Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

lucia20
8. únor 2011

@katkanova :D aj to je mozne. ja som pri prvych dcerach uvazovala a vybrala som az po porode, po dohode s muzom, ale pri sekcii ho chceli vediet dopredu a to uz nebola sranda. teraz nam to uz pride vtipne, ale vtedy mi veruze do smiechu nebolo. ani dohodnut sa s nim, iba cez sms. no des a hruza. 😀 😀 😀

dlabinecka
8. únor 2011

@lucia20 no, uplně po problému ne, ale nebude to tak zlé. Ano, tak to má u nás larysa ten samý význam. Ale jednu znám, ale je to Ukrajinka. Ale mě se to docela líbí. Má dvojčátka, Barborku a Danielu 🙂 No, ale podle čínského kalendáře čekam chlapečka 😀 😀

dlabinecka
8. únor 2011

@katkanova jasně, já si myslela, že jsme spolu mluvily v tomhle duchu, ale nevěděla jsem kde 😀 Ta diskuze je celá docela ostrá 😀 😀 Jinak, mě se na jméno u malé ptali, když mě přijímali. Jestli vím, co čekám a jak se bude jmenovat. oficielně se mě už pak nikdo nezeptal!!! Údaje do rodného listu jsem podepisovala v takovém stavu, kdy jsem něvěděla ani jak se jmenuju, a rozhodně jsem nebyla schopná číst ( měla jsem ošklivej porod), takže mě ten systém poněkud překvapil 😀

dlabinecka
8. únor 2011

@katkanova a mimochodem, nakonec se ukázalo, že i o tom spánku máš velice rozumný názor 😉

katkanova
8. únor 2011

@lucia20 aj tak - niekedy su take bleskove rozhodnutia este lepsie ako prilis dlho dumat 🙂

katkanova
8. únor 2011

@dlabinecka no tu v uk beru vsetko tak lezerne - myslim ze by sa nikto nevzrusoval keby babo zostalo aj tyzden bez mena - len by som nerada aby sme zostali v uzkych - v takej chvili akosi mala ty by som priatelovi odkyvala asi aj aj Erosa 😀

dlabinecka
8. únor 2011

@katkanova No právě. Vubec nevim, co jsem to tenkrát vlastně podepsala. manžel už tam nebyl. no, nechápala jsem to, byla jsem na tom opravdumizerně a nějaké papírování mě ani trochu nezajímalo 🙂 No tak to máte taky dobré. A TY bydlíš teda na UK? A jaké máte teda jméno? Nějaké ukrajinské? 🙂

katkanova
8. únor 2011

@dlabinecka no je skoda ze aj personal nema trosku otvorene oci aby videli a pockali a dali zene cas sa spamatat 😒 my sme v uk - teda anglicko - ani mi nedoslo ze u nas sa ta skratka nepouziva 😀 😀 priezvisko bude mat maly po muzovi - nova - co je fajn aspon tym ze je kratke, neskomolitelne a hodi sa k nemu viacmenej hocico - len ked jemu sa najviac pacia tie dlhe jazykolamne krstne mena ... no ved uvidime 🙂

didi07
8. únor 2011

@katkanova - můj manžel je také ital, a teď také pro chlapečka prosazoval jméno Simone - ale mně se to moc nelíbí. Nakonec jsem to ukecela, že ne 🙂, ale musela jsem oželet i moje preferované, aby se to vyrovnalo 😠.. Michele se mi nelíbí vůbec, už vidím, jak by z něj u nás v ČR udělali "Mišel" místo "Mikele" 🙂. Fabio mi evokuje škodovku, Luca se mi líbí taky. My už to klučičí řešíme snad 5 měsíců, to je děs, takže držím palce.

katkanova
9. únor 2011

@didi07 tak to daj potom vediet ako sa dohodnete 😉 a pre prisavku obecnu ste co vymysleli ? tiez ma talianske meno ? 🙂

stanka_s
9. únor 2011

@didi07 nas maly sa vola Simon, nam sa to meno paci a aj teraz by sme mu ine nedali 🙂. Drzim prsty, aby ste vybrali pekne meno 😉

kvojtanikova
9. únor 2011

mna vcera pobavilo v spravach ze uz na Slovensku su asi 4 Šeherezády (podla toho serialu Tisic a jedna noc) A ze je uz na to dokonca aj skratka ze "ŠEHI" 😀 😀 😀 😀

dlabinecka
9. únor 2011

@katkanova Aha, tak to sory, to mi nedošlo 😀 manřželova sestřenice žije v Anglii a abych byla upřímná - já bych tam teda rodit nechtěla :-/ Jinak ta sestřenice má Tomáška a Michaelu - je to mezinárodní 😉

katkanova
9. únor 2011

@kvojtanikova ... no viem si predstavit v ktorej casti slovenska tie 4 "Sehinky" pobehuju - romovia maju radi taketo mena, u nich sa nasiel casto aj Vinetou jednym casom 😀

katkanova
9. únor 2011

@dlabinecka vazne??? ja sa praveze velmi tesim ze mozem porodit tu - vzdy som mala z porodu paniku a tu tym pristupom ako maju zo mna uplne opadla - lebo tu osocovanie od sestriciek, strihanie do pol chrbta ani odvoz babatka do extra izby a podobne chutovky nehrozia ... ale zas pravda, ze ak nepojde vsetko ako po masle, asi tu nie je ani taka profesionalita ako u nas doma ... no dufajme ze vsetko prebehne bez komplikacii - ono ak nejake nastanu asi je to aj tak viacmenej "v rukach bozich" 🙂 ... skoda ze nemame babu - to som mala take mena navyberane - a aj sme suhlasili napodiv jeden s druhym 😝

