Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ewisam
29. kvě 2011

Tak my sme sa s muzom dohodli...Chlapca vyberam ja, dievca on, tak to bude Šimon alebo Liliana 😀

marinka
29. kvě 2011

@babulkaa Kristinka je náádherné jméno 😵

anieanne
12. čer 2011

@ewisam Šimonka ti závidím 🙂 Taky se mi moc líbí, ale k našemu příjmení se nehodí, začíná na N...
Druhé mimčo je u nás teprve v plánu, ale už teď se bavím vymýšlením jmen. Původně jsem byla rozhodnutá u kluka pro Eliáše, ale začínám váhat, jestli nedat něco trochu víc českého... Moc se mi líbí Jakub třeba.

ewisam
12. čer 2011

@anieanne no viem si predstavit to meno aj ku priezvisku s N, pripadne len ako Simon (bez makcena), ale veru sme sa natrapili kym sme nieco k nasmu priezvisku na S vymysleli.Vymyslala som to tak, aby sa dalo drobcovi pekne povedat, ale aby sa tazko vymyslali prezyvky. V rodine mame babatko, rodicia mu dali meno Sebastian - velmi pekne meno, ale neviem si celkom predstavit ako skratia toto meno.... asi ako Sebko, chuda ale v skole bude trpiet, lebo prezyvka je jasna staci S zamenit za ine pismenko....
Naplanujte babo a potom isto nejake pekne meno vymyslite.... 🙂

anieanne
13. čer 2011

@ewisam Sebastien je taky moc pěkný, ale to by mi neprošlo... A zkráceně ? Sebík, Bastík, Ben(ík)..

laska.nezna.hranic
13. čer 2011

ewisam - taky máme v rodině Sebastiana (tenkrát se to jméno ještě tolik nedávalo jako teď) a variant, jak mu říkat, je mnoho. zatím na své jméno měl jen samé pozitivní reakce a nevím, proč by ho někdo měl zesměšňovat. pokud někdo bude chtít, vymyslí si hanlivou přezdívku k jakémukoli jménu. nějak nechápu potřebu lidí základní tvar jména za každou cenu jakkoli upravovat, ale dá se mu říkat různě zkráceně nebo zdrobnělě: Sebík, Sebula, Sebča, Sebásek, Sebulka, Sebíček, Sebulínek, já mu říkám jen Sebí, protože dvojslabičně se mi na něj dobře volá. nebo jak píše anieanne: Bastík, Bastien, Bastienek, Basta... nakonec je ale na každém, jak mu říká nebo jak si nositel jména nechá říkat. Janovi taky říkáme Honzo, Josefovi Pepo apod.

anieanne - vím, že hodně lidí to nemá rádo kvůli pohodlnější výslovnosti, ale jméno našeho malého končí na M a příjmení tak začíná a problém s tím nebyl. dokáži si vybavit jen minimum situací, kdy bude používat celé jméno. na úřadech a s cizími použije víceméně jen příjmení a tam, kde ho budou znát, zase jen křestní, takže nemyslím, že by to byl problém. to znám lidi s daleko krkolomnějším jménem a nestěžují si 😉

msevy
26. čer 2011

Ahoj holky, vybíráme jméno pro chlapečka a pořád se nemůžeme rozhodnout. Máme doma už Matěje (po manželovi) a čekáme zřejmě druhého chlapečka. Do týdne musím odevzdat v porodnici papír s vybranými jmény a zatím jsem bezradná. Moc se mi líbí David, ale manželovi to přijde moc židovský, jemu se líbí Vojtěch, ale k příjmení Ševčík mi to nepasuje. Adam - jak mu říkat, až mu bude 10let a více? To už bude jenom Adam? No tak nevím - poradíte?🙂

marinka
26. čer 2011

@msevy Co znám Adamy,tak se jim říkalo často Áda nebo Áďa.. David je super jméno a k vašemu příjemní se rozhodně hodí víc než Vojtěch 😉

msevy
26. čer 2011

@marinka Taky se mi líbí David nejvíc, ještě mám vybrané: Michal, Radek, Štěpán. Ale ten David u mě zatím vede, taky co vidím v jesličkách, tak tam skoro žádného nemají 🙂 No snad se nějak s manželem shodneme, moc času už nemáme 🙂

davdan
27. čer 2011

My mame Davida, rikame mu Dádo, Daduli, Dadulko, Dadynku, Davuline, proste vselijak. Super jmeno, ma hodne variant. Souhlasím s Marinkou, k vasemu prijmeni urcite lepsi David nez Vojtech 😉 Jinak ti moc neporadim, mame stejny jmena jako vy 😀 Druhy mimco (pro pripad, ze to bude kluk) bude Matěj nebo Michal, ale vede Matěj 😀

bobina24
27. čer 2011

Mi pokud šve dobře dopadne budeme mít v únoru buď Emu a nebo Šimona

msevy
18. črc 2011

Ahoj holky, tak se jménem jsme zatím moc nepokročili. Sice jsem zapsali do papírů Michal, ale pořád to řeším jestli je to správný jméno. Mám obavy, když na něj pak zavolám Míšo, tak se otočí i polovina holek......tak vám nevím. Vojtíšků je teď strašně moc a jinak mě nic nenapadá. Davídka mi manžel zamítnul, no nevím - k příjmení Ševčík a brácha je Matýsek, tak netuším jaký jiný jméno by se hodilo.......

