Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

patru.veronika
12. bře 2011

@sorini2 mě by se moc líbila třeba Magdalenka, Justýnka 🙂

sorini2
12. bře 2011

děkuji Vám za rady Viktorku má od mamky sousedka a je to děs dítě, takže děkuji ale zamítám, Magdalenku má kamarádka ale o Justýně jsem tak trochu uvažovala... ale příjímam i další návrhy 🙂

patru.veronika
12. bře 2011

@sorini2 ještě by se mi líbila Julie 🙂

sorini2
12. bře 2011

@patru.veronika ty jsi šikula, ale Julinku máme v rodině.... ale moc a moc děkuji a čekám dál... já ještě uvažovala o Nelince a nebo Zoe... je to těžké fakt nevím

patru.veronika
12. bře 2011

@sorini2 Zoe se mi staršně líbí !!! krásné jméno 🙂 chtěla jsem ji kdyby jsme měli holčičku, ale neprošla mi ☹ Já jsem pro Zoe 😉

sorini2
12. bře 2011

já taky ještě nevím co manžel, už tak se hádáme o kluka mě se strašně líbí Tadeášek ale mu ne tak jsem souhlasila s Ondrou

patru.veronika
12. bře 2011

my jsme do 8 měsíce nevěděli jak se bude prcek jmenovat 😀 když se mě někdo zeptal na jméno, říkala jsem, že se nejspíš bude jmenova chlapeček 😀 Ondra je pěkný jméno 🙂

nunacek
12. bře 2011

@sorini2 Ondra je hezké jméno, ale k vašemu příjmení mi moc nepasuje (Ondřej Korauš). Dala bych něco bez háčků. A holčičí třeba:
Alice Korauš
Anna (Ana) Korauš
Veronika Korauš
Patricie Korauš
Gabriela Korauš
Adina Korauš
Lucie Korauš
Adriana Korauš
Karolína Korauš

kristiluky
12. bře 2011

@sorini2 Ondřej Korauš je naozaj dost zložité na výslovnosť, Ondra je pekné meno ale nejak mi to nepasuje...Zoe je nádherné, to by som kludne dala aj ja, na meno Nela som už nejak alergická, príde mi to teraz strašne otrepané, mňa ešte napadá Sandra alebo Melánie /Melani/

weri1
12. bře 2011

@sorini2 ella to by se mi k vašemu příjmení hodilo

marcelli
12. bře 2011

😉 😉 😉 KLAUDIE 😉 😉 😉

jasmia
14. bře 2011

Tak já jsem pro Justýnku, jelikož jednu doma mám, takže pro mě je to nej jméno 😀 , ale k příjmení bych řekla, že by se hodila i Elena.

sorini2
15. bře 2011

ahojky doma proběhla debata na jména pro hočičku a byla to zajímavá debata.... skončila hádkou Zoe, Ella a a ni Justýna neprošla... tak sem ve finále práskla dveřma a bylo..tak já nevím, asi nechám holčičí jméno na muži, ale výsledku se docela bojím... no nic... ale budu ráda, za další návrhy... a jinak to bude jen ONA

kristi
15. bře 2011

@sorini2 a co tedy navrhuje muz?

sorini2
16. bře 2011

@kristi kateřinu, natálii, a samé takové čeho je moc..

kristi
16. bře 2011

@sorini2 hm, to je vcelku nuda no....ono se urcite na necem dohodnete 😉

dandiela
16. bře 2011

@sorini2 se s dovolením přidám 🙂 Kačenka je hezký jméno,ale je pravda že všechny jsou tak nějak klasický... Mě se třeba v poslední době líbí jméno Rozárka.... Ale myslím, že to ještě 100x změníme než půjdeme do finále 🙂

rezicka
16. bře 2011

@sorini2 ahoj též se přidám.My měli na holčičku Leonka nebo Adrianka 😉 .

tehuli
16. bře 2011

@sorini2 Ondráška bych také k Vašemu příjmení nedávala...ondrášek ani lukášek korauš nezní moc dobře špatně se vyslovují. a pro holčičku něco z výše uvedených🙂 Gabriela Korauš zní hezky Gábinka🙂 nebo Veronika Korauš.

em_ka
16. bře 2011

@sorini2 V rodine sa nedavno narodila dievcatko - Zara (Zarinka). Zo zaciatku mi to prislo divne, take dost neobvykle meno, ale uz sa mi paci 🙂

sorini2
16. bře 2011

@tehuli Lukáš se mi ani nelíbí, ještě jsme na chlapce měli, nebo máme.. Daniel, Šimon, ...

martija
16. bře 2011

chcela by som sa vas vsetkych spytat, ci mate pocit,ze meno Simon (bez mekcena) zacina,alebo je frekventovane? lebo mam pocit,ze vela tehotnych mamiciek nad nim rozmysla,ale v okoli nepoznam ziadneho. Meno sa mi paci,ale vadi mi, ak je meno moc frekventovane,ak sa tak ma vola kazdy druhy chlapcek,tak radsej od mena upustim....dakujem

lucisa
16. bře 2011

@martija Já ten pocit nemám, osobně znám několik Šimonů, ale Simona ani jednoho, pokud nepočítám nějaké spisovatele, muzikanty atd.
Ale ty bys ho neměla dávat, jinak porušíš tradici, musíš dát jméno se zdvojenou souhláskou, nejlépe -nn- 😉 😅

weri1
16. bře 2011

já si myslím, že žádné jméno není nuda, každé je svým způsobem hezké 🙂

laska.nezna.hranic
16. bře 2011

martija - nevím, jak na Slovensku, ale osobně žádného Simona neznám a ani jsem o žádném nikdy neslyšela, i přesto, že mi to přijde jako normální jméno - ani extra zastaralé, ani žádná exotika... nemyslím si, že by ho ve škole v jedné třídě mělo víc dětí, možná bych se nebála ani v celém městě. ale jasně že je to různé od kraje. Šimonů je dost, ale Simonů bych ani neřekla...

martija
16. bře 2011

dakujem dievcata za info, @lucisa ano to by bolo dobre,keby mali vsetci traja take meno,len ked mna uz ziadne nenapada. urcite budem vdacna,ak mate nejake napady, mam rada nie uplne obycajne,a hlavne nie moc pouzivane mena. stale nie som na sto pro rozhodnuta...weby prebrusne skrz na skrz,ale cloveku by z toho siblo,co je tam mien, ved to sa ani neda realne posudit,ked to clovek za sebou v poradi cita, ci je to pekne,alebo nie. no keby bola baba,mam menej starosti s menom.....nuz ale neni 🙂

anjelicek26
16. bře 2011

@martija - Finnley je pekne meno 🙂 Skratene "Finn" , mne sa to celkom paci, v nemecku som ho uz par krat pocula 🙂 Skotsky, anglicky ci keltsky povod, znamena bojovnik alebo ziarivy hrdina 🙂

lucisa
16. bře 2011

@martija Anebo Johnny 😵

lenka1108
16. bře 2011

@martija ja osobne poznam 2 simonou.ale Symon iba jedneho. cita sa sajmon.je to super meno.sajmonko,sajmi ... da sa volat vseliak.

fangi
17. bře 2011

@martija Neznám žádného Simona a nemyslím si, že by to bylo jméno hodně dávané, spíš skoro vůbec, bych řekla...mně se líbí 🙂 Jméno pro chlapečka s "nn" mě žádné nenapadá...jen na holčičku.