Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

ilci
7. bře 2009

Tadík, víc dalšího mě nenapadá

labell
7. bře 2009

Ted, Tedek, Tedík

ilci
7. bře 2009

Tedík mě přijde spíš pro Teodora 😉
ale taky se dá

reni7
7. bře 2009

ahoj-já mám vybrané jméno Ema,ale každej mi ho hrozně pomlouvá,že je to jak ze slabikáře nebo ze starýho filmu 😒 že sem to vůbec blbec říkala,přítel se nato moc netvářil,ale řekl,že je mu to jedno,ještě zvažuju Gabrielu ale to mi přijde docela tvrdý.Jakej máte názor na Emu a nějaký zdrobněliky 🙂 dík

blka
7. bře 2009

Reni, mě se Ema taky moc líbí, i když teďka je to poměrně časté jméno. Ale to by mi nevadilo. Ale manžel okamžitě při vyslovení jména Ema řekl Ema mele maso 😅 . Takže Emu mít určitě nebudeme.
Můžeš jí říkat, Ema, Emička, Emuška. A pak už mě nic nenapadá.

cipisek007
7. bře 2009

Reni, Emiček je poslední dobou docela dost. A mě se to jméno líbí. Ještě bych přidala Emča 🙂

Kocicinka: No já bych zkusila Tadík 🙂 I když to zní zase jak prdík 🤐

reni7
7. bře 2009

blka-ahoj 😎 no Martin si ze začátku klepal na čelo ale pak se stím nějak sžil,no to je ta Ema ze slabikáře 😀

ale myslím,že když se mimčo narodí,tak si nato jméno okolí brzo zvykne a nedovede si představit jiné

cipisek007
7. bře 2009

andělko, ono je zase dobrý, když nějaký jméno zní tvrdě. Právě jak se mi zdá Barbora. Když to dítě zlobí a řekneš mu tak, tak hnedka pozná, že je něco špatně. Protože tomu dítěti takhle normálně neřekneš. Když se mimčo jmenuje právě třeba Eliška, Anežka, Lenka... a říkáš mu tak skoro denně, tak si myslím, že v tom to dítě tak velkej rozdíl neuvidí 😉

blka
7. bře 2009

Reni, přesně tak, okolí si zvykne. A navíc se to v první třídě probírá jenom chvilku, tak pak každej zapomene 😀 . Ať vymyslíš jakékoliv jméno, tak si děti vždycky k němu něco vymyslí, takže to máš jedno. Pokud se ti líbí a manžel souhlasí, tak neváhej, a mějte Emu 🙂 😎

reni7
7. bře 2009

cipisek-no docela Emu dávají hodně,ale není to tak častý jako Adélka,Natálka těch je hafol,ale je to vždycky doba Elišek pak zas Nikolek to by člověk musel dát nějakou Gertrůdu aby se lišil 😀

blka
7. bře 2009

Reni 😀

reni7
7. bře 2009

no třeba moje zákaznice má Matyldu a té malé to jméno tak strašně sluší ale když mi to řekla poprvé tak sem myslela teda že si dělá srandu a ona to fakt myslela vážně 😅

cipisek007
7. bře 2009

Reni, přesně. Heleď, můj bratránek dal jméno svý dceři Rebeka. Drsný. Další jeho dvě děti se už jmenujou normálně - Vojta a Bára. Je mi Beky líto. Děti totiž dokážou bejt někdy dost zlý.

blka
7. bře 2009

To je fakt, že to jméno zní dost zajímavě a neobvykle. Ale pokud se to k mimču hodí, tak je to super 🙂

reni7
7. bře 2009

cipisek-tak Rebeka je dost šílený jméno,to mají v plánu švagrovci 😒 takže myslím že Ema je krásný český jednoduchý jméno 🙂

přítel chtěl Barborku jenže máme psa Baryho a já vím,že bych malé říkala uplně stejně jak Barulovi 😀 a to mi moc nesedí,jinak Bára je krásný jméno 🙂 jo a taky mi každej říká,že Ema je jméno na kočku 😲 jenže ti lidi dávají zvířatům tolik jmen že by člověk fakt nic nevybral

