Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

terak
8. bře 2009

Myslim ty dve jmena...prosim neuraz se, tohle trosku zavani tim, ze se rodice budou chlubit nadhernym jmenem, se kterym site bude mit problemy. Nezlob se, nemyslim to spatne. Ale nejdriv musis myslet na dite, jestli s tim jmenem nebude mit ve skolce a pod. problemy. Jestli se mu bude pekne vyslovovat. Treba mamka (Tea) ma nadherne jmeno, ale kdyz mi rikala jak si ho protrpela behem detstvi, asi nic pekneho.

Třeba u toho jonase bych se fakt bala tech idiotskych verzi, ktere jsou deti schopne vymyslet.

nunacek
8. bře 2009

terak: Není zač 😉

zitaje
8. bře 2009

No tak to je podla mna blbost, ze deti si robia srandu z mien, ktore su zvlastne alebo nie celkom standardne. A co potom Zuza-koza? Alebo hlupy Jano? Deti si utahuju z deti, meno je len zamienka. Ked je dieta sebavedome a v pohode, nik mu nebude "ublizovat" kvoli tomu, ze sa vola napr. Jonas - inak mne sa Jonas veeeelmi paci!
Ja som Zora a jedine, co mi v detstve obcas vadilo, ze som stretla dost vela psov s mojim menom. 😀
Starsiu mam Jazminu, co teda nie je nejake obvykle, a problemy s nim nema absolutne ziadne. Obcas ju niekto zo srandy precita po anglicky, akoze "Džazmína". Ale to sa da prezit.
Zas tych Adamkov, Jakubov a Matkov a pod. je toooolko, ze podla mna to je nuda. Teda aj my mame Sofiu, co je teraz brutalne v mode, ale co uz clovek neurobi pre pokoj v rodine 😎 (nas ocino chcel Sofiu). Keby som vyberala sama, dala by som nieco menej caste.

nunacek
8. bře 2009

Děti vymyslí na jakékoli jméno nějakou nadávku nebo něco směšného, to si člověk nevybere.

nunacek
8. bře 2009

Stále se opakující jména jsou sice nuda, ale holt když se rodičům líbí zrovna to a ne nějaké jiné, tak proč ne. Ale u některých mi to přijde jako že, to či ono jméno má nějaká celebrita nebo hodně lidí v okolí a je to "moderní" tak ho dám taky, i když se mi až zas tolik nelíbí - to nemám ráda 😠

terak
8. bře 2009

Zitaje: Ja jsem narazela hlavne na tu kombinaci, ze prvni jmeno se moc nehodi k prijmeni, tak se k tomu da druhe jmeno, ktere to sice vizuelne spravi, ale dite ho pak nebude pouzivat. Spis bych premyslela nad tim, jak ho budou druzi oslovovat. Treba Kristyna nebo Richard jsou nadherna jmena, ale kdyz si predstavim, ze z toho muze byt Kykyša a Risa, tak mi jde mraz po zadech....

nunacek
8. bře 2009

terak: Mluvíš mi z duše. Richard je krááásnéééé jméno, ale pouze v tomto tvaru, jakmile slyším Ríša, Ričí, apod. tak se mi ježí vlasy na hlavě 😀 😀 😀 😀

celine
8. bře 2009

Pokial ide o deti a vysmievanie sa z mena... deti si zamienku vzdy najdu, ked to nebude meno, budu to usi, ked nie usi, budu to vlasy. Deti vedia byt riadne krute. Byvala som ucitelka, tak som to velakrat zazila. Ak sa vam meno paci, to je hlavne... Je jedno, ci je to Adamko (nudne, ako pisala Terak), alebo Sofinka (momentalne IN), dolezite je podla mna to, ze mate to meno zafixovane k urcitemu cloveku, ktoreho mate radi. Ale zazila som uz aj chlapceka s menom Ramzes... a to sa mi zdalo uz fakt "netradicne".
Tak dievcata, hor sa do rozmyslania nad menami nasich ratolesti a nech nam to prinasa iba radost, nie hnev v rodine (ako to casto medzi manzelmi byva, ked sa nevedia dohodnut) 😉

