Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

caira
10. pro 2007

monkula : ja puvodne chtela Cairu, ale tady by to vyslovovali kejra..a to se mi nelibi..tak to bude Phoebe.. 🙂
Vis, ze jsem jmeno Chiara nikdy predtim neslysela? docela me prekvapilo, ze uz je jich par.. Kde jste na to jmeno prisli?

monkula
10. pro 2007

Caira, meno ja talianske, je to ekvivalent mena Klára, znamená svetlá, jasná a druhé meno má Christine, to znamená kresťanka, takže ja som mala meno dobre premyslené, a nie, ako si každý myslí, že som toto meno dala ako módny výstrelok a uráža ma, keď mi niekto povie, či je to podľa nejakej striptérky z trápnach Vyvolených, alebo či som meno odkukala od jednej slovenskej moderátorky, ktorá má Chiaru, mne sa toto meno páči od mojich trinástich rokov, čiže 12 rokov...
A ja som chcela dať meno Cairo, ale to by bolo behačiek, aby mi to dovolili a vieš si predstaviť tie kecy potom,
Tak jej občas aj ja poviem Kajra... 😀 😀

caira
10. pro 2007

monkula.. nic si z toho nedelej, to znam taky..taky si kazdy mysli, ze to mame podle pratel nebo tak, Phoebe je z rectiny a jelikoz moje jmeno je take z rectiny a zacina na P, tak se mi libilo, ze budeme pokracovat- je to jmeno pro reckou bohyni mesice a znamena jasna nebo zariva 🙂

Ja nastesti v anglii problem se jmeny nemam, Cairu bych klidne dat mohla.. Me se to libilo do doby co jsem videla film Ruby Cairo..docela bych to pouzila i jako jmena Ruby Caira..ale manzovi se Ruby nelila, tak jsme vybrali Phoebe. Nejvic namitek budou mit hadam nasi az tam poletime pres vanoce..porad se mi snazi davat napady na jmena jako Simona, Ella atd, neco co je stejne v cestine i v anglictine..Uprimne nekdy uz me depta, jak si kazdy mysli, ze ma pravo nam do toho kecat 😠 😀

kulickakatka
10. pro 2007

lion tak my čekáme dvojčátka a máme vybráno terezie-tadeáš,karolína-krystýna,tomáš-tadeáš

monkula
10. pro 2007

No, o kecaní rodičov mi niečo hovor, mama to nedokázala predýchať, babky jej hovoria Kristínka, a pritom, no len sa pozri do albumu ako veľmi jej to meno pristane 😵 😵

A Phoebe je pekné meno, je to tuším aj jeden z mesiacov Uránu, či ktorej planéty 😅 😅

A v pôrodnici so mnou bola baba, čo čakala dvojičky- chlapcov a vybrala im mená Tobias a Lukas, veľmi pekné mená.

caira
10. pro 2007

monkula a co ted? jak to bere tvoje mamka ted? uz si zvykla? My ten letime na tri tydny do cech, tak jsem zvedava kdy na to prijde rec a uz vidim moji mamu jak mi bude nutit jina jmena a akorat se pohadame jako vzdycky.. to same byla svatba, porad mi nutila svoje predstavy atd.. takze uz vim co me ceka... 😒

mausi
11. pro 2007

Ahojky Cairo, Phoebe je krasny jmeno, jen jsem trochu v rozpacich, jak se to spravne vyslovuje. Bylo by to v anglictine neco jako [foubi:]? Mne to zni tak trochu jako jmeno z antiky. Jak jste na to prisli ? 🙂

mausi
11. pro 2007

Aha, Cairo, tak jsem si precetla par prispevku zpet, kde to vysvetlujes - a je to fakt z rectiny..... tak uz jsem chytrejsi 🙂

caira
11. pro 2007

mausi, Phoebe se vyslovuje Fíbí, je to sice puvodem z rectiny, ale je to popularni anglicke jmeno. {manza je anglican} 😉

