Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

teessa
24. únor 2009

Valentýnka je moc hezký ale co znám osoby toto jméno nosící tak se jim hodně často říká "Valina" což mi už zas tak hezký nepřijde 😖

nunacek
25. únor 2009

Valentýna je krásné jméno 😉 A oslovení se mi asi nejvíc líbí Valentýno, Valentýnko, Val, Vali.

katmimi
25. únor 2009

ahojky,taky jsem nad tímto jménem přemýšlela,moc se mi líbí,ale doma jsme se shodli na Aničce-snad mi projde Valentýnka podruhé 😀

lakai.ka
25. únor 2009

Mně se velice líbí Dominika,může být i Dominica. Ale Valentýna je taky moc hezké.

nunacek
25. únor 2009

Dominika se líbí mému manželovi, mě se taky líbí, ale ne tolik jako jemu 😀

konja
25. únor 2009

teessa: mám stejné zkušenosti 😒 . Znala jsem holčinu, které se právě říkalo Valina a ještě smutnější na tom bylo, že byla opravdu obézní, takže se fakt valila. No valící se Valina je prostě síla. Ale jinak je Valérie krásné jméno 😉

mirrinka
25. únor 2009

Valérie a Valentína to sú dve odlišné mená,nie? 😅 😅 😅

deniska.a6
26. únor 2009

ahojky já váhám jen nad holčičkou kluk je vybranej podle přítele bude to petr(chtěl on mě se líbí tobias,matyas,oliver a christian) a holky zatím vedou adriana,vanessa,natálka a emma

teessa
26. únor 2009

Mirrinka-jsou to odlisny jmena, to se konja asi preklepla ale myslim ze takhle nehezky se rika oboum

gimik
26. únor 2009

Ahojky holky, myslíte že už je hodně Amálií, znáte některá nějakou Amálku?

labell
26. únor 2009

gimik: myslím že už jich je celkem dost Amelii i Amálii, ale jde to nádherně zdrobňovat!! 😉 🙂

gimik
26. únor 2009

labell: Takže znáš nějakou Amálku? A jak se Ti to jméno líbí? 🙂

labell
26. únor 2009

Já mám holčičku Amely, ale říkám jí asi jako jako Amelkám a Amálkám. Je to úžasný jméno a doporučuju!!!!! 😉

gimik
26. únor 2009

labell: Teda Amely jěště žádnou neznám 😉 , je to v kalendáři?

labell
26. únor 2009

gimik: není, bude slavit svátek na Amalii 😉 Já vím o dalších dvou holčičkách co jsou Amely, jedna podle které je to jmeno v knize Jak se bude jmnenovat a druhá je podle naší Amelky 🙂

gimik
26. únor 2009

labell: Fakt, takže se ostatní opičí 😀 . A co Amálié, znáš nějaké?

labell
26. únor 2009

Osobně ne, ale tu na Koníkovi je jich dost a Amelii ještě víc! Ale zase oproti třeba Verunkám, Terezkám, Kristýnkám míň. Tím bych strašně nerada někoho urazila, konkrétně tyto jmena jsou nádhernéé!!

kay
26. únor 2009

znala jsem jednu Valérii a říkali jsme jí Valinko... ona byla ale teda tyčka vychrtlá 🙂

gimik
26. únor 2009

To je pravda a hlavně co je Natálek, u nás pomalu každá holčička je Natálka, až je to takové divné. Ale jméno je to hezké.

labell
26. únor 2009

gimik: a tvoje dcera se jmenuje jak?

gimik
26. únor 2009

labell: Právě Amálka a každej mi tady u nás tvrdí, kde jsem to jméno vzala, že prej nikoho nezná. Tak se právě ptám jestli je víc Amálek 🙂.

gimik
26. únor 2009

Bydlím v menším městě a dneska se mě v poradně zeptala jedna pani, jak jsem na to jméno jako přišla. Tak mi to přišlo divný, že moc lidí jméno Amálie nezná a jak píšeš, tak je nás víc, tak mě to potěšilo. No jinak tchyně nemůže jméno mojé dcery přenést přes srdce. Hodně mě to mrzí. Oslovujejí zájmenem ona. ☹

labell
26. únor 2009

gimik: aháááá a odkud jsi?? No aspoň jsi originál ne?? Mě každej v rodině říkal: co to je za jméno? A jak ji budeme říkat??
Trubky, sami pochopili že na to jméno je tolik krásných zdrobnělin!
Jinak nerada to přiznávám, ale tady v okolí znám jen pitbula Amálku...ale radši to nevím.. 😀 😀

labell
26. únor 2009

Jé to si děláš srandu, to je hloupá teda!! A jak jí říkáš? Já asi nejvíc Málinko a Amísku 🙂

gimik
26. únor 2009

labell: Jsem z Jižních Čech. Mě se Amálie moc líbí, ale začíná mi vadit, jak se lidi ptají jak jí říkám a tak? A tchýně je děsná, schválně říká malé někdy Anetko, Adélko a dělá, že si nemůže vzpomenot ☹. Už když jsem ležela v porodnici, tak mi začala to jméno vyčítat. Od té doby mi to leží v hlavě pokaždé, když se vidíme, tak mi zkazí tím náladu.

gimik
26. únor 2009

Já říkám malé Málinko a manžel Amíšku, pač jsme nevěděli do posledka co čekáme a řikali jsme bříšku mimíšek a nakonec je z toho Amíšek 🙂 .

gimik
26. únor 2009

Amely je taky moc hezké jméno, ale tchýně by ho asi taky těžko rozdýchávala.

labell
26. únor 2009

gimik: Amíšku jí říkáme taky..tchýně je fakt koza...!! Co by dělala kdyby jsi ji dala třeba Eulálie, Perchta atd.?
Některé lidi nechápu, co čeká? Že jí to jméno kvůli ní změníte?? Kašli na ni!! Vybrali jste super jméno!! 🙂 😉

gimik
26. únor 2009

labell: Vždycky si říkám, že naní kašlu, ale pak mě to dostane a hodně to zamrzí. I jak to jméno vyslovuje, to by si musela slyšet.

woodynka
26. únor 2009

ahoj holky, prosim vas, nevieet mi poradit? chcem vedet kolk ochrani zenu posledna antikoncepcna tabletka ktoru zena uzije pred zaciatkom menzesu? ako je dlho tou poslednou tabletkou zena chranena???? prosim o pomoooc 😅