Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

caira
19. črc 2009

verusinek: urcite jedina nejsi, ja kdyz jsem byla tehotna tak jsme jeli na navstevu do Cech na vanoce a moji rodicove pockali hezky az u toho nebude manzel a pak se do me pusitli, ze jsem vybrala hnusne jmeno, ze jak jim to muzu udelat, ze doufali, ze na ne budu brat ohled, ze je hnusne, nikomu se nebude libit, deti ji budou nadavat atd atd... Pritom Phoebe je v anglii naprosto normalni jmeno a nam se libilo... 😒 Vzdycky mi prijde od lidi strasny, kdyz nekomu dalsimu nuti jmena nebo kritizuji to co se libi jim, vzdyt je to kazdeho vec a kazde jmeno je hezke, kdyz se hezky vyslovi 😵

ojika
19. črc 2009

Já vám tolik závidím, že můžete ta svá "jména" používat v praxi, nebo tak mluvit na své "pupíky". Já si musím počkat... Ale s o to větší láskou jednou budu své dítě volat jménem 😵

mobina
19. črc 2009

Mě se teď tchýně přiznala, že syna ani po manželovi pojmenovat nechtěla, že se jí to nelíbilo a to mi přijde pitomý. Rodiče by se měli shodnout. Jméno by mělo oběma sedět. To je hlavní. Jak jsem psala, vždycky se najde nějakej prudič 😝

verusinek
19. črc 2009

markytko jeee tak to je náhodička, tak třeba se malej rozhodne být vzorný chlapeček a vypluje na termín 😵 🙂
my jméno taky sdělili až když jsme věděli, že to je klučík, jelikož my vlastně ani před tím jméno 100% rozhodnutý neměli a to co nejvíc připadalo v úvahu nějak padlo když jsme fakt zjistili, že budem mít syna....

Cairo Phoebe je krásné jméno a když nežijete tady v ČR, tak přeci nebudete dávat nějaký klasický český jméno....
No to my právě první co slyšíme, tak je " A jak mu jako budete říkat ? " 🙄 🙄 🙄 a nebo " to bude moc dlouhý, tak mu nikdo neřekne " , ale když si spočtu písmenka tak moje jmno ve zdrobnělině je stejně dlouhý 🙄

verusinek
19. črc 2009

ojiko, neboj dočkáš se a já stejně pupíku nějak zvlášť jménem neříkám, spíš je to můj maličkej, prďolka, mimiňák, jen když mě dusí, tak mu říkám jménem.... 😀 😀

caira
19. črc 2009

ja od mamy slysela, ze misto Phoebe ji budou rikat Fobie 😠 atd atd..prislo mi to tenkrat od nich strasny...

My asi tentokrat budeme mlzit i ohledne pohlavi, protoze kdyby vedeli co budeme mit tak z nas jmena tahat budou nebo nam alespon nejaky nutit..ja porad poslouchala at dam Simonu nebo Terezu atd..takze radeji budeme ticho... 😉

ojika
19. črc 2009

verusinek: Haha! Jen když mě dusí... To je dobrý. 😉 Taky chci být přidušená! 😀 Řeknu manžovi - může mi zmáčknout krček 😀

Jinak co myslíte, existuje jméno, na které se nedá vymyslet nějaká hanlivost? Já jsem například Iveta. Říkali mi Iveta- babeta. Kamarádka je Lenka - plenka, podkolenka. Znáte nějaké jméno, na které se nedá nic ošklivého vymyslet?

markytkaaa
19. črc 2009

caira: ono malý děti jsou hodně vynalézavý a jak jde každé jméno říct krásně, tak jde každé jméno i zkomolit nebo nehezky zveršovat ... tomu se holt neubráníme, ta dětská fantazie je fakt mocná 😅