terak
8. bře 2009

Nunacek: Zejména Ričí je ultimátní zkomolenina. Je hloupé, že se tomu u některých jmen prostě nevyhneš a jak tu někdo psal, nemůžeme se všichni jmenovat stejně 😉

celine: pravda... Nicméně ja jsem nepsala ze jmeno Adam je nudne, to mame vybrane pro kluka 😀 Ale z Adama zkomoleninu proste neudelas. Nebo jo? 😕 Pořád lepší Ramzes než Vinetou 😀

nunacek
8. bře 2009

terak: Nebo oslovení Ríšánku - to mě úplně tahá za uši 😀 Je to škoda, protože Richard je jinak krásný jméno. Adam je sice v poslední době nudné, ale je to krásné jméno 🙂

katka1981
8. bře 2009

😀 Ja nepsjam meno s priezviskom velmi, lebo priezvisko si nevyberies, inak by som dala aj to ine 😀 a vacsinou ta kazdy oslovuje iba krstnym, alebo potom slecna ta a ta. A nesuhlasim s tym ze je slovencina krajsia ako cestina. Napr. trosku mimo temy, ale poznam psika co sa vola Simir, a volaju ho Simirek lebo je v Cechach. No nie je to krasne meno? Ale po slovensky to nemoze byt Simiiiirek lebo je to po cesky a je to krasne. To je priklad ze? 😀

zlatka
8. bře 2009

terak, já bych byla pro Ellen Venerová, jak už to kdosi navrhnul. 🙂

Kocicinka, já bych druhé taky nedávala, když má tak kratičké příjmení...

wjerushka
8. bře 2009

terak, nunacek: zkomoleninu udelate z jakehokoliv jmena. My jsme vybrali krystof, rikali jsme si, ze to bude Krystufek a nic jinyho nehrozi a uz z toho babicky udelali Krysanek, coz mi otvira kudlu v kapse

zlatka
8. bře 2009

terak, teď jsme na tím přemýšlela a ještě lepčejší je Ella Venerová 😀
Wjeruš, to je fakt.Já když jsem poprvý slyšela Berenička, tak se mi taky ježily chlupy na zádech, ale teď to docela dost lidí používá, tak jsem si zvykla, ale sama bych jí tak nikdy neřekla. Kryštof je moc pěkný a Richard taky, i se mi líbí to Ríša. Jenže miluju Kryštof a Richarda Krajča, tak by to vypadalo, že jsme asi fakt na tom ujetá, kdybych si vybrala jedno z těhle jmen pro našeho "budoucího" kluka 😀 😀

zlatka
8. bře 2009

No a moje mamka básní o jméně Noemi, prý pro druhou holku, ale to mi přijde už hodně takový cizokrajný.Ona tvrdí, že je to stejně nezvyklý jako ta Berenika, ale mně to zkrátka přijde víc, asi jako Jenny a tak🙂 Jak působí to jméno na vás?

nunacek
8. bře 2009

wjerushka: To máš pravdu, zkomolenina se dá udělat z jakéhokoli jména.

zlatka: Noemi je hezké jméno. Znám jednu v našem okolí, říkají ji Emi...

zlatka
8. bře 2009

Fakt znáš, Nunáček? a jaké má příjmení? No, my bysme taky říkali Emi, já jsem se s tím teda nikdy nesetkala a nebydlíme ve městě, tak by to byl tady v okolí docela poprask 😀 😀 A si neumím představit reakci tchýňky🙂

zlatka
8. bře 2009

A tady si nechávám posílat na mail jména+ významy,kdybyste třebas některá chtěla, třeba mě tam něco "klofne" http://www.fit-porod.cz/jak-se-bude-vase-dite-j... Ale většina z vás už má jasno.

kocicinka
8. bře 2009

Já pár Jonášů znám a nemají s tím jménem problém, ani ve školce, kde děti stejně moc neznají svá příjmení. A ošklivě se dá říct opravdu každé jmého- mě nadávali Kačeno, mamce zase Mařeno, a to mě mamka nepojmenovala Anna, aby mi neříkali Andulo. Navíc na Jonáše mě žádná ošklivá zkomolenina ani nenapadá. Dvě jména jsem chtěla dát ne proto, že je to v módě, ale kvůli tomu krátkému příjmení. A taky aby se t líp vyslovovalo. Ke krátkému příjmení by mělo být delší křestní jméno, ale mě ta dlouhá, která se mi líbila, manžel zavrhl. Takže proto.

