Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ivana21m
5. kvě 2012

Mám takovou otázku, sice ještě s přítelem nevíme zda čekáme holčičku nebo chlapce, ale chci se zeptat na názor jak by vypadalo jméno Nela Sofiie Jaroščáková ?

irriss
5. kvě 2012

@mia258

zalezi na zemi..zdejsi zeny si nesou sve prijmeni cely zivot, jejich prijmeni se nezmeni ani po snatku😉

irriss
5. kvě 2012

@ivana21m
V tomto pripade v tom "ja" nevidim zadny problem😉

p.s. Jen jsem zvykla u jmena Nela vidat napsani se dvema "L" Nella

tinushka13
5. kvě 2012

@mia258 Tak ja som sa tiež objednala anjskôr na krvné testy.. ale potom som to zrušila, že si teda počkám na to sono a keď sa nám drobček nebude chcieť ukázať ani neskoršie tak potom pôjdem na testy.. ale mám to v zálohe ako plán B 😀 😀

cmulinko
5. kvě 2012

@mia258 ano...v tom mas uplnu pravdu 🙂 a prave preto som pri dcerke vobec nebrala do uvahy nase priezvisko...zijeme v dobe,ked sa mi moze vydat hoci aj za eskimaka a tam ani neviem ci vobec nejake priezviska maju 😀 😀

cmulinko
5. kvě 2012

@ivana21m podla mna je to v pohode.

mia258
5. kvě 2012

@irriss chápem, ale môže si zobrať napr. slováka, odsťahovať sa na Slovensko a priezvisko si zmeniť.

mia258
5. kvě 2012

@tinushka13 Ja som to tiež odkladala a odkladala a keď som sa už konečne dočkala sona, tak mi dr. povedal, že to nevie na 100% a nechce zavádzať, takže mi to radšej neprezradí. A vtedy mi došla trpezlivosť 😀 😀

mia258
5. kvě 2012

@ivana21m mne sa to páči 😉 Aj keď je to trošku dlhšie, aj s priezviskom, ale vyznie to pekne

ivana21m
5. kvě 2012

@irriss U nás v čr se píše jen jedno L 🙂

elephant
5. kvě 2012

@mia258 Alexis Zaria je to pekné, jediný problém vidím len v tom, že jedno končí na S a druhé začína na Z, tak sa to horšie vyslovuje. Ale prehodené Zaria Alexis sa už vyslovuje lepšie...

czechzuzanaba
5. kvě 2012

@ivana21m jen tak nahodou jsem jsem koukla, no me se zda Jaroscakova dost takove klasicke vychodoevropske jmeno, tak bych se drzela toho asi a vybrala k tomu neco kratsiho a naseho, napr. Jana, Lucie....ale tak kazdemu se libi neco jine, urcite at vyberes cokoliv, bude to k malicke pasovat 😉 Ale je to tezke vybrat jen to jedno 😀

irriss
5. kvě 2012

@ivana21m
v Italii, kde bydlim dve "L" 🙂

mia258
5. kvě 2012

@elephant nechcem ani veľmi dlhé meno, neviem, možno sa napokon zhodneme na jednom. Aby staršia nemala len jedno a mladšia dve. To by žiarlila 😅

elephant
5. kvě 2012

@mia258 naši známi v Kanade majú Anabelle Jasmine (teda neviem, či som to napísala správne), a to sa mi strašne páči, je to síce dlhé, ale také nežné a veľmi ženské. Ale oni zase majú krátke a nezvyčajné priezvisko...

mia258
5. kvě 2012

@elephant aj ja chcem nejaké pekné dievčenské meno, aby znelo krásne pre malé dievčatko, ale aj pre ženu potom neskôr. To mi robí problém, lebo páčia sa mi niektoré mená, ale neviem si ich predstaviť pre malé bábo a zas niektoré mi prídu hrozne detské pre dospelého človeka.

elephant
5. kvě 2012

@mia258 Asi poznáš tieto stránky, že? Ja som hľadala hlavne tu:
http://www.vornamen.ch/
http://www.babynames.com/

ivana21m
5. kvě 2012

@czechzuzanaba Nehcem české klasické jméno, páč tatínek není čech 🙂

elephant
5. kvě 2012

@mia258 no s týmto (dospelé vs detské meno) som sa pri poslednom synovi hrozne trápila. Nakoniec sme vybrali Tobias, bez diakritiky, síce pre miminko nie je úplne 100%, ale zase pre dospelého mi pripadá veľmi mužné. Takže vlasnte vyhralo "dospelé" meno pred univerzálnym a detským menom.