dlabinecka
9. únor 2011

@katkanova No, tak sestřenka popisuje oba své porody jako orgasmické , naprosto skvělé zážitky. Vše probíhalo bez komplikací, celou dobu byla sama s manželem, vše jak má. Bohužel si neokážu představit, jak bych tam rodila já se svými, nemalými, komplikacemi. Zrovna tak jako v některých českých porodnicích bych asi měla opravdu veliké problémy. Dcerka bojovala o život a já byla zmasakrovaná všude možně, takže z toho důvodu si to nedokážu představit, ale samozřejmě u mě to byl docela extrém, pokud je vše, jak má, tak to může mít své plusy 😉

didi07
9. únor 2011

@katkanova - malá se jmenuje Claudia Stella, pro chlapečka jsme měli původně Christian, ale mezitím se mi to přestalo líbit, takže jsme teď po třech letech řešili nanovo. holčičku máme opět jasnou, ale toho chlapečka ne a ne rozhodnout 🙂.
@stanka_s - já to chápu, každému se líbí něco jiného. mě se forma Simon taky docela líbí, ale máme italské příjmení, museli bychom dát Simone a to mi prostě na kluka nesedí 🙂.

kristi
9. únor 2011

@didi07 proc by k tomu prijmeni neslo Simon?

didi07
9. únor 2011

@kristi - ono by teoreticky samozřejmě šlo - ale - v itálii by mu říkali "sajmon" což mi přijde zbytečný, když existuje italská verze jména, u nás simon - míchat anglickou verzi s italským příjmením a oběma výslovnostma (já na děti většinou mluvím česky) mi prostě přijde zbytečný, jen proto 🙂.

kristi
9. únor 2011

@didi07 acha, tak to jo 🙂

martankas
9. únor 2011

@katkanova Ahoj,také mám manžela itala,shodou okolností se jmenuje Michele a nikdo mu tady takhle neřekne,všichni to čtou jako Mišel (dokonce i na svatbě se mě oddávající ptal zda si beru Mišela 😀 ),takže z toho důvodu bych toto jméno nedávala...nicméně my máme pro kluka v záloze Michaela...jinak mě se líbí třeba jméno Davide,ale tio už je u nás synovec.
@didi07 vy jste ještě nic nevybrali? zrovna nedávno jsem si na tebe vzpomněla,myslela jsem si,že už je chlapeček na světě 🙂 jsem zvědavá,jaké jméno nakonec vyberete 🙂 my už máme potvrzenou holčičku, takže bude Laura..

didi07
9. únor 2011

@martankas - je to tragédie, my se snad neshodnem 🙂, máme v záloze Alessandro (Alex) a Riccardo, ale jak to tak vidím, tak to snad vyřešíme až na sále 🙂 - jestli toho tedy budu schopná...no, už měl být na světě, ale nechce se mu, jsem týden po termínu a stále nic. tak doufám, že už to bude. Laura je moc hezký jméno, gratuluju!!!
my máme právě kamaráda, který se jmenuje Michele a všichni mu tady v čr říkají Mišel, byť chudák stále opakuje, že se jmenuje Mikele...tak proto bych to taky nedala, ale jinak je to hezké jméno. Ovšem oddávající je bomba 😉.

martankas
9. únor 2011

@didi07 a kde budeš rodit? v Čechách? myslela jsem,že druhá miminka se rodí rychleji..asi se tomu vašemu nechce 🙂...no,já vlastně ani nevím, jestli je sňatek platný,když jsem si vzala Mišela 😀 (hlavně,že se nás před obřadem ptali,jak se jméno čte)...držím moc palečky,aby porod proběhl v pořádku a už co nejdřív 😉

didi07
9. únor 2011

@martankas - jj, v praze, stejně jako dcerku. no, já si taky myslela, že druhý bude dřív nebo alespoň v termínu 🙂, ale evidentně se někde stala chybička...děkuju!!!

lulii
9. únor 2011

Holky, co říkáte na jméno pro kluka Timon? Máme dobré příjmení, ke kterému to jde, ale zajímal by mě váš názor. Dřív jsem si pomyslela: Co je to za divný jméno???? 😀 Ale když jsem si ho začla říkat častějc, tak se mi líbí víc a víc

oujeee
10. únor 2011

dobré ranko holky, my máme dvouletého chlapečka a jméno nemohli dlouho vybrat, nakonec jsme se rozhodli dát mu jméno RADIM, není zbytečně dlouhé, začíná krásným " rád ... " 😉 a není ho všude tolik 🙂

kukujka
10. únor 2011

@oujeee ahoj my ak budeme mat chlapceka tak bude radovan podobne ako tvoj drobec tiez sa mi na tom paci,ze take meno sa uz casto nedava

kukujka
10. únor 2011

@lulii mne sa to meno paci je take nezvycajne

romcovaklarka
10. únor 2011

@lulii Není to nějaká kreslená postavička?

elian
10. únor 2011

@lulii
@romcovaklarka .....je to rozprávková postavička u nás to frčí v sobotu ráno a volá sa to Timon a Pumbaa a sú to postavičky z rozprávky Leví kráľ...........ale nie je to škaredé meno...veľmi podobné je Simon, ktoré teraz veľmi frčí 😉