Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

nunacek
22. dub 2009

Já znám Šimona jen jednoho, jsou mu 2 roky 😀

nunacek
22. dub 2009

Matouš je hezké jméno, ale u manžela mi neprošlo 😅

jeudi
22. dub 2009

nunacek:to me napadlo jako prvni,ale Dominik Jiří 😀 😀 😀 to radsi dam opravdu jen jedno,kdyby mel manzel hezke jmeno(nerikam,ze nema)co by se k tomu hodilo ,tak je to super napad...asi zustanu jen u jednoho jmena.. 😅 a co rikate na jmeno Samuel a nebo Kryštof??to se mi taky moc libi..ted nemyslim jako druhe jmeno,ale jako nahradni misto Dominika 🙂

michell13
22. dub 2009

Ahojte my mame prvu dcérku Michelle a v decembri cakame babatko tak ked to bude chlapec bude Rastislav a ked dievcatko tak Izabelle. Nechame sa vsak prekvapit, pohlavie si nedam zistit, nebolo to tak ani pri Michelle, pa pa

reni7
22. dub 2009

já bych osobně 2 jména nedala,stejně mu budete říkat jen jedním ale on ty dvě bude muset všude uvádět páč to bude mít všude na dokladech,připadá mi to zbytečná komplikace pro něj do budoucna,ale je to každýho věc

Samuel je hezký jméno,Kryštof se mi moc nelíbí,nenapadá mě žádná zdrobnělinka 😕

babullka1
22. dub 2009

Nunacek,mne sa lubil este aj Tadeaško ale to mi u manzela nepreslo,tak sme sa nakoniec zhodli na Matušovi 😝

bambulik
22. dub 2009

máme Kateřinu, tu jsem chtěla odmalička a druhé dítě bude Nela nebo Jan, na tom se shodneme,

já bych ale vybírala: Jan, Marek, Matouš, Vojtěch, Nela, Ema, Soňa

sarrenc
23. dub 2009

Ahoj... jsem těhotná opravdu krátce,ale o jménu jsem já i přítel mluvili už dříve.. Je spousta krásných ale i naopak nehezkých jmen..Dá se o tom polemizovat docela dlouho.. 😅 Nevím jak vy..ale já když jsem si vzala do ruky kalendář a pročítala jména postupně..Při každém jménu se mi vybavil někdo ze známích.A tak i když se mi nějaké jméno líbilo..tak se jsem se přistihla jak si říkám : No tak se přece jmenuje ta naše sousedka co je tak protivná nebo tak se jmenovala přítelkyně mojí první lásky.. 😒 A tak to šlo dál a dál..Připadala jsem si hloupě.. Pak se mi líbilo jméno pro holčičku NATÁLKA !! A jaké bylo dilema zde..? Mám termín kolem Vánoc..takže narozeniny by naše miminko slavilo v prosinci..V prosinci je Mikuláš pak jsou Vánoce a hádejte kdy slaví svátek Natálie..?? V prosinci..!!! Všechno by měla v jednom měsíci což mi přijde nějaké kruté nebo co.. 😖 S chlapečkem to máme trošku jednodušší..Petr po tatínkovi a dědečkovi nebo Jakub..!! Ještě je časík..tak že budeme ještě přemýšlet..

vendulka
23. dub 2009

tak my nakonec dali Nathalii, byla to favoritka od začátku,ale pak tam bylo trošku dilema,ale nakonec první volba vyhrála 😵

marinka
23. dub 2009

kri, my už máme jména vybraná, ale nesmím to tu nikde napsat, protože to nechceme říct rodině (kecají nám do toho, tak to budou mít jako překvápko) a vím, že šmejdí na koníkovi 😅

jeudi
23. dub 2009

kez ja bych mohla vybirat jmeno pro holcicku ☹ moc jsem si ji prala jmenovala by se Karolina

dosa
23. dub 2009

sarrenc - ja mam tiez velku dilemu - moja kamaratka dala synovi, ktory sa narodil na vianoce meno Adam. Prislo mi to vtedy take dost nefer - chuda dieta - vsetky sviatky oslavi v jednom jedinom dni. lenze ja chcem Oskara - ten ma u nas meniny 8.8. a ja mam termin 30.7. prve dieta som prenasala a mam taky tusak, ze aj toto bude prenasane a tak sa obavam, aby ten moj Oskar tiez nedopadol tak ze bude mat narodky aj meniny v jeden den. a prazdniny budeme mat teda natrieskane - prva dcera sa narodila v juni a v juli ma neniny 😉

dagmarkaaa
23. dub 2009

holky, chodim se sem inspirovat na jmena, ale teda zatim vuuuubec nevim........... chci typicky ceske jmeno, ale aby se dobre vyslovovalo i ve Francii, pac mimi bude frankoceske tak at to projde vsude s francouzskym prijmenim 😒 Libi se mi Charlotte ale to uz by pak byla 100 pro francouzka, ale chci aby to melo i cesky nadech, mozna Julie ujde... Adam je hezke na kluka, ale je to ten prosinec jak rika dosa... No hledame dal 🙂

dosa
23. dub 2009

dagmarkaaa - a co meno klara? nepaci sa ti? nie je to vo francuzsku klér (ale neviem ako sa to pise ☹ ) a pre chlapca michal? u nas je teraz rozsirene meno michal.

