Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

elana
4. kvě 2012

@petrajurinova ještě bych přidala třeba Marian (březen), Vilém (květe), Libor (červenec)
@sammaelka

korenbaba
4. kvě 2012

a co Doubravka🙂?
My máme doma Alžbětku

dandelion
4. kvě 2012

@korenbaba Doubravka je moje srdecni zalezitost, ale doma mi neprosla 😀 A Alzbetka byla taky v jednani 🙂 nakonec mame Stepanku 🙂

korenbaba
4. kvě 2012

@dandelion Štepánka je krásná🙂

staninka77
5. kvě 2012

@sammaelka-Nechci ti do toho mluvit ale já mám naropzeniny v červnu svátek i 9.června a narozeniny za týden takže mám vše v jednom měsíci.
Mám taky doma ŠIMON má narozeniny v listopadu pak svátek i vánoce ale mě by to vubec nevadilo v jednom měsíci.
Ale záleží jenom na tobě jak se vy rozhodnete o jménu. 🙂
Držím palečky.

staninka77
5. kvě 2012

@sammaelka-Mě se na klučíka ještě líbí Tadeáš,holku Karolína. 😉
Držím palešky a moc. 🙂

katerina2010
5. kvě 2012

AHoj, no mě se na holčičku líbí Leontýnka a na kluka je krásné jméno Florián. Můj známý je Florek a tak se mi to jméno zalíbilo, že bych ho i dala, jen manžel by s tím asi nesouhlasil 🙂

mia258
5. kvě 2012

Baby, je príliš "preplácané" meno Alexis Zaria? S mm sa nevieme medzi tými dvoma rozhodnúť. Ja chcem viac jedno, on zas druhé. Tak rozmýšľame, že dáme obe, len neviem, čo to nebude príliš akoby vyšperkované 😒

irriss
5. kvě 2012

@mia258
mozna to k vasemu prijmeni a krajine sedi...to poznas uz pri vysloveni..
pokud je vase prijmeni napr. klasika Novakova, urcite bych nechala Alexis i Zaria spinkat v kalendari pro nejake jine miminko😉
K nasemu prijmeni by to i sedelo a dvoji jmeno tu ma kdekdo.. 😉
napr. Maria Stella 😉

p.s. Kdyzbys dala oboji..nehrozi, ze Ty na nej budes volat jinym jmenem nez tatinek??

mia258
5. kvě 2012

@irriss máme zahraničné priezvisko, začína na E a je skôr mäkké. Hodili by sa k nemu obidve mená, len sa práve nevieme rozhodnúť 😒

irriss
5. kvě 2012

@mia258
tak oboji..beru to podle zdejsi krajiny - bydlime na ligurske riviere..nekdo ji dokonce rika Ligursko-francouzska 😉 ..sem by to jmeno zapadlo..i v tomto dvoj- slozeni

mia258
5. kvě 2012

@irriss dúfam, že sa tu teraz netrápim rozhodovaním sa a nakoniec dáme iné 😀

irriss
5. kvě 2012

@mia258 😀 😀 😀 😀
taky reseni...

nejhorsi je, kdyz se do toho zamota tradice..prijde nekdo, kdo zaveli jmeno po dedeckovi aby rod nevyhasl 😀 😀 😀 😀 😎 😠 😉 🤐 🤐 🤐 😔 😔

mia258
5. kvě 2012

@irriss u nás nič také nehrozí 😀 My sme hneď povedali, že dáme meno, ktoré ešte nie je ani v jednej rodine.
Asi si budem nasledujúce mesiace dookola prezerať stránky s menami 😅

irriss
5. kvě 2012

@mia258
Zavidim.. 😉

Ja se tesim na "babickovani"...mne nezbyva nic jineho, nez si splnit "jmena deti" prostrednictvim nevesty a nebo dcer... 😉
Perla a Rebecca

p.s. Nejstarsi dcera (12) 😉 souhlasi, tak uz zbyva jen cekat na souhlas jejiho budouciho manzela.. 😉

mia258
5. kvě 2012

@irriss Dobre si si to naplánovala, normálne rozmýšľam, že je jedno aké dáme, keď druhé bude nosiť moja vnučka 😀 😀 😀

cmulinko
5. kvě 2012

@irriss mas len 12 rocne dieta a uz sa chystas na babickovanie 😀 ....a co ked sa vyda az podla terajsej mody...v 30-ke? 😀 a len tak na margo toho suhlasu....ja som ako 12 rocna tiez velmi casto suhlasila s mamou....zial vekom to rapidne klesalo 😀 😀

irriss
5. kvě 2012

@cmulinko @mia258
Nezapominej, ze mam jeste skoro uz 22 leteho syna 😉
V jeho letech jsem uz byla maminka 4 roky😉a moje mama v mych letech uz babickovala 2 roky😉

p.s. A k tem slibum maminkam..to je spis "zdramatizovani"...k odlehceni situace a smireni se, ze role maminky uz je pro mne "tabu"..