mia258
5. kvě 2012

@elephant tú prvú som nepozerala, ďakujem! Idem si hneď teraz prezrieť dievčenské, možno objavím nejaké úplne nové 😵
Tú druhú poznám, hľadala som na internete aj podľa významu, aj podľa pôvodu, na rôznych stránkach. Niektoré mi prišli až príliš americké

ivana21m
5. kvě 2012

@irriss i když právě přemýšlíme zda dát dvě L nebo to nechat jen na jednom... jenže ty naše matriky, taky jen tak něco neschválí 😠

mia258
5. kvě 2012

@elephant ja som prvé Amelia, mala vybraté ešte skôr. A keď som otehotnela, tak som si síce prezerala aj iné, ale toto mi proste zostalo ako moja srdcovka. A pre druhé som chcela Zaria, lebo to znamená v preklade princezná. Takže by som mala princeznú Miu a k nej ďalšiu 😵 Ale začala som si pozerať aj iné, teraz vidím tu na koníku boom s menom ZARA 😒

silvinka25
5. kvě 2012

mne sa velmi páčia mena. Samantha.....Alissea... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

petrajurinova
5. kvě 2012

@irriss moje tchyně taky jméno naší dcerky odmítá akceptovat - oslovuje ji "dítě" nebo "ty" 😒 a to jí nikdo jméno "po babičce" nesliboval. Prostě se rozhodla, že to není hezké jméno (i když podle veškerého chování to vypadá, že prostě a jednoduše žárlí na to, že Isabellka je pro mého muže na prvním místě a on už neskáče mamince kolem sedacího svalu).

@ivana21m podle mě to zní normálně, ale je to hodně dlouhé, bude mít problém podepisovat se tak, aby se to vlezlo do kolonek. A k té podobě jména, je v čr běžné uvádět Nela, Nely, Nella i Nelly a žádná matrika s tím nemá problém.

elephant
5. kvě 2012

@mia258 Ako Zaria Mia? To je pekné!

elephant
5. kvě 2012

@ivana21m No presne! To schvaľovanie mien v čr mi príde úplne mimo! Keď som to tu vysvetľovala, že u nás musí nezvyčajné mená schváliť jedna pani na úrade, tak myslím, ani celkom nepochopili, o čom hovorím, tak im to pripadalo absurdné...

ivana21m
5. kvě 2012

@elephant přesně tak, můj přítel je Slovák, a proto chcem netypické jméno pro dítko, ale když jsme na to koukali, tak větčinu jmen by nám ani tady neschválili... nechápu proč, přece je zásadně jen naše věc jak se bude naše díte jmenovat, přece mu nedáváme žádné ujeté jméno ... 😠

irriss
5. kvě 2012

@elephant
@ivana21m
Nejen je to absurdni, ale i nespravedlive..kdyz si totiz vezmete cizince, schvali Vam kdeco...
Ja jsem prave touto vyjimkou, kdy jsem si mohla vybirat doslova z celeho sveta jmen 😉

sova33
5. kvě 2012

@elephant
@ivana21m Já si nejsem úplně jistá, nechci tu říkat nesmysly, ale i přes to že se schvaluje, musí vám schválit každé jméno, které v nějaké zemi existuje jako jméno. Takže vám sice neschválí dítě jménem Revoluce, ale Chloe nebo tak určit jo. Nevím, jak moc neobvyklá jména máte na mysli, ale když se kouknete do Knappové, jsou tam i jména jako Arsen, Hermenegilda apod. a ta by vám schválena stoprocentně byla.
A myslím si, e je dobře, že je tu nějaká korekce, protože si myslím, že se najdou i rodiče, kteří by opravdu byli schopni dát třeba jméno Vánoce nebo Podzim a to mi tedy už přijde přehnané. Ale to je jen můj názor, tak mě za něj prosím nekamenujte.

elephant
5. kvě 2012

@sova33 o tom dosť pochybujem. Existuje spústa nezvyčajných indiánskych mien, ale Půlnoční Bouře v ČR bol průser 😉