(u nás třeba ... Patriku patriku, máš (libovolně doplň různé orgány či sedací partie ... ) na triku) 🙄

markytkaaa
19. črc 2009

ojika: jak jsem psala výše ... mám pocit, že každé jméno lze říct krásně a naopak hanlivě nebo posměvačně ... 😝

verusinek
19. črc 2009

cairo, no tak ono není nic těžkého říct, že prostě se malý neukázalo a hotovo, no a prostě až se narodí, tak to oznámíte se vším všudy 😵 a jinak od rodičů to mrzí o to víc, ale věřím, že teď maličkou milují nade vše
😉

ojiko 😀 😀 😀 no já jsem na to co chcem dát, ještě nic nenašla, ale oni si s tím děti ve školce/e poradí 😉

caira
19. črc 2009

markyt, no jenze my v CR nezijeme a tady v UK se ze jmen nic prave delat neda..nebo o tom alespon nevim, tak mi to prislo desne mimo "misu" ze neco takoveho vubec nasi vytahovali... 😖

jinak mas pravdu, ze deti umi na vsechno vymyslet neco..si pamatuju na zakladce jsme meli Alici ( coz je fakt krasne a na tu doby neobvykle jmeno) a deti ji nadavali Alice palice, sezrala mrtvyho zajice atd..

Holky jak vubec vybirate jmena? delate to vylucovaci metodou podle kalendare nebo treba nejake knihy jmen? tady kalendare nejsou takze jsem mela knizku jmen ( 40.tisic jmen) a jela jsem..je fakt, ze pulka z nich byly naprosto nesmyslny jmena, ktery mi prisla, ze nemuzou lidi vubec dat .. ala Pocahotas atd...

verusinek
19. črc 2009

Cairo my vzali kalendář (asi tisíckrát za tu část těhu 😀 ) a napsali na papír jména co přicházeli v úvahu no a pak postupně vyškrtávali.... až zůstali dvě, no a pak přijel manžílek z práce a prostě to rozsekl a já jsem s jeho volbou moc spokojená 😵

ojika
19. črc 2009

verusinko, jsem hrozně zvědavá jaké to máte jméno. Můžeš mi ho napsat do IP, nebo je to až tak tajné? 🤐 Já Ti na něj případně něco "hezkého" vymyslím, chceš? 😀 Dělám si legrandu - to bych Ti neudělala 😅

caira
19. črc 2009

my delali tak, ze jsme z knizky vybrali jmena ( kazdy mel svuj list) pak se dohodli na 10 jmenech ktere se nam libila obema a hodnitili jsme je od 1-10 bodu ( kazdy tajne) a pak jsme to zprumerovali a jmena s nejvyssim prumerem sli do top 3 nakonec jsme meli Phoebe a Emily v zasobe ale manza tenkrat rekl, ze at zkusime teda brichu na nejakou dubu rikat Phoebe a pak zkusime Emily...no na Emily uz nedoslo protoze po par tydnech oslovovani bricha Phoebe uz jsme nedokazali to zmenit 😀

Verus rekni co manza vybral, ja budu mlcet jako ryba 😀 a ja ti taky reknu co mam 😀

verusinek
19. črc 2009

ojiko 😀 😀

caira
19. črc 2009

ojika, koukam,ze nejsem jedina zvedavka zvedava, co???? 😀

verusinek
19. črc 2009

no koukám, že jste tady ženský zvědavý 😀 😀

caira
19. črc 2009

no jo, zensky jsou zvedavky uz od prirody, nebo ne? 😀

ojika
19. črc 2009

😀 😀 😀 No jo, no! Co naděláme, ženský! 😀 Ale já jsem naštěstí "sběrač" a ne "vynašeč". V praxi to funguje tak, že zajímavé informace pouze sbírám, ale už je nepouštím dál. 🙂