julenka
23. dub 2009

ahojte nam sa bábo podarilo az po 6 rokoch a uz od vtedy to mala byt Charlotte ale potom to meno dal Gott svojej dcere,tak sme nechceli vyzerat ze sa "opicime"po nom lebo nas predsalen pozna ovela menej ludi 😉 .No a teraz sa z nasej Charlotky vyklul chalan ale meno radsej neprezradim,pre pripad ze je tu nejaka celebrita 😉 .

dagmarkaaa
23. dub 2009

Dosa, Klara jo to projde vsude, to se mi dost libi... fakt jo Gottovka je Charlotte to sem nevedela 😲 😲

nunacek
23. dub 2009

dagmarkaaa: Co třeba Adriana, Adrian, Albert, Alice, Amálie/Amélie, Karin, Daniel, David, Edita, Ema, Hana,
Lea, Marie, Melanie, Nina, Patrik, Richard, Samuel, Sebastian, Sofie, Sylvie, Valentýna, Valérie, Viktorie, Viktor a jak jsi zmiňovala Adam, Julie

dagmarkaaa
23. dub 2009

nunacku, super: beru Alice, Karin.... a zas ty klucici me moc neberou, snad Daniel by sel 😉
Holky dik za inspiraci 😉 stejne je des jak uz nemuzeme davat spoustu jmen pac se tak jmenuji pribuzni nebo nekdo kdo je nam nesympaticky, co? 😒

valja77
23. dub 2009

Nečetla jsem celou vaši diskusi, tak nevím, jestli tu už tato jména nepadla, ale mě se hodně líbí dívčí jména Agáta a Viktorie.

babss
24. dub 2009

mě se před třemi dny narodil bráška Mikuláš 😉

ygreen
24. dub 2009

nunacek: Lea, Ema, Alice, Karin, Sofie, Viktorie, Marie a Melanie a kluci Adam, Daniel, David, Sebastian

kámoš má Adrianu a čekají Viktora, a to mi přijde děsný 😅 Adrika a Viki 😝 Jak se řekne Viktor tak se mi vybaví Viktor Čistič 😀

kristi
24. dub 2009

ygreen, se mi libej obe ta jmena, hlavne Viktor...a mne se nevybavi Cistic ale Cabadaj 🙂

lehna
24. dub 2009

a mě u Viktora Hujer 😀

andrejka10
24. dub 2009

Babenky, nedá mi napísať moju skúsenosť. Som v 23tt a na amnio nám zistiili, že budeme mať zdravé dievčatko. Potešený toutou správou sme začali vyberať meno. Vybrali sme meno Sára. Mne sa veľmi páči, aj môjmu manželovi, ale ten mi v tomto veľmi neoponuje. Ale mali ste počuť moju svokru. Skadiaľ mám to "židovské" meno. To je hrozné meno, už horšie sme nemohli vybrať a blal bla bla. Teraz veľmi, ale veľmi ľutujem, že sme sa pochválili. Doma už máme Lukáša a Andrejku. Myslím, že Sára je v pohode. 🙂

perelandra
24. dub 2009

andrejka, a ako sa vola svokra? mozno aj ona ma meno s hebrejskym povodom a ani o tom nevie 😀 . inak ani mojej svokre sa to meno velmi nepacilo, ale odkedy sme jej povedali co to znamena, tak uz na nho neda dopustit 😉

ygreen
24. dub 2009

😵 andrejka - sára je super jméno, to mě dostává takový kecy, hlavně že david je úplně v pohodě a má ho každej pátej. Mmch. Tobiáš je taky hebrejskýho původu (myslím) a co no 😖

kristi - cabadaj taky, ale prostě když se řekne Viktor tak mám prostě pocit, velkýho, neohrabaný, tupýho mlátiče 😀 😀 ale Viktorka je krásný jméno 😅 😵

marinka
24. dub 2009

andrejko, my jsme se proto rozhodli, že rodině jméno neřekneme, aby nám do toho nekecali 😝
Jinak Sára se mi taky moc líbí a hlavně manžovi 😵

nikanika28
24. dub 2009

Ahojte, tak nam sa to pomalicky krati a stale sa nevieme rozhodnut, ake meno 😅 . Mame Lukaska a teraz cakame dievcatko, tak rozmyslame - vyber sme zuzili na Nina a Klara....hmmm..tak ktore 😕 Zrusili sme uz mena Lea, Lucia, Tereza, Nikola, Ema 🙂

andrejka10
25. dub 2009

Ďakujem dievčatá, ste zlaté. Dnes už aj ja viem, že meno nemám povedať dopredu. ☹ Alek keď som bola taká šťastná, že mi vyšli dobré výsledky z amnia. 🙂

gtver
25. dub 2009

andrejka, tedy já chápu, že každý má svůj vkus, ale taková reakce je přinejmenším necitlivá, neslušná a hloupá. Nic si z toho nedělej, i když je mi jasné, že to pořádně zkazí náladu. Ale holčičku si pojmenujete vy! 😉 🙂 A jak tu holky psaly, uvidíš, že za chvíli si k ní nebude umět jiné jméno ani představit 😀
Mám podobné obavy, u prvního synka jsme jméno řekli, nikdo neměl problém, ale pokud by měl bratříčka, tak nevím nevím, jestli jméno budu prozrazovat dopředu, myslím, že náš favorit by je nenapadl, tak si nejsem jistá reakcemi a nechci zažít něco podobného od kohokoliv.