Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

julianaka888
2. únor 2012

Ja som pre dievčatko chcela Alexandra,ale to už má moja švagrinka,tak premýšlame nad Viktoriou,Sandrou,Vanessa,Lilien , a pre chlapca Alexej,kedže sa mi skoro žiadne chlapčenské meno veľmi nepáči ☹

jasekd
2. únor 2012

@petkave na tohle bych nikdy nepristoupila, ze kazdy vyberem jedno jmeno, a jmeno po rodicich se mi nelibi vubec 😝 My jsme se proste museli dohodnout oba, takze nam na kazde dite zbylo jen jedno jmeno 😅 No ale ten Vincent se mi nahodou libi, je to neobvykle, ale pritom jeste porad normalni jmeno 🙂 Podle me dobry vyber 😉 Pulp Fiction, Vincent Vega 😉 😀

petkave
2. únor 2012

@kosvancova tak to fakt netuším... 😕
@jasekd no vidíš... ja som tajne dúfala, že to bude dcérka a presadím si svoje... Ale s mojím mužom by asi za žiadnych okolností nebola možná dohoda... Chcel Vincka, má ho. A na meno ďalšieho dieťatka sa ho už pýtať nebudem, to si vyberiem ja 😀

jasekd
2. únor 2012

@petkave Tak to urcite, jsi na rade 🙂 Ale nevybral spatne, vubec, jen by mi prislo blby, ze jednomu se to nelibi a druhy to tlaci za kazdou cenu.

petkave
2. únor 2012

@jasekd nieže by sa mi neľúbilo... Ale fakt mi to neprišlo na rozum, žeby chcel mať chlapčeka so svojím menom... Ale zvykla som si už dávno...

ejuska79
2. únor 2012

@adrika84 krásne meno ste vybrali...konečne niekto 🙂)) mne neprešlo 🙂)

adrika84
2. únor 2012

@ejuska79 děkujem 🙂 a jaké jste chtěli? u nás to byla celkem dlouhá diskuze 🙂 Na začátku těhu jsem řekla že když to bude kluk tak to bude Theo a to polovina rodiny ťukala na čelo a druhá rozmlouvala 🙂 tak jsme nikomu nic neřekli až když jsem porodila 😀 a to už nikdo nic nenadělá... 🙂 a všichni jsou spokojení 😀

alena76
2. únor 2012

@ejuska79 draha, ved vy mate krasne vybrate 😉 (nahodou som tu na teba nadabila) mne sa okrem Jonáša pacil Matiáš, Vincent, Viliam, Zachariáš a aj Tadeáš a ešte Nataniel, ale to ma zrušila celá rodina

alena76
2. únor 2012

@petkave krásne meno 🙂 bolo vo výbere pre najmladšieho

zazulka
2. únor 2012

@petkave no tak doufám, že tenhle trend nedorazí i k nám!

petkave
2. únor 2012

@alena76 ďakujem....
@zazulka ako si to myslela?

ejuska79
2. únor 2012

@alena76 ja viem, jednoznacne Tadeáš, ale v zozname som mala aj Šimona, no ale kedže profka je Šimová, tak nie....a páčil sa mi aj rafael, ale peter ma zrušil...

dyushka
2. únor 2012

Ahojte, my sme dali dcérke meno Lara, aj keď dlho som rozmýšľala nad Zarou 🙂

sparocka
2. únor 2012

My mame Alexandra a Saimona. A z dievčenských sa mi páči Sarah ,Samantha a Stella.

lucinka1104
3. únor 2012

Divečata ktoré je krajšie Silvia Balková-Sisi
Olivia Balkova-Oli
Loriana Balkova- Lori alebo
Nikol Balkova- Niky

Doma mam Lukáša a Timeu a volám ich Luky a Timi.....
pre chlapca bud Alexander,Adrian,Oliver, Sebastian,Leonard alebo Nikolas Balko poradte mi
všetky uvedene mená sa mi pačia veľmi a rovnako dakujem 🙂

nefertitka
3. únor 2012

@lucinka1104 mne sa paci Nikol, tak sa vola aj moj drobec 😀 a deticky mozes volat Luky, Timi a Niky🙂

romcovaklarka
3. únor 2012

@lucinka1104 Mně přijde z toho nejhezčí Olivia 🙂

lucinka1104
3. únor 2012

@nefertitka ved prave Niky je krajšie ako Oli ale Olivia mipride krajšie ako 🙂 Nikol

lucinka1104
3. únor 2012

@romcovaklarka a chlapčenské?díky

romcovaklarka
3. únor 2012

@lucinka1104 Samo o sobě i k příjmení se mi nejvíc líbí Adrian, ale když je chceš volat všechny na "i", tak nevím, jak bys mu říkala 😅 takže pak asi Sebastian - Sebi 🙂 Ale víš jak, některá zkratka může být v čestině hezká a ve slpvenštině divná a naopak. Mně se třeba líbí Oli, naproti tomu Niky mi přijde tady už takové "ohrané" ale to mluvím jen ze svého okolí 🙂

lucinka1104
3. únor 2012

@romcovaklarka Dakujem

brusinka.pusinka
3. únor 2012

@lucinka1104 my máme čerstvou Olivii je to moje neteřinka a říkají ji Olivko😀 a nebo také Liv a z klučičích se mi líbí Adrián- Áďa a pak Alexandr- Alex 😀

nefertitka
3. únor 2012

@lucinka1104 ale rozmyslaj aj nad tym,ako ju budu volat deti...ale olivia je tiez pekne meno, ale ja zas zo svojho okolia viem,ze toto meno sa nejak rozmaha...tak budu vsade same olivinky🙂

lucinka1104
3. únor 2012

@nefertitka ja viem už nbaša Timeikamala byť OliviaZoeBalková až dopôrodu nopotomsom sa zľakla, že ju budu volať Oliva 😒

k.a.t.k.a.
3. únor 2012

tak moj spoluziak pomenoval dcery Karma a Aela 😅 a to ziju na SVK

jasekd
3. únor 2012

@lucinka1104 nejvic se mi k prijmeni hodi Silvia Balkova a Adrian Balko. Nikol Balkova mi moc hezky nezni, ty dve " l", trochu to lame jazyk.

kaeth01
3. únor 2012

@dyushka Lara se mi strasne moc libilo a porad jeste libi.. chtela jsem Larissa.. ale to proste neproslo.. babicky brblaly, kamosky se chlamaly ze je to deka 😒 ja mela kamaradku co se tak jmenovala a proste se mi to libi.. no nakonec to bude Zoe 🙂 to uz u tatky proslo.. ale k Lare ti gratuluju.. mooooc pekne!! 🙂

zazulka
3. únor 2012

@petkave no vybírali jsme z těch míň dávaných jmen, tak doufám, že se s Maximama neroztrhne pytel i tady u nás 😉

ajina17
3. únor 2012

Mě se líbí Lilien a Matyáš 🙂

petkave
3. únor 2012

@zazulka jáááj, no lebo u nás je to fakt už extrém. Nevravím, že pre celú republiku, ale pre moje okolie to teda platí 😵