Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ivca
9. říj 2005

a co třeba Basty?

ene
9. říj 2005

Nepotrebuji slyset, si domyslim 😎

heiley
9. říj 2005

ivco Basty me taky napadlo... Ale prijde mi to skoro jako Bastard ☹ coz neni moc lichotivy ... Taky me napadlo Sebi, Bastiene (to je skoro jako v tom nekonečným příběhu 🙂 Ale spis doufam, ze premluvim skoromanzela na toho Filipa 🙂

heiley
9. říj 2005

ene... Bert asi fakt neni to pravy orechovy 🙂 ale diky za tip 🙂

bustik
10. říj 2005

Já mám tedy trochu opačný názor. Naopak si myslím, že klučičích jmen je spousta a bída je to s holčičíma. Jinak u nás je kluk jasný - Tomáš. Pro druhého se mi líbí David. Teda mě se nejvíc líbí Lukáš, ale vzhledem k tomu, že je to má bývalá velká láska, tak by to manžílek nerozdýchal 😀 No a pro holčičku se mi líbí Kristýnka. Každopádně doufám, že budeme mít jednou chlapečka, protože manžel trvá na Bibianě, no a protože nám i příjmení začíná na b a máme tam pak ještě jedno, tak by to byla fakt síla 😀 😀

alex1
10. říj 2005

Tak my jsme se s manželem krásně shodli na jménech Kristýna a Tomáš. Jenže pak jsem si uvědomila, že jméno Tomáš dala svýmu synovi spolužačka ze střední. Na tom by nebylo nic divnýho, jenže on má stejný příjmení 😠 . To mi moc nesedí. Takže máme další jména a to: Adéla a Lukáš 🙂 , ale toho Tomáše jsem ještě úplně nezavrhla 🙂 . Uvidíme až to bude aktuální 😉 Jinak můj manžel se jmenuje Honza stejně jako jeho otec a děda, takže mi máti s babičkou pořád říkají, že kluka budu muset pojmenovat stejně. To ale zásadně odmítám (snad kdybysme měli synů více, bych o tom snad uvažovala 🙂 ). Mně přece nebude nikdo určovat jak se má jmenovat moje dítě, ne? Tradice netradice. Manžel naštěstí je v tomhle ohledu rozumný 😀

lili
10. říj 2005

Tak my zatím máme vymyšlené jmána pro holky Isabela a Viktorie, manžílek s tím souhlasí, ale klučičí jméno nám dělá problém zatím vyhráva Patrik. Manžel sice strašně chtěl aby se holčička jmenovala Linda po mě, ale mě by vadilo že nevím kterou z nás volá, pak jsme ještě uvažovali o Lilianě, ale to je hodně nezvyklé jméno. 😉

coxa
10. říj 2005

Tak já jsem vždycka měla představu, že budu mít Barunku a Adámka. Jenže Barunku mi neschválil manžel, protože mu to připomíná bramoru (stejně jako mému tátovi) a Adámků je teď všude děsně moc. Takže manžel by byl nejraději, kdybychom měli Tomáška po něm a asi Terezku. Já bych byla pro Jakuba, Vojtu a Klárku a možná Elišku. Připadá mi to ale, že je víc hezčích jmén pro kluky, holčičí se mi moc nelíbí. 😒 Ale ještě máme minimálně rok na vybírání, takže je to zatím jen hodně předběžné. 🙂

teri
10. říj 2005

AHoj, u náš je kluk jasný - aspoň ten první - manžel si moc přeje, aby se jmenoval po něm (Jirka) a já už jsem se za ty roky, co to vím, s tím nějak smířila 🙂 Tím získávám rozhodný hlas pro určení jména holčičky, příp. druhého kluka. Ale fakt ještě nevím. Líbí se mi Ema, ale je "přeemováno" a Anna - ale rozhodně ne "Anka", takže to taky ne. Dřív se mi moc líbila Petra. Nechtěla bych vybrat úplně "profláklé" jméno, ale pořád se mi to zdá lepší než jména typu Korudla a Anastázie. Pro kluka se mi líbí Michal, Petr, Ondřej ... no, až na to dojde čas, budu mít 9 měsíců na to, abych něco vymyslela. 🙂

yenn
10. říj 2005

Ahoj Teri, vypada to ze mame vybrano uplne stejne 🙂 Klucicich jmen se mi moc nelibi, takze to udelame jednoduse a bude Jirka po tatovi (fakt se mi to jmeno lidi asi tak nejvic) a holcicku chci kazdopadne Emmu. Ty mas pocit ze je preemovano??? Ja zadnou neznam a prave mi to prislo originalni. Doufam ze do roka to nebude jinak ☹

zdenda
10. říj 2005

Ahojky, u nás u kluka vyhrává Lukášek nebo Tomáš. Ale Lukáš se mi líbí víc. 😉 U holky se nám oběma líbí Andrea, ale já bych byla i pro Kateřinu, což se zase nelíbí manželovi ☹ , i Kristýnka by bylo moc krásný jméno, ale stejný případ jako u Katky 😒 . Ale ještě o nic nejde, takže až přijde čas, budem se muset rozhodnout a snad něco vyberem. 🙂

hasik
10. říj 2005

Ahoj holky, mě když naši dávali jméno, tak se dohodli na Kristýnce a na matriku šel taťka. Jenže jemu se tam nelíbilo to Ý a zase po německu s I(krátkým) se mu to taky nelíbilo a tak jsem nakonec Kristína. Mamka když to viděla, tak jsem byla málem napůl sirotek 😀 😀