Cairo, vy žijete v zahraničí, že? Jaké jsi tam slyšela nejzvláštnější jméno? Bylo např. nějaké, které Tě opravdu udivilo? (zase ta zvědavost, že? 😅 )

caira
19. črc 2009

ojika: urcite jsou tu desne neobvykla jmena, zrovna posledne jsem slysela na hristi krasne ale neobvykle jmeno - Delilah ( Dilajla) ale treba dneska mela pani v autobuse dva kluciny a jeden se jmenoval Oskar a druhy Lloyd, jinak vpodstate jmena mi tu prijdou "normalni" treba u nas na detske skupine jsou deti se jmeny jako Matthew, Joshua, Ellie, Ella, Abigail ( Abby) Jack, Emma, Emily, Sam atd, treba docela zvlasni jsou Indicka jmena, vetsinou je neumim ani vyslovit...ale takova ta klasicka anglicka klasika jde tak nejak s proudem..Treba Phoebe je sice anglicke jmeno, ale neni tak casto davane, ja se zatim setkala snad jen se dvema za celou dobu..nejpopularnejsi je asi porad Emily, Isabell, Ellie, Ava atd...

verusinek
19. črc 2009

Však já nic neříkám 😀 🙂
No jinak jako volba jména, to je fakt děsný úděl rodičů.... 😠

beranek
19. črc 2009

Ahoj, já jsem stoprocentně pro utajení jména a říct až po porodu, my jsme to udělali u prvního dítěte a postupuje stéjně i u druhého, aby nám nikdo na jméno nemohl říct dopředu 😀

verusinek
19. črc 2009

beranku, no já jsem poučena a u druhýho taky neřeknu ani za nic.... 🙂

ojika
19. črc 2009

Cairo, děkuji za výčet jmen, třeba se z nich nějaká maminka inspiruje 😉 Líbí se mi skoro všechna. Když se mnou je to těžký, líbí se mi všechno, co se dětí týká. Jsem už asi "poznamenaná".

Moc děkuji za fajn pokec - byla to moje úplně první diskuze (jak na koníkovi, tak všeobecně). Tak jsem ráda, že jsem hned zpočátku narazila na fajn lidičky. Jdu chrnět, protože zítra vstávám do pracovního procesu 😖
Dobrou noc.

bambulik
19. črc 2009

asi jsem blázen, máme Kateřinu a mám pocit že u holky se mi nelíbí nic tolik jako toto jméno tak bych asi dala Kateřina2. 😀 😀
Takže to neřeším a myslím že až budu třeba zase těhotná že kápnu na jméno že tohle by mohlo bejt ono... 🙂 🙂

caira
19. črc 2009

ojika: dobrou, a neboj, ja jsem taky jedna z tech "poznamenanych" jmena jsem vybirala snad jeste za svobodna 😀 a peknych par let jsem uz mela obhlidnute vsechny kocarky na trhu..me vsechno ohledne deti strasne bavi 🙂

beranek
19. črc 2009

Mně se třeba zalíbila jména jako Matylda a Dorotka, taky bych netušila, že se mi budou někdy líbit 😅 Ale my jsme řešili klučičí jméno, které mi příjde trochu náročnější na výběr. Ale už máme vybráno, byl přijat můj návrh, takže to už vypadá, že jméno je jasné 🙂

beranek
19. črc 2009

A mimochodem je to taky jméno, které se mi sice už dříve líbilo, ale nenapadlo by mě, že bych si ho mohla někdy zvolit. Ale asi je důležité rozhodnout se podle intuice a nedat na ostatní 😉

verusinek
19. črc 2009

oji dobrou.... a ať ti to zítra v práci uteče....
bambulík Kateřina II. není špatný 😀 😀 😀
Beranku, to my povídej, já si strašně přála syna, ale měli jsme vybraný jméno pro holčičku, nad klukem jsme furt váhali 😀 ...

verusinek
19. črc 2009

beranku to máš pravdu, my nakonec zvolili jméno, které přišlo na seznam, až když jsme zjistili že tam ten pindík je 😵