Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

sares
24. únor 2010

barnie: Jozefína je super, vždycky si při tom vybavím film Někdo to rád horké 😎

denis19
24. únor 2010

barnie
nenech se zblbnout, v dobrém slova smyslu, okolím...josefína je sedmička,ale karmicky zatížená a velice závislá od okolí a vibrace príjmení, ale Jozefína je petka....v živote má štestí, vládne ji slunce, Mars a Merkur a je vhodné pro každé znamení...není co váhat s tímto jménem..... 🙂 preji hodne štestí.....

barnie
24. únor 2010

Díky holky, za podporu...tak u mě to je jasný🙂...problém jen je, že můj muž stále trvá na Karolíně:((za předpokladu, že to bude holčička - mám pořád takový pocit, že je to spíš kluk...🙂

denis19
24. únor 2010

barnie...karolína....je noše jméno pro naši slečnu 🙂

joseline
25. únor 2010

Samson: Terezek je v mém okolí asi nejvíc, Karolínek a Kristýnek taky. Ale když se Vám líbí tak co. 😉

priserka3
26. únor 2010

Ahojky holky a co řikáte na jméno Alois 😖 .Asi se s tim budu muset smířit, ale vůůůbec se mi nechce 😢 ...

beruskanula
26. únor 2010

ahojík holky...

barnie: josefínka je pěkný jméno 🙂 ...

my máme pro chlapečka vybarný jméno Florian a pro holčičku Anastázie, a líbí se nám ještě Amálie 🙂 ....

priserka: Alois? myslím, že jsou daleko horší jména, Lojzík se mne líbí... navíc jsme se narodila na jeho svátek 😀 .... každý jméno je pěkné, když se pěkně říká.... a taky záleží, zda se hodí k příjmení 🙂

blka
26. únor 2010

Beruskanula, jééé, Florián 😵 , toho jsem chtěla já, ale všichni na mě hleděli, jak na blázna 😅

Priserko, Alois se mi líbí, také jsem ho navrhovala a neprošel. Lojzík je moc krásné a určitě v dnešní době ne často dávané jméno 😉 . Ale pokud se ti vyloženě nelíbí (tzv. ti nejde přes pusu), tak hledejte dál 😉

beruskanula
26. únor 2010

blka: fakt???? že mi to něco připomíná 😀 ... je to mocinky krásný jméno 🙂 ....prosimtě, nemusíme něco spešl žádat na matrice, když to jméno není v kalendáři?

blka
26. únor 2010

S tou žádostí netuším. Chtělo by to se mrknout do knížky od Knappové. Jestli tam je, tak se žádat nemusí. Ale myslím, že by tam být mohlo. Jdi do nějakého knihkupectví, knížku si jako prohlížej a najdi si tam Floriána a uvidíš 😉 . Můžou tam být třeba i různé varianty (s čárkou nad A nebo bez).

beruskanula
26. únor 2010

blka: knížku nemám, ale ve středu sjem byla v knihkupectví a knížku prolistovala a jméno Florian/Florián tam je 🙂 , tak sjem si říkala, že bysme nic spešl žádat nemuseli 🙂 poptám se až budu ve městě ještě na matrice 🙂

lulii
26. únor 2010

Holky, co říkáte na jméno pro holčičku: buď ELeonora nebo Eliana a pro kluka Alex? Ale popravdě 😀 😀 . Příjmení máme Tošner.

beruskanula
26. únor 2010

lulii: Alex je moc pěkný jméno 🙂 k příjmení myslím jde, Eleonora je taky pěkné, ale dle mýho se k příjmení víc hodí Eliana 🙂 ....Eleonora Tošnerová je por mne tvrdé... ale jinak jmno pěkné 🙂

lulii
26. únor 2010

Berusko, byla by to jen Eleonora Tošner. Moc děkuju za názor. Nikomu se to v mém okolí moc nelíbí, ale já si stejně do toho nenechám kecat 😀

beruskanula
26. únor 2010

lulii: no mne to taky napadlo, že by bylo fajn bez ová 🙂 , ale nevěděla jsem, jak to budete mít vy 🙂 .... ale i tak se mi k tomu víc líbí ta Eliana 🙂 a ten ALex je fakt super 🙂

nenecháš kecat.... 😀 ... jsi jako já... ikdyž my se s přítelem shodli...