teri
10. říj 2005

Yenn: Myslím, že Přátelé udělali svoje. Emy (Emmy) mám v okolí 3 a určitě to ještě není konec. Ale ono vždycky záleží na tom, kdo je okolo tebe. Já mám okolo ty 3, ale někdo nemusí mít široko daleko žádnou. Co se Jirky týče - já bych raději dala jiné jméno, nemám ráda opakování stejných jmen dětí a rodičů. Ale když ono na tom manžílkovi tak záleží 🙂

yenn
10. říj 2005

Teri, nojo, Pratele mne v tomhle nastvali, ja mela Emmu vybranou uz davno predtim. No jestli na tom to jmeno do roka bude tak, jako ted Tereza, nebo Adela, tak si vyberu jine, protoze nechci aby byly ve tride 4. Jirka je sice taky proflakle jmeno, ale spis u nasi generace a u nasich deti uz tak caste nebude.

adua
10. říj 2005

Ahoj holky. Já chtěla Emu taky (právě podle Přátel), ale pak jsem se dozvěděla, že se tak jmenuje manželova babička a už mě přešla chuť.
Radši jsme zvolili Jonáše, podle Samotáře v Seattlu.

teri
10. říj 2005

Stejně by bylo zajímavé zjistit, kolik % lidí si vybírá jméno pro dítě podle filmů, postav z knih, příbuzných, přátel nebo kolik "jen tak".

hasik
10. říj 2005

Tak to mě spíš odradilo, vždycky jsem chtěla Karolínku, ale jak byla ta ošklivá reklama (Karolínka už nepřijde ☹ ), tak jsem si to rozmyslela

yenn
10. říj 2005

Adu a pro holcicku?

coxa
10. říj 2005

Tak čtu tu vaši debatu o Emách a já neznám ani jednu. Mně se dost líbí taky Oliver (dokonce je i v kalendáři), ale u manžela s ním rozhodně neuspěju. 😒 Ale je fakt, že se nám ani jednomu nelíbí dát k českému příjmení cití jméno, takže ho chápu. Ale kdybych měla cizince, tak mám stoprocentně Joshuu! 😉

adkag
10. říj 2005

mne sa tiez paci Ema, Kristinka, Terezka. zrovna tie mena,ktore sa mi predtym nikdy nepacili.

bustik
10. říj 2005

Mě se hrozně cizí jména líbí, ale rozhodně k českému příjmení. Ale kdybych měla Itala, tak máme rozhodně dceru Tiziannu (jestli se to takhle píše, ale Tizi - čte ce Tici je super). Ovšem Tizianna Brabcová už zní dost divně. Nevím nějak mi to přijde, jako že bych si hrála na něco co nejsem...

danielah
10. říj 2005

Část "nové" rodiny a přátel jsou evangelíci, a to jsou potom taková jména jako: Noe, Joel, Tabita 😀
A manžel mě zlobí, že budeme mít Tobiáše a Zachariáše 😒

aajka
10. říj 2005

Mně se líbí Terezka a Adélka, ale těch je už nějak moc. Taky se mi dřív líbila Nikolka, ale vzhledem k tomu, že jsem se setkala s několika kluky, co se jmenují taky Nikola, tak to nechci. Taky se mi líbí Eliška a Anežka, to ale zase asi neprojde u přítele...

alex1
10. říj 2005

teri: no můj brácha se sice jmenuje Tomáš, ale tohle mě teda ve výběru jména rozhodně neovlivnilo 🙂 . Ale je pravda, že když jsem byla mladší, tak kdo se mi líbil, tak takový jméno jsem chtěla pro svý dítě 😀 😀

adkag
10. říj 2005

ja som nepresla u mnazela so Sebastianom,tak musim vymysliet nieco ine.inak mne sa pacia aj nase mena, Andrea a Marek,lenze nechcem davat detom mena po rodicoch

honzina
10. říj 2005

To my ve jménech zatím jasno nemáme. Taky to zatím není aktuální. Ale co jsme se tak s manželem na toto téma párkrát bavili, zjistila jsem, že rozhodně nemáme stejný vkus, takže to asi jednou bude hodně zajímavý.
Ale docela se mi líbí jména Tomáš, Adam, David, na holku pak Andrea, Daniela, Anežka, Monika. Definitivní nic není, pořád se to mění. Jsem zvědavá, jak to jednou dopadne... 😉

lion
autor
10. říj 2005

Tak nám se líbí Terezka, ale je jich jaksi moc, takže taky třeba Linda, Nela, Vanda, Eliška, Elen nebo Laura u klučičích je to horší, tam se mi asi líbí Michael, Petr, Dominik (těch už je taky hafo), Alexandr, Alex, Tadeáš, Samuel, ale z těch "exotičtějších" mám jaksi trochu strach, aby mě pak dítě neukamenovalo. No, zas takovej výběr nemáme, mám takovej pocit. 😒

danielah
10. říj 2005

A jak se bude měnit vkus v těhotenství 😀
Kamarádka během "očekávání" vystřídala asi tak deset jmen, a pokaždé říkala, že tohle je to pravé

adua
10. říj 2005

yenn: No to bude Johanka, Já bych teda chtěla Julii, ale to se nelíbí manželovi. :o(

aajka
10. říj 2005

Adu a jak se říká Johance zkráceně?