel, ale jednou i milá Lynda, ČR zatím opustit nehodláme 😀 Nějak se mi prostě líbí jména, kde je L a N 😉 a jde to i k příjmení 🙂

fidorka81
5. únor 2007

sarko, nápodobně. Taky se mi nelíbí, když dají rodiče k českému příjmení cizí jméno. Dělám v knihovně a tak se s plno divnýma jménama dětí dost setkám. Chodí sem třeba jeden Kevin, pak Samuel, Phillip, Angelína ... A moje příbuzná neteřinka se jmenuje Rebeka. Rebeka Tomková. Dost pomsta 😒

macanet
5. únor 2007

Ahoj fidorko, Rebeka Tomková, to nebyl moc šťastnej výběr, oboje je tvrdý, snad bude pro Rebeku vysvobození, až se bude vdávat 🙂

fidorka81
5. únor 2007

Rodičové nejsou normální. Klukovi (je druhé dítě) dali jméno Vojta. Neuvěřitelný. Malej říkaj Beky, Bekyně apod. Je mi jí líto 😖

kristi
5. únor 2007

ja se za svobodna jmenovala Kristýna Valterová, to je taky sila...jednak dlouhy, jednak tvrdy..no nadsena jsem z toho nebyla...

fidorka81
5. únor 2007

Já su stále svobodná a jmenuju se Michaela Vondrášková. Na co rodiče mysleli nevím. Nikam se nevejdu (kolonky) atd. Naštěstí můj nastávající je Nýdl :o)

marinka
5. únor 2007

Mně se právě taky moc líbí staročeská jména, i když jsou teď celkově dost populární a je riziko, že se za pár let sejde v první třídě 10 Aniček 🙂 Ale fakt se mi to jméno moc líbí. I když manželovi se teď začíná víc líbit ta Adélka, tak to asi ještě bude boj 🙂

macanet
5. únor 2007

Jo ty holky maj výhodu, že se vdaj, no někdy si moc nepomůžou 🙂 Já byla Hladíková teď jsem Netíková, skoro stejný a navíc Marcela, takže než to napíšu 😉 Právě chci dát dětem kratší jména.Ale švagrová je Kateřina Knittelová, taky dlouhý.

kristi
5. únor 2007

ja jsem tedka Hanzlová, hezky a kratsi.. 🙂 🙂

lucianka
5. únor 2007

Holky, taky souhlasím, že jméno by se mělo hodit k příjmení. Znám holčinu, která se jmenuje Jindřiška a příjmení má na 14 písmen! A to nekecám. TA se nemůže s jménem a příjmením vejít vůbec nikam.
Jen nechci jmenovat. Nidky člověk neví kdo to tu čte. 😀

macanet
5. únor 2007

marinko, manželovi se taky líbí Adélka, já bych chtěla Julinku, ale on mi říká, že je to jak žížala ☹ No moje mamka mi navrhovala Anežku, tak jsem jí říkala, jestli moc nekouká na Ulici.Hezký jméno, ale jmenuje se tak manželova prateta a tu teda nemusíme, takže kdybych se na ní podívala, ale to je tak se všema jménama, pod každým si představíme někoho 😉

pepibubu
5. únor 2007

Holky, tak sledujte:
Za svobodna jsem byla Veronika Veselá. Vdala jsem se, a jsem Matoušková. Taky se nikam nevejdu, do žádné kolonky.... Naštěstí podpis jsem si zkrátila na V. Mat a pak takovej zašmodrchanec 😀

Pro holku se nám líbí Kristýna nebo Alžběta, ale až se bude učit v první třídě podepisovat, tak nás asi sežere....

macanet
5. únor 2007

No my chtěli pro kluka Šimona, ale pak jsme zjistili, že se to blbě vyslovuje Šimon Netík, takže padl jak Šimon tak i Štěpán a všechna jména končící na n, takže zatím Ondřej.

pepibubu
5. únor 2007

Hmmmm.... Honza má v rodině už x let tradici, že mužská linie drží monogram J.M. Táta je Jaroslav, strejda a bratránek Jirka, a bratránek nás teď pěkně dožral, protože synka pojmenoval Jakub a to jsme chtěli my 😀 takže z českých připadají do úvahy Josef a Jindřich.... No tak nevím. Pepa se mi nelíbí (leda mu říkat "moravsky" Jožka 😀 ) a Jindřich je taky dlouhý jak Lovosice....