blka
26. únor 2010

Eleonora Tošner mi přijde trošku jako jazykolam 😅 . Eliana se mi taky moc nelíbí 😅 . Alex je v pohodě 😉

Beruska, tak pokud tam je, tak to je v pohodě, to se ani nemusíš ptát 🙂

irsina83
26. únor 2010

Moja bambulka bude Ela 😀 a je to meno podla kalendara 😀 keby to bol chlapec tak Alan 🙂 takisto podla kalendara.

nunacek
27. únor 2010

lulii: Alex Tošner je hezké. Eleonora Tošner se mi nelíbí. Eliana Tošner je hezčí. Ale všeobecně se mi nelíbí, když je ženské příjmené bez -ová, takže pro mě by znělo neporovnatelně líp Eliana Tošnerová 🙂

irsina83: Ela i Alan jsou super! 😉

eliska07
27. únor 2010

Ahojte,

my sme si vybrali meno, ktore nebolo v tej knizke od Knappovej, ci ako sa vola ta autorka, a nerobili nam na matrike problem so zapisanim mena. Ale preventivne som si pred porodom na matriku zavolala a spytala sa priamo na meno, ktore sme mali vybrate, ci k tomu nieco potrebujeme alebo nie. Povedali, ze take meno uz eviduju a nie je s tym ziadny problem. A to sme malemu dali meno Noel.

katchi
27. únor 2010

Co říkáte na Leontýnu? Mě se moc líbí, ale manžel moc nechce...sice zatím máme čas, ale už to probíráme...

nunacek
27. únor 2010

katchi: Leontýna se mi moc líbí 😵 Jen se mi nelíbí oslovení Týna. Hezké je prostě jen Leontýna, Leontýnka, Lea.

bajunka
27. únor 2010

Mě se taky moc Leontynka libila,ale u manži neprošla...hned začal...dunky žalky a co ja... 🙂

katchi
27. únor 2010

Jo to rika spousta lidi. Jenze ja chtela odjakziva prave Leontynku 😒 no jeste uvidime, ja si stejne myslim, ze to bude kluk, ale kdyby, tak budu manzilka premlouvat...

bajunka
27. únor 2010

No u nas to bude buď Daniel nebo Nela(ta se hodi k Nině) u kluka se mi libil Nathaniel,ale ten neprosel, jeste Sebastien a taky byl ve hre Benedikt po tatinkovi.

nunacek
27. únor 2010

katchi: I kdyby někdo říkal dunky žalky, tak je to fuk, naopak, ta filmová Leontýnka je super 🙂 A prostě Leontýna je krásné jméno film nefilm 😉

nunacek
27. únor 2010

baju: Sebastien je krásné 😵

bajunka
27. únor 2010

No chci jmeno bez r, v prijmeni mame dve a kdyz me premlouvali na Barborku po mne tak jsem byla zasadne proti,Barbora Bergerova je to strasne tvrdy a jeste kdyby rackovala(kdyz jsem se vdavala tak mi knez rikal Barunko, ze Barbora je moc tvrdé), no a nejsem zastancem jmen po rodičích.Sebik je peknej,no uvidime co se ve me nakonec schovava a jak to pojmenujeme 🙂

nunacek
27. únor 2010

baju: Mně se tvrdá jména líbí, ale Barbora Bergerová, tam už je fakt moc těch "r".

luciebx
27. únor 2010

ahoj holky... my uz taky mame trosku vybrane jmena.. pro holcicku Nicole a pro kluka Alex... nebudem davat cele jmeno Alexander ale dame proste jen to Alex.. moje mama ze zacatku rikala ze je to divne ale pak si zvykla.. ji rikam mu budeme rikat Aliku kdyz to bude chlapecek... 😀 😀

sofieanna
28. únor 2010

Ahoj ...jsem u vas poprve...uz take premyslim nad jmenem..urcite nechci tradicni ceske...a doufam ze taky to bude kluk...me se libi Vincent, Sebastian a holcici Leila, Mia, Melissa .... no bude to hodne tezky rozhodovani 🙂