Muj manzel slibil ve svych 13ti letech sve matce, ze jeho dcera - jeji vnucka se bude jmenovat po ni..predstavte si, ze se ani nezeptala jak se mala jmenuje, brala automaticky "slib dany ditetem" jako splneny...a ani tomu nezabranilo to, ze od slibu uplynulo zhruba 33 let 😠 😎

On na to i samozrejme zapomnel...ona nam to osklive pripomnela neakceptovanim jmena dcerky😉

mia258
5. kvě 2012

@irriss ak si budú moje dievčatá brať príklad zo mňa, tak možno budem mať ďalšie dieťa a vnúča v rovnakom veku 😀

irriss
5. kvě 2012

@mia258

...ja vzhledem k okolnostem ☹ budu i tak babickou az kdyz nalezite me divci poupatka rozkvetou... 😉
takze jak rika @cmulinko ...mam jeste cas😉

tinushka13
5. kvě 2012

Baby tam my sme si vybrali pre chlapčeka meno NOEL a pre dievčatko ZARA 😀

aknel72
5. kvě 2012

Sliby dětí rodičům musíme brát s rezervou a spíš s humorem.Můj syn v 11letech mi řekl"maminko až budu velký pomůžeš mi vybrat nevěstu'' dnes je mu 15let tak jsem mu to připoměla a tak se na mě podíval,jestli jsem normální.Myslím že i výběr jmen se věkem mění a určitě souhlasím s tím,že by se jméno mělo hodit k příjmení.

mia258
5. kvě 2012

@tinushka13 Noel je krásne, tiež sme ho mali na zozname chlapčenských mien 🙂

tinushka13
5. kvě 2012

@mia258 Ale posledný týždeň mi akosi vliezlo do uška meno Oliver.. ale už to nechcem meniť.. keďže ešte nevieme čo to bude.. tak rozprávame na bruško Noel a Zara.. nebudem toho drobčeka motať.. 😀 ono už svoje meno pozná.. 😎 😎

mia258
5. kvě 2012

@tinushka13 my sme mali aj Oskara, Liama, Elijaha, Damiena a ďalších. Ale výsledky rozhodli, že sa máme sústrediť len na dievčenské 😅

tinushka13
5. kvě 2012

@mia258 Jaaaj aké milé.. pekne s vami drobec vybabral.. 😀 😀 ja mám pocit, že to bude chlapček.. neviem podľa čoho, ale taký vnútorný pocit.. tak uvidíme.. ešte si musíme riadnu chvíločku počkať.. 😒

mia258
5. kvě 2012

@tinushka13 veru že vybabral 😅 Lebo mám pocit, že na chlapčenskom by sme sa skôr zhodli 😀
Dočkáš sa na sone, to ti rýchlo zbehne 😉

tinushka13
5. kvě 2012

@mia258 v ktorom tt ti povedali na sone..? moj lekar ma nejaký špeci ultrazvuk a že niekedy keď je bábo nastavené tak poveal mamičke už v 12-13tt .. a nemýlil sa ani raz... 😀 😀 takže 17.5. budem tohto nášho drobca prosiť od rána aby sa nám ukázal v plnej paráde.. 😀 😀 a dievčenské mená aké máte?

cmulinko
5. kvě 2012

@aknel72 ja som toho nazoru,ze kazde meno je krasne,ktore davaju rodicia z presvedcenia,ze to bude dokonale meno pre ich dieta...bez ohladu na priezvisko....ja nie som absolutny odporovatel mien,ktore su nekompatibilne s priezviskom....moja ''sefka'' irka sa ide vydavat za slovaka a dokonca trva na koncovke ''ova''...jej meno je irske a s tym dokonalym slovenskym priezviskom to znie velmi smiesne...ale je to jej vyber a ja som ta posledna co by mi nieco take malo vadit....takze ja som v tomto velmi tolerantna a ziadna'' Jenifer Novakova a podobne chutovky '' mi nerobia vrasky na cele 😀 Tiez som sa vyburila na mojej dcere,ktorej sa meno vobec nehodi k slovenskemu priezvisku....no a co? 😀 😀 😀

mia258
5. kvě 2012

@tinushka13 mne to zistili z krvi. Nechcela som čakať až do sona a brali mi krv, tak som povedala, že už chcem vedieť.
Dievčenské okrem Zarie a Alexis sme mali aj Chloe, Zoey, Chantal, a ďalšie.

@cmulinko myslím, že u dievčat je to menší problém. Lebo potom sa aj tak možno vydajú. Môžem ja teraz špekulovať pol roka nad menom, či sa hodí k priezvisku. A keď bude dospelá a vydá sa, môže mať úplne odlišné a nebude sa jej vôbec hodiť.
Chlapci to majú na celý život, teda kým sa nerozhodnú zmeniť si ho 😅