Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

mnauu
6. kvě 2007

bustik no jo, uz je to tak 😀
manzel pro holcicku navrhl jeste Annabela, mne se taky libi, ale uz mame Annemarii, tak nevim, jestli by mely mit stejne zacatky jmen 😒

kristule
6. kvě 2007

Holky ja se omlouvam, jestli nekterou urazim, ale me pripadaji smesne jmena jako mia, amalie,vanessa, nella, nicol,sophie, atd atd....vzdyt to dava uplne kazdy za ucelem se odlisit, pritom je to prave naopak...znam osobne Sophii Můčkovu.... boze vzdyt ty rodice se korunuji na blazny a chudaka dite taky!!!!
vzdyt je tolik krasnych ceskych jmen! a verte, ze za chvili tyto radoby "extravagantni" jmena, budou v budoucnu trochu trapne... myslim, si, ze se bude vracet doba 80 let a konecne se taky nekdo bude jmenovat zase treba - hanicka, petra, zanetka, eva atd atd.....

bzuco
6. kvě 2007

tak u nás je výber mena zasa po dlhšej dobe aktuálny 🙂
no poviem vám, to bude zasa boj
čo poviem ja, zavrhne manžel a zasa naopak 😝
dievčatku by sme aj vedeli vybrať-zapáčila sa nám Lenka(teda viac manželovi, ale nemám nič proti tomuto menu, je pekné), ale pre chlapčeka, no neviem, neviem...
Adamko je pekné meno, ale vzhľadom k termínu pôrodu neprichádza do úvahy - zatiaľ
akonáhle to bude možné, dám si zistiť, či to bude on alebo ona, možno nám to trošku uľahčí výber

hana
6. kvě 2007

kristi: proč teda budeme mít Járu? Protože vztah je o kompromisech. Nastávající chce Járu, protože je to tradice a přeci nevyberu všechny jména jen já a nebouchnu do stolu se slovy tak takhle to bude! 🙂 Takhle to u nás fakt neexistuje. Je pravda, že jsem měla pro kluka vybraný jiný jméno, ale Jára zas není tak špatný. Já si zase vyberu holčičku. Nesnesla bych, abych mu musela něco diktovat a hlavně jméno našeho dítěte!
lankabu: znám dvě Beáty a je to moc krásný jméno, vznešený, ale přitom měkký. Jedna Beáta je starší a jedna je ještě malá holka a u obou to jméno nepůsobí nijak divně.

mnauu
6. kvě 2007

kristule kazdemu to zni jinak, je pravda, nektere kombinace potom pusobi prinejmensim usmevne..., ale jen tak na okraj - konkretne tebou uvadena Amalie ma i svatek 10.7. v CESKEM kalendari 😉 a u Nelly a Sophie jde jen o psanou podobu jmena, vyslovnosti jsou stejna jako ceska.

hanko, opravdu chce nastavajici Jaru JEN kvuli tradici? to snad ne... snad i proto, ze me to jmeno taky libi 🙂

mnauu
6. kvě 2007

hanko promin, preklep melo to byt "snad i proto, ze se mu to jmeno taky libi"

hana
7. kvě 2007

mnauu: to víš, že to není jen kvůli tradici 🙂)

adamka
7. kvě 2007

ahoj holky tak vás čtu a musím se připojit,zatím nevíme co budeme mít,vlastně si to nechci nechat říct,ale manžel už při třetím navrhoval jméno po sobě Ladislav ještě na porod.sále na mě koukal psíma očima jestli jsem si to nerozmyslela a teď ho pomalu zpracovávám,že to bude Jakub protože Láďa pro miminko se mi opravdu nelíbí 😨

s.arik
11. kvě 2007

Já ještě nevím pohlaví, jména-favority pro holku i kluka už mám, jenom ukecat manžela 😔

stránky s českými jmény (nijak skvělé, ale jiné neznám)
http://www.vestirna.com/www2/_jmena/jmena.php?p...

a web, kde najdete jména česká, německá, anglická, špaňělská, francouzká....
http://www.behindthename.com/

ina1
24. čer 2007

Ahojky lidičky. Chtěla bych se na něco zeptat. Moc se mi líbí jméno Natálka, ale chtěla bych dát jméno Natali - bez e, a... A nevím, jestli to u nás lze? Poradí mi, prosím, někdo. Moc děkuji.

jejke
24. čer 2007

Ahoj holky,a co tak NADIA, alebo NAOMI, nie su to fantasticke mena?
Z chlapcenskych sa mi velmi paci NOEL a aby tu neslo len o "N" tak tiez
LIAM.
Keby som este mohla mat deti asi by som si priala SOFIU alebo TOBIASA...
neviem no ,lakave su tie cudzie...

