Neobvyklá jména pro miminka. Máte tipy?

lion
7. říj 2005

Ahoj holky, myslím, že bysme tady mohly rozjet debatu na téma "jméno pro miminko". Nemáte někdy pocit, že většina jmen v kalendáři je nudná? Máte nějaké tipy na hezká dívčí nebo chlapecká jména? Klidně i neobvyklá? 😉 Tak pište, pište. Koukala jsem, že dost z vás už je těhotných, tak sem s inspirací. 🙂

majmuna
17. bře 2007

Diky taky mi to pripada lepsi i pri vyslovnosti ta Roza....Jestli to bude Teodor tak budu mit doma dva Tediky... 😉 Asi bych mela nekde ustoupit stejne by nemeli stejna jmena ale jen zdrobnelinu nebo spis prezdivku. 😀

zuzka_majko
17. bře 2007

bluf aj ja som zvedava

gabi no to su tiez pekne menaaa

macanet
17. bře 2007

majmun, ty už jedenoho Tedíka doma máš, to jsem si nějak nevšimla! 😲

majmuna
17. bře 2007

Mam ale pritele ne synatora.... 😀

macanet
17. bře 2007

Aha, no tak to by nevadilo ne, i když já jsem teda nechtěla, aby se děti jmenovali po nás, ale to je každýho věc. 🙂

tajga
17. bře 2007

tak mu daj dve mená, prvé aké chceš ty a druhé po tchánovi a máš vymalováno. 😎 😉

majmuna
17. bře 2007

Ne ne tatka je Todor a rikaji mu Tedy.Ja ho oslovuju Toty.... 😀

tajga
17. bře 2007

Tedy sa mi páči, a čo tak Fedor- Fedy, to sa mi tiež páči, ja som zaláskovaná do Matyáša - do mena 😎

baruna
18. bře 2007

Majmuna - my budeme mít Rozálii. 😉 Zdrobněliny: Rozárka, Rozinka, Róza, někde jsem našla i Saly. Takže dobrý výběr 😀

arietiska
18. bře 2007

Tak my máme již s manželem jasno už ani nebudeme vytahovat kalendář. Ani jsem netušila, že to jednou bude tak lehký. Leontýna u něj neprošla. 🙂 Ale prošla Klárka na plné čáře. Tzn. Holka-Klára, Kluk-Liboslav. 😀

mona81
18. bře 2007

Když je to jméno Leontýna tady, tak mě se líbí i Leonie (Leoný). My jsme vybrali jméno Mona. Můj je kurd,tak aby se to hodilo i k nim i k nám do země 😉

esicko
18. bře 2007

ahoj,my čekáme Leontýnku každým dnem 😉

verunnecka
18. bře 2007

ahoj,tak to ti přeju štastný porod a ať je hlavně malá zdravá a má se k světu.

petty
18. bře 2007

My máme jméno Leontýna vybrané už přes dva roky, je to úžasné jméno 😵

bednaroi
19. bře 2007

Moje sestra je v patem mesici,a jmena uz jsou taky na svete,pro kluka Maxim,coz budouciho dedecka pekne vykolejilo 😀 a pro devcatko Charlotka,coz jak znam tatku,tak urcite ani tim neni nadsen 😀 Ale me se ta jmena moc libi.Sice k prijmeni to divci nejak extra nesedi,ale neni to tak hrozny 😅 A Maxim se mi libi moc,vlatne jem to jmeno mela vybrane pro sve dite,v pripade ze by bylo porizeno s byvalym pritelem,ted je to vzhledem k tomu ze pritel je cizinec pase,takze mi to ani nevadi 🙂

prada
19. bře 2007

ahojky!
my jsme se o jménech ještě nebavili, myslím, že je ještě brzo. Ale mě osobně se líbí jména pro holčičku (Karolína Anna) a pro kluka (Tadeáš Matěj). Líbí se mi to v téhle kombinaci dvou jmen vedle sebe(tak jako dvě příjmení). Co vy na to, je to moc blbý nápad?

bednaroi
19. bře 2007

my jsme si dnes po ranim milovani nejak dostaly pri konverzaci ke jmenum,a dalsi ktere je mezinarodni a pro nas pouzitelne je Gizela,nebo Gisela co si o tom myslite?

ja se taky ridim vyznamem jmena,protoze pro pritele a jeho kulturu je to tipicke,a v jeho kulture tohle jmeno znamena KRASNA 😵 , ale napriklad v nemeckem vykladu to znamena mladá rostlina, rukojmí, ušlechtilé dítě

prada
19. bře 2007

já myslím, že jméno Gizela je pěkné (pokud se hodí k příjmení).

bednaroi
19. bře 2007

prada aha no vidis,na to jsem uplne zapomnela,tak to nevim jestli se to hodi,je tam dvakrat G,zni to asi dost drsne Gizela Germi ☹

bednaroi
19. bře 2007

to bude asi mnohem lepsi Yasmin nebo ta dalsi so jsme vymysleli 😅

prada
19. bře 2007

já myslím, že moc drsně to nezní. ale ani Yasmin není špatné jméno.a pro kluka?

zuzka_majko
19. bře 2007

prada pre kluka ake meno?? ja by som dala kristian 🙂

bednaroi
19. bře 2007

prada pro kluka jsem uz psala drive Yakub,nebo Ridvan, ty mi zatim nejvic sedi

prada
19. bře 2007

bednaroi, nevšimla jsem si,promiň.Jedu do města, at se trochu provětrám. zatím ahojte, zase se tady objevím

bednaroi
19. bře 2007

No jeste jedno jmena docela zajimave,znamena prekrasna,spanila,okouzlujici a je to Harika,zni docela zajimave

bednaroi
19. bře 2007

a jeste jsme ted narazili na Melisu 😀

prada
20. bře 2007

bednaroi, takže vy jste rozhodnuti pro cizí jméno? české nepřichází v úvahu?

bednaroi
20. bře 2007

prada :no ono ceske v uvahu pripada,ale jen za predpokladu,ze je to stejne,nebo podobne jako turecke jmeno,az na to prijde (jeste totiz nejsme ani tehotni 😉 )tak budeme trijazycna rodina.

lenkazdenek
21. bře 2007

Ahojky,my jsme se nakonec schodli že chlapeček bude Zdeněk po tatínkovy a holčička Klaudie

melory
21. bře 2007

mne aj ked sa snivalo, ze sa chce volat dorota, urcite to meno nedam, lebo akurat u nas leti perinbaba a tam je dorota sprosta.