jo a jedna kočena tady od nás čeká holčičku která se bude jmenovat Berta,no a to mi přide jako fakt mazec 😅

blka
7. bře 2009

Tak Rebeku bych ještě zvládla, ale Berta je fakt děs 🤐

A to je fakt, že lidi zvířata pojmenovávají jako lidi. Šéfka má psa Terezku 😅

nunacek
7. bře 2009

Jak jste tu zmiňovali, tak Dominik je úžasné jméno, Ema je hezké, ale dneska je každá druhá holčička v porodnici Ema 😒 Vojtěch je takové obyč, mě se moc nelíbí. Rebeka je docela úlet, ale hlavně, když se líbí rodičům. Berta je taky úlet 😀 Vybaví se mi Berta z Kačenka a strašidla: Kaligari, Elvíra a Berta 😀

andelka
7. bře 2009

cipisek: to máš pravdu, že když člověk použije původní tvar jména, znamená to nějaké negativum. Ale proč to? Mě to přijde zbytečné. Nestačí jen změnit intonaci hlasu? Já myslím, že i jo. A když bude nejhůř, použiju obě jména, které naše děti budou mít a to budou vědět, že je fakt mazec, protože tohle používat běžně nebudeme.
No u nás se rebeka říká protivným ženským typu uštěpačná, klepna, takže Rebeka bohužel.
Ema se mi líbí (až na to slabikářové spojení, ale co, to už snad ani v dnešních slabikářích není, ne?) i tvar Emilie.
A Berta spíš ve tvaru Albertina.

cipisek007
7. bře 2009

andelko, jo to taky může stačit, ale osobně si myslím, že když dítěti řekneš jinak než mu říkáš normálně, tak to víc "zabere". Ale samozřejmě všechno je to individuální.

Rebeka - to jméno se mi prostě pro ní nehodí. Navíc mají hezký český příjmení a takový jméno. Znáte děti. Beky bude drobet vybočovat a už si z ní budou dělat srandu.

emamamamu
7. bře 2009

ja chtela Emilii, ale nechci, aby ji deti nadavaly do krav...🙂 a taky Alzbetu - Betku....a Emu uz bych taky nedala..to uz budou ve tridach jen Emy a Vanessy...😀
a klucici jmena 🤐

andelka
7. bře 2009

cipisek: No uvidíme, snad i další výchovné metody budou fungovat 😀 No tak nijak krásné mi sice Rebeka nepřipadá, ale až bude chodit do školy, tak nebude snad jediný "exot".
ema: Někde se kráva jmenovala Emilie? Kde? Já myslím, že pokud není něco notoricky známé a třeba hanlivé, tak snad každého nějaká asociace nenapadne a když jo, tak snad jen zpočátku, než si zvyknou. 😕

emamamamu
7. bře 2009

Emilie je Milka🙂
ja mam v holcicih jasno, ale ty klucici me budi ze sna🙂

cipisek007
7. bře 2009

andelko, oni bydlí na vsi, tak jestli bude někam dojíždět... No uvidí se.

rioko
7. bře 2009

Tadeáš se dá říkat i Tadýsek, tak říká malému kamarádka 🙂

andelka
7. bře 2009

ema: Vážně? To slyším prvně. 😕
cipisek: No tak to je holka asi jak růže mezi trním (nebo spíš naopak) 😒

emamamamu
7. bře 2009

andel..moje babicka je Emilia a vsichni ji rikaji Milka...a pak prisla fialova krava a bylo po ptakach🙂

cipisek007
7. bře 2009

ema - aha, tak to jo. Já znám krávu jen Jitku 😀

nunacek
7. bře 2009

Milka - mé spolužačce ze základky se tak říká a je Kamila 😀

emamamamu
7. bře 2009

Jitka mi spis evokuje pitka, nez krava..😀 😀

andelka
7. bře 2009

ema: Aha, to mě vůbec nenapadlo dávat do souvislosti. Já jsem první Milku viděla v Dobré čtvťi (tu učitelku) a to byla Jarmila. 😅