jejke
24. čer 2007

Tiež prehľad na http://www.calendar.sk/

smoulinda
24. čer 2007

Ina1, jj, koukala jsem na seznam již použitých jmen v ČR a NATALI tam je, takže bez problémů ho můžeš použít 😉

ina1
24. čer 2007

Je, tak to jsem ráda. Já bych sice jména ještě vybírat neměla, protože patřím mezi "snažilky" a bohužel se nám nedaří ☹ . Ale Natali se mi moc líbí. Tak aspoň z něčeho můžu mít radost. Děkuji, Šmoulinko. 😉

smoulinda
24. čer 2007

Ina1 není zač 😉 Tak hlavně ať se vám co nejdřív zadaří 🙂 😉

lucinnecka
25. čer 2007

Noo ajoj holky já sem sice teprve ve 13tt ale jmena uz mame s budoucim manzelem vymyslené hned od zacatku....chlapecek bude Dominik-ktereho jsem dlouho hajila...protoze manzel je Jirka a chtel pokracovatele jmena-klasika!...a holčicka bude Andrea......Všem snažilkam hodne štestíčka:o))

ladydi
25. čer 2007

U nás bylo také těžké vybrat ta "správná" jména, asi jako všude, každej chtěl něco jiného, ale určili jsme podmínky a podle toho vybírali. Já nechtěla za žádnou cenu jméno z první 20 nejdávanějších v několika posledních letech, protože jsem zastáncem názoru že se moje dítě nemusí jmenovat jako každej patník a manža nechtěl zase žádné cizí jméno. Navíc jsme zavrhli prosinec, protože jsou vánoce a pod. Nakonec jsme se shodli na Toníkovi a pro holčičku vybíral jméno los z Leonky a Dianky.

Takže všem přeju šťastnou ruku a zdravý rozum při vybírání 😉

krikri27
26. čer 2007

Ahoj, co říkáte na Bereniku? Ale manža je tvrdě proti, měli jsme vybranou Adélku, ale těch je jak máku ☹

bzuco
26. čer 2007

krikri, mne sa Berenika páči, ale môj manžel by to asi nerozchodil 😒 😀
ja som ju tiež mala v zozname mien, ale on ani počuť

kristi
26. čer 2007

na www.krestni-jmena.cz je hafo jmen+ vyznamy+pocet nositelu v CR, coz je zajimavy..

jak tady nekdo uvedl,ze jsou hrozna cizi jmena a ze by to nedala ani za boha, pac jich bude strasne moc, tak jsem si nasla nasi Miu a tech je v cele CR 58, tak nevim teda,co tim myslela....

Krikri, Berenika je hezke..mate kratke nebo dlouhe prijmeni?

flos
26. čer 2007

Čauko baby...Môj drahý to nechal na mňa,takže mám výber ľahký.Už keď som bola malá som si zaľúbila meno Roland. A dievčatko bude Estera. Mená zo slovenského zoznamu mien.Ale nad dievčenským asi ešte porozmýšľam.No uvidíme

ladydi
27. čer 2007

tak spíš než statistiky jmen kolik jich chodí po celé ČR mě zajímá jak často se dává dnešním dětem. Protože tam není až tak vidět jak moc se dává to či ono jméno, každé desetiletí se to mění a moje děti spíš do styku přijdou s vrstevníky než se staršími ročníky 😉 http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/srovnani_k... a ještě jen leden 2007 kde je vidět prvních 50 😉 http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/nejcastejs...

kamus77
1. črc 2007

Ahoj holku,
Ladydi: tu statistiku jsi sem neměla ani dávat 😉 . Po dlouhé debatě s přítelem, jsme se konečně dohodli na Adamovi, ale když jsem viděla,že je na 4. místě nejužívanějších jmen, tak teda nevím nevím ☹.
Další jména ze kterých můžu vybírat jsou: Kryštof, Adrian, možná ještě Jáchym. Tak vůbec nevím. Moji ostatní favoriti byli zamítnuti přítelem ☹.

ladydi
2. črc 2007

kamus 😀 to víš no, mně se Aámek taky líbí, ale to datum 24.12. by mě rozhodně odradilo i bez toho srovnání 😉 Jinak myslím že tohle srovnání je aktuálnější než nějaké celorepublikové, kde je kupa babiček a dědečků. Z Tvojích jmen bych brala Adriana, ale záleží na Tobě, tak šťastnou ruku 😉

kristi
2. črc 2007

Ladydi, super tabulka...tak ani tam Mia neni, jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii 😉

ladydi
2. črc 2007

kristi, já myslím že to opravdu není až tak časté jméno 😉 i když už jsem parkrát slyšela že někdo dal Miu, tak to jistě není tak masový jako Terezky a Honzíkové 😉

salomee
2. črc 2007

Terezka je masová... ☹

No neva, já budu mít Terezii. 🙂

kristi
2. črc 2007

Salomee, tak to jooo 😉

ladydi
2. črc 2007

Salome 😀 😉 však sama mrkni o kousek víš jsem dávala odkaz 😉 Terezie tam ale opravdu není 😀

pecule
3. črc 2007

Ahoj,jestli to bude holka tak se bude jmenovat Kateřina,ale všichni říkají ,že vypadám na kluka,takže bud to bude Honza po příteli a nebo Viktor a to se líbí mně ,ale nikomu jinýmu ne!!! Takže když ten můj si nebude přát Honzíka ,tak se nikoho ptát nebudu a porodnici nahlasím Viktora 😀 a basta!