nativa
12. pro 2007

Ahoj holky ja jsem taky s mym muzem dlouho vybirala jmeno pro nase miminko ja nechtela zadne ktere ma skoro kazdy nakonec jsme se shodli na Sebastiánkovi strasne se nam to libilo a tak jsme ho dali no musim priznat, ze se libi dost lidem teda to alespon rikaji ale slysela jsem uz i nazory ze je to divne jmeno ale nam se libi dokonce uz je i v ceskem kalendari ale jen v nekterxh nasla jsem ho ze svatek ma 20 ledna ake ve vsech kalendarich toto jmeno jeste neni ale mne se Sebíček strasne libi a uz se i rozšiřuje protoze u nas v Ostrave to pry frčí a uz 5 miminek takto letos pojmenovali

monkula
12. pro 2007

Cairo, zvykla si, len ju málokedy osloví, keď sa o nej rozprávame, povie malá...
Nativa, aj my sme mali mať Sebastiána, krásne meno... 😵

caira
12. pro 2007

monkula: tak to hadam, ze u nas bude stejne..nebo mamina ji bude rikat treba uplne jinak.. me treba cele detsvi rikala Rozarko a to se jmenuju Petra 😀

kulllisek
19. pro 2007

Holky, mě se moc líbí Viktorie (případně Victoria), moc krásné jméno, jen mám občas takové pochybnosti o jeho zdrobnělinách 😕 ...Viki, Viktroka, Vikča...nevíte jak ještě říkat malé Viktorce?
😠

sofik
19. pro 2007

Mne sa velmi paci meno Mia a Christian. Nemam rada typicky slovenske mena

kacamar
19. pro 2007

kullisku: dobrý výběr. I my čekáme Viktorii 😉 A říkáme jí Viktorka, Viki, Vikinka nebo Vikouš a Vikoušek.

kristi
19. pro 2007

Kullisek, Viktorce se da rikat i Tori

Sofik, Miu ti schvaluji 😀 😀

kacamar
19. pro 2007

kristi, tak Tori se mi nelíbí. Neb mi to evokuje Tori Spelling a to není hezká paní 😅 😅

monkula
19. pro 2007

U nás sa Viktorii hovorí Vikinka, Vikina...

Kristi, čau 😀 😀

kristi
19. pro 2007

kacamar, no prave kvuli Tori to rikam....

MOnkula: ahoooooj

kacamar
19. pro 2007

monkula, moje řeč 😉

monkula
19. pro 2007

Kacamar, s tou Tori Spelling si ma teda pobavila 😀 😀 😀

melory
19. pro 2007

margarita

lenkabu
19. pro 2007

Mně se teď zalíbila i Alice...teda tohle miminko bude Vanda na 100%, to je moje nej.. jméno,ale kdyby byla druhá holka..

kacamar
19. pro 2007

kristi, a to ona je jako Viktorie?? Já myslela, že Tori je samostatný jméno.

ale ono je to jedno. Manžel mi zase předhazuje Victorii Backham (nebo jak se to píše) a to je taky obluda. On si člověk nevybere. Přesto dáme Viki 😉

kacamar
19. pro 2007

Leni: ty jsi se s tou Elis nějak skámošila, že už podle ní chceš pojmenovávat děti 😀 😀

kristi
19. pro 2007

Kacamar, ona je fakt Victoria..jinak moje druha dcera ( jestli se nam povede) bude Ella Victoria 🙂 🙂

lenkabu
19. pro 2007

kaci: já čekala že se ozveš😀 😀 Vědomě to neni po elis,ale asi má vliv na moje podvědomí 😀 😀 😀

monkula
19. pro 2007

kacamar, žae obluda 😀 😀 😀

kacamar
19. pro 2007

kristi, nene 😠 😠 Tak další obluda po Beckhamový 😖

Ella Victoria = super

A proč má Mia jen 1 jméno?

kristi
19. pro 2007

Mia ma dve...neboj