tehuli
18. črc 2011

@msevy taky budem mít majkla jak ho táta oslovuje zatím🙂
to samý máš i s peťou🙂) já sem Peťa a nevadí mi to🙂

tehuli
18. črc 2011

@msevy ale david se mi hodí víc k ševčíkovi;)

tehuli
18. črc 2011

@msevy
my rozhodovali zda david spurný nebo michal a dle mě zní michal spurný
líp

msevy
18. črc 2011

@tehuli - Davídek to už asi nebude, ale asi si necháme toho Míšu. Nechám to na manželovi, já vybírala holčičku, tak on ať vybere teď chlapečka. Jinak to vidím na výběr na porodním sále 😀

tehuli
18. črc 2011

@msevy jj kamarádka měla vybraného theodora..a nakonec dali nikolase..vypadal prý jako děda🙂) jako její táta🙂)

msevy
18. črc 2011

@tehuli 😀 😀 no tak to se bude malej jmenovat buď Dalibor nebo Václav - no samý lepší 😀

babca2
27. črc 2011

Ahojte holky, čtu si vaše příspěvky a máte super nápady.. Co byste dali za klučičí jméno k Amálii?? Pro holku máme vybrané asi Natálie - Amálie - Natálie, líbí se nám, že to je obojí ie.. díky za rady

kacerka
27. črc 2011

@babca2 Rozálie 😉

babca2
27. črc 2011

Rozálie není špatná,ale Natálka se nám líbí víc.. Spíš toho kluka nevíme..

marinka
27. črc 2011

@babca2 Toho může být strašně moc, napiš, co se vám líbí..

danielita7
28. črc 2011

Ahojky holky, ráda bych se k Vám připojila, čekáme holčičku a nějak se pořád nemůžeme domluvit na jménu, Líbí se nám o něco delší jména máme kratší příjmení ( Opata, Opatová). Můžu říct, že vybrat to pravé jméno není zrovna jednoduché. Líbí se nám třeba Vanessa, Nathalie ( ale těch mi přijde, že je dost... ) A uvazovali jsme, že bychom klidně dali i dvě jména, např se mi líbí kombinace těchto dvou jmen: Sarah Michelle, dál mne nějak nic nenapadá. Poradíte prosím? Díky moc 😀

ladie
28. črc 2011

@danielita7 já nevím. Mě tvoje přijmení přijde klasicky české a musím přiznat, že ty "cizokrajné", dneska moderní jména, mi k němu moc nejdou 😒

danielita7
28. črc 2011

@ladie ještě se manželovi líbí Kristýnka, ale o tom jsem zase není přesvědčená já 😀 nejvíc se mu líbí ta Vanessa 😀 nějak se nám nedaří něco vybrat 😀 ale děkuji ti za názor, jinak málo lidí říká, že máme klasicky české příjmení 😀

romcovaklarka
28. črc 2011

@babca2 Co třeba Adam - že by byli oba od A 😉

em_ka
28. črc 2011

@danielita7 uplne suhlasim s @ladie. tiez sa mi nezdaju tie cudzie mena...

romcovaklarka
28. črc 2011

@danielita7 Zní to pěkně, ale já bych možná byla opatrná se jmény, které se jinak píšou, než čtou. Bude z toho mít jako malá hokej a ještě bude muset celý život všude hláskovat, jak se píše. Nám se moc líbila Charlotta, ale z tohoto důvodu jsme ji zavrhli (no nakonec to je stejně kluk, ale víš, jak to myslím 🙂). Jinak z delších jmen co třeba Viktorie, Patricie, Daniela (to jsi asi ty, ne? 🙂).

fangi
28. črc 2011

@danielita7 K Vašemu příjmení se mi zdá, že půjde skoro vše 😉 Sarah Michelle tu na koníkovi někdo má 🙂 Ale třeba ta Kristýna mi k příjmení jde zrovna asi nejlíp 🙂 Na nějaké takové jméno jsem přesně myslela, když to vezmu čistě podle příjmení - delší, třeba i s R, s čárkou nebo háčkem.... Kristýna. Nebo mě napadla třeba Mariana Opatová 🙂 Nebo Dominika 🙂 A Daniela, ale to jsi asi ty, že 😀

fangi
28. črc 2011

@babca2 K Amálii bude hezké pro chlapečka tolik jmen...Napiš nějaký výběr třeba 10ti, co se vám líbí.... 😉