kocicinka
8. bře 2009

A taky všichni lidé, které znám co mají dvě jména, tak je používají, včetně mě a mého manžela 😉
Dříve se dvě jména dávala zcela běžně.

nunacek
8. bře 2009

zlatka: Noemi Nová. Nevim, jak se ale jmenovla za svobodna. Je to už starší dáma. Mě osobně se Noemi líbí. Manžel řekl, že se mu to zdá až dost zvláštní jméno.

nunacek
8. bře 2009

zlatka: Díky za odkaz na zasílání jmen 😉

zlatka
8. bře 2009

Kocicinko, ty máš tak dlouhý háro? z té svatební fotky to není moc zřetelný, ale jestli joo, tak smekám. 😅 No a Jonášek je hezký jméno, to druhý mezi to bych volila teda taky krátký a mně by se tam hodilo asi nejvíc nějaký, co by končilo na -o třeba Oto(takhle asi hrůza, ale jiný mě nenapadlo🙂 S tím š-č máš pravdu, tím se to pěkně zjemní. Co napadá Tebe? No, já jsem slyšela o případu Florián Ashley Višňa-tato kombinace jmen si myslím nebyla moc dobrá volba!!! 😅

kocicinka
8. bře 2009

Zlatko- tos mě pobavila, s tím Višňou 🙂 . Háro mám po kolena, navíc mám hodně husté vlasy, tak je to už docela tíííha. Mě napadá jediné- Jonáš Kamil. Kamil je totiž tatínek. Já jsem chtěla, aby se náš chlapeček jmenoval po něm, to on ale nechce, tak bych ho chtěla dát jako druhé, když už jsem se rozhodla pro dvě jména. Jinak v rodině máme Zdeněk, Václav, Jiří, Jan, Maťej( to jsou jména dědečků a pradědečků) Nechce se mi moc dávat za Jonáše zase nějaké "cizí" jméno, chtěla bych, aby měl taky něco po někom z rodiny. Jonáš Kamil asi nic moc, že?

kocicinka
8. bře 2009

Navíc ho budeme dávat křtít a to se dává vždycky ještě jedno jméno ( nebo víc jmen) za.

zlatka
8. bře 2009

týý bláho-po kolena-to je síla a to jako máš doma nějakýho někoho, kdo se ti o to stará? tak to jsem viděla snad jen v pohádce. Jinak souhlas s tím, že radši někoho z rodiny, z těch, co jsi napsala by se mi tam nejvíce líbil ten Jan.Asi by to znělo nejlíp. U chlapa to musíš vybrat pečlivě, má to na celej život, a´t nedopadne jak Višňa🙂

sssimi
8. bře 2009

Ja som tiež nevyberala meno podľa priezviska... Problém je ten, že si myslím, že meno ktoré som vybrala sa k priezvisku hodí, aj keď možno niekomu by sa tá kombinácia nepáčila.... Po mene Sarah túžim asi od svojich 15 rokov a to ani neviem prečo... Nemá to nič spoločné s herečkami alebo speváčkami.... No a meno sme zvolili nakoniec aj preto s h nakonci, pretože už keď sme mali meno vybraté, tak sa mužovej sesternici narodila dcéra a dali jej meno Sára.... A už keď sme si tak zvikli malinkú oslovovať bolo by mi to divné...

katka1981
8. bře 2009

Mne sa paci aj Tadeasek, mozno niekto povie ze je to pre kona ale mne sa paci aj pre babo.

blka
9. bře 2009

Kocicinka, mě se kombinace Jonáš Kamil celkem zamlouvá 😉

blka
9. bře 2009

My jsme vybírali jména včera, ale přijde mi to hrozně těžké se rozhodnout, které jméno bude to nejlepší ☹ . Mezi favority pro holčičku máme Šárku, ale nenapadá mě, jak jinak jí oslovovat, než Šári. Nemáte nějaké nápady?