mishabv
5. únor 2007

ja mam taky jmeno a prijmeni dohromady 16 pismen dlouhe, takze to byvalo u formularu na hrane, ale nejvetsi problem mi delavalo narvat CH do jedne kolonky 😀 Ale nemuzu rict, ze bych nekdy byla se jmenem nespokojena, ze bych rikala rodicum, proc jste mi nedali kratsi jmeno, ale uznavam, ze 16 pismen neni zase tak extremni
pro me je dulezite, aby se jmeno hodilo k prijmeni a aby se mi libilo jak v zakladnim stavu, tak potom v ruznych zdrobnelinach a tvarech
proto mam vybrano Vojtech a Anna
P.S. Pevne doufam, ze nez ja budu mit dite, prestanou byt tato dve jmena tak moderni 🙂)

macanet
5. únor 2007

pepibubu, Jindra je hezký jméno, ale jenom takhle zkrácený, jinak je to moc dlouhý a Josef no nevím .Co takhle změnit tradici 🙂 Z čeho budou vybírat vaše děti? Jednou to někdo musí zlomit.A nebo potom si udělat holčičku 🙂

pepibubu
5. únor 2007

Maca, to říkám taky furt, že někdo tradici prolomit musí 😀 Ale H. je zaťatej, že ON to nebude... A když mu řeknu že to budu já, tak pohoršeně zafuní 😀

len
5. únor 2007

Pepi - v naší rodině tahle tradice u chlapů byla taky (jsem ženská, vdala jsem se do jiný rodiny, takže se mě to netýká, hurá 😀 ) a točila se jména - Jan, Josef, Jaroslav, Jiří, Jindřich, Jakub... Ale je pravda, že chlapi mají příjmení jenom na tři písmena, takže délka se nějak neřešila 😉 Bráška je Jan a příjmení má třípísmenné, to si tak někdo žije - zato má ale bydliště Kralupy nad Vltavou 😀

macanet
5. únor 2007

Tak mu řekni, že bolet to bude tebe až budeš rodit a je to! 🙂

bustik
5. únor 2007

Márinko - v to doufám, že jednou se na něčem přijatelném shodneme 🙂

fidorka81
5. únor 2007

No uznejte Barbora Nýdlová zní dost tvrdě, zato Matěj Nýdl - to zní jak kdyby to příjmení bylo dělaný jak na tohle jméno 😀

berynka
5. únor 2007

Ahojky,my mame "problem" se jmenem pro chlapecka. Zatim ve vyberu zustava klasicky Jakub, pak David nebo Filip. Ale mam pocit, ze to neni ono 😒 . Pro slecnu to bude skoro jiste Hedvika, pripadne Stela 🙂 .

lucisa
5. únor 2007

bustik: kámoška má Antonii a odmala jí říkají Toňulo, nebo Toňo.
když se narodila, taky mi to přišlo zvláštní, ale dnes se mi to líbí. navíc mají typicky české krátké příjmení, tak to pěkně k sobě pasuje. 😉

anatanka
6. únor 2007

Ja taky vubec nevim, jak to s tema jmenama u nas dopadne. Hlavni problem je u nas v tom, ze manzel je cizinec a chce zasadne "jejich" jmeno, ale zrovna jmena tyhle narodnosti se mi vubec nelibej a znej hodne podivne. Vlastne jsem mezi nima nenasla zadny, ktery by se dalo pouzit - teda muzsky, u holcicky by to jeste slo. Tak nevim, jak to vyresime.

myschka
6. únor 2007

AHOJ HOLKY, JA UZ JSEM MYSLELA,ZE MAME JASNO.ALE TED JSME ZJISTILI,ZE TOBIAS MA SVATEK TYDEN PRED TERMINEM PORODU A NECHCEME ABY TO MEL TAKHLE PO SOBE. TAK TO BUDE ASI TADEAS. NO VE CTVRTEK NAM REKNOU. TREBA BUDE ADELKA